Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φροντίδα λεχώνας σε ιδιωτικό μαιευτήριο


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , little lamb είπε:

Απο 37 και μετα θεωρειται οριακα νωρις, δεν θεωρειται προωρο,λεγεται "πρωιμο" και δεν μπαινει θερμοκοιτιδα συνηθως, θεωρειται οκ. Αλλα για να μην σου εχει πει ο γιατρος σου να εισαι ετοιμη ανα πασα στιγμη ισως ειναι ακομα ψηλα, τι να πω. Μην αγχωνεσαι και γεννησεις απο το αγχος :razz: Απλα βαλε κανα πλυντηριακι αυριο!

 

Χαχα ναι από αύριο θα ξεκινήσω σιγά σιγά!! :p 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Super.mum είπε:

Αλήθεια λες ; Νωρίς δεν είναι το 37+ κάτι ... με έχεις αγχώσει τώρα ...ένα σου λέω δεν έχω πλύνει ούτε ρούχα για νεογέννητο , ούτε σιδερώσει , ούτε βαλίτσα μαιευτηρίου έχω φτιάξει , ούτε κρεβατακι έχω ετοιμάσει ..τίποτα δεν έχω κάνει σε αυτή την εγκυμοσύνη :p 

Φτιάξε τη βαλίτσα να είσαι έτοιμη και ας μην σου χρειαστεί,μακαρι να γεννήσεις την ημέρα που κανονίσετε.Εγω την πάτησα γέννησα 36+4 δεν είχα μαζέψει τίποτα,ευτυχώς είχα πλύνει τα ρούχα του μωρού,από το τηλέφωνο έλεγα στη μαμά μου που τα είχα για να τα βαλει στη βαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Super.mum είπε:

Ο γιατρός δεν συμφωνεί να πάμε πιο μετά , μου λέει την εβδομάδα που είναι να πάω και διαλέγουμε την μέρα. Επίσης είναι Τρίτη καισαρικη δεν ξέρω αν παίζει και αυτό το ρόλο του ότι δεν μπορούμε να πάμε πολύ πάνω κάτω στις ημερομηνίες. 

Θαψεχει το λόγο του ο γιατρος.ομως δεν πάνε τα πράγματα πάντα κατά παραγγελία.

1 ώρα πρίν, little lamb είπε:

Απο 37 και μετα θεωρειται οριακα νωρις, δεν θεωρειται προωρο,λεγεται "πρωιμο" και δεν μπαινει θερμοκοιτιδα συνηθως, θεωρειται οκ. Αλλα για να μην σου εχει πει ο γιατρος σου να εισαι ετοιμη ανα πασα στιγμη ισως ειναι ακομα ψηλα, τι να πω. Μην αγχωνεσαι και γεννησεις απο το αγχος :razz: Απλα βαλε κανα πλυντηριακι αυριο!

 

Πρώιμο τελειομηνο

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2022 at 11:54 ΜΜ, Mamaloulou είπε:

Φτιάξε τη βαλίτσα να είσαι έτοιμη και ας μην σου χρειαστεί,μακαρι να γεννήσεις την ημέρα που κανονίσετε.Εγω την πάτησα γέννησα 36+4 δεν είχα μαζέψει τίποτα,ευτυχώς είχα πλύνει τα ρούχα του μωρού,από το τηλέφωνο έλεγα στη μαμά μου που τα είχα για να τα βαλει στη βαλίτσα.

Ωχ αμάν! Εγω τίποτα δεν έχω κάνει δεν έχω προλάβει .. αύριο θα πάω να αγοράσω και τα τελευταία πράγματα που θα χρειαστώ για την βαλίτσα και θα αρχίσω το πλύσιμο και το σιδέρωμα. 

1 hour ago, little lamb είπε:

@Super.mum ολα καλα; Ελπιζω απλα να εισαι απασχολημενη με δουλειες και να μην ηρθαν απο τωρα τα ευχαριστα!

Όχι ευτυχώς ακόμα είμαστε Νταξει :p απλά μια το ένα μια το άλλο δεν προλαβαίνω ειλικρινά. Το χειρότερο είναι αυτή η κούραση που βγαίνει προς το τέλος και ακόμα και το μεσημέρι παρά να εκμεταλλευτώ τον χρόνο που θα κοιμηθούν τα παιδιά να κάνω ετοιμασίες , κοιμάμαι και εγώ. :/ έπρεπε να τα είχα κάνει όλα νωρίτερα αλλά ήταν και ο COVID χάσαμε ένα μήνα σχεδόν με αυτό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/1/2022 at 9:30 ΜΜ, sofy είπε:

Θα πας λεχώνα σε γάμο, με νεογνό στο σπίτι και τον κορονοιο σε έξαρση; Και μάλιστα αυτό είναι κριτήριο για την ημερομηνία του τοκετού; 

 

Νομίζω ότι σαν οικογένεια πρέπει να ιεραρχήσετε τις προτεραιότητες σας και συγγνώμη για το θάρρος. 

Δεν ζήτησα την άποψη κανενός πάνω σε αυτό το θέμα αλλά για την επιστροφή από το μαιευτήριο. Αν έχεις να προτείνεις κάτι για την επιστροφή από το μαιευτήριο καλοδεχούμενο. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Super.mum said:

Δεν ζήτησα την άποψη κανενός πάνω σε αυτό το θέμα αλλά για την επιστροφή από το μαιευτήριο. Αν έχεις να προτείνεις κάτι για την επιστροφή από το μαιευτήριο καλοδεχούμενο. 

βρε σουπερ μαμα δεν είπε κάτι κακό η κοπέλα, είπε αυτό που σκεφτήκαμε ,αν όχι όλες οι περιρσσότερες, διαβάζοντας το ποστ σου. Εφόσον δεν ήθελες την άποψη κανενός θα μπορούσες να μη το πεις δημόσια. Δεν γίνεται να γράφουμε δημόσια , και μετά να τα βάζουμε με τους άλλους που σχολιάζουν τα λεγόμενα μας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kotsifikos είπε:

βρε σουπερ μαμα δεν είπε κάτι κακό η κοπέλα, είπε αυτό που σκεφτήκαμε ,αν όχι όλες οι περιρσσότερες, διαβάζοντας το ποστ σου. Εφόσον δεν ήθελες την άποψη κανενός θα μπορούσες να μη το πεις δημόσια. Δεν γίνεται να γράφουμε δημόσια , και μετά να τα βάζουμε με τους άλλους που σχολιάζουν τα λεγόμενα μας. 

Μετάνιωσα που το έγραψα γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα γραφτεί τέτοιο σχόλιο. Λες και δεν ξέρουμε τι κάνουμε και θα αφήσουμε το νεογέννητο να έχει πάρε δώσε με κόσμο. Τέλος πάντων δεν θέλω να δικαιολογούμε τώρα και να βγω και εκτός θέματος. Είναι φίλη που μεγαλώσαμε από μωρα μαζί , δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς είναι οικογένεια μου , δεν μπορω να λείπω από τον γάμο της. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Super.mum said:

Μετάνιωσα που το έγραψα γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα γραφτεί τέτοιο σχόλιο. Λες και δεν ξέρουμε τι κάνουμε και θα αφήσουμε το νεογέννητο να έχει πάρε δώσε με κόσμο. Τέλος πάντων δεν θέλω να δικαιολογούμε τώρα και να βγω και εκτός θέματος. Είναι φίλη που μεγαλώσαμε από μωρα μαζί , δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς είναι οικογένεια μου , δεν μπορω να λείπω από τον γάμο της. 

Καταλαβαίνω πως δε σου άρεσε το σχόλιο, (παρόλο που η κοπέλα ήταν πολύ προσεκτική σε αυτό που έγραψε), όμως δεν σου ζήτησε κανείς να δικαιολογηθείς.

 

Δεν γράφω άλλο γιατί επί της ουσίας δεν μπορώ να σε βοηθήσω, δεν έχω να προτείνω εναλλακτική για το πως θα γυρίσετε σπίτι  σας.

Με το καλό το νέο μέλος εύχομαι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Δεν ζήτησα την άποψη κανενός πάνω σε αυτό το θέμα αλλά για την επιστροφή από το μαιευτήριο. Αν έχεις να προτείνεις κάτι για την επιστροφή από το μαιευτήριο καλοδεχούμενο. 

Την εναλλακτική μου την είχα γράψει πιο πάνω, σε σχόλιο που άργησε έισης να εγκριθεί. Έγραφα λοιπόν, που προφανώς δεν ισχύει στην περίπτωση σας, ότι δεν θα έβαζα το νεογνό σε αυτοκίνητο κανενός συγγενή εκτός αν είχε κάνει καραντίνα μια βδομάδα. Ούτε φυσικά σε ταξί. Υποθέτω ότι σαν οικογένεια έχετε σκεφτεί πώς θα μετακινείστε με τα τρία παιδιά μαζί, άρα θεωρώ το πιο λογικό να έρθουν να σας πάρουν ο μπαμπάς κ τα παιδιά. Και μόνο ζήτημα θεωρώ την τοποθέτηση των καθισμάτων γιατί λογικά δεν θα θέλετε το μωρό με τα δυο πίσω, άρα θα μπορούσες να βάλεις μπροστά το αυγό (δεν απαγορεύεται, απλώς δεν είναι ιδανική λύση, και πρέπει να απενεργοποιήσεις τους αερόσακους). 

 

Όσο για το άλλο σχόλιο, καμία οικογένεια φυσικά δεν επιδιώκει να κολλήσει το παιδί της. Ειδικά αν είναι μωρό. Δεν νομίζω ότι τα βρέφη στην Ελλάδα που έχουν περάσει κορονοιο σοβαρα, το κόλλησαν επειδή οι γονείς αδιαφορούσαν. Πάντα υπάρχει κάτι που όλοι θεωρούν πώς κατ εξαίρεση θα κάνουν παίρνοντας ένα ρίσκο, που μπορεί να αποδειχτεί επικίνδυνο. Λες να πηγαίνει κανεις γυρεύοντας να κολλήσει έχοντας βρέφος ημερψν στο σπίτι; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Μετάνιωσα που το έγραψα γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα γραφτεί τέτοιο σχόλιο. Λες και δεν ξέρουμε τι κάνουμε και θα αφήσουμε το νεογέννητο να έχει πάρε δώσε με κόσμο. Τέλος πάντων δεν θέλω να δικαιολογούμε τώρα και να βγω και εκτός θέματος. Είναι φίλη που μεγαλώσαμε από μωρα μαζί , δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς είναι οικογένεια μου , δεν μπορω να λείπω από τον γάμο της. 

Δεν χρειάζεται ούτε να μετανιώνεις ούτε να δικαιολογεισαι. Ο καθένας κάνει αυτό που θεωρεί σωστό για τον εαυτό του! Απ' τη στιγμή που εσύ κ ο σύζυγος σου είστε οκ με τον γάμο το τι θα πει ο καθένας δεν σε αφορά!

 

Ναι όντως μπορεί να ρισκάρεις, αλλά οχι μόνο εσύ. Για να μην κολλήσουμε δεν θα έπρεπε να ερχόμαστε σε επαφή με κανέναν.. Ποιος το κάνει όμως? Δεν γίνεται 2 χρόνια να φοβόμαστε κ τη σκιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Ένα νεογνό αν κολλήσει, μπορεί να πεθάνει. Συγγνώμη που το λέω χύμα. Ας το διαγράψουν οι διαχειριστές. Αλλά ο καθένας φυσικά πράττει όπως κρίνει. Ο εμβολιασμενος που ξέρει ότι θα το περάσει ελαφριά, φυσικά και δεν θα φοβάται μην κολλήσει, μόνο μην δημιουργήσει πρόβλημα σε άλλον άθελά του. Τα βρέφη όμως είναι απροστάτευτος πληθυσμός και δεν είναι επιλογή τους. Θεωρώ αυτονόητο ότι οι οικογένειες τους βασικά δεν έρχονται σε επαφή με κανέναν για κάποιους μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστό -

αλλά υπάρχει ένα δεδομένα που έχει αποδειχτεί και το έχω ακούσει στην συνέντευξη από το στόμα λοιμωξιολόγου, 

τα μωρά που θηλάζουν,  (ειδικά και αποκλειστικά)

λαμβάνουν τα αντισώματα εναντιων covid από τις εμβολιασμένες μητέρες  ( και προφανώς και από όσες έχουν φυσική ανοσία)

καθώς έχουν μετρήσει και βρεί τα συγκεκριμένα αντισώματα , μετά από εμβολιασμό δηλαδή, στο μητρικό γάλα.

Είναι ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό αυτό ειδικά τώρα. Γενικά ο θηλασμός περνάει ΟΛΑ τα αντισώματα που έχει η μαμά, είναι η φυσική προστασία για να συνεχιστεί το ανθρώπινο είδος. 

Ας μην το ξεχνάμε και να το λέμε .... βοηθάει. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , belleblue είπε:

πολύ σωστό -

αλλά υπάρχει ένα δεδομένα που έχει αποδειχτεί και το έχω ακούσει στην συνέντευξη από το στόμα λοιμωξιολόγου, 

τα μωρά που θηλάζουν,  (ειδικά και αποκλειστικά)

λαμβάνουν τα αντισώματα εναντιων covid από τις εμβολιασμένες μητέρες  ( και προφανώς και από όσες έχουν φυσική ανοσία)

καθώς έχουν μετρήσει και βρεί τα συγκεκριμένα αντισώματα , μετά από εμβολιασμό δηλαδή, στο μητρικό γάλα.

Είναι ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό αυτό ειδικά τώρα. Γενικά ο θηλασμός περνάει ΟΛΑ τα αντισώματα που έχει η μαμά, είναι η φυσική προστασία για να συνεχιστεί το ανθρώπινο είδος. 

Ας μην το ξεχνάμε και να το λέμε .... βοηθάει. 

 

 

Σωστο, αλλα εφοσον κολλανε και οι εμβολιασμενοι που εχουν αντισωματα, τοτε δεν ειναι εντελως αποκλεισμενη πιθανοτητα να κολλησει κι ενα μωρο που θηλαζει, που του εχει περασει η μαμα του αυτα τα αντισωματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , little lamb είπε:

 

Σωστο, αλλα εφοσον κολλανε και οι εμβολιασμενοι που εχουν αντισωματα, τοτε δεν ειναι εντελως αποκλεισμενη πιθανοτητα να κολλησει κι ενα μωρο που θηλαζει, που του εχει περασει η μαμα του αυτα τα αντισωματα

Θα κολλήσει αλλά θα έχει κάποια αντισώματα για να το αντιμετωπίσει σε πρώτη φάση. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Δεν χρειάζεται ούτε να μετανιώνεις ούτε να δικαιολογεισαι. Ο καθένας κάνει αυτό που θεωρεί σωστό για τον εαυτό του! Απ' τη στιγμή που εσύ κ ο σύζυγος σου είστε οκ με τον γάμο το τι θα πει ο καθένας δεν σε αφορά!

 

Ναι όντως μπορεί να ρισκάρεις, αλλά οχι μόνο εσύ. Για να μην κολλήσουμε δεν θα έπρεπε να ερχόμαστε σε επαφή με κανέναν.. Ποιος το κάνει όμως? Δεν γίνεται 2 χρόνια να φοβόμαστε κ τη σκιά μας!

Το νεογέννητο θα είναι στο αμάξι με τον μπαμπά του. Εγώ θα πηγαινοέρχομαι μια μέσα στην εκκλησία μια στο αμάξι. Δεν υπάρχει κάποιο ρίσκο. Το τραπέζι θα είναι σε σπίτι που μας παραχωρούν δωμάτιο όπου θα είναι πάλι μια ο άντρας μου μια εγώ μαζί του στο δωμάτιο. Περισσότερο ο αντρασ Μου θα είναι μαζί του για να είμαι δίπλα στην φίλη μου. Στο δωμάτιο αυτό δεν θα μπαίνει καποιοσ Άλλος. Εμείς περάσαμε COVID πριν 3 εβδομαδες περίπου όλη η οικογένεια. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Super.mum said:

Το νεογέννητο θα είναι στο αμάξι με τον μπαμπά του. Εγώ θα πηγαινοέρχομαι μια μέσα στην εκκλησία μια στο αμάξι. Δεν υπάρχει κάποιο ρίσκο. Το τραπέζι θα είναι σε σπίτι που μας παραχωρούν δωμάτιο όπου θα είναι πάλι μια ο άντρας μου μια εγώ μαζί του στο δωμάτιο. Περισσότερο ο αντρασ Μου θα είναι μαζί του για να είμαι δίπλα στην φίλη μου. Στο δωμάτιο αυτό δεν θα μπαίνει καποιοσ Άλλος. Εμείς περάσαμε COVID πριν 3 εβδομαδες περίπου όλη η οικογένεια. 

Supermum με το καλό! Δεν χρειάζεται να εξηγείς τι και πώς, εσύ ξέρεις καλύτερα απολους, έτσι κι αλλιώς είναι ξεκάθαρο ότι είσαι Supermum όνομα και πράγμα. Εγώ προσωπικά σε θαυμάζω που τα κάνεις όλα αυτά, είμαι big fan. Πιστεύω πως και εγώ έτσι θα ήμουν ή θα ήθελα να ήμουν αν έκανα παιδιά καμιά δεκαριά χρόνια νωρίτερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , maripoz είπε:

Supermum με το καλό! Δεν χρειάζεται να εξηγείς τι και πώς, εσύ ξέρεις καλύτερα απολους, έτσι κι αλλιώς είναι ξεκάθαρο ότι είσαι Supermum όνομα και πράγμα. Εγώ προσωπικά σε θαυμάζω που τα κάνεις όλα αυτά, είμαι big fan. Πιστεύω πως και εγώ έτσι θα ήμουν ή θα ήθελα να ήμουν αν έκανα παιδιά καμιά δεκαριά χρόνια νωρίτερα. 

Να αυτά διαβάζω και μου δίνεται τόση δύναμη !!!!! Ότι καλύτερο πραγματικά !!!! σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια :x:x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Super.mum είπε:

Το νεογέννητο θα είναι στο αμάξι με τον μπαμπά του. Εγώ θα πηγαινοέρχομαι μια μέσα στην εκκλησία μια στο αμάξι. Δεν υπάρχει κάποιο ρίσκο. Το τραπέζι θα είναι σε σπίτι που μας παραχωρούν δωμάτιο όπου θα είναι πάλι μια ο άντρας μου μια εγώ μαζί του στο δωμάτιο. Περισσότερο ο αντρασ Μου θα είναι μαζί του για να είμαι δίπλα στην φίλη μου. Στο δωμάτιο αυτό δεν θα μπαίνει καποιοσ Άλλος. Εμείς περάσαμε COVID πριν 3 εβδομαδες περίπου όλη η οικογένεια. 

 

Ναι το οτι το περασατε τοσο προσφατα οντως ειναι σημαντικο. Απιθανο να ξανακολλησετε (γιατι υποθετω τα κοριτσια εννοουν μηπως κολλαγες εσυ και το μετεδιδες, οχι οτι θα κολλουσε απ'ευθειας το μωρο απο καποιον). Με το καλο οπως και να'χει και φυσικα να εχετε υγεια και ο κορωνοιος μακρια σας!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sofy είπε:

Ένα νεογνό αν κολλήσει, μπορεί να πεθάνει. Συγγνώμη που το λέω χύμα. Ας το διαγράψουν οι διαχειριστές. Αλλά ο καθένας φυσικά πράττει όπως κρίνει. Ο εμβολιασμενος που ξέρει ότι θα το περάσει ελαφριά, φυσικά και δεν θα φοβάται μην κολλήσει, μόνο μην δημιουργήσει πρόβλημα σε άλλον άθελά του. Τα βρέφη όμως είναι απροστάτευτος πληθυσμός και δεν είναι επιλογή τους. Θεωρώ αυτονόητο ότι οι οικογένειες τους βασικά δεν έρχονται σε επαφή με κανέναν για κάποιους μήνες. 

Θεωρητικά ναι.πρακτικα δεν γινεταιβαν τα δύο αλλά παιδιά πηγαίνουν σταθμό.που δεν φο ξέρω δηλ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Ναι το οτι το περασατε τοσο προσφατα οντως ειναι σημαντικο. Απιθανο να ξανακολλησετε (γιατι υποθετω τα κοριτσια εννοουν μηπως κολλαγες εσυ και το μετεδιδες, οχι οτι θα κολλουσε απ'ευθειας το μωρο απο καποιον). Με το καλο οπως και να'χει και φυσικα να εχετε υγεια και ο κορωνοιος μακρια σας!

Ναι φυσικά δεν σκέφτηκα καν ότι το μωρό θα πήγαινε! Τον φόβο μήπως κολλήσει η κοπέλα και το μεταδωσει είχα στο μυαλό μου. Αφού κορονοιο ξανά κολλάς εύκολα. Τέλος πάντων. Δεν μου πέφτει λόγος κι είμαι και νέα εδώ. Ισβς η γνώμη κάποιας πιο έμπειρης έχει μεγαλύτερη βαρύτητα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Θεωρητικά ναι.πρακτικα δεν γινεταιβαν τα δύο αλλά παιδιά πηγαίνουν σταθμό.που δεν φο ξέρω δηλ

εννοείς αν το μωρό έχει αδέρφια σε σχολείο υπάρχει ούτως ή άλλως κίνδυνος; Ναι ισχύει, αλλά έτσι κι αλλιώς οι γονείς όταν κάνουν μωρό τα αδερφια τα κρατάνε σπίτι και για τις ιώσεις. Ποσο μάλλον τώρα. Και ο πατέρας πηγαίνει στη δουλειά φυσικά. Αλλά οι λοιπές συναναστροφές είναι ένας πρόσθετος παράγοντας. Υποθέτω ότι για τους πρώτους δυο τρεις μήνες τουλάχιστον που έτσι κι αλλιώς δεν θες ούτε συνάχι να κολλήσει το μωρό, με το κορονοιο προσεχεις εκατό φορές παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Νταξει κορίτσια μου σας ευχαριστω όλες για τις απαντήσεις! 

9 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Ναι το οτι το περασατε τοσο προσφατα οντως ειναι σημαντικο. Απιθανο να ξανακολλησετε (γιατι υποθετω τα κοριτσια εννοουν μηπως κολλαγες εσυ και το μετεδιδες, οχι οτι θα κολλουσε απ'ευθειας το μωρο απο καποιον). Με το καλο οπως και να'χει και φυσικα να εχετε υγεια και ο κορωνοιος μακρια σας!

Ευχαριστω πολύ! Ανυπομονώ! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...