Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , dama87 είπε:

Πραγματικά έχω σκάσει....

Η μικρή μου εδώ κ δύο εβδ είναι άρρωστη..ξεκίνησε με βηχα ,χαμηλό πυρετο κ μυξες, στις 4 μέρες η γιατρός είδε ακροαστηκα κ ωτίτιδα.επαιρνε αντιβίωση μέχρι την παρασκ, όπου ενώ ο πυρετός είχε πέσει για 4 μέρες ξαναανεβασε μέχρι 38 την Τετάρτη μόνο μια φορα..πηγαίνει για επανεξέταση παρασκ όλα καλά κ τα ακροαστηκα κ η ωτίτιδα  κ ξυπναει σήμερα ...πουα κυριολεκτικά έχει σπυρακια από το λαιμό μέχρι τον αστράγαλο...τρελάθηκα....μιλάω με τη γιατρό ,της στελνω φωτό μου λέει ιογενες...Εντωμεταξυ το τελευταίο διάστημα μου κάνει αρκετές φορές  κακα χωρίς να είναι διάρροια εκτός από τη χθεσινή τελευταία...της το αναφέρω κ μου λέει μοιάζει με εντεροιος..θα φύγουν μόνα τους..ευτυχώς δεν έχει πυρετο.. είπε συνήθως ο πυρετός προηγείται του  εξανθήματος...

Εχει τύχει σε καμία σας η όλα σε μένα τυχαίνουν τελευταία;

 

Ναι το εξάνθημα ειναι από την ίωση κ τον πυρετο μου έχει τύχει κ εμένα μετά από πολύ πυρετο να βγάλει σπυράκια . Η διαροια πολυ πιθανό να είναι από την αντιβίωση εμενα τον εχει πειράξει κάποιες φορές 

πρίν από 24 λεπτά , dama87 είπε:

Πραγματικά έχω σκάσει....

Η μικρή μου εδώ κ δύο εβδ είναι άρρωστη..ξεκίνησε με βηχα ,χαμηλό πυρετο κ μυξες, στις 4 μέρες η γιατρός είδε ακροαστηκα κ ωτίτιδα.επαιρνε αντιβίωση μέχρι την παρασκ, όπου ενώ ο πυρετός είχε πέσει για 4 μέρες ξαναανεβασε μέχρι 38 την Τετάρτη μόνο μια φορα..πηγαίνει για επανεξέταση παρασκ όλα καλά κ τα ακροαστηκα κ η ωτίτιδα  κ ξυπναει σήμερα ...πουα κυριολεκτικά έχει σπυρακια από το λαιμό μέχρι τον αστράγαλο...τρελάθηκα....μιλάω με τη γιατρό ,της στελνω φωτό μου λέει ιογενες...Εντωμεταξυ το τελευταίο διάστημα μου κάνει αρκετές φορές  κακα χωρίς να είναι διάρροια εκτός από τη χθεσινή τελευταία...της το αναφέρω κ μου λέει μοιάζει με εντεροιος..θα φύγουν μόνα τους..ευτυχώς δεν έχει πυρετο.. είπε συνήθως ο πυρετός προηγείται του  εξανθήματος...

Εχει τύχει σε καμία σας η όλα σε μένα τυχαίνουν τελευταία;

 

Για την διαροια έδωσα προβοιοτικα για μωρά κ έστρωσε σε μια μέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μα πολύ υψηλό πυρετο δεν μου έκανε..μέχρι 38.3 ...είχε σταματήσει για 4 μέρες κ μου έκανε ένα 38 την τετ ξανα...

Είχε περάσει κ αιφνίδιο εξάνθημα παλιότερα με πυρετο 3 μέρες κοντά στο 40...

Μου είπε ότι συμβαίνει στο τέλος της ιωσης...μακαρι να είναι αυτό κ να μην είναι κάτι νέο,γιατί πραγματικά έχω απλεπιστει!

Έχει να πάει σχολείο δύο εβ κ δεν προβλέπεται να πάει συντομα έτσι που μας βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , dama87 είπε:

Μα πολύ υψηλό πυρετο δεν μου έκανε..μέχρι 38.3 ...είχε σταματήσει για 4 μέρες κ μου έκανε ένα 38 την τετ ξανα...

Είχε περάσει κ αιφνίδιο εξάνθημα παλιότερα με πυρετο 3 μέρες κοντά στο 40...

Μου είπε ότι συμβαίνει στο τέλος της ιωσης...μακαρι να είναι αυτό κ να μην είναι κάτι νέο,γιατί πραγματικά έχω απλεπιστει!

Έχει να πάει σχολείο δύο εβ κ δεν προβλέπεται να πάει συντομα έτσι που μας βλέπω...

Μην αγχώνεσαι αφού δεν έχει πυρετο κ δεν έχει πάει κ σχολειο δύσκολα να είναι κάτι άλλο.  Υπομονή κρατα την όσο μπορείς σπιτι να συνέλθει κ πιστεύω να μην ξανααρρωστησει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ninaki80 είπε:

 

Για την διαροια έδωσα προβοιοτικα για μωρά κ έστρωσε σε μια μέρα. 

Μα ούτε διάρροια κάνει απλά κάνει περισσότερες φορές από το συνηθισμένο( είναι δυσκοιλια) κ περισσοτερο μαλακά...μόνο χθες την 4φορα έκανε διάρροια....

Εδωσα κ εγώ προβιοτικα τις πρώτες μέρες, έστρωσε κ τα σταμάτησα...ίσως κακώς...κ σήμερα έτσι είναι οι κενώσεις της..έχει από την παρασκ που σταμάτησε η αντιβίωση...

 

 

πρίν από 18 λεπτά , ninaki80 είπε:

Μην αγχώνεσαι αφού δεν έχει πυρετο κ δεν έχει πάει κ σχολειο δύσκολα να είναι κάτι άλλο.  Υπομονή κρατα την όσο μπορείς σπιτι να συνέλθει κ πιστεύω να μην ξανααρρωστησει. 

Ευχαριστώ πολύ...Με καθησυχάζεις...Κολλαει κ ο μικρός συνήθως κ έχω την ίδια ταλαιπωρία επί δύο κ λίγο χειροτερα...Περάσαμε δύσκολα ολο το φθινόπωρο δυστυχως:-(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , dama87 είπε:

Πραγματικά έχω σκάσει....

Η μικρή μου εδώ κ δύο εβδ είναι άρρωστη..ξεκίνησε με βηχα ,χαμηλό πυρετο κ μυξες, στις 4 μέρες η γιατρός είδε ακροαστηκα κ ωτίτιδα.επαιρνε αντιβίωση μέχρι την παρασκ, όπου ενώ ο πυρετός είχε πέσει για 4 μέρες ξαναανεβασε μέχρι 38 την Τετάρτη μόνο μια φορα..πηγαίνει για επανεξέταση παρασκ όλα καλά κ τα ακροαστηκα κ η ωτίτιδα  κ ξυπναει σήμερα ...πουα κυριολεκτικά έχει σπυρακια από το λαιμό μέχρι τον αστράγαλο...τρελάθηκα....μιλάω με τη γιατρό ,της στελνω φωτό μου λέει ιογενες...Εντωμεταξυ το τελευταίο διάστημα μου κάνει αρκετές φορές  κακα χωρίς να είναι διάρροια εκτός από τη χθεσινή τελευταία...της το αναφέρω κ μου λέει μοιάζει με εντεροιος..θα φύγουν μόνα τους..ευτυχώς δεν έχει πυρετο.. είπε συνήθως ο πυρετός προηγείται του  εξανθήματος...

Εχει τύχει σε καμία σας η όλα σε μένα τυχαίνουν τελευταία;

 

Κ μενα εχει βγαλει καποια στιγμη μετα απο ιωση εξανθηματα.

Εγω πραγματικα φετος τα χω ηδη φτυσει, δν ξερω αληθεια τι να σου πω.

Κουραγιο; Αν το βρεις δωστο κ σε μενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, είναι κάποια άλλη, που το παιδί της βήχει 3 εβδομάδες +? Δεν ανησυχούσα, διότι τους εξετάζει κάθε βδομάδα παιδίατρος στο σχολείο και με το στηθοσκόπιο , αλλά τώρα το βράδυ τον ρώτησα στο άσχετο αν πονάνε τα αυτιά του και μου είπε ναι! Του ρωτάω, καιρό τώρα σε πονάνε? Και μου λέει ναι! Λέτε να έχει ωτίτιδα ή/και ακροαστικά και εγώ πέρα βρέχει? Ο βήχας δεν είναι στεγνός, ακούγεται παραγωγικός. Τη νύχτα δεν βήχει. Άντε να βήξει 1-2 φορές και αν. Ανησυχώ ξαφνικά που επεναπάυτηκα στον γιατρό του σχολείου και δεν πήρα τη γιατρό μας. Αλλά όλο ξεγελιέμαι γιατί δείχνει 2 μέρες καλύτερα και μετά πάλι τα ίδια. Στο μεταξύ μπήκα να δω λίγο στο Ίντερνετ πώς καταλαβαίνουμε τα ακροαστικά, τί το ήθελα? Διαβάζω λίγο παρακάτω, αν τυχόν το παιδί σας έχει λαρυγγίτιδα, μπορεί να απειλείται η ζωή του! Μου κοπήκαν τα πόδια! Πώς καταλαβαίνουμε αν έχει λαρυγγίτιδα?? Έπαιρνα την παιδίατρο αλλά δεν απάντησε. θα την πάρω πάλι το πρωί..  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Yovanna είπε:

Κορίτσια, είναι κάποια άλλη, που το παιδί της βήχει 3 εβδομάδες +? Δεν ανησυχούσα, διότι τους εξετάζει κάθε βδομάδα παιδίατρος στο σχολείο και με το στηθοσκόπιο , αλλά τώρα το βράδυ τον ρώτησα στο άσχετο αν πονάνε τα αυτιά του και μου είπε ναι! Του ρωτάω, καιρό τώρα σε πονάνε? Και μου λέει ναι! Λέτε να έχει ωτίτιδα ή/και ακροαστικά και εγώ πέρα βρέχει? Ο βήχας δεν είναι στεγνός, ακούγεται παραγωγικός. Τη νύχτα δεν βήχει. Άντε να βήξει 1-2 φορές και αν. Ανησυχώ ξαφνικά που επεναπάυτηκα στον γιατρό του σχολείου και δεν πήρα τη γιατρό μας. Αλλά όλο ξεγελιέμαι γιατί δείχνει 2 μέρες καλύτερα και μετά πάλι τα ίδια. Στο μεταξύ μπήκα να δω λίγο στο Ίντερνετ πώς καταλαβαίνουμε τα ακροαστικά, τί το ήθελα? Διαβάζω λίγο παρακάτω, αν τυχόν το παιδί σας έχει λαρυγγίτιδα, μπορεί να απειλείται η ζωή του! Μου κοπήκαν τα πόδια! Πώς καταλαβαίνουμε αν έχει λαρυγγίτιδα?? Έπαιρνα την παιδίατρο αλλά δεν απάντησε. θα την πάρω πάλι το πρωί..  

Ίδια κατάσταση.βηχας κ σπυρετη.δεν έχει τίποτε άλλο.την είδε ο παιδιατρος.ιώσεις της εποχής είπε.

Συνελθε.δεν απειλείται η ζωής του.δεν θα μπορούσε να μιλήσει καλά αν είχε λαρυγγιτιδα.αλοιμονο αν δεν έβλεπε την ωτίτιδα ο παιδιατροσ.ρο θεωρώ κ υπερβομικο που έρχεται κ κάθε εβδομάδα.

Παρε κ την δικιά σου να ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Yovanna είπε:

Κορίτσια, είναι κάποια άλλη, που το παιδί της βήχει 3 εβδομάδες +? Δεν ανησυχούσα, διότι τους εξετάζει κάθε βδομάδα παιδίατρος στο σχολείο και με το στηθοσκόπιο , αλλά τώρα το βράδυ τον ρώτησα στο άσχετο αν πονάνε τα αυτιά του και μου είπε ναι! Του ρωτάω, καιρό τώρα σε πονάνε? Και μου λέει ναι! Λέτε να έχει ωτίτιδα ή/και ακροαστικά και εγώ πέρα βρέχει? Ο βήχας δεν είναι στεγνός, ακούγεται παραγωγικός. Τη νύχτα δεν βήχει. Άντε να βήξει 1-2 φορές και αν. Ανησυχώ ξαφνικά που επεναπάυτηκα στον γιατρό του σχολείου και δεν πήρα τη γιατρό μας. Αλλά όλο ξεγελιέμαι γιατί δείχνει 2 μέρες καλύτερα και μετά πάλι τα ίδια. Στο μεταξύ μπήκα να δω λίγο στο Ίντερνετ πώς καταλαβαίνουμε τα ακροαστικά, τί το ήθελα? Διαβάζω λίγο παρακάτω, αν τυχόν το παιδί σας έχει λαρυγγίτιδα, μπορεί να απειλείται η ζωή του! Μου κοπήκαν τα πόδια! Πώς καταλαβαίνουμε αν έχει λαρυγγίτιδα?? Έπαιρνα την παιδίατρο αλλά δεν απάντησε. θα την πάρω πάλι το πρωί..  

Η δικιά μου βήχει στάνταρ πάνω από 3 βδομάδες αλλά κυρίως μέσα στη νύχτα λόγω μπουκώματος και μύξας που δε λέει να φύγει. Η γιατρός ψυχραιμότατη μόνο φυσιολογικό ορό προτείνει, άντε και κανένα αντισταμινικό στο τσακίρ κέφι.

Η λαρυγγίτιδα από ότι έχω ακούσει από φίλους που πέρασαν τα παιδιά τους έχει ένα χαρακτηριστικό ήχο σα γάβγισμα όταν το παιδί παίρνει ανάσα. Θα το είχες καταλάβει. Δε θα ανησυχούσα στη θέση σου ειδικά αν έβλεπε το παιδί γιατρός κάθε εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ίδια κατάσταση.βηχας κ σπυρετη.δεν έχει τίποτε άλλο.την είδε ο παιδιατρος.ιώσεις της εποχής είπε.

Συνελθε.δεν απειλείται η ζωής του.δεν θα μπορούσε να μιλήσει καλά αν είχε λαρυγγιτιδα.αλοιμονο αν δεν έβλεπε την ωτίτιδα ο παιδιατροσ.ρο θεωρώ κ υπερβομικο που έρχεται κ κάθε εβδομάδα.

Παρε κ την δικιά σου να ηρεμήσεις.

Ρε σύ, προς στιγμή με κυρίευσε πανικός. Τον μάλωσα μάλιστα. Του λέω, με συγχωρείς, λίγο αν χτυπήσεις κάνοντας χαζομάρες , κλαις μια βδομάδα και γκρινιάζεις, και δεν σκέφτηκες να πεις ότι σε πονάνε τα αυτιά σου? Τώρα που μιλάμε σε πονάνε του λέω? Ναι, μου λέει. του έδωσα ντεπόν.. Εννοείται θα την πάρω το πρωί. Πολλοί γονείς μου έχουν πει ότι βήχουν καιρό τα παιδιά τους, αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Στο μεταξύ, ο τυπάκος στο σάιτ, έλεγε απλά, "αν ο βήχας ακούγεται σα γαύγισμα σκύλου, μπορεί να έχει λαρυγγίτιδα και να απειλείται η ζωή του, κυρίως αν είναι κάτω από 6 ετών! Τίποτε άλλο! Δεν ξαναγκουγκλάρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Yovanna είπε:

Στο μεταξύ μπήκα να δω λίγο στο Ίντερνετ πώς καταλαβαίνουμε τα ακροαστικά, τί το ήθελα?

Το πώς καταλαβαίνουμε τα ακροαστικά, το κατάλαβες απ αυτά που διάβασες; γιατί εγώ δεν έχω καταλάβει τι είναι ο συριγμός και οι τρίζοντες ήχοι και όλα αυτά που λένε οι περιγραφές..

 

πάντως έχω ακούσει πρόσφατα δυο περιπτώσεις που έκαναν ακροαστικά πολύ καιρό αφού είχαν αναρρώσει και είχαν πολύ καλή εικόνα, διάθεση, αντοχή κλπ. έκαναν έναν άσχετο πυρετό χωρίς άλλα συμπτώματα, τους άκουσε παιδίατρος και το βρήκε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Yovanna είπε:

Ρε σύ, προς στιγμή με κυρίευσε πανικός. Τον μάλωσα μάλιστα. Του λέω, με συγχωρείς, λίγο αν χτυπήσεις κάνοντας χαζομάρες , κλαις μια βδομάδα και γκρινιάζεις, και δεν σκέφτηκες να πεις ότι σε πονάνε τα αυτιά σου? Τώρα που μιλάμε σε πονάνε του λέω? Ναι, μου λέει. του έδωσα ντεπόν.. Εννοείται θα την πάρω το πρωί. Πολλοί γονείς μου έχουν πει ότι βήχουν καιρό τα παιδιά τους, αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Στο μεταξύ, ο τυπάκος στο σάιτ, έλεγε απλά, "αν ο βήχας ακούγεται σα γαύγισμα σκύλου, μπορεί να έχει λαρυγγίτιδα και να απειλείται η ζωή του, κυρίως αν είναι κάτω από 6 ετών! Τίποτε άλλο! Δεν ξαναγκουγκλάρω!

Δεν ξερω αν λέει αλήθεια αλλά βλέπω ότι έχει αρχίσει η εποχή των ψέματων.επισης ειναι χαρακτηριστικό στην ηλικία τους να λε ε ότι πονάνε κάπου.

Τετάρτη κ Πέμπτη έκανε τη νύχτα εμετούς με φλεματα από το βηχα

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Έσπερος said:

Το πώς καταλαβαίνουμε τα ακροαστικά, το κατάλαβες απ αυτά που διάβασες; γιατί εγώ δεν έχω καταλάβει τι είναι ο συριγμός και οι τρίζοντες ήχοι και όλα αυτά που λένε οι περιγραφές..

 

πάντως έχω ακούσει πρόσφατα δυο περιπτώσεις που έκαναν ακροαστικά πολύ καιρό αφού είχαν αναρρώσει και είχαν πολύ καλή εικόνα, διάθεση, αντοχή κλπ. έκαναν έναν άσχετο πυρετό χωρίς άλλα συμπτώματα, τους άκουσε παιδίατρος και το βρήκε. 

Όχι φυσικά. Τίποτα δεν κατάλαβα. Απλά αγχώθηκα..

18 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Δεν ξερω αν λέει αλήθεια αλλά βλέπω ότι έχει αρχίσει η εποχή των ψέματων.επισης ειναι χαρακτηριστικό στην ηλικία τους να λε ε ότι πονάνε κάπου.

Τετάρτη κ Πέμπτη έκανε τη νύχτα εμετούς με φλεματα από το βηχα.

Λες ε? Ο άντρας μου δεν τον πιστεύει αλλά εγώ καλώς ή κακώς τον πιστεύω πάντα. Τον ρώτησα πολλές φορές και του είπα ότι είναι σοβαρό αν λέει ψέματα για κάτι τέτοιο. 

Τη νύχτα ε? Πω πω ταλαιπωρείται το καημένο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν ξερω αν λέει αλήθεια αλλά βλέπω ότι έχει αρχίσει η εποχή των ψέματων.επισης ειναι χαρακτηριστικό στην ηλικία τους να λε ε ότι πονάνε κάπου.

Τετάρτη κ Πέμπτη έκανε τη νύχτα εμετούς με φλεματα από το βηχα

κι ο δικός μου τώρα στην ωτίτιδα, οταν φτάσαμε στις μέρες που είπε η γιατρός να σταματήσουμε τις σταγόνες, τον ρωτούσαμε αν πονάει κ έλεγε στην αρχή από κεκτημένη ταχύτητα " λίγο", μετά τον ξαναρωτούσα κ έλεγε όχι. τρέχα γύρευε. έβαλα τις σταγόνες μια μέρα παραπάνω για σιγουριά κ μετά που ρωτούσα έλεγε όχι. δεν ξέρω αν είναι συνειδητα ψεματα, εγώ πάντως δεν δίνω βάση σε τίποτα από όσα μου λέει που δεν έχω δει με τα μάτια μου. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δν εχω ιδεα απο βηχα… δυο τρεις φορες ειχε λογω μυξας κ κρατησε 5-6 μερες. Δε νομιζω να ειχε ακροαστικα ετσι απλα κ να μην το καταλαβε ο παιδιατρος, θα χε σηκωσει κ πυρετο αν ειχε προχωρησει σε λοιμωξη ο βηχας.

Στην ωτιτιδα αν ποναει συνηθως προτεινουν αλγκοφρεν που ειναι αντιφλεγμονωδες, μου το πε η ωρυλα.

