Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Έσπερος είπε:

ναι το ξέρω, μας το εξήγησε κ η γιατρός. πχ πριν από ένα μήνα που πονούσε μας είπε ότι είναι εξωτερική ωτίτιδα αλλά δν θέλει αντιβίωση αφού περναει με το αλγκοφρεν. όταν όμως ήταν ενός είχε αρρωστήσει κ επειδή ήταν η πρώτη φορά κ ήμασταν στην Αθήνα κ ήταν γιορτές, δεν ξέραμε τι να κάνουμε κ έπαθε κ ωτίτιδα κ βρογχιολιτιφα κ πήρε μια κ μοναδική φορά αντιβιωση μου έχει μείνει ο φόβος ότι μπορεί από άγνοια κάτι να παραμελήσουμε κ να χειροτερέψει. 

έχει τραυματιστεί πολλές φορές. κ όταν έκανα κ τα ραπιντ κάθε λίγες μέρες κ προχτές έβγαζε κ αίμα όταν τον καθάριζα. έχω περάσει παρα πολλά μ αυτό το θέμα. σκεψου ότι σήμερα πέρασε σχεδον όλη η μέρα κ δεν είχα καταλάβει ότι σχεδον δεν έβηχε, γιατί είχα συνέχεια τη μύτη στο μυαλό μου. 

Βαλε ενα κρασι κ κατσε ν χαλαρωσεις. Το παιδι αυριο θα ναι σιγουρα καλυτερα. Δεν εισαι μονη, τα περναμε οοολα αυτα ολες.

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, HopeA είπε:

Βαλε ενα κρασι κ κατσε ν χαλαρωσεις. Το παιδι αυριο θα ναι σιγουρα καλυτερα. Δεν εισαι μονη, τα περναμε οοολα αυτα ολες.

Εγώ γράφω νυχτιάτικα.πριν δύο ώρες έκανε 2 φορές εμετό κ μερικές ακόμη φλεματα που την ενοχλούσαν.ειπε ότι πονάει η κοιλιά της.με το που γύρισε ανάσκελα έβγαλε πάλι φλεματα.ειναι απυρετη.δυο φορές ακούστηκαν δυνατά αέρια.εδω κ δυο μέρες έχουμε ψιλοενοχλησεις στο στομάχι κι εμείς.

Λέτε να είναι γαστρεντεριτιδα?

12 hours ago, Έσπερος said:

Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Εκείνη βεβαθα θεωρεί ότι μια φορά πλύση κανεις όταν είσαι καλά κάθε μέρα μετά το σχολείο, δεν νομίζω ότι θα της αρκεί η μια στην ασθένεια. Στα μηνυνατα πάντα γράφει άφθονες πλύσεις αλλά θεωρεί κ αυτονόητο ότι το παιδί φυσάει κ δεν θέλω να της το θυμίζω γιατί βασικά μας έχει πάρει λίγο στραβά ότι το παθδι μας, που σας έχω περιγράψει πώς είναι, είναι λιγάκι ανεξέλεγκτο κ χωρίς όρια. Οπότε δεν μπορώ άλλο να νιώθω αχρηστη κ ανίκανη . Φυσικά κ έχει εκνευριστεί το παθδι. κ είναι κ άδικο το να πω ότι δεν συνεργάζεται. μέχρι χτες πχ καθόταν να ρίξουμε όρο με τη σύριγγα. σήμερα δεν ήθελε τίποτα όμως. εντωμεταξύ εγω το σπρέι φυσιομερ μια φορά μεγάλη το έβαλα κ νόμιζα ότι ήταν βασανιστήριο. δεν έχω παραπονο από τον καημενουλγ απλώς νιώθω άσχημα που δεν φυσάει. 

