Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυρνάει το κεφαλακι του αλλου μετα τον θηλασμό


Neraidoula88

Recommended Posts

Γεια σας! ισως να υπαρχει ήδη αυτο το θεμα, δεν γνωριζω, εψαξα πολυ αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι  συγκεκριμενο  σε αυτο που με απασχολει. Αν ήδη υπαρχει παρακαλω διορθώστε με!!

εχω ενα κοριτσακι 5,5 μηνων, θηλασω αποκλειστικα, οταν την θηλασω δεν ειναι παντα ηρεμη, καποιες φορες γυρναει δεξια κ αριστερα σαν να την ζοριζει που τρωει αφηνει και πιανει τη θηλη κτλ, εχω παρατηρησει οταν νυσταζει το κανει περισοτερο. αυτο που μου κανει εντυπωση ομως και ηθελα να ρωτησω αν το κανει και καποιο απο τα δικα σας, οταν τελειωσει το φαγητο του, γυρναει το κεφαλι του απο την αντιθετη κατευθυνση και μενει εκει για λιγη ωρα, ακομα και να της μιλαω δεν γυρναει, να της πω θελεις κι αλλο γαλατακι κ τετοια ναζακια, τιποτα, μετα απο λιγο γυρναει απο μονη της. ειναι γιατι θελει να μου δειξει οτι δεν θελει αλλο?  λογικο βεβαια, αλλα πειτε μου τις οποιες εμπειριες σας....

ευχαριστω πολυ!!! <3

2o4Jm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοπέλα μου, να σου ζήσει το μωράκι. Δεν μου φαίνονται περίεργα αυτά που κάνει. Όταν νυστάζει λογικά γυρνάει δεξιά κ αριστερά γιατί ενώ θέλει απλά να πιπιλισει για να κοιμηθεί της έρχεται γάλα κ ζοριζεται.. Τώρα για το ότι αν φάει γυρνάει απ' την αντίθετη πλευρά δεν Μ το κάνε εμένα αλλά μπορεί να είναι για αυτό που λες.. να δείξει ότι δεν θέλει άλλο κ ίσως να προσπαθεί να χωνέψει!

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2020 at 11:14 ΜΜ, Neraidoula86 είπε:

Γεια σας! ισως να υπαρχει ήδη αυτο το θεμα, δεν γνωριζω, εψαξα πολυ αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι  συγκεκριμενο  σε αυτο που με απασχολει. Αν ήδη υπαρχει παρακαλω διορθώστε με!!

εχω ενα κοριτσακι 5,5 μηνων, θηλασω αποκλειστικα, οταν την θηλασω δεν ειναι παντα ηρεμη, καποιες φορες γυρναει δεξια κ αριστερα σαν να την ζοριζει που τρωει αφηνει και πιανει τη θηλη κτλ, εχω παρατηρησει οταν νυσταζει το κανει περισοτερο. αυτο που μου κανει εντυπωση ομως και ηθελα να ρωτησω αν το κανει και καποιο απο τα δικα σας, οταν τελειωσει το φαγητο του, γυρναει το κεφαλι του απο την αντιθετη κατευθυνση και μενει εκει για λιγη ωρα, ακομα και να της μιλαω δεν γυρναει, να της πω θελεις κι αλλο γαλατακι κ τετοια ναζακια, τιποτα, μετα απο λιγο γυρναει απο μονη της. ειναι γιατι θελει να μου δειξει οτι δεν θελει αλλο?  λογικο βεβαια, αλλα πειτε μου τις οποιες εμπειριες σας....

ευχαριστω πολυ!!! <3

Ναι, όλα σχεδόν τα μωρά κάνουν ακριβώς το ίδιο :)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, να σου ζήσει το μωράκι. Δεν μου φαίνονται περίεργα αυτά που κάνει. Όταν νυστάζει λογικά γυρνάει δεξιά κ αριστερά γιατί ενώ θέλει απλά να πιπιλισει για να κοιμηθεί της έρχεται γάλα κ ζοριζεται.. Τώρα για το ότι αν φάει γυρνάει απ' την αντίθετη πλευρά δεν Μ το κάνε εμένα αλλά μπορεί να είναι για αυτό που λες.. να δείξει ότι δεν θέλει άλλο κ ίσως να προσπαθεί να χωνέψει!

 

ευχαριστω πολυ καλη μου! Δεν ξερω, φαντασου οτι καμια φορα σκεφτομαι να σταματησω να θηλασω μηπως την ενοχλει το γαλατακι. ονειρευομουν να φτασουμε 1 χρονο και να σταματησω, αλλα δεν ξερω, ισως το σταματησω μολις ξεκινησω τις στερεες να ηρεμησουμε. μπορει να κανει ολα αυτα την ωρα που τρωει να φαινεται νευρικη, αλλα κοιμαται μετα πολυ καλα. μονο αυτο με το κεφαλι που γυρναει απο την αλλη για λιγο μολις τελειωσει το φαγητο με ανησυχούσε, και απο την αλλη οπως λεει και η @ΑΡΓΚ σχεδον ολα ετσι κανουν κ ειμαι σε δίλημμα. θα δουμε. <3

Σας ευχαριστω πολυ πάντως κοριτσια μου!!! <3

2o4Jm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Με ποιο τρόπο να ησυχάσετε; Δε φαντάζομαι να σκέφτεσαι ότι θα τρώει ακούνητο σαν αγγελούδι όταν αρχίσει στερεές; 

χαχαχαχαχαχ  οχι καλε!! :lol: εννοω οτι δεν θα σκεφτομαι συνεχεια οτι φταιει κατι στο δικο μου γαλα!! αν και τα κιλακια της παιρνει αργα αλλα παιρνει και κοιμαται καλα μετα απο ολη αυτη την παρασταση που θα δωσει...αλλα αυτο το ανχος που με κυριευει οταν αρχιζει να αντιδραει ετσι ειναι το κατι αλλο.

2o4Jm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...