Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Yovanna είπε:

Είμαι πολύ στενοχωρημένη. Ανέβασε πάλι 38,5. Του έδωσα ντεπόν. Δεν ξέρω αν θα ανέβαζε κι άλλο. Μύξα περισσότερη από χθες και μου φαίνεται ότι βήχει και περισσότερο. Η παιδίατρος δεν συμμερίζεται την ανησυχία μου. Σχεδόν παρακάλεσα για αντιβίωση αλλά μου λέει δεν μπορεί να δώσει χωρίς λόγο και δεν βλέπει κάτι μη φυσιολογικό. Αυτά τα 3 μέρες πρέπει να κρατάει ο πυρετός δεν ισχύουν μου είπε , οι περισσότερες ιώσεις, κάνουν 4 και 5 24ωρα πυρετό. εφόσον μέσα στην ημέρα του πέφτει και ο πυρετός ενίοτε και είναι ζωηρός δεν ανησυχούμε. Δεν είναι λέει ότι λυπάται να του τη δώσει, αλλά δεν δίνουμε χωρίς να συντρέχει λόγος. Μου έδωσε μόνο αντιβιοτικές σταγόνες για τη μύτη, περισσότερο για να μου δώσει κάτι να με ηρεμήσει πιστεύω.. Αν και αύριο δεν είναι καλύτερα, θα της πω να έρθει πάλι να τον δει. Και σήμερα ήθελα, αλλά ούτε μπορούσε ούτε το έκρινε απαραίτητο.

Και εγώ είχα μια ελπίδα για Πέμπτη, αλλά ναυάγησε. Στο μεταξύ, κάνουν πυρετωδώς πρόβες για τη γιορτή και ο μικρός τις έχει χάσει όλες.

Αν δεν ειδε τιποτα όπως πχ αμυγδαλές κ ωτιτιδα καλα κανει κ δεν δίνει αντιβίωση. Βεβαια πρέπει κάθε δυο μέρες να τον πηγαίνεις να τον βλεπει γιατί αυτά αλλάζουν πολυ γρήγορα. Εμενα μιας φίλης μου με αντιβίωση κ εισπνεομενα σε 3 μέρες το γύρισε σε πνευμονια κ θορυβηθηκαν απλα επειδή άρχισε να τρεμει . Οποτε θελει στένη παρακολουθήση . Γενικα οι ιώσεις κρατάνε παραπάνω από τρεις μέρες απλα θέλουν κάθε τόσο να τα βλέπει ο γιατρός. Αν σου φαινετε ότι χειροτερεύει φυσικα κ να επιμείνεις να τον ξαναδεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

31 minutes ago, ninaki80 said:

Αν δεν ειδε τιποτα όπως πχ αμυγδαλές κ ωτιτιδα καλα κανει κ δεν δίνει αντιβίωση. Βεβαια πρέπει κάθε δυο μέρες να τον πηγαίνεις να τον βλεπει γιατί αυτά αλλάζουν πολυ γρήγορα. Εμενα μιας φίλης μου με αντιβίωση κ εισπνεομενα σε 3 μέρες το γύρισε σε πνευμονια κ θορυβηθηκαν απλα επειδή άρχισε να τρεμει . Οποτε θελει στένη παρακολουθήση . Γενικα οι ιώσεις κρατάνε παραπάνω από τρεις μέρες απλα θέλουν κάθε τόσο να τα βλέπει ο γιατρός. Αν σου φαινετε ότι χειροτερεύει φυσικα κ να επιμείνεις να τον ξαναδεί. 

Και αν έκανε μετά αμυγδαλές? Την ρώτησα και μου είπε ακόμη και να έκανε, είναι φυσιολογικό στις ιώσεις. Αν δεν έχει σημαντική βελτίωση αύριο, θα της πω να έρθει οπωσδήποτε να τον δει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Μέχρι σήμερα το πρωί είχα την ελπίδα ότι ίσως Πέμπτη πάει σχολείο κ γι αυτό μετρούσα συνέχεια ελπίζοντας ότι δεν θα έχει ούτε δέκατα για να μπορώ να τξς πω απο ποτέ είναι απυρετος. Τώρα το πήρα απόφαση ότι θα μείνει μέσα όλη την εβδομάδα κ σταμάτησα να μετράω. Θα του βαλω απλα το βράδυ για να δω αν ανέβηκε. Αν είχαμε ανέπαφο θα τον μετρούσα κάθε μισή ώρα εκεί που καθόταν. γι αυτό αποφασίσαμε να μην πάρουμε :razz:

 

Μα είναι στιγμές που δεν μπορεί να ανάπνευσει κ όμως δεν κάθεται. μόνο όταν τρέχει κάθεται. πώς να τον αφήσω; κι αν παύει ωτίτιδα; 

οχι να μην παρετε ανεπαφο,προεκταση θα σου γινει

κ ο δικος μου,οταν ετρεχε ερχοταν κ ζητουσε κ μονος.μπορεις απλα να το εχετε σαν ρουτινα.πρωι-μεσημερι-βραδυ με τα δοντια.κ μετα να του προτεινεις να κανετε εισπνοες καποια στιγμη ωστε να την καθαρισετε καλα,η στο μπανιο κλπ.δλδ αλλαξε λιγο τον τροπο προσεγγισης

ε δ νομιζω να μην μπορει να αναπνευσει κ να καθεται αμεριμνος να παιζει

πρίν από 52 λεπτά , ninaki80 είπε:

Αν δεν ειδε τιποτα όπως πχ αμυγδαλές κ ωτιτιδα καλα κανει κ δεν δίνει αντιβίωση. Βεβαια πρέπει κάθε δυο μέρες να τον πηγαίνεις να τον βλεπει γιατί αυτά αλλάζουν πολυ γρήγορα. Εμενα μιας φίλης μου με αντιβίωση κ εισπνεομενα σε 3 μέρες το γύρισε σε πνευμονια κ θορυβηθηκαν απλα επειδή άρχισε να τρεμει . Οποτε θελει στένη παρακολουθήση . Γενικα οι ιώσεις κρατάνε παραπάνω από τρεις μέρες απλα θέλουν κάθε τόσο να τα βλέπει ο γιατρός. Αν σου φαινετε ότι χειροτερεύει φυσικα κ να επιμείνεις να τον ξαναδεί. 

συμφωνω,αν δ δει κτ να δωσει κ ο γιατρος

απλα μετα το 3ημερο εχεις παραπανω τον νου σου,γτ κτ μπορει να χρειαστει παραπανω

δ θα προτεινα καθε 2μερες,αλλα γενικα παρακολουθηση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Yovanna είπε:

Και αν έκανε μετά αμυγδαλές? Την ρώτησα και μου είπε ακόμη και να έκανε, είναι φυσιολογικό στις ιώσεις. Αν δεν έχει σημαντική βελτίωση αύριο, θα της πω να έρθει οπωσδήποτε να τον δει. 

Φυσιολογικο ειναι να είναι κόκκινος ο λαιμός αν πιάσει ομως πυ ον κ η εικόνα του δεν βελτιώνετε δεν γίνετε να σου λέει να μην δώσεις κάτι γιατί πολύ απλά δεν θα του περάσει κ θα υποτροπιασει χειρότερα οποτε τι να περιμένεις . Βεβαια πρέπει  να αξιολογεις την εικόνα όχι απαραίτητα του βηχα αλλα κ του κύκλου που κανει ο πυρετός.  Δεν έχει τόσο σημασία το ποσο ψηλός ειναι μονο αλλα κ αν μειώνετε ο ρυθμός του. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ninaki80 said:

Φυσιολογικο ειναι να είναι κόκκινος ο λαιμός αν πιάσει ομως πυ ον κ η εικόνα του δεν βελτιώνετε δεν γίνετε να σου λέει να μην δώσεις κάτι γιατί πολύ απλά δεν θα του περάσει κ θα υποτροπιασει χειρότερα οποτε τι να περιμένεις . Βεβαια πρέπει  να αξιολογεις την εικόνα όχι απαραίτητα του βηχα αλλα κ του κύκλου που κανει ο πυρετός.  Δεν έχει τόσο σημασία το ποσο ψηλός ειναι μονο αλλα κ αν μειώνετε ο ρυθμός του. 

Δεν έχει μειωθεί ο ρυθμός. Μόνο την νύχτα δεν κάνει, διότι το algofren τον κρατάει όλη νύχτα απύρετο τελείως. Όταν μπήκα σπίτι δεν μου άρεσε η εικόνα του, τα μάτια ήταν μισόκλειστα, βέβαια είχε 38,5. Με το που του έπεσε με το ντεπόν, άνοιξαν τα μάτια του, φωτίστηκε το πρόσωπο του , έπαιξε μπάσκετ και έφαγε ένα βαθύ πιάτο σούπα. Έχει λιώσει και από την κλεισούρα. Είναι μέσα από την Τετάρτη.. Μόνο για να πάει στη γιατρό βγήκε. Του λέμε να πάμε μια βόλτα με το αυτοκίνητο αλλά δεν θέλει. Και εγώ από την Τετάρτη δεν έχω πάει πουθενά αλλού εκτός από τη δουλειά και τη γιατρό και με έχει πάρει από κάτω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Yovanna είπε:

Δεν έχει μειωθεί ο ρυθμός. Μόνο την νύχτα δεν κάνει, διότι το algofren τον κρατάει όλη νύχτα απύρετο τελείως. Όταν μπήκα σπίτι δεν μου άρεσε η εικόνα του, τα μάτια ήταν μισόκλειστα, βέβαια είχε 38,5. Με το που του έπεσε με το ντεπόν, άνοιξαν τα μάτια του, φωτίστηκε το πρόσωπο του , έπαιξε μπάσκετ και έφαγε ένα βαθύ πιάτο σούπα. Έχει λιώσει και από την κλεισούρα. Είναι μέσα από την Τετάρτη.. Μόνο για να πάει στη γιατρό βγήκε. Του λέμε να πάμε μια βόλτα με το αυτοκίνητο αλλά δεν θέλει. Και εγώ από την Τετάρτη δεν έχω πάει πουθενά αλλού εκτός από τη δουλειά και τη γιατρό και με έχει πάρει από κάτω. 

Ε προφανώς πρέπει να τον πας να τον ξαναδεί. Μην ξεχνάς ότι παρόλα αυτά που σου λέει η γιατρός εσύ που το ζεις το παιδι πρέπει συνεχεια να το αξιολογεις . Προφανώς δεν τον πιάνουν τα φάρμακα γιατί αν ήταν απλά ίωση μια βελτίωση απτην τεταρτη θα είχε φανεί πολύ πιθανό να τον εχει χτυπήσει κ αλλου πχ αυτιά κ να θελει κάτι παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ninaki80 said:

Ε προφανώς πρέπει να τον πας να τον ξαναδεί. Μην ξεχνάς ότι παρόλα αυτά που σου λέει η γιατρός εσύ που το ζεις το παιδι πρέπει συνεχεια να το αξιολογεις . Προφανώς δεν τον πιάνουν τα φάρμακα γιατί αν ήταν απλά ίωση μια βελτίωση απτην τεταρτη θα είχε φανεί πολύ πιθανό να τον εχει χτυπήσει κ αλλου πχ αυτιά κ να θελει κάτι παραπάνω. 

Μέχρι Παρασκευή μεσημέρι, δεν είχε κάτι άλλο πέρα από βραδινό βήχα. Παρασκευή μεσημέρι ξεκίνησε ο πυρετός και Σάββατο οι μύξες. Οπότε εξελίχθηκε πιο μετά. Φάρμακα το Σάββατο ξεκίνησε και για 10 μέρες. Δεν νομίζω ότι δεν τον πιάνουν. Από το Σάββατο σταμάτησε εντελώς ο βραδινός βήχας. Η ίωση θα κάνει τον κύκλο της, όσα φάρμακα και να δώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Yovanna είπε:

Μέχρι Παρασκευή μεσημέρι, δεν είχε κάτι άλλο πέρα από βραδινό βήχα. Παρασκευή μεσημέρι ξεκίνησε ο πυρετός και Σάββατο οι μύξες. Οπότε εξελίχθηκε πιο μετά. Φάρμακα το Σάββατο ξεκίνησε και για 10 μέρες. Δεν νομίζω ότι δεν τον πιάνουν. Από το Σάββατο σταμάτησε εντελώς ο βραδινός βήχας. Η ίωση θα κάνει τον κύκλο της, όσα φάρμακα και να δώσουμε.

Εάν βλέπεις βελτίωση τότε μην σε ανχωνει. Καποιες φορες απλα τα συμπτώματα μιας ίωσης επιμένουν απλα επειδή υποτροπιαζουν αλλα πράγματα. Κ γιαυτο πρέπει να τον βλεπει κ ο γιατρός κάθε τόσο αυτό είναι το νόημα. Εμενα η γιατρός μου δίνει ένα διάστημα πάντα 2-3 ημερών απτην μερα που τον βλέπει κ μου λεει να ξαναεπικοινωνησω αν επιμενει ο πυρετός.  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Yovanna είπε:

Και εγώ από την Τετάρτη δεν έχω πάει πουθενά αλλού εκτός από τη δουλειά και τη γιατρό και με έχει πάρει από κάτω. 

Εγω από Πέμπτη, έχω πάει μόνο σουοερμαρκετ, φαρμακείο κ εμβολιασμό. Ουτε σχολείο. Γυρνάω αύριο κι έχω ξεχασει ποια είμαι, πού είμαι, τι κάνω… 

2 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

οχι να μην παρετε ανεπαφο,προεκταση θα σου γινει

όταν ήταν πιο μικρός κ δεν συνεργαζόταν, ήθελα τέτοιο αλλά δεν ήθελε ο άντρας μου γιατί λέει θα έμπαινε στον πειρασμό να τον ελέγχει συνέχεια. Αυτά τα ηλεκτρονικά πάντως δεν καταλαβαίνω αν είναι αξιόπιστα. άλλο ένα πήρα, 36,2 με βγάζει. πήρα κ γαλίου για σιγουριά. 

2 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

μπορεις απλα να το εχετε σαν ρουτινα.πρωι-μεσημερι-βραδυ με τα δοντια.κ μετα να του προτεινεις να κανετε εισπνοες καποια στιγμη ωστε να την καθαρισετε καλα,η στο μπανιο κλπ.δλδ αλλαξε λιγο τον τροπο προσεγγισης

φτάνει τόσο για να μην παθει ωτίτιδα; εγω προσπαθω να την καθαρίζουμε κάθε μια ώρα. το πρωί μεσημέρι βράδυ το έχω μόνο για το ελαφρυ μπούκωμα αυτό που δεν φεύγει με τίποτα κ πάλι ανεπαρκές μου φαίνεται. τώρα πια έχει αγανακτήσει κ σήμερα ο,τι κάναμε ήταν με το ζόρι κ πρόχειρο. δεν ήθελε ούτε όρο ούτε σπρέι, μόνο αναρρόφηση με πολύ παρακάλι ή απειλή ότι δεν υα πάμε στη μουσικοκινητική την Παρασκευή αν δεν γίνει καλά, δηλαδή έχω πέσει πολύ χαμηλά. έχει παρα πολύ πηχτές μύξες κ όταν τις καθαρίζω τον πιάνει νευρικός βήχας μέχρι εμετού. πραγματικά αυτό το πράγμα με έχει φέρει σε απελπισία, κρατάει δυο μήνες. κι ο άντρας μου δεν ασχολείται με τον αποφρακτηρα. τον βάζει να φυσήξει μόνο που όμως δεν βγάζει τίποτα ή του αδειάζει μια αμπούλα όρο. τώρα έχει ξαπλώσει κ βαριανασαινει από το στόμα γιατί την ώρα που καθαρίζαμε άρχισε να κλαίει ότι τον πονάω κ μετά έγινε κατακόκκινος κ έβηχε σαν να πνιγόταν. κ η παιδίατρος μου τη λέει συνέχεια που δεν φυσάει τη μύτη του κ γενικα μας κοροϊδεύει αν πούμε ότι σε κάτι δεν συνεργάζονται τα παιδιά μας. ευτυχώς αύριο δεν τον πάω εγω, θα γλιτώσω το μαλωμα! 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι υπερβολή η μία ώρα. Ρώτα και την παιδίατρο βέβαια. Σε παρόμοια φαση που ήμασταν πριν από έναν μήνα, και μας είχε πει να προσέξουμε τις μυξες για να μην γυρίσει σε ωτίτιδα, κάναμε ορό κάθε βράδυ με το ζεστό μπάνιο και ήταν ΟΚ. 

 

Καταλαβαίνω απόλυτα τον εκνευρισμό σου, είναι πολύ δύσκολο με ένα παιδί που δεν συνεργάζεται. Αλλά σκέψου ότι κι αυτός σίγουρα δεν την παλεύει άλλο, μία με τον αποφρακτήρα, μία με τα σελφ τεστ, είναι λογικό να τα έχει πάρει στο κρανίο ένα τετράχρονο όταν του χώνουν κάθε τρεις και λίγο πράγματα στη μύτη του.

 

Δες πόσο μπορείς να περιορίσεις τις φορές, σε συνεννόηση με την παιδίατρο πάντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Ilaeira είπε:

Νομίζω πως είναι υπερβολή η μία ώρα. Ρώτα και την παιδίατρο βέβαια. Σε παρόμοια φαση που ήμασταν πριν από έναν μήνα, και μας είχε πει να προσέξουμε τις μυξες για να μην γυρίσει σε ωτίτιδα, κάναμε ορό κάθε βράδυ με το ζεστό μπάνιο και ήταν ΟΚ. 

 

Καταλαβαίνω απόλυτα τον εκνευρισμό σου, είναι πολύ δύσκολο με ένα παιδί που δεν συνεργάζεται. Αλλά σκέψου ότι κι αυτός σίγουρα δεν την παλεύει άλλο, μία με τον αποφρακτήρα, μία με τα σελφ τεστ, είναι λογικό να τα έχει πάρει στο κρανίο ένα τετράχρονο όταν του χώνουν κάθε τρεις και λίγο πράγματα στη μύτη του.

 

Δες πόσο μπορείς να περιορίσεις τις φορές, σε συνεννόηση με την παιδίατρο πάντα.

Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Εκείνη βεβαθα θεωρεί ότι μια φορά πλύση κανεις όταν είσαι καλά κάθε μέρα μετά το σχολείο, δεν νομίζω ότι θα της αρκεί η μια στην ασθένεια. Στα μηνυνατα πάντα γράφει άφθονες πλύσεις αλλά θεωρεί κ αυτονόητο ότι το παιδί φυσάει κ δεν θέλω να της το θυμίζω γιατί βασικά μας έχει πάρει λίγο στραβά ότι το παθδι μας, που σας έχω περιγράψει πώς είναι, είναι λιγάκι ανεξέλεγκτο κ χωρίς όρια. Οπότε δεν μπορώ άλλο να νιώθω αχρηστη κ ανίκανη . Φυσικά κ έχει εκνευριστεί το παθδι. κ είναι κ άδικο το να πω ότι δεν συνεργάζεται. μέχρι χτες πχ καθόταν να ρίξουμε όρο με τη σύριγγα. σήμερα δεν ήθελε τίποτα όμως. εντωμεταξύ εγω το σπρέι φυσιομερ μια φορά μεγάλη το έβαλα κ νόμιζα ότι ήταν βασανιστήριο. δεν έχω παραπονο από τον καημενουλγ απλώς νιώθω άσχημα που δεν φυσάει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Έσπερος είπε:

Εγω από Πέμπτη, έχω πάει μόνο σουοερμαρκετ, φαρμακείο κ εμβολιασμό. Ουτε σχολείο. Γυρνάω αύριο κι έχω ξεχασει ποια είμαι, πού είμαι, τι κάνω… 

όταν ήταν πιο μικρός κ δεν συνεργαζόταν, ήθελα τέτοιο αλλά δεν ήθελε ο άντρας μου γιατί λέει θα έμπαινε στον πειρασμό να τον ελέγχει συνέχεια. Αυτά τα ηλεκτρονικά πάντως δεν καταλαβαίνω αν είναι αξιόπιστα. άλλο ένα πήρα, 36,2 με βγάζει. πήρα κ γαλίου για σιγουριά. 

φτάνει τόσο για να μην παθει ωτίτιδα; εγω προσπαθω να την καθαρίζουμε κάθε μια ώρα. το πρωί μεσημέρι βράδυ το έχω μόνο για το ελαφρυ μπούκωμα αυτό που δεν φεύγει με τίποτα κ πάλι ανεπαρκές μου φαίνεται. τώρα πια έχει αγανακτήσει κ σήμερα ο,τι κάναμε ήταν με το ζόρι κ πρόχειρο. δεν ήθελε ούτε όρο ούτε σπρέι, μόνο αναρρόφηση με πολύ παρακάλι ή απειλή ότι δεν υα πάμε στη μουσικοκινητική την Παρασκευή αν δεν γίνει καλά, δηλαδή έχω πέσει πολύ χαμηλά. έχει παρα πολύ πηχτές μύξες κ όταν τις καθαρίζω τον πιάνει νευρικός βήχας μέχρι εμετού. πραγματικά αυτό το πράγμα με έχει φέρει σε απελπισία, κρατάει δυο μήνες. κι ο άντρας μου δεν ασχολείται με τον αποφρακτηρα. τον βάζει να φυσήξει μόνο που όμως δεν βγάζει τίποτα ή του αδειάζει μια αμπούλα όρο. τώρα έχει ξαπλώσει κ βαριανασαινει από το στόμα γιατί την ώρα που καθαρίζαμε άρχισε να κλαίει ότι τον πονάω κ μετά έγινε κατακόκκινος κ έβηχε σαν να πνιγόταν. κ η παιδίατρος μου τη λέει συνέχεια που δεν φυσάει τη μύτη του κ γενικα μας κοροϊδεύει αν πούμε ότι σε κάτι δεν συνεργάζονται τα παιδιά μας. ευτυχώς αύριο δεν τον πάω εγω, θα γλιτώσω το μαλωμα! 

Παρε nailmed. Πως περί ενεις να συνεργαστεί αν του το κα εις ανά μια ώρα.Ν δοκιμάσεις να το κα νεις σαν παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Παρε nailmed. Πως περί ενεις να συνεργαστεί αν του το κα εις ανά μια ώρα.Ν δοκιμάσεις να το κα νεις σαν παιχνίδι.

Αυτό δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί. Γιατί με τη σύριγγα υποτίθεται πάλι ότι ο όρος μπαίνει από τη μια κ βγαίνουν οι μύξες από την άλλη αλλά δεν έχω δει τέτοιο πράγμα να γίνεται. Οπότε κι αυτό λάθος θα το κάνω. Αν τον πάω με το μαλακό, όπως έχω κάνει πολλές φορές μέσα σ αυτό το δίμηνο, πάλι άγχος κ εκνευρισμό θα έχω που θα σκέφτομαι  την ωτίτιδα που θα πάθει κ την ευαισθησία που θα του μείνει κ όλα αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Έσπερος είπε:

Αυτό δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί. Γιατί με τη σύριγγα υποτίθεται πάλι ότι ο όρος μπαίνει από τη μια κ βγαίνουν οι μύξες από την άλλη αλλά δεν έχω δει τέτοιο πράγμα να γίνεται. Οπότε κι αυτό λάθος θα το κάνω. Αν τον πάω με το μαλακό, όπως έχω κάνει πολλές φορές μέσα σ αυτό το δίμηνο, πάλι άγχος κ εκνευρισμό θα έχω που θα σκέφτομαι  την ωτίτιδα που θα πάθει κ την ευαισθησία που θα του μείνει κ όλα αυτά. 

Παρτο.να το ονομάσετε πύραυλο.ειναι τελειο.το παιδικό.να αδιαζει κ τα φακελάκια μόνος του.πες του ότι είναι αστερίσκονη.βρες τέλος πάντων μια ιστορία.πρεπει βα μάθε να φυσάει.ειναι δεξιότητα ζωής.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Παρτο.να το ονομάσετε πύραυλο.ειναι τελειο.το παιδικό.να αδιαζει κ τα φακελάκια μόνος του.πες του ότι είναι αστερίσκονη.βρες τέλος πάντων μια ιστορία.πρεπει βα μάθε να φυσάει.ειναι δεξιότητα ζωής.

έτσι κανε με κι άλλο να νιώθω σκουπίδι. λες να μη θέλω να μάθει να φυσάει; όλη τη ζωή θα τρέχω πίσω του με το οτριζαλιν; δεν συνεργάζεται αυτόν τον καιρό όπως άλλα δεν συνεργάζονται να πάρουν το φαρμάκό τους ή οτιδήποτε άλλο. συμβαίνουν αυτά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Έσπερος είπε:

έτσι κανε με κι άλλο να νιώθω σκουπίδι. λες να μη θέλω να μάθει να φυσάει; όλη τη ζωή θα τρέχω πίσω του με το οτριζαλιν; δεν συνεργάζεται αυτόν τον καιρό όπως άλλα δεν συνεργάζονται να πάρουν το φαρμάκό τους ή οτιδήποτε άλλο. συμβαίνουν αυτά. 

Όσο είναι αρρωστα ειναι πιο ευεξαπτα μην όσο περνάει το πικ της ίωσης θα συνεργαζετε πιο εύκολα.  Βεβαια κάθε μια ώρα που το κάνεις είναι υπερβολικό έχεις βάλει ορο στην μύτη να δεις πόσο χάλια είναι.  Γιατι να θελει να συνεργαστεί. Θα μεγαλώσει κ θα φυσάει υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ninaki80 είπε:

Όσο είναι αρρωστα ειναι πιο ευεξαπτα μην όσο περνάει το πικ της ίωσης θα συνεργαζετε πιο εύκολα.  Βεβαια κάθε μια ώρα που το κάνεις είναι υπερβολικό έχεις βάλει ορο στην μύτη να δεις πόσο χάλια είναι.  Γιατι να θελει να συνεργαστεί. Θα μεγαλώσει κ θα φυσάει υπομονή. 

Εμείς είχαμε σύστημα κάποια βραδιά όρο ή φυσιομερ κ καθάρισμα πάντα. κ πίστευα ότι αυτό θα τον προετοιμάσει ώστε όταν χρειαστεί να μην έχουμε θέμα. αλλά δεν βοήθησε. όταν τρέχουν οι μύξες είναι πολύ συνεργάσιμος. Μετά που μένει το μπούκωμα δεν θέλει κ εκεί είναι που φοβάμαι μην πάθει ωτίτιδα κ με πιάνει απελπισία. Το θέμα είναι πώς θα μάθει να φυσάει. Γιατί τον βάζω κ δεν έχει δύναμη κ το καταλαβαίνει αφού μετά θα την καθαρίσουμε έτσι κι αλλιώς κ τελικά λέει ότι δεν θέλει να φυσήξει. Γενικα όσα πράγματα δεν τα κάνει καλα, απογοητεύεται κ τα αφήνει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Έσπερος είπε:

έτσι κανε με κι άλλο να νιώθω σκουπίδι. λες να μη θέλω να μάθει να φυσάει; όλη τη ζωή θα τρέχω πίσω του με το οτριζαλιν; δεν συνεργάζεται αυτόν τον καιρό όπως άλλα δεν συνεργάζονται να πάρουν το φαρμάκό τους ή οτιδήποτε άλλο. συμβαίνουν αυτά. 

Καλέ τι λες?ποιο σκουπίδι?κι εμείς κάθε μέρα κάνουμε.εχει κουραστεί το παιδί. Πάρτε λίγο αλλιώς να τον μαλακώσει λίγο.εισαι φρικ κοντρόλ.τους περνάς μεγάλο στρες.

Πριν λίγο μπήκα να διαβάσω.δεν ξέρω πόση ώρα γράφεις εδώ. Πάρτε αγκαλιά το παιδί κ περνά χρόνο μαζί του χωρίς να ασχολείσαι με κάτι άλλο να νιώσει ασφάλεια κ μετα θα καλυτέρευσή τα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Παρε nailmed. Πως περί ενεις να συνεργαστεί αν του το κα εις ανά μια ώρα.Ν δοκιμάσεις να το κα νεις σαν παιχνίδι.

Νταξει αυτο θεϊκό. Μας το συστησε η παιδιατρος και η ωρυλα και πραγματικα καθαριζει. Οχι οτι σταματαει τη μυξα αλλα καθαριζει εκεινη την ωρα 100%
Η διαφορα ειναι οτι το νερο μσα στο μπουκαλακι ειναι χλιαρο, ανοιγουν ολοι οι ποροι. Βεβαια εμας το κανει μονη της(μετα απο κανα τεταρτο συζητησης) γιατι μας ειπε η ωρυλα οτι μονο αυτη ξερει να ελεγχει την πιεση που πρεπει να το παταει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , HopeA είπε:

Νταξει αυτο θεϊκό. Μας το συστησε η παιδιατρος και η ωρυλα και πραγματικα καθαριζει. Οχι οτι σταματαει τη μυξα αλλα καθαριζει εκεινη την ωρα 100%
Η διαφορα ειναι οτι το νερο μσα στο μπουκαλακι ειναι χλιαρο, ανοιγουν ολοι οι ποροι. Βεβαια εμας το κανει μονη της(μετα απο κανα τεταρτο συζητησης) γιατι μας ειπε η ωρυλα οτι μονο αυτη ξερει να ελεγχει την πιεση που πρεπει να το παταει.

Γι αυτο λέω ότι είναι δεξιότητα ζωής.της το είχα μάθει από περυσι

πρίν από 16 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Γι αυτο λέω ότι είναι δεξιότητα ζωής.της το είχα μάθει από περυσι

Και για τους μεγάλους πολύ καλό το έμαθα στην εγκυμοσύνη που το έκανα για την αλεργια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Γι αυτο λέω ότι είναι δεξιότητα ζωής.της το είχα μάθει από περυσι

Δεν το ξερα, το μαθα πριν ενα μηνα που πρωτη φορα πονεσε στα αυτια απο τη μυξα και σαλταρα.

 

Αυτο παντως με την ιωση και τον πυρετο, εγινε παρανοηση. Η ιωση μπορει να κρατησει και 10 μερες(ισως κ παραπανω, γιατρος δεν ειμαι) αλλα αν ο πυρετος δεν ειναι υποχωρητικος εστω και μετα το 3ο 24ωρο ειναι προς διερευνηση. Σιγουρα η αντιβιωση δεν κανει κατι στην ιωση, μονο αν υπαρχει λοιμωξη/μικροβιο. Επειδη εχει κοντινη χρονικα κλινικη εικονα του παιδιου ισως ξερει τι ειναι αναμενομενο η γιατρος και γι αυτο δε θελει κατι περαιτερω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Καλέ τι λες?ποιο σκουπίδι?κι εμείς κάθε μέρα κάνουμε.εχει κουραστεί το παιδί. Πάρτε λίγο αλλιώς να τον μαλακώσει λίγο.εισαι φρικ κοντρόλ.τους περνάς μεγάλο στρες.

Πριν λίγο μπήκα να διαβάσω.δεν ξέρω πόση ώρα γράφεις εδώ. Πάρτε αγκαλιά το παιδί κ περνά χρόνο μαζί του χωρίς να ασχολείσαι με κάτι άλλο να νιώσει ασφάλεια κ μετα θα καλυτέρευσή τα πράγματα 

Είναι δυο μήνες αυτή η κατάσταση. έχω δοκιμάσει τα πάντα. δυο μήνες κ αμφιβάλλω αν έχουν περάσει 7 μέρες συνολικά που δεν ακουγόταν μπουκωμένος. ακόμα κ όταν δεν βγαίνει κάτι όταν ρουφάω, η φωνή ακούγεται μπουκωμένη. δεν μπορώ να το ρισκάρω, σκέφτεσαι να παθαίνει συνέχεια ωτίτιδα κ να παίρνει αντιβίωση κάθε λίγο ή να του μείνει λαβή στην ακοή; έχω δοκιμάσει τα πάντα. κ με το καλό κ το άγριο κ με το κεφαλικλειδωμα κ με διαπραγματεύσεις κ να μην ασχολούμαι κ να αφήσω τον άντρα μου, τα πάντα. όλα πιάνουν για λίγο αλλά μετά τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Έσπερος είπε:

Είναι δυο μήνες αυτή η κατάσταση. έχω δοκιμάσει τα πάντα. δυο μήνες κ αμφιβάλλω αν έχουν περάσει 7 μέρες συνολικά που δεν ακουγόταν μπουκωμένος. ακόμα κ όταν δεν βγαίνει κάτι όταν ρουφάω, η φωνή ακούγεται μπουκωμένη. δεν μπορώ να το ρισκάρω, σκέφτεσαι να παθαίνει συνέχεια ωτίτιδα κ να παίρνει αντιβίωση κάθε λίγο ή να του μείνει λαβή στην ακοή; έχω δοκιμάσει τα πάντα. κ με το καλό κ το άγριο κ με το κεφαλικλειδωμα κ με διαπραγματεύσεις κ να μην ασχολούμαι κ να αφήσω τον άντρα μου, τα πάντα. όλα πιάνουν για λίγο αλλά μετά τίποτα. 

Χωρις να σε ξερω μου θυμιζεις εμενα. Εισαι αγχωδης και το βιωνεις διπλά, περισσοτερο απο το παιδι. Ειμαι μονιμως σε φρικη αν ακουσω μπουκωμα κ απο το Σεπτεμβρη η μυξα φευγει κ ερχεται συνεχεια.

Ο,τι κ αν γινει, σκεψου οτι κανεις το καλυτερο και προσπαθεις μεχρι εκει που φτανει. Καποιες λεπτομερειες δε θα μπορεσουμε ποτε να τις ελεγξουμε, δυστυχως. Αυτοι που ειναι πιο ζεν, το διαχειριζονται πιο ευκολα. Τα λεω για να τ ακουω κ γω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Έσπερος είπε:

Είναι δυο μήνες αυτή η κατάσταση. έχω δοκιμάσει τα πάντα. δυο μήνες κ αμφιβάλλω αν έχουν περάσει 7 μέρες συνολικά που δεν ακουγόταν μπουκωμένος. ακόμα κ όταν δεν βγαίνει κάτι όταν ρουφάω, η φωνή ακούγεται μπουκωμένη. δεν μπορώ να το ρισκάρω, σκέφτεσαι να παθαίνει συνέχεια ωτίτιδα κ να παίρνει αντιβίωση κάθε λίγο ή να του μείνει λαβή στην ακοή; έχω δοκιμάσει τα πάντα. κ με το καλό κ το άγριο κ με το κεφαλικλειδωμα κ με διαπραγματεύσεις κ να μην ασχολούμαι κ να αφήσω τον άντρα μου, τα πάντα. όλα πιάνουν για λίγο αλλά μετά τίποτα. 

Ηβδικια μου δεν έπαθε ποτέ ωτίτιδα.εχει μο ιμα μύξα.πυρετο μόνο δύο μετρήσεις έχω με 38 κ πάνω κ έπεσε αμέσως.δεν αρρωσταίνει εύκολα .την είχα πάντα όμως πολύ εκτεθειμένη με κόσμο.ομως μύξα έχει συνέχεια.δεν έπεται ότι σίγουρα θα πάθει κ ωτίτιδα.παρε αυτό που σου λέω.η αμπούλα τραυματίζει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Έσπερος είπε:

Είναι δυο μήνες αυτή η κατάσταση. έχω δοκιμάσει τα πάντα. δυο μήνες κ αμφιβάλλω αν έχουν περάσει 7 μέρες συνολικά που δεν ακουγόταν μπουκωμένος. ακόμα κ όταν δεν βγαίνει κάτι όταν ρουφάω, η φωνή ακούγεται μπουκωμένη. δεν μπορώ να το ρισκάρω, σκέφτεσαι να παθαίνει συνέχεια ωτίτιδα κ να παίρνει αντιβίωση κάθε λίγο ή να του μείνει λαβή στην ακοή; έχω δοκιμάσει τα πάντα. κ με το καλό κ το άγριο κ με το κεφαλικλειδωμα κ με διαπραγματεύσεις κ να μην ασχολούμαι κ να αφήσω τον άντρα μου, τα πάντα. όλα πιάνουν για λίγο αλλά μετά τίποτα. 

Επισης να σου πω οτι μπορει να πονεσει στο αυτι, δε σημαινει ωτιτιδα. Εγω που την πηγα σε ωρυλα, μου ειπε οτι αντιβιωση δινουμε σε περιπτωσεις ακραιες, δλδ με πυρετο ακατεβατο,πονους κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...