Βρε έσπερος λογικό να έχει εκνευριστεί το παιδάκι, αν εσύ έχεις κουραστεί σκέψου το ίδιο! Νομίζω πως όλα τα παιδιά το παθαίνουν αυτό μετά από τις πολλές ημέρες άρρωστα! Δεν καταλαβαίνω την παιδίατρο σας, δεν έχει ξαναδεί παιδί στα 4 να μη φυσάει τη μύτη του? ειλικρινά ρωτάω, γιατί της κάνει εντύπωση.Μη νιώθεις άσχημα και για αυτό, απλά αν φυσάει μόνο του τότε θα αδειάζει η μύτη του πιο εύκολα χωρίς να ταλαιπωρείτα. Αρκετά κουρασμένοι είστε και οι δυό τώρα, μη ξεκινήσεις με το τι έπρεπε να κάνεις αλλιως!

7 hours ago, μαγιοπουλας said:

Εγώ γράφω νυχτιάτικα.πριν δύο ώρες έκανε 2 φορές εμετό κ μερικές ακόμη φλεματα που την ενοχλούσαν.ειπε ότι πονάει η κοιλιά της.με το που γύρισε ανάσκελα έβγαλε πάλι φλεματα.ειναι απυρετη.δυο φορές ακούστηκαν δυνατά αέρια.εδω κ δυο μέρες έχουμε ψιλοενοχλησεις στο στομάχι κι εμείς.

Ωχ κυκλοφορεί πολυ η γαστρεντερίτιδα πάλι!! Εύχομαι περαστικά σας!!

10 hours ago, Έσπερος said:

ναι το ξέρω, μας το εξήγησε κ η γιατρός. πχ πριν από ένα μήνα που πονούσε μας είπε ότι είναι εξωτερική ωτίτιδα αλλά δν θέλει αντιβίωση αφού περναει με το αλγκοφρεν. όταν όμως ήταν ενός είχε αρρωστήσει κ επειδή ήταν η πρώτη φορά κ ήμασταν στην Αθήνα κ ήταν γιορτές, δεν ξέραμε τι να κάνουμε κ έπαθε κ ωτίτιδα κ βρογχιολιτιφα κ πήρε μια κ μοναδική φορά αντιβιωση μου έχει μείνει ο φόβος ότι μπορεί από άγνοια κάτι να παραμελήσουμε κ να χειροτερέψει. 

έχει τραυματιστεί πολλές φορές. κ όταν έκανα κ τα ραπιντ κάθε λίγες μέρες κ προχτές έβγαζε κ αίμα όταν τον καθάριζα. έχω περάσει παρα πολλά μ αυτό το θέμα. σκεψου ότι σήμερα πέρασε σχεδον όλη η μέρα κ δεν είχα καταλάβει ότι σχεδον δεν έβηχε, γιατί είχα συνέχεια τη μύτη στο μυαλό μου. 

καλε εγω έχω αγχωθεί γιατί από κει που ήταν στην προτελευταία από πάνω καμπύλη ύψους κ βάρους έπεσε λίγο κ σκέφτομαι ότι φταίω σε κάτι που δεν ψηλώνει τόσο, τι μου λες τώρα; 

Έσπερος μη τρελαίνεσαι έτσι ειλικρινά, είναι ένα παιδί που πηγαίνει πρώτη φορά σχολείο, όλα αυτά που περιγράφεις τα έχουμε περάσει λίγο πολύ όλες!

Εμένα είναι 5 χρόνια σχολειό και έχει ήδη περάσει δύο γαστρεντερίτιδες από τον Σεπτέμβριο..τι να λέμε τώρα αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα, να είσαι ψύχραιμη, όλα αυτά που περνάτε είναι λογικά.

υγ: για να μάθει να φυσάει βάλε ορό και άφησε να φυσήξει μόνο του, αντανακλαστικά θα το κάνει και κάποια στιγμή θα μάθει.

• Μου αρέσει 3

7 hours ago, μαγιοπουλας said:

Πώς είναι τώρα το πρωί?

20 minutes ago, kotsifikos said:

Εσένα ο μικρούλης πως είναι σήμερα?

