Recommended Posts

Καλησπερα !!Ειμαι στα 38  ,ελευθερη ,και πριν απο ενα 6μηνο οι εξεςτασεις μου χτυπησαν ενα καμπανακι..

Ο γυναικολογος μου  προτεινει ΠΑΝΤΟ -ΓΕΝΕΣΣΙΣ κ ΨΑΘΑ-ΙΑΣΩ ,απ το λιγο που εψαξα βλεπω οτι προκειται για απιαστα βιογραφικα ,με παγκοσμιες πρωτιες  και πολλες επιτυχιες...Το κοστος ομως ειναι στα υψη...(ΠΑΝΤΟΣ 4000,00+ΨΑΘΑΣ 6000,00) με αβεβαιο αποτελεσμα...

Πηρα πρωτοβοουλια κ για ΕΛΕΝΑ-ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ  ,ομως ο γυναικολογος μου ειπε οχι γτ ειναι δημοσιο νοσοκ.κ κανεις δε μου εγγυάται οτι οταν εγω θελησω μετα απο 5 χρονια  οτι  θα τα βρω εκει ,ή οτι δεν θα εχει γινει η οποιαδηποτε στραβη...

Και τους δυο αυτους επιστημοσύνες ομως που συναντησα ενιωσα οτι με βλεπουν σαν νουμερο...Στο Ελενα (που εχω ραντεβου αυτην την Τριτη με το γιατρο ) με ειδε η βοηθος του και ενας αλλο γιατρος και μου ειπαν για ποιο λογο μπαινω σε αυτην την διαδικαισια ,οτι οι εξετασεις μ ειναι μια χαρα και οτι καλο θα ηταν να μην επιβαρυνω τον οργανισμο μου με φαρμακα για κατι που δεν ξερουμε εαν θα πετυχει...Μου μιλησε για την καταψυξη σε  φυσικο κυκλο και θα με δει ο γιατρος για να αποφασισει εκεινος...

Ειμαι μονιμως στο αγχος και την πιεση κ εχω πελαγωσει ...καποια γνωμη?...Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια     

Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, ΠΟΠΙΤΟ είπε:

Και τους δυο αυτους επιστημοσύνες ομως που συναντησα ενιωσα οτι με βλεπουν σαν νουμερο...Στο Ελενα (που εχω ραντεβου αυτην την Τριτη με το γιατρο ) με ειδε η βοηθος του και ενας αλλο γιατρος και μου ειπαν για ποιο λογο μπαινω σε αυτην την διαδικαισια ,οτι οι εξετασεις μ ειναι μια χαρα και οτι καλο θα ηταν να μην επιβαρυνω τον οργανισμο μου με φαρμακα για κατι που δεν ξερουμε εαν θα πετυχει...Μου μιλησε για την καταψυξη σε  φυσικο κυκλο και θα με δει ο γιατρος για να αποφασισει εκεινος...

Ειμαι μονιμως στο αγχος και την πιεση κ εχω πελαγωσει ...καποια γνωμη?...Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια

Πρώτα απ' όλα συγχαρητήρια για την απόφασή σου! Δεν καταλαβαίνω γιατί σε ρώτησαν γιατί μπαίνεις στη διαδικασία. Η ηλικία σου είναι τέτοια που μπορεί τώρα οι εξετάσεις σου να είναι μια χαρά αλλά σε 1, 2 χρόνια μπορεί όχι. Τώρα πρέπει να μπεις στη διαδικασία (κατά τη γνώμη μου) που τα ωάρια σου θεωρητικά είναι ποιοτικά. Εκτός αν εννοούν να μη μπεις στη διαδικασία με φάρμακα και πας σε φυσικό κύκλο. Αυτό θα ήταν σίγουρα καλύτερο. Τώρα προσωπική εμπειρία δεν έχω με κάποιον από τους γιατρούς που αναφέρεις, μόνο για τον παντο έχω ακούσει τα καλύτερα ως επιστήμονα αλλά ότι πράγματι σε βλέπει σαν πορτοφόλι. Όσο για το δημόσιο νοσοκομείο δεν ξέρω αν είναι τόσο κακή επιλογή. Να ξέρεις οι γιατροί έχουν και τα κυκλώματα τους και σε προωθούν όπου θέλουν. Αν δεν σου περισσεύουν τα χρήματα κάνε μια προσπάθεια στο νοσοκομείο. Ξέρω κοπέλες που έκαναν εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο και πέτυχε με την πρώτη, ενώ εγώ που έκανα σε γνωστό κέντρο δύο προσπάθειες απέτυχαν και οι δύο. Καλη τύχη σου εύχομαι!

23 ώρες πρίν, ΠΟΠΙΤΟ είπε:

Καλησπερα !!Ειμαι στα 38  ,ελευθερη ,και πριν απο ενα 6μηνο οι εξεςτασεις μου χτυπησαν ενα καμπανακι..

Ο γυναικολογος μου  προτεινει ΠΑΝΤΟ -ΓΕΝΕΣΣΙΣ κ ΨΑΘΑ-ΙΑΣΩ ,απ το λιγο που εψαξα βλεπω οτι προκειται για απιαστα βιογραφικα ,με παγκοσμιες πρωτιες  και πολλες επιτυχιες...Το κοστος ομως ειναι στα υψη...(ΠΑΝΤΟΣ 4000,00+ΨΑΘΑΣ 6000,00) με αβεβαιο αποτελεσμα...

Πηρα πρωτοβοουλια κ για ΕΛΕΝΑ-ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ  ,ομως ο γυναικολογος μου ειπε οχι γτ ειναι δημοσιο νοσοκ.κ κανεις δε μου εγγυάται οτι οταν εγω θελησω μετα απο 5 χρονια  οτι  θα τα βρω εκει ,ή οτι δεν θα εχει γινει η οποιαδηποτε στραβη...

εννοητε να το κανεις. η καταψηξη σε φυσικο κυκλο μπορει να σου παρει κ δυο χρονια δηλαδη να πηγανεις καθε μηνα στο νοσοκομειο για συλλογη υπερηχους κτλ δεν ειναι τοσο απλο. κρυοσυντηρηση κανουν σε πανω απο.10 ωαρια γιατι υπαρχει ο φοβος οταν.θα αποψυχθουν.καποια να καταστραφουν. μην δεχθεις καταψηξη κατω απο αυτο.το.νουμερο θα ειναι μεγαλο ρισκο να παει τσαμπα ο κοπος σου κ.οταν.βρεθεις στην αναγκη να αποτυχεις. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα