Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι μαθαίνουν στο προνηπιο?


Recommended Posts

Από καιρό υποψιαζόμουν ότι η diane2020 ει ναι η Νεφελη2014, μέσα έπεσα;;:)

 

Παντως αν οι γονεις δουλευουν ολη μερα και δεν υπαρχει γιαγια να κραταει το παιδι λογικο ειναι να ψαχνει μια γυναικα να το παιρνει απο το σχολειο και να εχει και καποιες γνωσεις για να το βοηθαει στο διαβασμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, connie08 είπε:

Από καιρό υποψιαζόμουν ότι η diane2020 ει ναι η Νεφελη2014, μέσα έπεσα;;:)

 

Παντως αν οι γονεις δουλευουν ολη μερα και δεν υπαρχει γιαγια να κραταει το παιδι λογικο ειναι να ψαχνει μια γυναικα να το παιρνει απο το σχολειο και να εχει και καποιες γνωσεις για να το βοηθαει στο διαβασμα.

 

 

Ναι όμως όταν τη ρωτήσαμε αν εννοεί αυτό (εγω ειδικά είχα ρωτήσει αν εννοεί ότι υπάρχει άτομο στο σπίτι λόγω απογευματινής εργασιας), επειδή είχε πει ότι έφερε καθηγήτρια (!) για παιδί προνήπιου (!), άρχισε να μας λέει αυτά όλα που είπε. Τέλος πάντων. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Ναι όμως όταν τη ρωτήσαμε αν εννοεί αυτό (εγω ειδικά είχα ρωτήσει αν εννοεί ότι υπάρχει άτομο στο σπίτι λόγω απογευματινής εργασιας), επειδή είχε πει ότι έφερε καθηγήτρια (!) για παιδί προνήπιου (!), άρχισε να μας λέει αυτά όλα που είπε. Τέλος πάντων. 

Δεν έγιναν με αυτή τη σειρά, πρώτα αρχίσατε να λέτε ότι έφερε δασκάλα για το μικρό και ότι είναι κουλό κ τα σχετικά κ μετά απάντησε όπως απάντησε. Αργότερα την ρώτησες αυτό αλλά τι να σου απαντήσει όταν ήδη την έχετε κρίνει και χλευαζετε?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Ναι όμως όταν τη ρωτήσαμε αν εννοεί αυτό (εγω ειδικά είχα ρωτήσει αν εννοεί ότι υπάρχει άτομο στο σπίτι λόγω απογευματινής εργασιας), επειδή είχε πει ότι έφερε καθηγήτρια (!) για παιδί προνήπιου (!), άρχισε να μας λέει αυτά όλα που είπε. Τέλος πάντων. 

και τελικα ειναι το ιδιο ατομο με την Νεφελη2014; Η γραφη της μου την θυμιζει παντως αρκετα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , kotsifikos είπε:

έτσι νομίζω. αυτό καταλαβαίνω και εγώ

Ναι, δεν νομίζω ότι το κρύβει κιόλας. είχε μπλοκαριστεί μια φορά κ έκανε νέο λογαριασμό. δεν είναι η πρώτη φορά που προσβάλει κ αντιδρά περίεργα. το έχει κάνει σε πολλά θέματα κ με τα δυο ονόματα χωρίς κανεις να τξς πει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Δε σας πιάνει λίγο αυτό το cringe στους πολλούς λογαριασμούς; (πρόσφατα υπήρξε περιστατικό με πολλαπλούς λογαριασμούς που κατέληξε να βρίζει άτομα που είχε γνωρίσει προσωπικά από κοντά χωρίς ποτέ να αποκαλύψει ποιά είναι, ώρες ώρες ξεφεύγει το πράγμα..) 

Αν είσαι τρολ καλά κάνεις όλοι το διασκεδάζουμε κατά καιρούς αλλά αν δεν είσαι το φίλινγκ που βγάζεις είναι αυτό :? :-? :???: .  Οπότε....

 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, connie08 said:

και τελικα ειναι το ιδιο ατομο με την Νεφελη2014; Η γραφη της μου την θυμιζει παντως αρκετα....

 

22 minutes ago, kotsifikos said:

έτσι νομίζω. αυτό καταλαβαίνω και εγώ

Ναι, αυτή ήταν. Αφού έφυγε, δεν έχω θέμα να το πω και δημόσια. Άλλωστε πριν από καιρό , με κατηγόρησε σε μήνυμα ότι την έδωσα παρότι της είχα υποσχεθεί ότι δεν θα το κάνω ,ενώ ποτέ δεν το έκανα. Εννοώ ότι ποτέ δεν την έδωσα.

Πάντως, όσες "στενοχωριέστε" για τη Νεφέλη και θεωρείτε ότι αδικήθηκε, να υπενθυμίσω ότι το μέλος αυτό, κατέβαλε προσπάθεια για να γίνει αντιπαθής, έχει φερθεί/ μιλήσει άσχημα σε αρκετά μέλη , έχει δώσει απαντήσεις χωρίς ίχνος ενσυναίσθησης και ευαισθησίας σε μέλη που ήταν σε δύσκολη ψυχολογική κατάσταση.. Οπότε από καποια στιγμή και μετά, είναι δύσκολο οι απαντήσεις να είναι αμερόληπτες. Γι'αυτό και εγώ απέφευγα πλέον να απαντάω στα τόπικ που άνοιγε ή συμμετείχε. Και το λέω εγώ που παλιότερα την είχα υποστηρίξει, σχεδόν συμπαθήσει για την ευθύτητα της και το μετάνιωσα.

7 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Δε σας πιάνει λίγο αυτό το cringe στους πολλούς λογαριασμούς; (πρόσφατα υπήρξε περιστατικό με πολλαπλούς λογαριασμούς που κατέληξε να βρίζει άτομα που είχε γνωρίσει προσωπικά από κοντά χωρίς ποτέ να αποκαλύψει ποιά είναι, ώρες ώρες ξεφεύγει το πράγμα..) 

Αν είσαι τρολ καλά κάνεις όλοι το διασκεδάζουμε κατά καιρούς αλλά αν δεν είσαι το φίλινγκ που βγάζεις είναι αυτό :? :-? :???: .  Οπότε....

 

Πού έγινε αυτό? Εδώ μέσα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Yovanna είπε:

Και το λέψ εγώ που παλιότερα την είχα υποστηρίξει, σχεδόν συμπαθήσει για την ευθύτητα της και το μετάνιωσα.

κι εγω την είχα συμπαθήσει λόγω ενός θέματος θηλασμού που πάντα ανάβει φωτιές κ είχαμε μιλήσει σε πμ. μετά κατάλαβα ότι το έχει μόνιμη τακτική να αντιδρά περίεργα. αλλά τέλος πάντων. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Yovanna είπε:

 

Ναι, αυτή ήταν. Αφού έφυγε, δεν έχω θέμα να το πω και δημόσια. Άλλωστε πριν από καιρό , με κατηγόρησε σε μήνυμα ότι την έδωσα παρότι της είχα υποσχεθεί ότι δεν θα το κάνω ,ενώ ποτέ δεν το έκανα. Εννοώ ότι ποτέ δεν την έδωσα.

Πάντως, όσες "στενοχωριέστε" για τη Νεφέλη και θεωρείτε ότι αδικήθηκε, να υπενθυμίσω ότι το μέλος αυτό, κατέβαλε προσπάθεια για να γίνει αντιπαθής, έχει φερθεί/ μιλήσει άσχημα σε αρκετά μέλη , έχει δώσει απαντήσεις χωρίς ίχνος ενσυναίσθησης και ευαισθησίας σε μέλη που ήταν σε δύσκολη ψυχολογική κατάσταση.. Οπότε από καποια στιγμή και μετά, είναι δύσκολο οι απαντήσεις να είναι αμερόληπτες. Γι'αυτό και εγώ απέφευγα πλέον να απαντάω στα τόπικ που άνοιγε ή συμμετείχε. Και το λέψ εγώ που παλιότερα την είχα υποστηρίξει, σχεδόν συμπαθήσει για την ευθύτητα της και το μετάνιωσα.

Πού έγινε αυτό? Εδώ μέσα??

Ναι εδώ και στο παρεντς καφέ. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eπειδή μίλησα άσχημα, να πω ότι μίλησα υποθέτοντας ότι τίποτα από όσα λέει δεν είναι αληθινό. Έχει γράψει πολλά εξωφρενικά πράγματα και από όσο θυμάμαι αυτό ήταν το 4ο account με το ίδιο στυλ γραφής και άλλο background κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ΑΡΓΚ said:

 Έχει γράψει πολλά εξωφρενικά πράγματα και από όσο θυμάμαι αυτό ήταν το 4ο account με το ίδιο στυλ γραφής και άλλο background κάθε φορά.

Είσαι σίγουρη? Ήμουν σχεδόν βέβαιη ότι άλλαξε μόνο μια φορά λογ/μό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 minutes ago, kotsifikos said:

Είναι απορίας άξιο πως  γίνεται να λέει η ίδια ότι είναι διπλοεγγραφή οι διαχειριστές να μη την διαγράφουν εφόσον αυτό δεν επιτρέπεται. 

Αυτό το έχω και εγώ απορία..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Yovanna είπε:

Α μάλιστα.. δεν μπαίνω στο καφέ..

Ήταν άλλο επίπεδο εκείνη έως και επικίνδυνη. Καμιά σχέση με τύπου Νεφέλη. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Ήταν άλλο επίπεδο εκείνη έως και επικίνδυνη. Καμιά σχέση με τύπου Νεφέλη. 

Ποια καλέ?  Τι έγινε?  Δεν έχω προλάβει να διαβάσω Κ τι έγινε εδώ.  

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Yovanna said:

 

Ναι, αυτή ήταν. Αφού έφυγε, δεν έχω θέμα να το πω και δημόσια. Άλλωστε πριν από καιρό , με κατηγόρησε σε μήνυμα ότι την έδωσα παρότι της είχα υποσχεθεί ότι δεν θα το κάνω ,ενώ ποτέ δεν το έκανα. Εννοώ ότι ποτέ δεν την έδωσα.

Πάντως, όσες "στενοχωριέστε" για τη Νεφέλη και θεωρείτε ότι αδικήθηκε, να υπενθυμίσω ότι το μέλος αυτό, κατέβαλε προσπάθεια για να γίνει αντιπαθής, έχει φερθεί/ μιλήσει άσχημα σε αρκετά μέλη , έχει δώσει απαντήσεις χωρίς ίχνος ενσυναίσθησης και ευαισθησίας σε μέλη που ήταν σε δύσκολη ψυχολογική κατάσταση.. Οπότε από καποια στιγμή και μετά, είναι δύσκολο οι απαντήσεις να είναι αμερόληπτες. Γι'αυτό και εγώ απέφευγα πλέον να απαντάω στα τόπικ που άνοιγε ή συμμετείχε. Και το λέω εγώ που παλιότερα την είχα υποστηρίξει, σχεδόν συμπαθήσει για την ευθύτητα της και το μετάνιωσα.

Πού έγινε αυτό? Εδώ μέσα??

καλά δεν μιλάμε για ευθύτητα, πολλοί βαφτίζουν την αγένεια τους ''ευθύτητα''.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Ήταν άλλο επίπεδο εκείνη έως και επικίνδυνη. Καμιά σχέση με τύπου Νεφέλη. 

Τι λες τώρα! Τα καλύτερα χάνω!:-P

4 minutes ago, ninaki80 said:

Ποια καλέ?  Τι έγινε?  Δεν έχω προλάβει να διαβάσω Κ τι έγινε εδώ.  

Πού είσαι βρε νινακι? Τα καλύτερα χάνεις και εσύ!:razz:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Yovanna είπε:

Τι λες τώρα! Τα καλύτερα χάνω!:-P

Πού είσαι βρε νινακι? Τα καλύτερα χάνεις και εσύ!:razz:

καλε vαι κ τα χαvω κ δεv θυμαμαι κ πολλα προσωπα για vα καvω ταυτισεις προφιλ ! κ εδω τι εγιvε ποτε προλαβε vα παρεκτρπει το θεμα . ? 

Link to comment
Share on other sites

Οτι ήταν το ίδιο άτομο με τη Nefeli ήταν ολοφάνερο, έχω την εντύπωση ότι το είχε αναφέρει και η ίδια ότι παλαιότερα μπλοκαρίστηκε. Άλλωστε η diane εμφανίστηκε μετά τον αποκλεισμό της Nefeli. Η οποία είχε παρόμοιο τρόπο γραφής με παλαιότερο μέλος που δε θυμάμαι το όνομά του, μια υπερδραστήρια ήταν που είχε τρια παιδιά, πολλά λεφτά, συμμετείχε σε όλους τους συλλόγους της περιοχής της κλπ κλπ Όλα αυτα τα προφίλ, ίσως όταν ειχαν βαρεθεί τη περσόνα τους, τι να πω, δημιουργούσαν ένταση τις συζητήσεις και κατέληγαν να προσβάλουν ασύστολα. Γενικώς, το parents πάντα είχε τα τρολ του, όπως λέει το λουκουμαδακι μεχρι ενα σημειο εχει τη πλακα του. Αντε να δουμε το επομενο τι θα μας βγει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Είναι απορίας άξιο πως  γίνεται να λέει η ίδια ότι είναι διπλοεγγραφή οι διαχειριστές να μη την διαγράφουν εφόσον αυτό δεν επιτρέπεται. 

ναι μου έχει κάνει εντύπωση αυτό. γιατί έχει τραβήξει την προσοχή κ άλλες φορές ως diane. τέλος πάντων καλύτερα να σταματήσουμε κ εμείς τη συζήτηση γιατί θα μας μαλώσουν όλες. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε μπλοκαρίστηκε τι εννοούμε; Την μπλόκαρε η διαχείριση για κάποιο παράπτωμα; Και το λέει ευθέως ότι άνοιξε νέο προφίλ;

Και κάτι άσχετο, στο café μπαίνουμε με άλλους κωδικούς; Νομίζω είχα δοκιμάσει κάποτε να μπω και ζητούσε άλλους

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , little lamb είπε:

Όταν λέμε μπλοκαρίστηκε τι εννοούμε; Την μπλόκαρε η διαχείριση για κάποιο παράπτωμα; Και το λέει ευθέως ότι άνοιξε νέο προφίλ;

Και κάτι άσχετο, στο café μπαίνουμε με άλλους κωδικούς; Νομίζω είχα δοκιμάσει κάποτε να μπω και ζητούσε άλλους

δ ξερω αν μπλοκαριστηκε τελειως.παντως σιγουρα αργουσαν τα μνμτα της γτ περνουσαν απο εγκριση οποτε μετα τις πολλες καρτες,λογικο να μπει με νεο λογαριασμο

εκανε μπαμ οτι ηταν η νεφελη,γι αυτο κ δ το σχολιασα ποτε

κ φυσικα φανταστηκα οτι λογω δουλειας χρειαζοταν μια "φυλαξη" για τα παιδια.αντι να ειναι μια γιαγια,κουμπαρα,γειτονισσα,φιλη προτιμησε παιδαγωγο που σε πρωτακι που κανει κ λογοθεραπειες ειναι μια πολυ εξυπνη σκεψη.κ επειδη δ ξερουμε πως θα ειναι με καραντινες κλπ η επομενη χρονια.κ στην τελικη δικαιωμα της.αλλα δ την υποστηριξα γτ δυστυχως χανει το δικιο της σε αλλες φασεις

θελει αλλους κωδικους στο καφε παντως

κριμα βρε @λουκουμαδάκιαυτα ειναι πολυ ασχημα.γτ κ εγω εχω μιλησει κ προσωπο με προσωπο με κοπελες.κ δυστυχως η μια ηταν περιπτωση.συχνα ξεφευγουν πολλες στο καφε στην εξωσωματικη ειδικα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...