Δείχνει πολύ καλύτερα! Ξύπνησε 9 παρά (συνήθως ξυπνάει 7!) με 36,6 και παρέμεινε τόσο μέχρι μια ώρα μετά που τον πήγα στη μαμά μου. Προσεύχομαι να μην ανέβει! Είχε λιγότερη μύξα και ήταν απίστευτα χαρούμενος που θα έβγαινε να πάει στη γιαγιά και χόρευε σε όλο το σπίτι! Βέβαια το βηχαλάκι καλά κρατεί ακόμη..

16 minutes ago, Yovanna said:

Δείχνει πολύ καλύτερα! Ξύπνησε 9 παρά (συνήθως ξυπνάει 7!) με 36,6 και παρέμεινε τόσο μέχρι μια ώρα μετά που τον πήγα στη μαμά μου. Προσεύχομαι να μην ανέβει! Είχε λιγότερη μύξα και ήταν απίστευτα χαρούμενος που θα έβγαινε να πάει στη γιαγιά και χόρευε σε όλο το σπίτι! Βέβαια το βηχαλάκι καλά κρατεί ακόμη..

χαχαχα έλα μωρε το παιδάκι ήταν χαρούμενο!! Μια χαρά είστε στο τελείωμα, εντάξει το βηχαλάκι θα κοπεί σιγά σιγά!!

11 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Είναι δυο μήνες αυτή η κατάσταση. έχω δοκιμάσει τα πάντα. δυο μήνες κ αμφιβάλλω αν έχουν περάσει 7 μέρες συνολικά που δεν ακουγόταν μπουκωμένος. ακόμα κ όταν δεν βγαίνει κάτι όταν ρουφάω, η φωνή ακούγεται μπουκωμένη. δεν μπορώ να το ρισκάρω, σκέφτεσαι να παθαίνει συνέχεια ωτίτιδα κ να παίρνει αντιβίωση κάθε λίγο ή να του μείνει λαβή στην ακοή; έχω δοκιμάσει τα πάντα. κ με το καλό κ το άγριο κ με το κεφαλικλειδωμα κ με διαπραγματεύσεις κ να μην ασχολούμαι κ να αφήσω τον άντρα μου, τα πάντα. όλα πιάνουν για λίγο αλλά μετά τίποτα. 

κουλαρε λιγο βρε εσπερος.θα αρρωστησεις εσυ με αυτο το αγχος.κ φυσικα το περνας κ στο παιδι

η κορη μου φυσαει την μυτη απο 1,5ετους που αρρωστησε πρωτη φορα.ειναι παρα πολυ συνεργασιμη,κ πλεον αν δυσκολευεται να κοιμηθει θα ζητησει μονη οτριβιν η φυζιομερ πριν τον υπνο.παρολα αυτα,παιδι ειναι,κ 4-5χρ δ φυσουσε αψογα.οποτε επαθε μια ωτιτιδα στα 4,κ μια στα 5.ουτε ευαισθησια της εμεινε ουτε πρβλμ στην ακοη 

αυτο το μπουκωμα που λες οτι απλα ακους οταν μιλαει δ ειναι κτ που δημιουργει τοσο προβλημα

ο μικρος ενω στα 3φυσουσε ικανοποιητικα,περυσι ηθελε να τον κανω εγω.με αποτελεσμα φετος να μην το κανει καθολου καλα.επεμενα μονο οταν ρουφουσε την μυτη του,για αποφυγη ιγμοριτιδας

αλλα πραγματικα αν δ πνιγεται απο την μυξα,η να μην μπορει να αναπνευσει καθολου,πριν το 3ωρο ειναι κ λιγο μαρτυριο.δ ποναει,αλλα δ ειναι κ ευχαριστη διαδικασια.εγω αυτο τους λεω,αλλα οτι πρεπει για να αναπνεουν.ουτε μιλαω ολη μερα για αυτο για να το περιμενουν,οταν ερθει η ωρα

• Μου αρέσει 1

11 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

καλε εγω έχω αγχωθεί γιατί από κει που ήταν στην προτελευταία από πάνω καμπύλη ύψους κ βάρους έπεσε λίγο κ σκέφτομαι ότι φταίω σε κάτι που δεν ψηλώνει τόσο, τι μου λες τώρα; 

Α ναι, σιγουρα θα φταις για το υψος του παιδιου σου! μα τι λεςςςς???

Όσο για την παιδίατρο που ανέφερες, καταλαβαίνω ότι δεν έχετε πολλές επιλογές. Αλλά κάποια στιγμή είχαμε κι εμείς μία παιδίατρο που έκανε bullying κατά κάποιο τρόπο, και από όταν αλλάξαμε, τα παιδιά έγιναν και πιο συνεργάσιμα! Είχε βάλει τις φωνές στο δίχρονο που δεν ήθελε να κάνει εμβόλιο... "άκου να σου πώ, κάτσε κάτω τώρα να τελειώνουμε"... επίσης, φεύγοντας είχε σχολιάσει στην κυρία που την κρατούσε τότε: τσ τσ τσ, δύσκολο παιδί....

από όταν αλλάξαμε γιατρό, τα παιδιά δίνουν το χέρι για να τους κάνει εμβόλιο!

• Μου αρέσει 1

27 minutes ago, kotsifikos said:

χαχαχα έλα μωρε το παιδάκι ήταν χαρούμενο!! Μια χαρά είστε στο τελείωμα, εντάξει το βηχαλάκι θα κοπεί σιγά σιγά!!

Χόρευε και τραγούδαγε "θα πάω στη γιαγιά" ! Μέχρι ανάποδες κωλοτούμπες στο χαλί έκανε πρωί πρωί. Μιλάμε για μεγάλο σούργελο! Είχε έρθει η κοπέλα να καθαρίσει και κόντευαν να της φύγουν από τα γέλια!

Μακάρι να μην ανεβάσει, μήπως πάει την Παρασκευή σχολείο. Αν δεν ήταν η γιορτή, Δευτέρα θα τον πήγαινα και πυρετό να μην έκανε.

• Χαχαχα 1

Διαφημίσεις

46 minutes ago, irin said:

Όσο για την παιδίατρο που ανέφερες, καταλαβαίνω ότι δεν έχετε πολλές επιλογές. Αλλά κάποια στιγμή είχαμε κι εμείς μία παιδίατρο που έκανε bullying κατά κάποιο τρόπο, και από όταν αλλάξαμε, τα παιδιά έγιναν και πιο συνεργάσιμα! Είχε βάλει τις φωνές στο δίχρονο που δεν ήθελε να κάνει εμβόλιο... "άκου να σου πώ, κάτσε κάτω τώρα να τελειώνουμε"... επίσης, φεύγοντας είχε σχολιάσει στην κυρία που την κρατούσε τότε: τσ τσ τσ, δύσκολο παιδί....

από όταν αλλάξαμε γιατρό, τα παιδιά δίνουν το χέρι για να τους κάνει εμβόλιο!

Αλήθεια τώρα?? ρε κορίτσια ποιο παιδί κάθεται να του κάνουν εμβόλιο?? ποια μαμά το έχει ζήσει αυτό?

Και εγώ θα άλλαζα γιατρό λόγω συμπεριφοράς όσο ευχαριστημένη και αν ήμουν σε ιατρικό επίπεδο.

• Μου αρέσει 2

πρίν από 52 λεπτά , Yovanna είπε:

Χόρευε και τραγούδαγε "θα πάω στη γιαγιά" ! Μέχρι ανάποδες κωλοτούμπες στο χαλί έκανε πρωί πρωί. Μιλάμε για μεγάλο σούργελο! Είχε έρθει η κοπέλα να καθαρίσει και κόντευαν να της φύγουν από τα γέλια!

