Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τράχηλος στο τρίτο τρίμηνο....


Recommended Posts

Just now, Mamaloulou είπε:

Γιατί να μη  κρατήσετε είναι νωρίς ακομη

Γιατί δεν μπορεί κανεις να πει τι είναι αυτές οι λίγες βλέννες αυτή τη στιγμή της εγκυμοσύνης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, **nikos** είπε:

Γιατί δεν μπορεί κανεις να πει τι είναι αυτές οι λίγες βλέννες αυτή τη στιγμή της εγκυμοσύνης 

Και το τραχηλικο βυσμα να ηταν αυτο δεν σημαινει απαραιτητα πως θα ξεκινησει αμεσα ο τοκετος! Εμενα μ εφυγε δευτερα κ γεννησα μετα απο 9μερες! Ολα να ειναι καλα!

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και το τραχηλικο βυσμα να ηταν αυτο δεν σημαινει απαραιτητα πως θα ξεκινησει αμεσα ο τοκετος! Εμενα μ εφυγε δευτερα κ γεννησα μετα απο 9μερες! Ολα να ειναι καλα!

Ναι έχεις δίκαιο. Προς το παρόν όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, **nikos** είπε:

Τελικά δεν αντέξαμε, μπήκαμε μέσα για παρακολούθηση....34+4 :( 

Δν σου έχω γράψει ποτέ Αλλά παρακολουθ τη συζήτηση. Είναι καλή εβδομάδα.απο τη στιγμή που τη παρακολουθούν μη φοβάσαι.το πολύ πολύ να μεινειβτο μωρό στη μένν λίγες μέρες αν γεννήσετε Πριν τις 36.παντως 33η γέννησε μια φίλη μου το Μάρτιο και μια χαρά είναι ο μπέμπης.ολα Καλά θα πάνε και συνέχισε να στηρίζεις τη γυναίκα σου Όπως κάνεις.μπραβο σου.

Nv4ip3.pngZt1x.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Loyloy είπε:

Δν σου έχω γράψει ποτέ Αλλά παρακολουθ τη συζήτηση. Είναι καλή εβδομάδα.απο τη στιγμή που τη παρακολουθούν μη φοβάσαι.το πολύ πολύ να μεινειβτο μωρό στη μένν λίγες μέρες αν γεννήσετε Πριν τις 36.παντως 33η γέννησε μια φίλη μου το Μάρτιο και μια χαρά είναι ο μπέμπης.ολα Καλά θα πάνε και συνέχισε να στηρίζεις τη γυναίκα σου Όπως κάνεις.μπραβο σου.

Να είσαι καλά. Από χθες βαράμε και μαγνήσιο μέσα στον όρο. Απλώς οι κινήσεις του έμβρυου δεν είναι τόσο εντονες( είναι συνεχείς αλλά όχι τόσο έντονες) ρώτησαμε τον ειδικευόμενο και είπε ότι δεν έχει σημασία αρκεί να «ακούγεται». Κανεις καμία άποψη από εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

Να είσαι καλά. Από χθες βαράμε και μαγνήσιο μέσα στον όρο. Απλώς οι κινήσεις του έμβρυου δεν είναι τόσο εντονες( είναι συνεχείς αλλά όχι τόσο έντονες) ρώτησαμε τον ειδικευόμενο και είπε ότι δεν έχει σημασία αρκεί να «ακούγεται». Κανεις καμία άποψη από εδώ;

Έτσι είναι προς το τέλος - ειδικά αν η σύζυγος είναι μικροκαμωμένη. Δεν έχουν χώρο και στριμώχνονται περισσότερο. Παίζει ρόλο και η θέση που έχει πάρει βέβαια. Το βασικό είναι να "ακούγεται" . Από είστε εντός κλινικής όμως, δεν μπορείτε να παρακολουθείτε το παιδί και με υπέρηχο, αν το επιθυμείτε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Macgyver είπε:

Έτσι είναι προς το τέλος - ειδικά αν η σύζυγος είναι μικροκαμωμένη. Δεν έχουν χώρο και στριμώχνονται περισσότερο. Παίζει ρόλο και η θέση που έχει πάρει βέβαια. Το βασικό είναι να "ακούγεται" . Από είστε εντός κλινικής όμως, δεν μπορείτε να παρακολουθείτε το παιδί και με υπέρηχο, αν το επιθυμείτε; 

Δυστυχώς είναι δημόσιο το νοσοκομείο και δεν ξέρω αν το ζητήσει η σύζυγος , αν θα εισακουσθεί.ναι η σύζυγος είναι μικροκαμωμένη. Αντε να δούμε ελπίζω να μην γίνεται κάτι άσχημο εκεί μέσα :( 

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

Δυστυχώς είναι δημόσιο το νοσοκομείο και δεν ξέρω αν το ζητήσει η σύζυγος , αν θα εισακουσθεί.ναι η σύζυγος είναι μικροκαμωμένη. Αντε να δούμε ελπίζω να μην γίνεται κάτι άσχημο εκεί μέσα :( 

Συγνώμη αλλά ΔΕΝ πάει έτσι . Να επιμείνετε! Τι σημαίνει δημόσιο νοσοκομείο ; Πληρωμένο από την τσέπη μας είναι, από τους φόρους μας !!!! Να πιέσετε ήρεμα κι ωραία ! Να μιλήσετε και με το γιατρό και να το ζητήσετε κι από αυτόν ! Εγώ πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε - έχετε φτάσει πολύ κοντά , απλά έχετε φάει τέτοια σφαλιάρα στο παρελθόν που είναι αδύνατον να είστε όσο ψύχραιμοι θα ήμουν εγώ πχ . Λογικό δεν είναι ;;; Να ζητήσετε κι έναν υπέρηχο ! Δεν είναι κακό ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, **nikos** said:

Δυστυχώς είναι δημόσιο το νοσοκομείο και δεν ξέρω αν το ζητήσει η σύζυγος , αν θα εισακουσθεί.ναι η σύζυγος είναι μικροκαμωμένη. Αντε να δούμε ελπίζω να μην γίνεται κάτι άσχημο εκεί μέσα :( 

Το άγχος δεν θα βοηθάει σίγουρα την σύζυγο οπότε ζητήστε να κάνουν έναν υπέρηχο προκειμένου να ηρεμήσετε, το ότι είστε σε δημόσιο νοσοκομείο δεν σημαίνει πως δεν μπορείτε να ζητήσετε έναν υπέρηχο αλίμονο!

Εγώ θυμάμαι στην εγκυμοσύνη μου τις τελευταίες εβδομάδες το παιδί δεν κινούνταν ιδιαίτερα, και όταν το έκανε έκλαιγα από πόνους γιατί δεν είχε καθόλου χώρο.

Θα πάνε όλα καλά, προσπαθείτε να είστε ήρεμοι, από την στιγμή που είστε στο νοσοκομείο και σας παρακολουθούν όλα ελέγχονται.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω σκοπό να κάνω το απόγευμα να ζητήσω υπέρηχο να δούμε ποσό ηρεμα και ωραία θα το πάρουν . Απλά μας έκανε εντύπωση που από χθες που πήγαμε στο νοσοκομείο οι κινήσεις του είναι πιο ηπιες,ακούγεται καθ όλη τη διάρκεια της ημέρας αλλά όχι σε σημείο που να λες ώπα κάτι θα πεταχτεί από την κοιλιά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** said:

Αυτό έχω σκοπό να κάνω το απόγευμα να ζητήσω υπέρηχο να δούμε ποσό ηρεμα και ωραία θα το πάρουν .

Όπως και να το πάρουν εσείς να επιμείνετε, μιλήστε καλύτερα κατευθείαν με τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

Αυτό έχω σκοπό να κάνω το απόγευμα να ζητήσω υπέρηχο να δούμε ποσό ηρεμα και ωραία θα το πάρουν . Απλά μας έκανε εντύπωση που από χθες που πήγαμε στο νοσοκομείο οι κινήσεις του είναι πιο ηπιες,ακούγεται καθ όλη τη διάρκεια της ημέρας αλλά όχι σε σημείο που να λες ώπα κάτι θα πεταχτεί από την κοιλιά. 

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν κάνει υπέρηχο η nst.εγω νοσηλευτικά στην 36 εβδομάδα μου κάνανε τρεις φορές την ημέρα υπέρηχο και σχεδόν όλη μέρα με είχανε στο nst.το ίδιο και μια κοπέλα που νοσηλευόταν μαζί μου η ποια ήταν 33η εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, **nikos** είπε:

Τελικά δεν αντέξαμε, μπήκαμε μέσα για παρακολούθηση....34+4 :( 

Nst δεν σας κανουν εγω θυμαμαι 34 π μπηκα με συσπασεις μεχρι 35+4 π βγηκα ημουν 15ωρες την ημερα στον καρδιοτογραφο,,,σιγουρα μια φορα τη ημερα για υπερηχο και 1φορα στις 3μερες για καλλιεργια κολπικου υγρου εννοειται σε δημοσιο! Πληρωμενα ειναι αυτα!!! Αν δεν παει κατι καλα φαινεται κ στο nst!

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Nst δεν σας κανουν εγω θυμαμαι 34 π μπηκα με συσπασεις μεχρι 35+4 π βγηκα ημουν 15ωρες την ημερα στον καρδιοτογραφο,,,σιγουρα μια φορα τη ημερα για υπερηχο και 1φορα στις 3μερες για καλλιεργια κολπικου υγρου εννοειται σε δημοσιο! Πληρωμενα ειναι αυτα!!! Αν δεν παει κατι καλα φαινεται κ στο nst!

Και εμένα μου κάνει εντύπωση για το nst όπως ανέφερα και πιο πάνω και εμένα όλη μέρα στο nst με είχανε και δόξα το θεό προλάβαμε το μωρό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamaloulou είπε:

Και εμένα μου κάνει εντύπωση για το nst όπως ανέφερα και πιο πάνω και εμένα όλη μέρα στο nst με είχανε και δόξα το θεό προλάβαμε το μωρό 

Ναι αν ειναι κατι εκει φαινεται εμενα για τις συσπασεις ανησυχουσαν τελικα καταφεραμε να φτασουμε 39κ3 για να με πιασουν οι πονοι παρολο το κοντο τραχηλο 5χιλ!

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Nst δεν σας κανουν εγω θυμαμαι 34 π μπηκα με συσπασεις μεχρι 35+4 π βγηκα ημουν 15ωρες την ημερα στον καρδιοτογραφο,,,σιγουρα μια φορα τη ημερα για υπερηχο και 1φορα στις 3μερες για καλλιεργια κολπικου υγρου εννοειται σε δημοσιο! Πληρωμενα ειναι αυτα!!! Αν δεν παει κατι καλα φαινεται κ στο nst!

τι ειναι το nst?

πρίν από 43 λεπτά , kotsifikos είπε:

Όπως και να το πάρουν εσείς να επιμείνετε, μιλήστε καλύτερα κατευθείαν με τον γιατρό.

Ηρθε ο γιατρος και ειπε οτι δεν χρειαζεται υπερηχο. θα βγαλουμε τον ορο μας(που εχει μεσα μαγνησιο) δεν ξερω αν βοηθαει αυτο στην καταστολη λιγο των συσπασεων και θα δουμε αν δεν εχει συσπασεις θα παμε σπιτι μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

τι ειναι το nst?

Ηρθε ο γιατρος και ειπε οτι δεν χρειαζεται υπερηχο. θα βγαλουμε τον ορο μας(που εχει μεσα μαγνησιο) δεν ξερω αν βοηθαει αυτο στην καταστολη λιγο των συσπασεων και θα δουμε αν δεν εχει συσπασεις θα παμε σπιτι μας.

Ζητά υπέρηχο να ησυχάσει η σύζυγος . Ο γιατρός σας πρέπει να ξέρει καλύτερα από bed side manner - είναι αντιδεοντολογική η συμπεριφορά αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Macgyver είπε:

Ζητά υπέρηχο να ησυχάσει η σύζυγος . Ο γιατρός σας πρέπει να ξέρει καλύτερα από bed side manner - είναι αντιδεοντολογική η συμπεριφορά αυτή. 

θα προσπαθησω ξανα... η συζυγος ησυχαζει οταν ακουει τον μικρο να χτυπαει απλως μου εκανε εντυπωση οτι οι παλμοι του επεσαν απο 115 και πανω ενω στον γιατρο εξω ηταν απο 130 και πανω. δεν ξερω αν φταιει το μηχανημα ή εστω και το πως εβαλαν αυτο που ακουμπαει στην κοιλια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

θα προσπαθησω ξανα... η συζυγος ησυχαζει οταν ακουει τον μικρο να χτυπαει απλως μου εκανε εντυπωση οτι οι παλμοι του επεσαν απο 115 και πανω ενω στον γιατρο εξω ηταν απο 130 και πανω. δεν ξερω αν φταιει το μηχανημα ή εστω και το πως εβαλαν αυτο που ακουμπαει στην κοιλια. 

Αυτό που ακουμπάει στην κοιλιά με τα καλώδια είναι το nst η αλλιώς καρδιοτοκογραφος αν εννοείς και εσύ αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamaloulou είπε:

Αυτό που ακουμπάει στην κοιλιά με τα καλώδια είναι το nst η αλλιώς καρδιοτοκογραφος αν εννοείς και εσύ αυτό.

 

το ιδιο πραγμα λεμε, απλως δεν ηξερα πως ειναι στα αγγλικα :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

το ιδιο πραγμα λεμε, απλως δεν ηξερα πως ειναι στα αγγλικα :(

Εντάξει αφού την παρακολουθούν στον καρδιοτοκογραφος δε νομίζω πως υπάρχει λόγος ανησυχίας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

Το μηχάνημα εδω πρέπει να είναι 50 χρόνια πίσω....!!!

Έλα βρε δε νομίζω και 50 χρόνια πίσω χαχαχαχα από τη στιγμή που είναι μέσα στους γιατρούς και την παρακολουθούν δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...