Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υποψια για φυσημα στην καρδια βρεφους


Recommended Posts

Πως θα το έβρισκαν από τη γέννηση @mama16? Εννοώ παίζει να μην υπήρχε στη γέννηση;ή να έγινε μετά; Εγώ για αυτό έπαθα πλακα γιατί μπήκε και στη μονάδας νεογνών γιατί ήταν 35+3 εκεί δεν θα τον άκουγαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μερικές φορές δεν ακούγεται αμέσως. 

Μερικές φορές υπάρχει πρόβλημα και δεν ακούγεται τίποτα.

Γι' αυτό, πριν χρόνια, στην εγγραφή στην Α δημοτικού, ζητούσαν υποχρεωτικά βεβαίωση από καρδιολόγο για το ΑΔΥΜ. Ένα σωστό πράγμα έγινε, το κατήργησαν κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 16/12/2019 at 5:42 ΜΜ, **nikos** είπε:

Πως θα το έβρισκαν από τη γέννηση @mama16? Εννοώ παίζει να μην υπήρχε στη γέννηση;ή να έγινε μετά; Εγώ για αυτό έπαθα πλακα γιατί μπήκε και στη μονάδας νεογνών γιατί ήταν 35+3 εκεί δεν θα τον άκουγαν;

Τώρα είδα το μνμ.. Όπως απάντησε κ η @Lisbet μπορεί να μην ακούγεται όταν γεννηθεί κ να το ακούσει ο παιδίατρος αργότερα...  Πάντως κ εμένα η κόρη μου είχε κάτσει 3 εβδομάδες στην μονάδα κ κανείς δε  Μ είχε κάνει κάποια νύξη για φύσημα! Μίλησες τλκ με τον γιατρό σας? Κ αν ναι τι σας είπε?

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2019 at 7:25 ΠΜ, **nikos** είπε:

καλησπερα, γεννησαμε 35+3 , μπηκε για ενα βραδυ στη μοναδα νεογνων (για παρακολουθηση - μικρη ταχυπνοια), τον ειδαν παιδιατροι μεσα στο νοσοκομειο πριν φυγει και κατα την εξοδο, τον ειδε παιδιατρος στο σπιτι , 2 επισκεψεις, και σημερα πηραμε σπιτι μια γιατρο με καποια ειδικευση στο θηλασμο και μας ειπε οτι ακουσε οτι το παιδι εχει φυσημα.... και εγω αναρωτιεμαι: δεν το ακουσε κανεις αλλος απο τοσους παιδιατρους + νεογνολογους και αν αυτο το φυσημα ειναι σοβαρο - διορθωνεται με καποια επεμβαση; Ευχαριστω πολυ.

Τι έγινε τελικά με το μωράκι σας;Εύχομαι όλα να είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε, τελικά ο παιδίατρος μας δεν βρήκε τίποτα απλώς εμένα για να μου φυγει θα πάω στον 3-4 μήνα να κάνω έναν υπέρηχο για να δω τι παίζει και αν έχει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, **nikos** είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε, τελικά ο παιδίατρος μας δεν βρήκε τίποτα απλώς εμένα για να μου φυγει θα πάω στον 3-4 μήνα να κάνω έναν υπέρηχο για να δω τι παίζει και αν έχει κάτι. 

Καλή χρονιά!!!Τέλεια τα νέα σας.Εαν το τσεκαρετε σε 4 μήνες και δεν είναι τίποτα τότε η παιδίατρος που το άκουσε θα πρέπει να ενημερωθεί ότι κάτι δεν ακούει σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...