Μακάρι να μην ανεβάσει, μήπως πάει την Παρασκευή σχολείο. Αν δεν ήταν η γιορτή, Δευτέρα θα τον πήγαινα και πυρετό να μην έκανε.

Δεν θα ανεβάσει μωρέ μια χαρά είναι το παιδακι . Κ εχει μια χαρά μερα βάλτον κ λιγο εξω να περπατήσετε.  

• Μου αρέσει 1

πρίν από 29 λεπτά , kotsifikos είπε:

Αλήθεια τώρα?? ρε κορίτσια ποιο παιδί κάθεται να του κάνουν εμβόλιο?? ποια μαμά το έχει ζήσει αυτό?

Και εγώ θα άλλαζα γιατρό λόγω συμπεριφοράς όσο ευχαριστημένη και αν ήμουν σε ιατρικό επίπεδο.

ευτυχως μου κοψε και αλλαξαμε, παρόλο που δεν ειχα καποιο ιατρικο παραπονο. βεβαια δεν ειχε τυχει και κατι δυσκολο για να κρινω.ομως πραγματικα, ειδα διαφορα στα παιδια απο την 1η επισκεψη

• Μου αρέσει 1

36 minutes ago, kotsifikos said:

Ο δικός μου κάθεται. Και ο ανιψιός μου. Είναι τόσο καλή και γλυκιά η παιδίατρος που και μόνο η φωνή της σε ηρεμεί. Της κάνει πρώτα εκείνος εμβόλιο με τα δικά του σύνεργα και μετά του κάνει εκείνη. Έχει να κλάψει από μωρό σε εμβόλιο. Όχι ότι χαίρεται κιόλας, αλλά κάθεται.

• Μου αρέσει 2

γενικα κ το θεμα με τον παιδιατρο ειναι καπως περιεργο

να εχεις τον "πονο" σου κ το αγχος σου με το παιδι κ να σκεφτεσαι οτι θα σε "μαλωσει" ο γιατρος επειδη το παιδι αντιδρα στο θερμομετρο,η δ φυσαει την μυτη,η κλαιει στο εμβολιο;

ειναι τραγικο λιγο αυτο

ναι μεν τα δικα μου δ αντιδρουν,αλλα η πλειοψηφια ναι.ουτε καν στο εμβολιο τα δικα μου δ αντιδρουν,αλλα αυτο δ λεει κτ.το συνηθες ειναι να αντιδρουν

κ πιστευω οτι εννοειται παιζει ρολο η προσεγγιση του γιατρου.η δικη μας ειναι αψογη

ο γιος μου πχ εκλαιγε οταν τον ξεντυνε κ ζυγιζε:P

οποτε εσπερος ηρεμησε,δες τα πραγματα στη σωστη διασταση,κ απαντα στην γιατρο.στο κατω κατω,αν σκεφτεσαι μην αρρωστησει το παιδι απλα κ μονο γτ δ θες να ακουσεις την γιατρο,ειναι λογος για να την αλλαξεις

κ φυσικα δ εκανες καποιο λαθος αν το παιδι πηρε 5εκ κ οχι 6 σε ενα χρονο

απλα λογω του αγχους δ ξερω αν τα μεγαλοποιεις ολα

Διαφημίσεις

Παιδιά εμένα παθαίνει υστερία με το εμβόλιο, κάθε φορά που έχει να κάνει γίνεται χαμός, και τώρα με το αντιγρυπικό το ίδιο έγινε, βέβαια ο παιδίατρος είναι πολυ καλός μαζί του, το παιδί όμως από όταν του πω ότι έχουμε ραντεβού για εμβόλιο χάνει τον ύπνο του, δεν συζητάω τι γίνεται όταν έχει να κάνει εξετάσεις αίματος. Είναι ένα παιδί πολυ συνεργάσιμο όμως φοβάται τις ενέσεις πάρα πολύ!

πρίν από 38 λεπτά , kotsifikos είπε:

Παιδιά εμένα παθαίνει υστερία με το εμβόλιο, κάθε φορά που έχει να κάνει γίνεται χαμός, και τώρα με το αντιγρυπικό το ίδιο έγινε, βέβαια ο παιδίατρος είναι πολυ καλός μαζί του, το παιδί όμως από όταν του πω ότι έχουμε ραντεβού για εμβόλιο χάνει τον ύπνο του, δεν συζητάω τι γίνεται όταν έχει να κάνει εξετάσεις αίματος. Είναι ένα παιδί πολυ συνεργάσιμο όμως φοβάται τις ενέσεις πάρα πολύ!

εννοειται πως συμβαινει κ αυτο

ποσοι ενηλικες φοβουνται τις βελονες

ειναι πολυ σημαντικη τοτε η προσεγγιση του γιατρου

Εμένα μέχρι τα δυο ούρλιαζε κ χτυπιόταν. Μετά, δεν βγάζει ούτε φωνή στα εμβόλια. Είναι πολύ συνεργάσιμος στην εξέταση απλώς όταν τελειώσει μέχρι να μαζέψω, να μου γράψει ο,τι είναι κλπ, τριγυρίζει στο ιατρείο κ καμία φορά είναι λίγο αγαρμπος όταν πάει να πιάσει καππιο παιχνίδι. Τίποτα φοβερό δλδ αλλά ετυχε μια φορά κ σχολίασε ότι δεν έχει αυτοσυγκράτηση κ μου έμεινε το σχόλιο. Είναι καλή γιατρός κ όλοι την εμπιστεύονται. Απλώς ενίοτε βγάζει μια ξινίλα στους γονείς όταν είναι πολύ πιεσμένη. Δεν είναι λόγος να την αλλάξω. Απλώς εγω κάποια πράγματα τα παίρνω πιο πολύ τοις μετρητοίς. Άλλες μαμάδες απλώς κλείνουν τ αυτιά τους. 

πρίν από 23 λεπτά , Έσπερος είπε:

Εμένα μέχρι τα δυο ούρλιαζε κ χτυπιόταν. Μετά, δεν βγάζει ούτε φωνή στα εμβόλια. Είναι πολύ συνεργάσιμος στην εξέταση απλώς όταν τελειώσει μέχρι να μαζέψω, να μου γράψει ο,τι είναι κλπ, τριγυρίζει στο ιατρείο κ καμία φορά είναι λίγο αγαρμπος όταν πάει να πιάσει καππιο παιχνίδι. Τίποτα φοβερό δλδ αλλά ετυχε μια φορά κ σχολίασε ότι δεν έχει αυτοσυγκράτηση κ μου έμεινε το σχόλιο. Είναι καλή γιατρός κ όλοι την εμπιστεύονται. Απλώς ενίοτε βγάζει μια ξινίλα στους γονείς όταν είναι πολύ πιεσμένη. Δεν είναι λόγος να την αλλάξω. Απλώς εγω κάποια πράγματα τα παίρνω πιο πολύ τοις μετρητοίς. Άλλες μαμάδες απλώς κλείνουν τ αυτιά τους. 

απλα τα σχολια της ειναι καπως περιεργα αν σκεφτουμε οτι ολα τα παιδια του νησιου πανε σε αυτην:confused:

λες κ δ βλεπει αλλα παιδια να τριγυρνανε κ να πειραζουν,οταν βαριουνται.κ λες κ ειναι σπανιο να βαρεθει ενα νηπιο

να της δικαιολογησουμε την ξινιλα οταν ειναι πιεσμενη,αλλα να περιμενουμε την αυτοσυγκρατηση απο το αρρωστο νηπιο,η που μολις εχει εμβολιαστει

οκ,επιλογες ειναι αυτες

επιλογη σου να μην την αλλαξεις εννοειται.απλα εγω προσωπικα θα σκεφτομουν κ ποσο με επηρεαζει

• Μου αρέσει 2

πρίν από 32 λεπτά , Έσπερος είπε:

Έχουμε πάει σε δερματολόγο με το 'παίδο' μπροστά και πίστευα ότι αν δεν ξέρει να χειρίζεται καταστάσεις τουλάχιστον θα παραμένει ήρεμη γιατί you know ΠΑΙΔΙΆ!!! Ήταν με ένα απαπαπαπα στο στόμα με την ερώτηση 'γιατί κλαις' συνεχώς και τόσο νευρωτική που και κοιμισμένο μωρό να της πήγαινες θα ξυπνούσε με υπνικό τρόμο. Θέλει τρόπο. Θέλει αγάπη για το επάγγελμα και τα παιδιά. Όχι βρήκα ειδικότητα και μπήκα. 

Κράτα το

Κράτα το

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

Ω ναι!! Εμενα περιμενει τη σειρα της και απλωνει χερι κανονικα. Κ μαλιστα της λεει της παιδιατρου, ειναι ετοιμη!

Την αγαπαει ομως πολυ, μου χει πει να την καλεσουμε κ σπιτι να παιξουν.

Ειναι τρομερα ηρεμη γιατρος, ωρες ωρες απορω κ γω. Κ παντα αν εχει υποψια για κατι θα με τηλ να μου πει να ρθει σπιτι να τη δει, χωρις χρεωση εννοειται.

Ειναι αναμενομενο ομως πολλα παιδακια να εχουν θεμα με το εμβολιο.

Επεξεργάστηκαν by HopeA
    • Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

Εγώ ξεκίνησα να τους βάζω αλοιφή emla, πριν φύγουμε από το σπίτι. Δεν ξέρω αν όντως δεν πονάνε πιά ή αν είναι ψυχολογικό το θέμα,αλλά από τότε και εμβόλιο και αναλύσεις αίματος άααανετα και με χαρά,γιατί νιώθουν γενναία! 

26 minutes ago, irin said:

Εγώ ξεκίνησα να τους βάζω αλοιφή emla, πριν φύγουμε από το σπίτι. Δεν ξέρω αν όντως δεν πονάνε πιά ή αν είναι ψυχολογικό το θέμα,αλλά από τότε και εμβόλιο και αναλύσεις αίματος άααανετα και με χαρά,γιατί νιώθουν γενναία! 

δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αυτό!!! πραγματικά!

Είναι το παιδί στη μαμά μου και της έχω δώσει μαζί το θερμόμετρο μετώπου. Του έχει πάρει θερμοκρασία με 2 υδραργυρικά θερμόμετρα και ένα ηλεκτρονικό. Όλα δείχνουν 36,3. το Microlife μετώπου 38+! Το παιδί μου λέει δεν είναι ζεστό. Τι να πιστέψω? Είτε η μάνα μου χειρίζεται τελείως λάθος του μετώπου, είτε του μετώπου είναι για τα μπάζα, είτε αυτό δείχνει σωστά ενώ τα άλλα όχι και το παιδί ψήνεται και η μάνα μου πέρα βρέχει. Τι λέτε να ισχύει??

πρίν από 31 λεπτά , Yovanna είπε:

Είναι το παιδί στη μαμά μου και της έχω δώσει μαζί το θερμόμετρο μετώπου. Του έχει πάρει θερμοκρασία με 2 υδραργυρικά θερμόμετρα και ένα ηλεκτρονικό. Όλα δείχνουν 36,3. το Microlife μετώπου 38+! Το παιδί μου λέει δεν είναι ζεστό. Τι να πιστέψω? Είτε η μάνα μου χειρίζεται τελείως λάθος του μετώπου, είτε του μετώπου είναι για τα μπάζα, είτε αυτό δείχνει σωστά ενώ τα άλλα όχι και το παιδί ψήνεται και η μάνα μου πέρα βρέχει. Τι λέτε να ισχύει??

Ας το δοκιμάσει στον εαυτό της και ξανά στο παιδί και ξανά στον εαυτό της να δει. 

• Μου αρέσει 2

Κράτα το

Κράτα το

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα