Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιχνιδιαρικα σχεδια στα ρουχα;;;;


Recommended Posts

Αν πάρεις από το σάιτ δεν είναι ακριβα.Εμεις σχεδόν όλα τα εσώρουχα για το νεογέννητο από εκεί τα είχαμε παραγγείλει, και δώρα πολλά μας έφεραν κι εμείς έχουμε πάει δώρα.Απλα θέλει λίγο ψάξιμο αν ψωνίσεις σε μαγαζι γιατί έχουν ανακατεμένα τα ακριβά με τα οικονομικά. Εμάς 5 μηνών τώρα και φοράει ακόμα τα 0-3 πάντως!

 

Επεξεργάστηκαν by little lamb
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα dpam πολύ όμορφα αλλα ακριβά. Τα h&m πανεμορφα, οικονομικά, μέτρια ποιοτητα

Orchestra δ τρελαινομαι ούτε ποιοτικα ούτε από σχέδια αλλα επειδη για φετος πηραμε την κάρτα, εχουμε ψωνίσει πολλά. Το μέγεθος τους ταιριάζει τέλεια στον μικρο που ειναι πολυ αδυνατος, αλλα η μεγάλη που ειναι 5 φοραει για 8χρ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Το μέγεθος τους ταιριάζει τέλεια στον μικρο που ειναι πολυ αδυνατος, αλλα η μεγάλη που ειναι 5 φοραει για 8χρ:rolleyes:

Ο δικός μου πάντως που είναι στις πάνω πάνω καμπύλες, φορεσε φέτος το καλοκαίρι (20 μηνών) μπλουζάκια orchestra που είναι για 9 και 12 μηνών!!!!! Τα παντελονάκια των σετ εννοείται ότι δεν ανέβαιναν καν στα μπουτάκια του. Από την άλλη όμως, κάτι μακριά φορμάκια με πατουσάκια που είχαμε αντί πιτζάμας, για δύο χρονών και με το ζόρι του έκαναν μέχρι τον Μάιο. Δεν βγάζω άκρη με τα νούμερα!!!

 

Από το ηλεκτρονικό κατάστημα της orchestra παντως δεν βρήκα ποτέ κάτι ωραίο. δεν ξέρω, ίσως δεν είχα  υπομονή να ψάξω. Αλλά όπως έγραφα και στο άλλο θέμα, μέχρι τώρα δεν έχω αγοράσει πολλά ρούχα. κάποια μας τα έδωσαν και τα υπόλοιπα ήταν δώρα, επίσης εγώ παραγγέλνω στις γιαγιάδες να φέρουν ρούχα σε γιορτές κ γενέθλια, όχι παιχνίδια, και συνεννοούμαστε τι θα πάρει η καθεμιά και έτσι φτιάχνουμε την γκαρνταρόμπα μας. Η πεθερά μου επειδή ψωνίζει ακριβά, μας φέρνει mothercare και είναι όντως πολύ ποιοτικά. Γενικά μέχρι τώρα ακολούθησα την εξής τακτική και δεν είχα πολλά ρούχα: τα σκούρα παντελόνια τα φορούσαμε στο σπίτι, οπότε και να λερώνονταν με φαγητό, δεν πολυφαινόταν. κάτι πιο ανοιχτόχρωμα, τα είχα για βόλτες έξω, όχι όμως για παιχνίδι σε χώματα. όσες μπλούζες δεν μου φάνηκαν πολύ ποιοτικές ή ωραίες, τις είχα για το σπίτι για να λερώνονται αυτές με το φαγητό., και κάποια σετάκια είπα εξ αρχής ότι θα είναι για βόλτες έξω, εννοώ βόλτες με καρότσι ή με τα πόδια που δεν θα έχει παιχνίδι που λερώνει. καλά σετ δεν είχα, μόνο τα βαφτιστικά που είχα ζητήσει να μπορούν να φορεθούν σε μια καλή περίσταση, και 1-2 πουκαμισάκια και τζιν, και δεν χρειάστηκε τίποτα παραπάνω. Έτσι δεν γέμισα την ντουλάπα ρούχα. Όμως δεν πηγαίνει παιδικό, και σε χώματα παίζει έξω από το σπίτι με τα ρούχα του σπιτιού, οπότε βόλεψε αυτός ο διαχωρισμός. αν ήταν για κάθε μέρα παιδική χαρά, μάλλον θα χρειαζόμουν περισσότερα. στη γειτονιά πάντως, ειδικά χειμώνα που μπαίνει κ το μπουφάν κ ο ποδόσακος, κυκλοφορούσε κάπως σαν παραμελημένο παιδάκι. :D

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα μας έφεραν δώρο από ένα μαγαζί στο Γέρακα και επειδή το αλλάξαμε πήγαμε στο μαγαζί και μας έκανε εντύπωση το πόσο ωραία σχέδια είχε που ήταν πραγματικά παιδικά. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα. Είχε διάφορες μάρκες, θυμάμαι σίγουρα μια μάρκα avelix που απ'ό,τι βρίσκω στο ίντερνετ είναι ελληνική βιοτεχνία και μια μάρκα Bebüş τούρκικη. Είχε κι από μια άλλη που δεν θυμάμαι... Επίσης στο delfino έχει κάποια ωραία, το οποίο έχει επίσης κι άλλες εταιρείες (είχαμε πάρει ένα πολύ παιχνιδιάρικο από μια εταιρεία divonette επίσης τούρκικη). Δεν ξέρω όμως για αγορίστικα επειδή κοιτάγαμε για κοριτσίστικα. Στα αγορίστικα ίσως είναι πιο δύσκολο αν κρίνω από μια φορά που έψαχνα για τον ανηψιό μου και όπου κι αν έψαξα τα μπλουζάκια ήταν σαν να ψώνιζα για τον άντρα μου. Ακόμα χειρότερα επειδή κοιτοὐσα για μπλουζάκι με γιακά και ήταν όλα μονόχρωμα! Ούτε καν χρωματιστές ρίγες ξέρω'γω δεν είχαν!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Ο δικός μου πάντως που είναι στις πάνω πάνω καμπύλες, φορεσε φέτος το καλοκαίρι (20 μηνών) μπλουζάκια orchestra που είναι για 9 και 12 μηνών!!!!! Τα παντελονάκια των σετ εννοείται ότι δεν ανέβαιναν καν στα μπουτάκια του. Από την άλλη όμως, κάτι μακριά φορμάκια με πατουσάκια που είχαμε αντί πιτζάμας, για δύο χρονών και με το ζόρι του έκαναν μέχρι τον Μάιο. Δεν βγάζω άκρη με τα νούμερα!!!

 

Από το ηλεκτρονικό κατάστημα της orchestra παντως δεν βρήκα ποτέ κάτι ωραίο. δεν ξέρω, ίσως δεν είχα  υπομονή να ψάξω. Αλλά όπως έγραφα και στο άλλο θέμα, μέχρι τώρα δεν έχω αγοράσει πολλά ρούχα. κάποια μας τα έδωσαν και τα υπόλοιπα ήταν δώρα, επίσης εγώ παραγγέλνω στις γιαγιάδες να φέρουν ρούχα σε γιορτές κ γενέθλια, όχι παιχνίδια, και συνεννοούμαστε τι θα πάρει η καθεμιά και έτσι φτιάχνουμε την γκαρνταρόμπα μας. Η πεθερά μου επειδή ψωνίζει ακριβά, μας φέρνει mothercare και είναι όντως πολύ ποιοτικά. Γενικά μέχρι τώρα ακολούθησα την εξής τακτική και δεν είχα πολλά ρούχα: τα σκούρα παντελόνια τα φορούσαμε στο σπίτι, οπότε και να λερώνονταν με φαγητό, δεν πολυφαινόταν. κάτι πιο ανοιχτόχρωμα, τα είχα για βόλτες έξω, όχι όμως για παιχνίδι σε χώματα. όσες μπλούζες δεν μου φάνηκαν πολύ ποιοτικές ή ωραίες, τις είχα για το σπίτι για να λερώνονται αυτές με το φαγητό., και κάποια σετάκια είπα εξ αρχής ότι θα είναι για βόλτες έξω, εννοώ βόλτες με καρότσι ή με τα πόδια που δεν θα έχει παιχνίδι που λερώνει. καλά σετ δεν είχα, μόνο τα βαφτιστικά που είχα ζητήσει να μπορούν να φορεθούν σε μια καλή περίσταση, και 1-2 πουκαμισάκια και τζιν, και δεν χρειάστηκε τίποτα παραπάνω. Έτσι δεν γέμισα την ντουλάπα ρούχα. Όμως δεν πηγαίνει παιδικό, και σε χώματα παίζει έξω από το σπίτι με τα ρούχα του σπιτιού, οπότε βόλεψε αυτός ο διαχωρισμός. αν ήταν για κάθε μέρα παιδική χαρά, μάλλον θα χρειαζόμουν περισσότερα. στη γειτονιά πάντως, ειδικά χειμώνα που μπαίνει κ το μπουφάν κ ο ποδόσακος, κυκλοφορούσε κάπως σαν παραμελημένο παιδάκι. :D

Πρακτικός ο διαχωρισμος, μεχρι να αρχίσει σχολειο κ να επιλέγει τι θα βαλει, χαχα

Το μεγαλύτερο σοκ με τα μεγέθη το έπαθα το καλοκαιρι όπου πήρα στην μεγαλη 2σορτακια για 7χρ,κ ενα σετ για 5στον μικρό, όπου την μπλουζα την έβαλε κ φέτος, την βερμουδα δ την χρειαζόταν αλλα έβγαινε οικονομικά σαν σετ, κ δοκιμάζω από περιέργεια στην μεγαλη την βερμουδα κ  της ήταν τεράστια. Οποτε για του χρόνου θα της παρω καμια αγορίστικη που ειναι κ πιο μακριές κ ανετες:P

Πόλο δυο κιολας ριγέ έχουμε από τον ανηψιο μου, ένα λευκό σιελ κ ενα μπλε-ροζ από ζάρα αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Πόλο δυο κιολας ριγέ έχουμε από τον ανηψιο μου, ένα λευκό σιελ κ ενα μπλε-ροζ από ζάρα αν θυμάμαι καλα

 

Και πάλι όμως αυτά είναι χρώματα που μπορούν να φορέσουν και οι άντρες μας, δεν είναι παιδικά παιδικά με πολύχρωμες ρίγες ξέρω'γω, είναι αυτό που λες, τύπου πόλο.

 

Νομιζω πολύ σπάνια βρίσκεις παιδικά παιδικά, ειδικά για αγόρια. Κι όπου υπάρχουν πιο παιδικά και δεν έχουν πχ μηχανάκια ή φορτηγα, έχουν σαφως διαχωρισμένα σχέδια αγοριών-κοριτσιών. Ακόμα κι αν είναι ουδέτερο χρώμα, στα αγόρια δεινόσαυροι πχ, στα κορίτσια πεταλούδα, ή αυτό που είπα πριν κάποιο ρέλι ροζ, κάποιο βολάν... Δεν βλέπεις πχ κίτρινη μπλούζα με αρκουδάκι, unisex εντελώς. Κι αν έχουν αρκουδάκι θα είναι εμφανές αν είναι αρκουδάκος ή αρκουδίτσα, με γραβάτα ή φιόγκο πχ! Μπορεί να υπερβάλλω λίγο για πλάκα αλλά νομίζω ότι σε γενικές γραμμές ισχύει! Και πιστεύω ότι γίνεται για να μην δίνονται τόσο εύκολα ρούχα από παιδί σε παιδί και να αγοράζουμε καινούργια (αυτό ταιριάζει στο άλλο θέμα που τρέχει παράλληλα)

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Και πάλι όμως αυτά είναι χρώματα που μπορούν να φορέσουν και οι άντρες μας, δεν είναι παιδικά παιδικά με πολύχρωμες ρίγες ξέρω'γω, είναι αυτό που λες, τύπου πόλο.

 

Νομιζω πολύ σπάνια βρίσκεις παιδικά παιδικά, ειδικά για αγόρια. Κι όπου υπάρχουν πιο παιδικά και δεν έχουν πχ μηχανάκια ή φορτηγα, έχουν σαφως διαχωρισμένα σχέδια αγοριών-κοριτσιών. Ακόμα κι αν είναι ουδέτερο χρώμα, στα αγόρια δεινόσαυροι πχ, στα κορίτσια πεταλούδα, ή αυτό που είπα πριν κάποιο ρέλι ροζ, κάποιο βολάν... Δεν βλέπεις πχ κίτρινη μπλούζα με αρκουδάκι, unisex εντελώς. Κι αν έχουν αρκουδάκι θα είναι εμφανές αν είναι αρκουδάκος ή αρκουδίτσα, με γραβάτα ή φιόγκο πχ! Μπορεί να υπερβάλλω λίγο για πλάκα αλλά νομίζω ότι σε γενικές γραμμές ισχύει! Και πιστεύω ότι γίνεται για να μην δίνονται τόσο εύκολα ρούχα από παιδί σε παιδί και να αγοράζουμε καινούργια (αυτό ταιριάζει στο άλλο θέμα που τρέχει παράλληλα)

 

Ισχύει αυτό για τα εντελώς unisex, εκτός αν πάρεις τελείως μονόχρωμα, που εκεί βέβαια δεν μιλάμε για παιχνιδιάρικα παιδικά ρούχα.

 

Λίγο άσχετο με το θέμα, προσωπικά αυτό που με ενοχλεί πολύ με τα παιδικά ρούχα είναι τα στερεότυπα και ένας υποκρυπτόμενος σεξισμός στα σχέδια.

 

Όλα τα αγορίστικα μπλουζάκια έχουν μηνύματα τύπου "Smart boy", "Daddy's little helper", "Brave guy", "Little genius" κλπ ή εικόνες ενός μικρού αγοριού να βοηθάει τον μπαμπά του στις δουλειές, να κάνει πειράματα, να διαβάζει κλπ, ενώ κατά κανόνα στα κοριτσίστικα πήζουμε στα "pretty princess", "sweet little girl", "pink and gorgeous" και δεν συμμαζεύεται. Για να μην μιλήσω για το μήκος των βερμούδων, το πόσο στενά είναι κοριτσίστικα παντελόνια, τα crop tops, τα μαγιώ τριγωνάκια κ.λπ.

 

Όσο είχα μόνο τον γιο μου δεν το παρατηρούσα, από όταν έκανα κόρη το βλέπω και με ενοχλεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή έχω κορίτσι βλέπω ότι ισχύει αυτό που λες, από την άλλη όμως τα κοριτσίστικα έχουν και πιο παιδικά σχέδια ενώ τα αγόρια όχι. Έχουν συνήθως μόνο στάμπες με γράμματα! Θυμάμαι όταν πήγα να πάρω στον ανηψιό μου ένα φορμάκι από αυτά τα boboli που λέω που είναι γενικά πολύχρωμα: ήμουν ανάμεσα σε δύο φανταστικά: ένα με έναν γαλάζιο ελέφαντα με μεξικάνικο καπέλο και γύρω γύρω άλλα χρώματα κυρίως πράσινο και πορτοκαλί (το οποίο και πήρα τελικά) και σε ένα εντελώς πολύχρωμο (πράσινο, πορτοκαλί, κίτρινο) με τη χελώνα μπροστά και τον λαγό πίσω. Για το δεύτερο λοιπόν μου είπε η πωλήτρια "αυτό είναι για κορίτσι". Μου'ρθε κεραμίδα! Για ποιο λόγο ακριβώς; Για τη χελώνα; Ποτέ δεν κατάλαβα! Λες και δεν υπάρχουν αρσενικές χελώνες! (Βέβαια και αρσενικές πεταλούδες υπάρχουν αλλά εντάξει καταλαβαίνω ότι έχουν παγιωθεί κάποια πράγματα) Τελικά βέβαια πήρα το άλλο μήπως δεν άρεσε, αλλά όταν το έδειξα στην αδελφή μου και τη ρώτησα ούτε εκείνη κατάλαβε γιατί να ήταν κοριτσίστικο και θα του το φορούσε! Για την ιστορία μετά από ένα χρόνο πήρα και αυτό με τη χελώνα για την κόρη μου, χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα σχέδια αυτά καθεαυτά δεν μου αρέσουν, δεν θέλω δηλαδή οπωσδήποτε απεικόνιση πάνω στο ρούχο. Προτιμώ τα μονόχρωμα μέ ένα π.χ. μικρό σχεδιάκι / τσεπάκι στο στήθος ή με κάποια λεπτομέρεια στο τελείωμα του μανικού (π.χ. βολάν), όπως επίσης μου αρέσουν τα ρούχα με μοτίβα (πουά, ριγέ, καρό, αστεράκια) και για τον γιο μου μου αρέσουν πολύ οι επιγραφές. Θα μου άρεσαν και για την κόρη μου αλλά είναι μάστιγα αυτό που περιέγραψα πιο πάνω. Έτσι, μένουμε κατά κανόνα στα μονόχρωμα, τα πουά, τα μπλουζάκια με λουλουδάκια κλπ.

 

Και εκεί βέβαια έχεις να αντιμετωπίσεις (θα το δεις κι εσύ στο μέλλον) το μήκος των ρούχων (πολύ κοντό στα κοριτσίστικα), το πόσο στενά είναι, το πόσο πολύ μιμούνται τα αντίστοιχα γυνακεία ρούχα, το πόσο αποκαλυπτικά είναι κάποια μαγιώ που πωλούνται για μικρά κορίτσια, τα διάφανα καφτάνια κ.λπ.

 

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι οι περισσότερες μαμάδες που το έχω συζητήσει δεν το ασπάζονται, κάποιες αγορομαμάδες δε να πω ότι ζηλεύουν κιόλας για το συγκεκριμένο κομμάτι. Αλλά βέβαια, εδώ υπάρχουν μαμάδες που στέλνουν κοριτσάκια στο νήπιο με βαμμένα νύχια και lip gloss, οπότε σιγά μην προβληματιστούν για το μήκος τους σορτς...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ θέλω απαραιτήτως απεικόνιση, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί όταν υπάρχει πρέπει να είναι μηχανάκι η΄διαστημόπλοιο ή δεινόσαυρος για τα αγόρια και πεταλούδα, λουλούδι, πριγκήπισσα για τα κορίτσια. Γι'αυτό ανέφερα πχ το αρκουδάκι ή μίκυ μάους. Οι διαφορές στη γραμμή όντως υπάρχουν απ'ό,τι βλέπω σε μεγαλύτερα παιδάκια, δηλαδή σπάνια βλέπω κορίτσια με φόρμα ή σορτς μέχρι το γόνατο, φοράνε κολλάν ή κοντό. Και παρόλο που δεν συμφωνώ με αυτό, το έχει συνηθίσει τόσο πολύ το μάτι μου που το σκέφτομαι όταν θα μου δώσει η αδερφη μου φόρμες από τον ανηψιό αν θα τις φοράμε έξω ή θα μου φαίνονται αγορίστικες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, little lamb είπε:

Ούτε εγώ θέλω απαραιτήτως απεικόνιση, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί όταν υπάρχει πρέπει να είναι μηχανάκι η΄διαστημόπλοιο ή δεινόσαυρος για τα αγόρια και πεταλούδα, λουλούδι, πριγκήπισσα για τα κορίτσια. Γι'αυτό ανέφερα πχ το αρκουδάκι ή μίκυ μάους. Οι διαφορές στη γραμμή όντως υπάρχουν απ'ό,τι βλέπω σε μεγαλύτερα παιδάκια, δηλαδή σπάνια βλέπω κορίτσια με φόρμα ή σορτς μέχρι το γόνατο, φοράνε κολλάν ή κοντό. Και παρόλο που δεν συμφωνώ με αυτό, το έχει συνηθίσει τόσο πολύ το μάτι μου που το σκέφτομαι όταν θα μου δώσει η αδερφη μου φόρμες από τον ανηψιό αν θα τις φοράμε έξω ή θα μου φαίνονται αγορίστικες.

 

Για να μην παρανοηθεί αυτό που λέω, κάποιες διαφορές στην γραμμή σαφώς και είναι αναμενόμενο να υπάρχουν σε κάποια ρούχα, όχι σε όλα. Το κολλάν ας πούμε το φοράνε μόνο τα κορίτσια, είναι δεδομένη η στενή του γραμμή.....όταν είναι βαμβακερό δεν υπάρχει πρόβλημα, όμως δερμάτινο κολλητό κολλάν για 3χρονο κοριτσάκι γιατί να υπάρχει στην αγορά? Να μου πεις, αρκετοί το αγοράζουν.....

 

Άλλο το να είναι τα κοριτσίστικα σορτσάκια πιο κοντά από τα αγορίστικα, άλλο να τρομάζεις να βρεις σε μήκος που να μπορεί το κορίτσι να κάτσει σε μια κούνια ή μια τραμπάλα το καλοκαίρι χωρίς να καίγεται.

 

Για τις φόρμες πάντως είναι στάνταρ πιο στενές οι γραμμές στις κοριτσίστικες, καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2019 at 6:25 ΜΜ, Sentir...natureza είπε:

Η καρτα μελους orchestra κοστιζει 30/χρονο και 50/2 χρονια .....

 

κάποιες μέρες μέσα στο χρόνο βάζει προσφορά τα 30 € για 2 χρόνια κ έτσι την πήρα εγώ φέτος, βασικά πιο πολύ για δώρα, γιατί ο μεγάλος μου έχει φτάσει το 14-16 νούμερο πια στην συγκεκριμένη μάρκα, δλδ το τελευταίο νούμερο (ενώ είναι 8,5 ετών). 

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2019 at 4:02 ΜΜ, Sentir...natureza είπε:

Εχετε υποψην σας καποια εταιρια παιδικων ρουχων με παιχνιδιαρικα σχεδια; Παντου βλεπω το "μεγαλιστικο" στυλ με λατινικα γραμματα κλπ. Θελω λιγο τρελα οσο μπορω να του την προσφερω και να φοραει χαρουμενα και οχι "σοβαρα" σχεδια. Μονο στο zara βρηκα 2 φορμες σετ με παιδικα σχεδια (γατακι, τερατακι) σε οικονομικη τιμη. Εχετε κατι κατα νου απο φυσικο καταστημα ή καλυτερα ηλεκτρονικο -ακομη και εξωτερικου- που να μην ειναι ακριβο (πχ φουτερ φορμα παντελονι <7-8 ευρω, μπλουζα φουτερ <7-8 ευρω), βαμβακερα ειδη κατα προτιμηση; 

 

On 27/9/2019 at 4:02 ΜΜ, Sentir...natureza είπε:

Εχετε υποψην σας καποια εταιρια παιδικων ρουχων με παιχνιδιαρικα σχεδια; Παντου βλεπω το "μεγαλιστικο" στυλ με λατινικα γραμματα κλπ. Θελω λιγο τρελα οσο μπορω να του την προσφερω και να φοραει χαρουμενα και οχι "σοβαρα" σχεδια. Μονο στο zara βρηκα 2 φορμες σετ με παιδικα σχεδια (γατακι, τερατακι) σε οικονομικη τιμη. Εχετε κατι κατα νου απο φυσικο καταστημα ή καλυτερα ηλεκτρονικο -ακομη και εξωτερικου- που να μην ειναι ακριβο (πχ φουτερ φορμα παντελονι <7-8 ευρω, μπλουζα φουτερ <7-8 ευρω), βαμβακερα ειδη κατα προτιμηση; 

 

https://www.c-and-a.com/eu/en/shop/babies-baby-boys-clothing

 

Αυτό εδώ έχει αρκετά οικονομικά ρουχαλάκια. Είναι φυσικό μαγαζί στο εξωτερικό, αλλά αγοράζεις και από το ίντερνετ. Και στις εκπτώσεις τα κατεβάζουν ακόμη περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως, λίγα τα ρούχα με παιχνιδιάρικα σχεδιάκια! Από H&M έχω πάρει κατά καιρούς τέτοια ρουχαλάκια καθώς και κάποια σετάκια που μας έκαναν δώρο από την εταιρεία Εβίτα (αν και άλλα ρούχα της ίδιας φίρμας τα βρήκα αρκετά μεγαλίστικα). Τον τελευταίο καιρό αγοράζουμε πιο απλά μονόχρωμα μπλουζάκια και κολάν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
On 9/10/2019 at 3:28 ΜΜ, Sentir...natureza είπε:

Nα προσθεσω και καποια που μου προτεινε η @Gummy Bearμε ωραια σχεδια και καλες τιμες αλλα το μηνυμα ειναι σε αποκρυψη: c-and-a.com

Παρήγγειλα φέτος όλα τα χειμωνιάτικα του μεγάλου, τα παρέλαβα πριν λίγες μέρες. Πολύ ωραία σχέδια, καλές τιμές (70 ευρώ σύνολο για 4 μακρυμανικα, 4 φούτερ και 4 φούτερ παντελόνια) και η ποιότητα φαίνεται πολύ καλή! (τα μακρυμανικα βαμβακερά είναι και οργανικά). Ευχαριστώ για την σελίδα, ο, τι καλύτερο έχω αγοράσει σε ρούχα μέχρι στιγμής από όλες τις απόψεις, ποιότητα, παιχνιδιαρικα σχέδια και οικονομία :)

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sentir...natureza είπε:

Παρήγγειλα φέτος όλα τα χειμωνιάτικα του μεγάλου, τα παρέλαβα πριν λίγες μέρες. Πολύ ωραία σχέδια, καλές τιμές (70 ευρώ σύνολο για 4 μακρυμανικα, 4 φούτερ και 4 φούτερ παντελόνια) και η ποιότητα φαίνεται πολύ καλή! (τα μακρυμανικα βαμβακερά είναι και οργανικά). Ευχαριστώ για την σελίδα, ο, τι καλύτερο έχω αγοράσει σε ρούχα μέχρι στιγμής από όλες τις απόψεις, ποιότητα, παιχνιδιαρικα σχέδια και οικονομία :)

Μεγεια του και καλοφορετα! Μπηκα κι εγω απο περιέργεια να δω και ειναι πράγματι πολυ ωραια. Παντως τετοια σχέδια να ξέρεις ψάχνοντας εχει και το wish και παμφτηνα με 2 και 3 ευρώ το κομματι εγω παλια ψωνιζα πολυ συχνα και ολα βαμβακερα αρκεί να το ψαξεις να δεις κριτικες κλπ. Τώρα πλεον με 2 παιδιά ψωνιζω απο second και απο ανταλλαγες στο fb κι εχω σωθει. Δινω λιγα, παιρνω πολλα και σε άριστη κατασταση παντα ,το ψαχνω κι εκει πολυ προσεχτικά(ειμαι σε πολλες ομαδες). Απο κανονικα μαγαζια εχω παψει πια να ψωνιζω εδω και χρονια εκτος αν ειναι απο αλλαγη η κατι επειγον οπως φανελακια βρακακια κλπ. Αλλα ακομα και βρακακια θυμαμαι ειχα παρει 20 απο wish με 6 ευρώ και ηταν τελεια.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Παρήγγειλα φέτος όλα τα χειμωνιάτικα του μεγάλου, τα παρέλαβα πριν λίγες μέρες. Πολύ ωραία σχέδια, καλές τιμές (70 ευρώ σύνολο για 4 μακρυμανικα, 4 φούτερ και 4 φούτερ παντελόνια) και η ποιότητα φαίνεται πολύ καλή! (τα μακρυμανικα βαμβακερά είναι και οργανικά). Ευχαριστώ για την σελίδα, ο, τι καλύτερο έχω αγοράσει σε ρούχα μέχρι στιγμής από όλες τις απόψεις, ποιότητα, παιχνιδιαρικα σχέδια και οικονομία :)

 

Καλημερα! Μηπως ειναι ευκολο να μου πεις απο ποια χωρα προερχονται; Ειναι εντος Ευρωπης; Τα νουμερα ειναι κανονικα;

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνονται ωραία τα c and a.  Εγώ βαριέμαι γενικά να ψάχνω και μπαίνω στο σάιτ του factory και κάνω μαζικές παραγγελίες. Για τη σεζόν του ψώνισα 9 σετ φόρμας (παντελόνι -φούτερ), 2 ζακέτες φούτερ, κασκολάκι, σκουφάκι, και ένα πανέμορφο ζευγάρι converse για πιο καλό. Οι μάρκες που παίρνω είναι nike, alouette και sam 0-13. H τελευταία έχει πολύ παιχνιδιάρικα σχέδια, αν και γενικά προτιμώ τα πιο αγορίστικα και όχι όσο παιδικά σχέδια. Οι τιμές είναι υψηλές παρά τις εκπτώσεις αλλά δεν σκίζονται, δεν τρυπάνε, δεν φθείρονται, δεν ξεβάφουν στο πλυντήριο (δεν τα ξεχωρίζω, τα βάζω όλα μαζί). Πιο οικονομικά που μου αγοράζει κατά καιρούς η πεθερά μου, μου έχουν καταστρέψει πολλά ρούχα του μικρού στο πλυντήριο.

Αν θέλω κάτι πιο ιδιαίτερο , μπαίνω στο σαιτ των milkshakes and dreams , που είναι μακράν το αγαπημένο μου κατάστημα για παιδικά και όχι μόνο ρούχα. Είναι απλησίαστα, αλλά στην κατηγορία outlet έχει μεγάλη ποικιλία από 30%-&70%.

Για πυτζάμες , φορμάκια, φανελάκια, βρακάκια, κάλτσες κτλ πηγαίνω στο Μ & S και το "σηκώνω". Μου αρέσει πολύ η ποιότητα τους. Διάβασα και για τα nextdirect που γράφετε εδώ και μου άρεσαν πολύ. Είδα ένα πολύ ωραίο παρκα. Είναι καλά ποιοτικά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , connie08 είπε:

 

Καλημερα! Μηπως ειναι ευκολο να μου πεις απο ποια χωρα προερχονται; Ειναι εντος Ευρωπης; Τα νουμερα ειναι κανονικα;

Σε ευχαριστω!

Τα νουμερα κανονικα ειναι. Η εταιρεια εχει τα γραφεια της στην Δανια αλλα τα εργοστασια της ειναι σε διαφορες χωρες (Βραζιλια, Κινα, Ινδια, Τουρκια αλλα και σε καποιες ευρωπαϊκες χωρες, βεβαια σε πολυ μικροτερο αριθμο απ'οτι στις χωρες με φθηνο εργατικο προσωπικο). Να πω οτι μου εκανε εντυπωση που δεν εγραφε στα ρουχα την χωρα προελευσης αλλα με μια αναζητηση βρηκα τις απαντησεις. 

Just now, Yovanna είπε:

Για πυτζάμες , φορμάκια, φανελάκια, βρακάκια, κάλτσες κτλ πηγαίνω στο Μ & S και το "σηκώνω". Μου αρέσει πολύ η ποιότητα τους.

Κι εμενα μου αρεσει η ποιοτητα αλλα και αρκετα σχεδια τους (και στα γυναικεια) αλλα αν χρειαστω κατι θα παω στις εκπτωσεις, διαφορετικα μου φαινονται πολυ τσιμπημενες οι τιμες.

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sentir...natureza said:

Κι εμενα μου αρεσει η ποιοτητα αλλα και αρκετα σχεδια τους (και στα γυναικεια) αλλα αν χρειαστω κατι θα παω στις εκπτωσεις, διαφορετικα μου φαινονται πολυ τσιμπημενες οι τιμες

 Πολύ τσιμπημένα είναι. Σετ 7 βρακάκια 18 ευρώ! και εγώ πηγαίνω στις εκπτώσεις αλλά πραγματικά δεν βρίσκω τίποτα για το παιδί. Κυρίως στα είδη που θέλω δεν βάζουν τίποτα σε έκπτωση. Αντίθετα, για εμένα πάντα κάτι θα βρω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...