Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ακόμη θηλάζεις????


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ morchelina ...λες να με να μου δώσει συμβουλές απο το τηλέφωνο?εγω ειμαι θεσσαλονίκη και απο ότι κατάλαβα αυτη αθήνα..παντως θα προσπαθήσω...

να σαι καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ morchelina ...λες να με να μου δώσει συμβουλές απο το τηλέφωνο?εγω ειμαι θεσσαλονίκη και απο ότι κατάλαβα αυτη αθήνα..παντως θα προσπαθήσω...

να σαι καλά..

 

Θεσσαλονικη είναι η Πατσούρου, είσαι απ' τις τυχερές... ;)

Εχετε και άλλους παιδιατρους-συμβουλους θηλασμού εκεί, στην Αθήνα δεν έχουμε κανέναν!

 

 

οσο για τη δικηγορινα που εναν αιωνα μετα τον αποθηλασμο εχει γαλα αλλά δεν θηλάζει....

 

Eve είναι δυνατόν να συμβεί, μη σου φαίνεται περίεργο. Η νύφη μου θηλασε δυο παιδιά για 7 μηνες το καθένα και είχε γάλα 3 χρόνια μετά τον αποθηλασμό. Οταν λέμε "είχε γάλα", απλά έβλεπε σταγόνες όταν πίεζε το στήθος, όχι ότι έτρεχαν τα γάλατα στα καλά καθούμενα. Συμβαίνει...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην παιδιατρο μας καμια αναφορα δε θα εδινα για το θηλασμο,ουτε τη γνωμη της θα μετραγα,οποια και αν ηταν αυτη.Στην περιπτωση μας ομως που το παιδι εχει αλλεργια εγω ποιον να συμβουλευθω για το τι να κανω?Εαν το παω σε αλλεργιολογο θα το παω κρυφα γιατι η γιατρος δε δεχεται οτι εχει αλλεργια.Θελω να πω οσο ειναι καλα τα πραγματα δε μας νοιαζει εαν ο παιδιατρος ειναι σχετικος με το θηλασμο,εαν ομως εχουμε προβλημα τοτε που θα στραφουμε για βοηθεια?Συγγνωμη που "πεταχτηκα" στην κουβεντα σας.

Link to comment
Share on other sites

Επιμενω:

Τι καθεστε και δινετε αναφορα στον καθενα πως ταιζετε το παιδι σας, απορω...:rolleyes:

 

Ελα μωρε μην το παιρνεις έτσι, συζητηση κάνουμε όπως συζητάμε με τις φιλενάδες τι φάγαμε σήμερα, καλοπροαίρετα ξεκινάνε όλα, άσχετα αν αλλάζουν στην πορεία.

Πάντως να σας πω κάτι? Πριν μείνω έγκυος και ασχοληθώ με το θέμα, ιδέα δεν είχα για όλα αυτά, είμαι σίγουρη ότι αν άκουγα κάποια να θηλάζει ένα και δυο χρόνια, σιγουρα θα έμενα με το στόμα ανοικτό. Παραπληροφόρηση και έλλειψη πληροφόρησης βλέπετε και προφανώς δεν ήμουν μόνη...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην παιδιατρο μας καμια αναφορα δε θα εδινα για το θηλασμο,ουτε τη γνωμη της θα μετραγα,οποια και αν ηταν αυτη.Στην περιπτωση μας ομως που το παιδι εχει αλλεργια εγω ποιον να συμβουλευθω για το τι να κανω?Εαν το παω σε αλλεργιολογο θα το παω κρυφα γιατι η γιατρος δε δεχεται οτι εχει αλλεργια.Θελω να πω οσο ειναι καλα τα πραγματα δε μας νοιαζει εαν ο παιδιατρος ειναι σχετικος με το θηλασμο,εαν ομως εχουμε προβλημα τοτε που θα στραφουμε για βοηθεια?Συγγνωμη που "πεταχτηκα" στην κουβεντα σας.

 

Εχεις απολυτο δικιο.

Εκει ειναι προβλημα το να θηλαζεις χωρις σωστη υποστηριξη.

Γιατι και ο παιδιατρος τις ιατρικες του συμβουλες σε σχεση με την αλλεργια του μωρου, δυστυχως σου τις δινει με βαση τα μωρα που πινουν ξενο γαλα.

Και το αστειο ειναι οτι οποια αλλεργια και να εχει το μωρο σου, το ξενο γαλα μονο χειροτερη την κανει.

Αρα ειναι σα να φερνεις το μωρο σε μια "χειροτερη" κατασταση για να μπορεσει να το κανει "καλα" ο γιατρος σου.

 

Εγω οταν λεω να αδιαφορουμε και να μη δινουμε αναφορα για το πως τρεφουμε το μωρο μας και τα παιδια μας γενικοτερα, σαφως αναφερομαι σε περιπτωσεις υγιων και φυσιολογικων παιδιων.

 

Στην περιπτωση σου φυσικα και θα επεδιωκα τη συμβουλη παιδιατρου -συμβουλου θηλασμου,εκτος κι αν μπορεσεις να λυσεις μονη σου το θεμα σου.

Δεν ξερω ο καθενας εδω που μιλαμε τι δυνατοτητες εχει, τι υπομονη, τι προσβασεις, τι γνωσεις.

Αναγκαστικα σου μιλαω πιο γενικα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε μην το παιρνεις έτσι, συζητηση κάνουμε όπως συζητάμε με τις φιλενάδες τι φάγαμε σήμερα, καλοπροαίρετα ξεκινάνε όλα, άσχετα αν αλλάζουν στην πορεία.

Πάντως να σας πω κάτι? Πριν μείνω έγκυος και ασχοληθώ με το θέμα, ιδέα δεν είχα για όλα αυτά, είμαι σίγουρη ότι αν άκουγα κάποια να θηλάζει ένα και δυο χρόνια, σιγουρα θα έμενα με το στόμα ανοικτό. Παραπληροφόρηση και έλλειψη πληροφόρησης βλέπετε και προφανώς δεν ήμουν μόνη...

 

Καλε δεν το παιρνω στραβα, αλλωστε τι λογος μου πεφτει εμενα τι λεει η καθεμια και που το λεει?

Γι αυτο βαζω τις φατσουλες, για πλακα:rolleyes:

 

Απλα στενοχωριεμαι καμια φορα γι αυτα που ακουμε ολες μας.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στην δική μου περίπτωση είναι όπως τα λέει η ζουζουνελ, πριν θηλάσω ήμουν άσχετη, ήξερα μία κοπέλα που θήλασε για 2 χρόνια και την έβλεπα σαν εξωγήινη. Τώρα φυσικά δεν νιώθω το ίδιο, γι αυτό και αν με ρωτήσει κάποιος το λέω γιατί μπορεί να επηρρεάσω έστω και ένα άτομο να θηλάσει.

Νομίζω οτι εμείς που έχουμε δεί τον θηλασμό πέρα απο καλύτερη τροφή είναι και ηρεμιστικό και αίσθηση ασφάλειας για τα παιδιά μας, δεν πιάνω τις ιώσεις κτλ είναι υποχρέωση μας να το διαφημίσουμε. Άλλωστε η απο στόμα σε στόμα διαφήμιση είναι η καλύτερη σωστά?

 

Μένω σε επαρχία και εδώ ασχολούνται πολύ με το τι κάνει ο ένας και ο άλλος. Αν δεν το λέω θα είναι σαν να νιώθω άσχημα με αυτό, αν το λέω δεν θέλω να νιώθω οτι με θεωρούν οτι ήρθα απο άλλο πλανήτη γιατί δεν είμαι απο εδώ και θα μου βάλουν καμια ταμπέλα η τρελέγκω που θηλάζει τον γιό της μέχρι να πάει φαντάρος.

Link to comment
Share on other sites

ακομη θηλαζεις..;;;;

ουου και που εισαι ακομα!!!

αυτο θα απαντουσα σε καποιον που θα μου εκανε κριτικη.

εγω εχω να πω μονο μπραβο σας κοριτσια.

(το λεω εγω που μονο 11μερες θηλασα-δηλαδη τιποτα...)

Link to comment
Share on other sites

Στην παιδιατρο μας καμια αναφορα δε θα εδινα για το θηλασμο,ουτε τη γνωμη της θα μετραγα,οποια και αν ηταν αυτη.Στην περιπτωση μας ομως που το παιδι εχει αλλεργια εγω ποιον να συμβουλευθω για το τι να κανω?Εαν το παω σε αλλεργιολογο θα το παω κρυφα γιατι η γιατρος δε δεχεται οτι εχει αλλεργια.Θελω να πω οσο ειναι καλα τα πραγματα δε μας νοιαζει εαν ο παιδιατρος ειναι σχετικος με το θηλασμο,εαν ομως εχουμε προβλημα τοτε που θα στραφουμε για βοηθεια?Συγγνωμη που "πεταχτηκα" στην κουβεντα σας.

 

συγνωμη αλλα γιατι να το πας κρυφα το παιδι??τι θα σου κανει η παιδιατρος??θα σε τιμωρησει η θα σε μαστιγωσει επειδη εσυ θες οτ καλυτερο για το δικο ΣΟΥ το παιδι??δεν ειναι δικο ΤΗΣ παιδι....πηγαινε κοπελα μου στον αλλεργιολογο γιατι ειμαι καμμενη απο ασχετους παιδιατρους και τις αλλεργιες....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ morchelina ...λες να με να μου δώσει συμβουλές απο το τηλέφωνο?εγω ειμαι θεσσαλονίκη και απο ότι κατάλαβα αυτη αθήνα..παντως θα προσπαθήσω...

να σαι καλά..

 

Όπως έγραψαν τα κορίτσια Θεσσαλονίκη είναι και μην ντρέπεσαι καθόλου να πάρεις τηλέφωνο και μόλις γεννήσεις ξαναπαίρνεις από την κλινική. Πες ότι περιμένεις και δίδυμα και αυτή διδυμομαμά είναι. Κάποιος θα σου πει δυο κουβέντες. Πολλές που θηλάσαμε Θεσσαλονίκη με την Πατσούρου θηλάσαμε, από στόμα σε στόμα τη μάθαμε. Είναι σα φίλη σου, όχι σα γιατρός να το παίζει αυθεντία. Αλλά έχει και άλλους παιδίατρους σύμβουλους θηλασμού όπως τον Παπαβέντση και τη γυναίκα του.

 

Καμιά φορά νομίζω ότι ό,τι ξεκίνησε Θεσσαλονίκη στο θέμα θηλασμού από αυτήν ξεκίνησε και όσο τη θυμάμαι στην αρχή χαίρομαι που ένα άτομο τελικά μπορεί να κάνει τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στην δική μου περίπτωση είναι όπως τα λέει η ζουζουνελ, πριν θηλάσω ήμουν άσχετη, ήξερα μία κοπέλα που θήλασε για 2 χρόνια και την έβλεπα σαν εξωγήινη. Τώρα φυσικά δεν νιώθω το ίδιο, γι αυτό και αν με ρωτήσει κάποιος το λέω γιατί μπορεί να επηρρεάσω έστω και ένα άτομο να θηλάσει.

Νομίζω οτι εμείς που έχουμε δεί τον θηλασμό πέρα απο καλύτερη τροφή είναι και ηρεμιστικό και αίσθηση ασφάλειας για τα παιδιά μας, δεν πιάνω τις ιώσεις κτλ είναι υποχρέωση μας να το διαφημίσουμε. Άλλωστε η απο στόμα σε στόμα διαφήμιση είναι η καλύτερη σωστά?

 

Μένω σε επαρχία και εδώ ασχολούνται πολύ με το τι κάνει ο ένας και ο άλλος. Αν δεν το λέω θα είναι σαν να νιώθω άσχημα με αυτό, αν το λέω δεν θέλω να νιώθω οτι με θεωρούν οτι ήρθα απο άλλο πλανήτη γιατί δεν είμαι απο εδώ και θα μου βάλουν καμια ταμπέλα η τρελέγκω που θηλάζει τον γιό της μέχρι να πάει φαντάρος.

 

Κι εγώ δεν το κρύβω οτι θηλάζω, κι αν καταλάβω πως ο συνομιλητής μου είναι κατά του θηλασμού, δηλώνω οτι είμαι σε φάση σταδιακού αποθηλασμού (σε μερικά χρόνια δηλαδή, χοχοχοχο) και αλλάζω θέμα.

 

Πάντως σε όσα άτομα από επαρχία έχω πει οτι θηλάζω ακόμη (22 μηνών η κόρη μου τώρα) το αντιμετωπίζουν σαν αυτονόητο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ morchelina σας ευχαριστώ κορίτσια για την συμπαράσταση ..η γνωμη μου για τον θηλασμό ειναι θετική και όσο μπορείς τόσο καλύτερα..πιστεύω ότι ενα παιδί όσο πιο πολύ θηλάζει τόσο πιο δυνατό και καλύτερες άμυνες έχει ..:) όσοι μιλάνε για διακοπή πολύ γρήγορα η δεν ξέρουν η συμφέροντα υπάρχουν..

τώρα όσο για την παιδίατρο βρήκαμε μία εδώ κοντά γιατι το πρόβλημα μου είναι να την έχω κοντά και να έρχεται σπίτι..γιατι ο άντρας μου είναι οδήγός και λείπει αρκετά, και γω δεν οδηγώ :(

βέβαια θα την δω πως πηγαίνει και θα δώ αν είμαι ικανοποιημενη να την κρατήσω το όνομα της είναι (κ.ξεφτέρη ) το επίθετο της..(αν ξέρετε κάτι γιαυτήν πείτε μου)

και θα πάρω και ένα τηλ..την κ.πατσούρου, να δω τι μπορώ να κάνω και απο εκεί ..

Eγώ τετάρτη πρωι , πρώτα ο θεός θα έχω τα ζουζούνια μου ..ουφφ έφτασε ο καιρος..ούτε να αναπνέυσω μπορώ αφου έχω κάνει μια τέράστιααα κοιλιά :)

Λοιπον σας ευχαριστώ και πάλι κορίτσια

να σται καλά για την βοήθεια ..ειλικρινά τα forum είναι ανακουφιστικά ..

φιλιά πολλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ morchelina σας ευχαριστώ κορίτσια για την συμπαράσταση ..η γνωμη μου για τον θηλασμό ειναι θετική και όσο μπορείς τόσο καλύτερα..πιστεύω ότι ενα παιδί όσο πιο πολύ θηλάζει τόσο πιο δυνατό και καλύτερες άμυνες έχει ..:) όσοι μιλάνε για διακοπή πολύ γρήγορα η δεν ξέρουν η συμφέροντα υπάρχουν..

 

Την ιδια ιωση που η κορη μου εκανε 7 μερες να ξεπερασει, ο μικρος με το θηλασμο την ξεπεταξε σε 2 μερουλες.

Ο αντρας μου ακομα:rolleyes:

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

koritsia mipws einai efkolo na mou peite pou tha vrw aftes tis odigies toy P.O.Y????

giati emena me exoun priksei oi giro mou...ksaderfes,thiades, etc.

 

Βρήκα στο site του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (World Health Organization - WHO) τα σχετικά με το θηλασμό, όπου γράφει : "Exclusive breastfeeding is recommended up to 6 months of age, with continued breastfeeding along with appropriate complementary foods up to two years of age or beyond."

 

Το link είναι http://www.who.int/topics/breastfeeding/en/

 

Κάποια links που έβαλε προηγούμενως άλλη κοπέλα είναι της Αμερικανικής Ακαδημίας Παιδιατρικής.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας...

Εγω αύριο θα ειμαι 36,1 και σήμερα ετοιμάστηκα για αύριο..

Ελπίζω να μην χρειάστούν θερμοκοιτίδα και να γερά το μωράκια μου ...αυτό είναι και το μεγαλύτερο αγχος θα έλεγα μέχρι να τα δω...

να σται καλα κορίτσια ...ολα να πάνε κατευχήν...

φιλιά πολλά πολλά ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολες και ολους!Εχω μια μπουμπου 9 μηνων(το πρωτο μας!) και με τη βοηθεια του Θεου καθως και πολυ μα πολυ επιμονη θηλαζουμε ακομα!Θελω να συνεχισω το θηλασμο σιγουρα μεχρι το χρονο και αν παει και παραπανω.Ακουω διαφορα αρνητικα κατα καιρους απο πολλους και πραγματικα οι γνωσεις που απεκτησα απο το φορουμ για το θηλασμο μεχουν βοηθησει παρα πολυ και γιαυτο σας ευχαριστω!

Ομως το τελευταιο που μου ειπανε με εκανε (για αλλη μια φορα) να αναρωτηθω (αν και καταβαλω μεγαλη προσπαθεια να κλεινω τα αυτια μου σε κατι τετοια).Αυτο που μουπανε ηταν πως πρεπει σιγα σιγα να κοψω το θηλασμο μεχρι το καλοκαιρι γιατι ο συδυασμος ζεστης και ηλικιας της μικρης καθιστα το γαλα μου ακαταλληλο και επισης θα κανει κακο και σε μενα.Εγω πιστευω πως αυτο δεν ισχυει θαθελα ομως και την αποψη καποιου γνωστη για ναμαι και εκατο τα εκατο σιγουρη.Προκαταβολικα σας ευχαριστω και ευχομαι σε ολους Καλη Ανασταση!

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και ολους!Εχω μια μπουμπου 9 μηνων(το πρωτο μας!) και με τη βοηθεια του Θεου καθως και πολυ μα πολυ επιμονη θηλαζουμε ακομα!Θελω να συνεχισω το θηλασμο ......................... ........................................................... ο συδυασμος ζεστης και ηλικιας της μικρης καθιστα το γαλα μου ακαταλληλο και επισης θα κανει κακο και σε μενα.Εγω πιστευω πως αυτο δεν ισχυει θαθελα ομως και την αποψη καποιου γνωστη για ναμαι και εκατο τα εκατο σιγουρη.Προκαταβολικα σας ευχαριστω και ευχομαι σε ολους Καλη Ανασταση!

Λαμπρινουλα, να χαιρεσαι τη μπουμπου σου και να τη θηλασεις οσο περισσοτερο μπορεις. Δεν ειμαι γιατρος αλλα θηλασα το γιοκα μου πανω απο ενα χρονο.Μεσολαβησε ενα θερμο καλοκαιρι και ουτε εγω ουτε το παιδι παρουσιασαμε προβλημα. Αλλα.... δεν πηγα να κανω ηλιοθεραπεια!!!!!!!!! Νομιζω πως δεν παθαινει τιποτα το γαλα μας σε 2-4 ωρες που μενει εντος στηθους. Να θυμασαι ομως, αν εισαι πολλη ωρα στη ζεστη, βαλε κρυα επιθεματα στο στηθος πριν βαλεις το μωρο. Αν συμβει κατι στο γαλα σου, το μωρο θα νιωσει πρωτο την αλλαγη στη γευση και θα αποτραβιεται και θα γκρινιαζει κλπ. Να ακους τη μαμα-φυση. Ξερει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι δηλαδη λογω ζεστης μπαγιατευει το γαλα μεσα στο στηθος????

Το παραπανω ποστ μαλλον στο τοπικ "τι αλλο θ' ακουσω" επρεπε να το γραψουμε...:rolleyes:

Εαν ομως θελεις μια σοβαρη απαντηση σωνει και ντε, τοτε οχι δεν παθαινει τιποτα το γαλα σου.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μουπανε ηταν πως πρεπει σιγα σιγα να κοψω το θηλασμο μεχρι το καλοκαιρι γιατι ο συδυασμος ζεστης και ηλικιας της μικρης καθιστα το γαλα μου ακαταλληλο και επισης θα κανει κακο και σε μενα.

:lol::lol::lol::lol:

Καλό! Πολύ καλό!

Γράψ'το σε παρακαλώ στο τόπικ που σου λέει η kassiani! Θα κάνει ωραίο πακετάκι με αυτό που είχαν πει σε άλλη κοπέλα, ότι δηλαδή αν κάνεις μπάνιο στη θάλασσα το γάλα σου χαλάει και γίνεται παγωτό (ή γρανίτα...., ή μιλκσέικ..., δεν θυμάμαι ακριβώς) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και ολους!Εχω μια μπουμπου 9 μηνων(το πρωτο μας!) και με τη βοηθεια του Θεου καθως και πολυ μα πολυ επιμονη θηλαζουμε ακομα!Θελω να συνεχισω το θηλασμο σιγουρα μεχρι το χρονο και αν παει και παραπανω.Ακουω διαφορα αρνητικα κατα καιρους απο πολλους και πραγματικα οι γνωσεις που απεκτησα απο το φορουμ για το θηλασμο μεχουν βοηθησει παρα πολυ και γιαυτο σας ευχαριστω!

Ομως το τελευταιο που μου ειπανε με εκανε (για αλλη μια φορα) να αναρωτηθω (αν και καταβαλω μεγαλη προσπαθεια να κλεινω τα αυτια μου σε κατι τετοια).Αυτο που μουπανε ηταν πως πρεπει σιγα σιγα να κοψω το θηλασμο μεχρι το καλοκαιρι γιατι ο συδυασμος ζεστης και ηλικιας της μικρης καθιστα το γαλα μου ακαταλληλο και επισης θα κανει κακο και σε μενα.Εγω πιστευω πως αυτο δεν ισχυει θαθελα ομως και την αποψη καποιου γνωστη για ναμαι και εκατο τα εκατο σιγουρη.Προκαταβολικα σας ευχαριστω και ευχομαι σε ολους Καλη Ανασταση!

 

Ένα θα σου πω. Δε μπορείς να φανταστείς πόσο βολικό είναι να είσαι στην παραλία, να πεινάει το μωρό σου και να έχεις τη δυνατότητα να το θηλάσεις και να ξεμπερδέψεις στο άψε σβήσε. Αναπολώ ακόμα εκείνες τις διακοπές.....

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς δεν μου εχει τύχει σχεδόν κανένας μέχρι τώρα (από ότι θυμάμαι) να μου είπε κάτι αντίστοιχο .με την παιδίατρο σταματήσαμε να μιλάμε για το τι γάλα πίνει από τον έκτο μήνα ,από τότε δεν με εχει ξανά ρωτήσει αλλά ούτε και εγώ της δίνω αναφορά .

από τον έκτο μέχρι τώρα μόνο για τις στερεές τροφές μιλάμε και εχει τύχει κάποιες φορεσ να της έχω πει ότι περνάει κάποιες μέρες που δεν τρώει τίποτα και πίνει μόνο γάλα .

στον έκτο μήνα που εισάγαμε τις στερεές της είχα δηλώσει ότι δεν θέλω να σταματήσω τον θηλασμό και μου είχε πει ότι σταδιακά θα προσαρμοστεί ο θηλασμός και θα πίνει 2 φορεσ την ημέρα .εκεί σταμάτησε η όλη συζήτηση μας .μέχρι τότε όταν με ρωτούσε και της έλεγα ότι θηλάζει μου έλεγε μπράβο .

στο περιβάλλων μου το φιλικό οικογενειακό όλοι ειναι θετικοί αλλά δεν δίνω και περιθώρια .έχω να λέω για την πεθερά μου που αν και δεν θήλασε πολύ τα παιδία της ειναι τόσο θετική που μου λέει να το κρατήσω μέχρι τα δυο χρονών !!!

 

είπα να βάλω μια ευχάριστη νότα να μην νομίζετε ότι όλοι είναι κατά .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Οτι δηλαδη λογω ζεστης μπαγιατευει το γαλα μεσα στο στηθος????

Το παραπανω ποστ μαλλον στο τοπικ "τι αλλο θ' ακουσω" επρεπε να το γραψουμε...:rolleyes:

Εαν ομως θελεις μια σοβαρη απαντηση σωνει και ντε, τοτε οχι δεν παθαινει τιποτα το γαλα σου.

 

 

Σιγουρα? Αγχωθηκα τωρα. Μηπως ξερετε αν υπαρχει σουτιεν - ψυγειο? :lol::lol::lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...