Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κλάματα


Pegodou

Recommended Posts

Γεια σας  να 'μαι πάλι, ήθελα να αναφέρω τον ύπνο της μικρής μου και να άκουσε και εσάς. 

Η μικρή μου 8 μηνών όταν θέλει να κοιμηθεί αρχίζει κοκκινίζουν ματάκια , τρίβετε, πέφτει προς τα πίσω και τρελό χασμουρητό, ως εδώ καλά δεν ξέρω πως να την κοιμίζω όμως γιατί όταν την ξαπλώνω στο καρότσι αρχίζει χτυπιέται κλαίει άλλες φορές μουρμουραει και άλλες κάνει κινήσεις θηλασμού με την γλώσσα της.

Αυτό λιγάκι με στεναχωρεί γιατί δεν θέλω να την βλέπω έτσι ,την παίρνω να τη θηλάσει και τρώει λίγο και τραβιέται προφανώς δεν θέλει , την κοιμιζα στα πόδια και δεν ήθελε ,στην αγκαλιά μου σκαρφαλώνει πάνω μου μόνο το βράδυ όταν φάει την βάζω να ρεφτη και την κουνάω λίγο αγκαλιά. Λέτε να μην χαλαρώνει τελείως ; 

Είχε καμία κάποιο παρόμοιο θέμα; 

Είναι κάτι που πρέπει να δώσω περισσότερο βάσει και να μιλήσω με την παιδίατρο μας;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pegodou είπε:

Γεια σας  να 'μαι πάλι, ήθελα να αναφέρω τον ύπνο της μικρής μου και να άκουσε και εσάς. 

Η μικρή μου 8 μηνών όταν θέλει να κοιμηθεί αρχίζει κοκκινίζουν ματάκια , τρίβετε, πέφτει προς τα πίσω και τρελό χασμουρητό, ως εδώ καλά δεν ξέρω πως να την κοιμίζω όμως γιατί όταν την ξαπλώνω στο καρότσι αρχίζει χτυπιέται κλαίει άλλες φορές μουρμουραει και άλλες κάνει κινήσεις θηλασμού με την γλώσσα της.

Αυτό λιγάκι με στεναχωρεί γιατί δεν θέλω να την βλέπω έτσι ,την παίρνω να τη θηλάσει και τρώει λίγο και τραβιέται προφανώς δεν θέλει , την κοιμιζα στα πόδια και δεν ήθελε ,στην αγκαλιά μου σκαρφαλώνει πάνω μου μόνο το βράδυ όταν φάει την βάζω να ρεφτη και την κουνάω λίγο αγκαλιά. Λέτε να μην χαλαρώνει τελείως ; 

Είχε καμία κάποιο παρόμοιο θέμα; 

Είναι κάτι που πρέπει να δώσω περισσότερο βάσει και να μιλήσω με την παιδίατρο μας;  

Αφού θηλάζεις, θα σου έλεγα απλα άσε την να θηλάσει, και κάθησε δίπλα της. Ας σκαρφαλώνει πάνω σου, μην τη μαλώνεις, παρε την αγκαλιά, ξαναγύρισέ την δίπλα σου, άσε την να εκτονωθεί. Μην "προσπαθείς" να την κοιμίσεις, απλά κάνε της παρέα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βγαζει δοντακι και δεν θελει να θηλασει; Παντως, 8 μηνων υπαρχει μια διαταραξη του υπνου που δεν εχω ακουσει γονεα να μην την εχει περασει το παιδι του. Προσωπικα, το περασα στον πρωτο (ηταν η περιοδος που αρχισα και να τον περπαταω εκτος του θηλασμου) και τα περναω και τωρα με τον δευτερο, τον οποιο επισης εχω αρχισει να περπαταω αλλα γιατι δεν θελει στηθος. Μολις θελει να θηλασει καθομαι, μολις σταματαει τον περπαταω. Λεγεται 8 month sleep regression και θα περασει οπως ηρθε καποια στιγμη. Φαινεται οτι τα δοντια, οι καινουριες δεξιοτητες, το αγχος αποχωρισμου δυσκολευουν το υπνο τους και λογω της υπερδιεγερσης του εγκεφαλου δυσκολευονται να χαλαρωσουν και να τους παρει ο υπνος. Υπομονη χρειαζεται, ρουτινα σιγουρα, συνεχη επιβεβαιωση της παρουσιας μας, απεριοριστη αγκαλια, πολυ θηλασμο και καποια στιγμη περναει...μεχρι να ερθει το 18 month sleep regression :razz:

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sentir...natureza είπε:

Μηπως βγαζει δοντακι και δεν θελει να θηλασει; Παντως, 8 μηνων υπαρχει μια διαταραξη του υπνου που δεν εχω ακουσει γονεα να μην την εχει περασει το παιδι του. Προσωπικα, το περασα στον πρωτο (ηταν η περιοδος που αρχισα και να τον περπαταω εκτος του θηλασμου) και τα περναω και τωρα με τον δευτερο, τον οποιο επισης εχω αρχισει να περπαταω αλλα γιατι δεν θελει στηθος. Μολις θελει να θηλασει καθομαι, μολις σταματαει τον περπαταω. Λεγεται 8 month sleep regression και θα περασει οπως ηρθε καποια στιγμη. Φαινεται οτι τα δοντια, οι καινουριες δεξιοτητες, το αγχος αποχωρισμου δυσκολευουν το υπνο τους και λογω της υπερδιεγερσης του εγκεφαλου δυσκολευονται να χαλαρωσουν και να τους παρει ο υπνος. Υπομονη χρειαζεται, ρουτινα σιγουρα, συνεχη επιβεβαιωση της παρουσιας μας, απεριοριστη αγκαλια, πολυ θηλασμο και καποια στιγμη περναει...μεχρι να ερθει το 18 month sleep regression :razz:

Ναι σίγουρα κάτι περνάει τελικά γιατί κανω 3 βήματα κάνω μακριά της και κλαίει!! Οπότε είναι φυσιολογικό !!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! 

 

Just now, vicky86 είπε:

Αχ συγνώμη αλλά δ καταλαβα:oops:

Στις 8που νυσταζει αν την θηλασεις γτ δ κοιμαται; 

Πιο πριν έχει προηγηθεί κάποια ρουτίνα; 

Ναι λογικό έτσι όπως τα γράφω , θέλω να τα πω με λεπτομέρειες και γράφω πολλά.

Είναι στον 8 μήνα και δεν κοιμάται εύκολα, ενώ θέλει να κοιμηθεί όταν την νανουριζω κλαίει ή παραμιλαει.

Επεξεργάστηκαν by Pegodou
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pegodou είπε:

Ναι σίγουρα κάτι περνάει τελικά γιατί λίγο 3 βήματα κάνω μακριά της και κλαίει!! Οπότε είναι φυσιολογικό !!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! 

Φυσικα ειναι φυσιολογικο! Το αγχος αποχωρισμου μπορει να τους αναστατωσει πολυ, κι εμεις στην ιδια φαση ειμαστε, με το που απομακρυνομαι ξεσπαει αμεσως σε κλαματα. Ευτυχως εχει τον μεγαλο να τον απασχολει λιγο αλλα τις περισσοτερες φορες καταληγει στον μαρσιπο. Ομως, ακομη κι αν ειναι κατι αλλο πχ δοντια, το οτι μας θελουν διπλα τους δειχνει οτι χρειαζονται την παρουσια μας για να αισθανονται καλυτερα και ο πονος να γινεται πιο γλυκος. Περνανε δυσκολη φαση σε αυτη την ηλικια, υπομονη :)

 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχουμε και ένα άλλο θέμα, η μικρή έχει κοκκινησει κάτω της και έχει κάτι άσπρα σαν σπυράκια η παιδίατρος μας έδωσε μια μίξη αλοιφή αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι.... Εγώ την βάζω και φουσιντιν . Λέτε να είναι αλλεργία η από την πάνα που μας είπε και η παιδίατρος; 

Just now, Sentir...natureza είπε:

Φυσικα ειναι φυσιολογικο! Το αγχος αποχωρισμου μπορει να τους αναστατωσει πολυ, κι εμεις στην ιδια φαση ειμαστε, με το που απομακρυνομαι ξεσπαει αμεσως σε κλαματα. Ευτυχως εχει τον μεγαλο να τον απασχολει λιγο αλλα τις περισσοτερες φορες καταληγει στον μαρσιπο. Ομως, ακομη κι αν ειναι κατι αλλο πχ δοντια, το οτι μας θελουν διπλα τους δειχνει οτι χρειαζονται την παρουσια μας για να αισθανονται καλυτερα και ο πονος να γινεται πιο γλυκος. Περνανε δυσκολη φαση σε αυτη την ηλικια, υπομονη :)

Ναι έχεις απόλυτο δίκαιο , είναι το πρώτο μου μωράκι και στεναχωριέμαι και αγχονομαι... Πριν μήνες ήμουν ακόμα χειρότερα γιατί άκουγα και οικογενειακά πρόσωπο ότι το παιδί το ένα το παιδί το άλλο και ήμουν μονημος στην τσίτα τώρα καλύτερα είμαι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pegodou είπε:

Είναι στον 8 μήνα και δεν κοιμάται εύκολα, ενώ θέλει να κοιμηθεί όταν την νανουριζω κλαίει ή παραμιλαει.

Για το παραμιλητο ξεχασα να γραψω! Το αρχισε ο πρωτος μου γυρω στους 9 μηνες και ο μικρος μου πριν 2-3 μερες. Μην σε αγχωνει, αυτο το παραμιλητο τους νανουριζει, μπορει ακομη να το χρησιμοποιουνε σαν "παυσιπονο" για τα δοντια.

 
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με την σεντιρ. Είναι αυτή η δύσκολη φάση υπνου στους 8μ,την πέρασε πολύ άσχημα ο μικρος μου. Η μεγάλη δ θυμαμαι, μαλλον επειδή ήταν μόνιμα δυσκολη:P

Λιγο το αγχος, λιγο τα δοντια, κανενα αλμα εχουν πολλά ζορια

Υπομονη, ας την να στριφογυρναει, θα περασει κ αυτο

Αυτό που λες κάτω μου θυμίζει μυκητες που είχε μια φορα η δικιά μου, κ της βάζαμε ντακταριν. Αν είναι αλλεργια πιστεύω με αλλαγή μάρκας, συχνό αλλαγμα πανας, κ κρεμα θα περασει, αλλα δ μου χει τυχει

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Αφού θηλάζεις, θα σου έλεγα απλα άσε την να θηλάσει, και κάθησε δίπλα της. Ας σκαρφαλώνει πάνω σου, μην τη μαλώνεις, παρε την αγκαλιά, ξαναγύρισέ την δίπλα σου, άσε την να εκτονωθεί. Μην "προσπαθείς" να την κοιμίσεις, απλά κάνε της παρέα.

Ευχαριστώ πολύ!!

5 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Θα συμφωνησω με την σεντιρ. Είναι αυτή η δύσκολη φάση υπνου στους 8μ,την πέρασε πολύ άσχημα ο μικρος μου. Η μεγάλη δ θυμαμαι, μαλλον επειδή ήταν μόνιμα δυσκολη:P

Λιγο το αγχος, λιγο τα δοντια, κανενα αλμα εχουν πολλά ζορια

Υπομονη, ας την να στριφογυρναει, θα περασει κ αυτο

Αυτό που λες κάτω μου θυμίζει μυκητες που είχε μια φορα η δικιά μου, κ της βάζαμε ντακταριν. Αν είναι αλλεργια πιστεύω με αλλαγή μάρκας, συχνό αλλαγμα πανας, κ κρεμα θα περασει, αλλα δ μου χει τυχει

Ευχαριστώ!! 

Αλλεργία εννοώ σε κάποιο φαγητό , είχαμε στα γαλακτοκομικά αλλά πλέον δεν έχει τίποτα λέω μήπως επειδή κάνω  εισαγωγή σε εμένα τα γαλακτοκομικά την επηρέασε;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pegodou είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!

Ευχαριστώ!! 

Αλλεργία εννοώ σε κάποιο φαγητό , είχαμε στα γαλακτοκομικά αλλά πλέον δεν έχει τίποτα λέω μήπως επειδή κάνω  εισαγωγή σε εμένα τα γαλακτοκομικά την επηρέασε;;; 

Αααα... Έχω ένα πρόβλημα επικοινωνίας τις τελευταίες μερες:roll:

Δ εχω ιδεα από αλλεργια αλλα πρώτη φορά το ακούω σαν σύμπτωμα. Εμενα η δικιά μου ηταν λιγο πιο μεγάλη κ ήμουν σίγουρη ότι κτ περίεργο είχε, γτ πονουσε τρομερά ούτε ντουζ δ μπορούσα να την κανω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , vicky86 είπε:

Αααα... Έχω ένα πρόβλημα επικοινωνίας τις τελευταίες μερες:roll:

Δ εχω ιδεα από αλλεργια αλλα πρώτη φορά το ακούω σαν σύμπτωμα. Εμενα η δικιά μου ηταν λιγο πιο μεγάλη κ ήμουν σίγουρη ότι κτ περίεργο είχε, γτ πονουσε τρομερά ούτε ντουζ δ μπορούσα να την κανω

Άχουυ περαστικά ελπίζω να είναι. 

Εμένα εκτός από αυτό με τον ύπνο και το συγκαμα βλέπω ότι έχει αρκετά αέρια και ζοριζετε κιόλας πχ πριν λίγο 25' περίπου προσπαθούσα να την ηρεμισω έκλαιγε ζοριζοταν και έκανε πουρτ πουρτ με αγχωνει και αυτό.

πρίν από 49 λεπτά , vicky86 είπε:

Αααα... Έχω ένα πρόβλημα επικοινωνίας τις τελευταίες μερες:roll:

Δ εχω ιδεα από αλλεργια αλλα πρώτη φορά το ακούω σαν σύμπτωμα. Εμενα η δικιά μου ηταν λιγο πιο μεγάλη κ ήμουν σίγουρη ότι κτ περίεργο είχε, γτ πονουσε τρομερά ούτε ντουζ δ μπορούσα να την κανω

Μπαα δεν νομίζω πως έχεις πρόβλημα επικοινωνίας , εγώ από το άγχος μου τα γράφω όλα μαζί που καμιά φορά ούτε εγώ καταλαβαίνω τι γράφω. Συγνώμη..

Επεξεργάστηκαν by Pegodou
Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει θα συνεννοηθουμε:D

Δ ειναι κτ σοβαρό αυτό που περιγράφεις. Απλα έπεσαν όλα μαζί. Σε κανενα διμηνο θα δεις μια μικρή αλλαγη

Τα αερια μπορεί να έτυχαν η να κρυώσει λιγο η απο το φαγητο

Link to comment
Share on other sites

πως ξερεις ότι ανεχεται το μικρουλι τα γαλακτοκομικά τωρα; αερια, ανησυχια στο υπνο,  συγκαμα, μπορει να ειναι απο τη δικη σου εισαγωγη....Τα γαλακτοκομικα κάνουν και συσσωρευμενη, δυστυχως. Οι κενωσεις εχουν "χαλασει"; Κοιταξε το παντως, μηπως εχει επηρεαστει απο εκει....

Link to comment
Share on other sites

Μα όσα λες, σημαινουν ότι το μωρο δεν είναι ετοιμο γα γαλακτοκομικά στη διατροφή σου. Σταματάς πάλι, και κρίνοντας από την έντονη αντίδραση που λες, δοκιμάζεις σε 2-3 μηνες πάλι. Σαν έρθει πάλι η ώρα, τρως κάτι σαν μισό με ένα γιαούρτι τη μέρα για 2-3 μέρες, και βλέπεις: αν έχει πάλι αέρια, ή βγάλει σπυράκια, το ξανακόβεις.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Secretia είπε:

πως ξερεις ότι ανεχεται το μικρουλι τα γαλακτοκομικά τωρα; αερια, ανησυχια στο υπνο,  συγκαμα, μπορει να ειναι απο τη δικη σου εισαγωγη....Τα γαλακτοκομικα κάνουν και συσσωρευμενη, δυστυχως. Οι κενωσεις εχουν "χαλασει"; Κοιταξε το παντως, μηπως εχει επηρεαστει απο εκει....

Τα κακά της είναι καλά πλέον γιατί μου έκανε 3 μήνες διάρροια και ξεκινήσαμε στερεές τροφές στον 5ο από εκεί και μετά έστρωσε. 

Το ότι έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά το είπε ο προηγούμενος παιδίατρος μου χωρίς να έχουμε κάνει κάποιες εξετάσεις είπε να τα αποκλείσουμε να δούμε πως πάει και στον 5ο μήνα μας είχε μόνο μήλο αχλάδι ( δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του) άλλαξα παιδίατρο και επειδή δεν ήξερε το ιστορικό μας αυτή μου είπε να κάνω λίγο ακόμα αποχή και μετά θα κάνουμε εισαγωγή, έκανα εισαγωγή σιγά σιγά και δεν είχε κάποια αλλαγή η μικρή όλα καλά τώρα πχ τρώω τόσο με κασέρι ή λίγο τυρί αυτά μόνο .

Συσσωρευμένη λέγοντας;; 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΡΓΚ είπε:

Μα όσα λες, σημαινουν ότι το μωρο δεν είναι ετοιμο γα γαλακτοκομικά στη διατροφή σου. Σταματάς πάλι, και κρίνοντας από την έντονη αντίδραση που λες, δοκιμάζεις σε 2-3 μηνες πάλι. Σαν έρθει πάλι η ώρα, τρως κάτι σαν μισό με ένα γιαούρτι τη μέρα για 2-3 μέρες, και βλέπεις: αν έχει πάλι αέρια, ή βγάλει σπυράκια, το ξανακόβεις.

 

Ευχαριστώ πολύ, θα τα ξανά κόψω. 

Απορώ η παιδίατρος γιατί όμως δεν μου το λέει αυτό με βάσει αυτά που έχει το μωρό μου. 

Link to comment
Share on other sites

συσσωρευμενη, δηλαδη, μπορει να τρως εσυ ή απευθειας το μικρουλι και να εμφανιστουν συμπτωματα μετα από π.χ 10 ημερες... Οι αλλεργιες ειναι 2 τυπων, αμεσου ή επιβραδυνομενου. Η επιβραδυνομενου αφορα κυριως το γαστρεντερικο (αερια, βλέννα και αιμα στα κακα, ανησυχια κτλ), η μονη εξεταση για την επιβραδυνομενου τυπου ειναι τα patch, αυτα τα κανεις σε αλλεργιολογο (ελαχιστοι τα κανουν) ή μπορεις να τα κανεις και μονη σου σπίτι. Εχεις facebook; Αν ναι, υπάρχει μια ομαδα που λεγεται "θηλασμος και αλλεργιες" πολύ βοηθητική να ενημερωθεις αν θελεις.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Secretia είπε:

συσσωρευμενη, δηλαδη, μπορει να τρως εσυ ή απευθειας το μικρουλι και να εμφανιστουν συμπτωματα μετα από π.χ 10 ημερες... Οι αλλεργιες ειναι 2 τυπων, αμεσου ή επιβραδυνομενου. Η επιβραδυνομενου αφορα κυριως το γαστρεντερικο (αερια, βλέννα και αιμα στα κακα, ανησυχια κτλ), η μονη εξεταση για την επιβραδυνομενου τυπου ειναι τα patch, αυτα τα κανεις σε αλλεργιολογο (ελαχιστοι τα κανουν) ή μπορεις να τα κανεις και μονη σου σπίτι. Εχεις facebook; Αν ναι, υπάρχει μια ομαδα που λεγεται "θηλασμος και αλλεργιες" πολύ βοηθητική να ενημερωθεις αν θελεις.

Ναι έχω προφίλ, πολύ καλά θα πατήσω την ομάδα. 

Εμάς η τωρινή παιδίατρος μας είπε στο χρόνο θα κάνουμε ραστ εξετάσεις αίματος ,στο χρόνο λέει γιατί εκεί θα βγουν τα αποτελέσματα σωστά ,τώρα είναι μικρή ακόμα .

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Pegodou είπε:

Ναι έχω προφίλ, πολύ καλά θα πατήσω την ομάδα. 

Εμάς η τωρινή παιδίατρος μας είπε στο χρόνο θα κάνουμε ραστ εξετάσεις αίματος ,στο χρόνο λέει γιατί εκεί θα βγουν τα αποτελέσματα σωστά ,τώρα είναι μικρή ακόμα .

 

Οι εξετάσεις είναι πολύ αμφιλεγόμενες και άνευ σημασίας όταν έχεις συμπτώματα, γιατί πάντα πας με βάση τα συμπτώματα και όχι τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Μπορεί να βγεις ότι έχεις αλλεργία σε 10 πράγματα που ποτέ δε σε πείραξαν, οπότε η εμπειρία (όταν τρώω το Α μετά παθαίνω το Β) είναι σαφώς πιο αξιόπιστη. Μίλησε με αλλεγιολόγο αν συνεχιστεί αυτό και μετά το χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Οι εξετάσεις είναι πολύ αμφιλεγόμενες και άνευ σημασίας όταν έχεις συμπτώματα, γιατί πάντα πας με βάση τα συμπτώματα και όχι τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Μπορεί να βγεις ότι έχεις αλλεργία σε 10 πράγματα που ποτέ δε σε πείραξαν, οπότε η εμπειρία (όταν τρώω το Α μετά παθαίνω το Β) είναι σαφώς πιο αξιόπιστη. Μίλησε με αλλεγιολόγο αν συνεχιστεί αυτό και μετά το χρόνο. 

Χίλια ευχαριστώ!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ραστ ειναι για αμεσου τυπου αλλεργια. Και στα ραστ και στα πατσ, ισχυει ότι το θετικο ειναι θετικο, το αρνητικο δεν ειναι σιγουρα αρνητικο.. Ισως λοιπον, μπορουν να δωσουν εναν "μπουσουλα" εαν δεν μπορουν να καταλαβουν οι γονεις απο ημερολογιο διατροφης ή συμπτωματα. Βεβαια, να πω, μακαρι όλο αυτο με τις αλλεργιες να μην σας αφορα και να μην υπαρχει ανησυχία από κάποια ομαδα τροφιμων..... Παρολα αυτα, να εχετε και αυτα υποψην :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν τα κανει αυτά και την πάω για ύπνο μάντεψε :δε θέλει να κοιμηθεί, να κουνηθεί θέλει :D

ΚΆΝΩ ΜΙΆΜΙΣΗ ΏΡΑ να την κοιμησω. Είσαι μια χαρά εσύ, μην αγχώνεσαι!

Εμενα αν δεν πέσει πάνω μου να τριφτει, να πιει λιγο γάλα, να χυσει και λίγο έτσι για πλάκα.. Να διαβάσουμε, να την κουνήσω, να φεύγει να την ξαναγυρνάω, να γκρινιάζει να την ξαναβάζω, ε δεν κοιμάται. Παράλληλα έχω κι άλλο νινί πλάι μου:D Σύνολο κάνω περί στη μιάμιση ώρα να τα κοιμησω κατά γενικό κανόνα. Μεγαλώνει θα τα έχεις αυτά.. 

Δε θα θυμώνεις ποτέ γιατί τους δημιουργείς υπερένταση, θέλει πολλή ηρεμία το βράδυ.. Εσύ βέβαια ξεμαλλιασμενη αλλ αυτό ειναι άλλο θέμα :D

 

Να σου ζήσει!! 

Επεξεργάστηκαν by Nefeli2014
Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2019 at 12:54 ΠΜ, Pegodou είπε:

Ναι σίγουρα κάτι περνάει τελικά γιατί κανω 3 βήματα κάνω μακριά της και κλαίει!! Οπότε είναι φυσιολογικό !!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! 

 

Ναι λογικό έτσι όπως τα γράφω , θέλω να τα πω με λεπτομέρειες και γράφω πολλά.

Είναι στον 8 μήνα και δεν κοιμάται εύκολα, ενώ θέλει να κοιμηθεί όταν την νανουριζω κλαίει ή παραμιλαει.

Τώρα τα διαβασα αυτά. Κάτι την ενοχλεί προφανώς κάπου μπορεί να πονάει.. Μήπως δόντια μήπως αυτό που λες για την εισαγωγή στα γαλακτοκομικα. Δυστυχώς κάνεις δε θα σου πει με σιγουριά ούτε ο γιατρός ο ίδιος. Κάνε πειράματα να καταλάβεις τι φταίει. Πάντως μην αγχώνεσαι έτσι είναι τα μωρά... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!!!! Θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμό μου μαζί σας. Έχω ένα μωράκι 4 μηνών , μέχρι και τους 3 μισή μήνες ήταν γενικά ένα πολύ ήρεμο μωράκι χωρίς να γκρινιάζει πολύ και να κλαίει. Τον τελευταίο μισό μήνα όμως είναι σαν κάτι να έχει αλλάξει. Έχει ξεκινήσει ξαφνικές υστερίες με τσιρίδες και κλάματα όχι αστεία στα καλά καθούμενα. Προσπαθούσα δυο εβδομάδες με τον άντρα μου να καταλάβουμε τι έχει αφού η παιδίατρος μας είχε αποκλείσει από την αρχή το παθολογικό. Έχω καταλήξει στο ότι μπορεί να βγάζει δοντάκια. Η παιδίατρος λέει ότι ναι όντος έχουν πρηστεί τα ούλα του. Του πήρα Ενα τζελ της φρεζιντερμ για τα ούλα του βάζω και δείχνει ότι ανακουφίζεται για κάποιο διάστημα και μετά πάλι τα ίδια. Έχει περάσει κάποια μανούλα τέτοια κατάσταση; Υπάρχει περίπτωση να είναι κολικοι ακόμα ; Που και αυτό δεν νομίζω... αλλά τα σκέφτομαι όλα τι να πω.  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...