Θεωρω αν τον πονουσε το αυτι θα το καταλαβαινες γιατι εχει εντονες αντιδρασεις το παιδι σε αυτη την περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Yovanna said:

Κορίτσια, είναι κάποια άλλη, που το παιδί της βήχει 3 εβδομάδες +? Δεν ανησυχούσα, διότι τους εξετάζει κάθε βδομάδα παιδίατρος στο σχολείο και με το στηθοσκόπιο , αλλά τώρα το βράδυ τον ρώτησα στο άσχετο αν πονάνε τα αυτιά του και μου είπε ναι! Του ρωτάω, καιρό τώρα σε πονάνε? Και μου λέει ναι! Λέτε να έχει ωτίτιδα ή/και ακροαστικά και εγώ πέρα βρέχει? Ο βήχας δεν είναι στεγνός, ακούγεται παραγωγικός. Τη νύχτα δεν βήχει. Άντε να βήξει 1-2 φορές και αν. Ανησυχώ ξαφνικά που επεναπάυτηκα στον γιατρό του σχολείου και δεν πήρα τη γιατρό μας. Αλλά όλο ξεγελιέμαι γιατί δείχνει 2 μέρες καλύτερα και μετά πάλι τα ίδια. Στο μεταξύ μπήκα να δω λίγο στο Ίντερνετ πώς καταλαβαίνουμε τα ακροαστικά, τί το ήθελα? Διαβάζω λίγο παρακάτω, αν τυχόν το παιδί σας έχει λαρυγγίτιδα, μπορεί να απειλείται η ζωή του! Μου κοπήκαν τα πόδια! Πώς καταλαβαίνουμε αν έχει λαρυγγίτιδα?? Έπαιρνα την παιδίατρο αλλά δεν απάντησε. θα την πάρω πάλι το πρωί..  

 

Η λαρυγγίτιδα κάνει έναν χαρακτηριστικό ήχο γαβγίσματος. Για να σας καθησυχάσω, το παιδί ειλικρινά δεν ξέρω αν θα είχε πεθάνει αλλά  έστω θα είχε πέσει αναίσθητο αν είχε λαρυγγίτιδα 3 εβδομάδες, αυτό μη σας ανησυχεί. Ακροαστικά είναι αυτό που αποκαλείτε παραγωγικό βήχα. Τα φλέγματα. Όχι οι μύξες, αυτά που βγαίνουν από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Yovanna είπε:

Όχι φυσικά. Τίποτα δεν κατάλαβα. Απλά αγχώθηκα..

Λες ε? Ο άντρας μου δεν τον πιστεύει αλλά εγώ καλώς ή κακώς τον πιστεύω πάντα. Τον ρώτησα πολλές φορές και του είπα ότι είναι σοβαρό αν λέει ψέματα για κάτι τέτοιο. 

Τη νύχτα ε? Πω πω ταλαιπωρείται το καημένο..

Ταλαιπωρείς.τωρα ειναι καλύτερα αλλά από Πέμπτη βράδυ ζήτησα εισπνοές. Μου έδωσε ελαφριές.

Εμένα άλλο με προβληνατισε.σημερα.ανοιγει τα πορτοφόλια κ παιρνειβκερματα.τα βάζει σε ένα πορτοφόλι.φανταζεσαι ναψπαμε κάπου κ να ξαφρισει κάποιον?

πρίν από 15 λεπτά , CutiePies είπε:

 

Η λαρυγγίτιδα κάνει έναν χαρακτηριστικό ήχο γαβγίσματος. Για να σας καθησυχάσω, το παιδί ειλικρινά δεν ξέρω αν θα είχε πεθάνει αλλά  έστω θα είχε πέσει αναίσθητο αν είχε λαρυγγίτιδα 3 εβδομάδες, αυτό μη σας ανησυχεί. Ακροαστικά είναι αυτό που αποκαλείτε παραγωγικό βήχα. Τα φλέγματα. Όχι οι μύξες, αυτά που βγαίνουν από κάτω.

Φλεματα είχε κ η δικια μου αλλά δεν είχε ακροαστικα

Link to comment
Share on other sites

Η λαρυγγίτιδα έχει πολύ έντονο βηχα σαν γαύγισμα σκύλου..αποκλείεται να θεωρήσεις φυσιολογικό ένα τέτοιο βηχα..θα το καταλάβεις! Η κόρη μου ένα βράδυ που κοιμόταν μέσα στον ύπνο της μου λέει πονάει το αυτί μου, δεν της έδωσα σημασία γιατί όλη την υπόλοιπη μέρα ήταν καλά, πήγαμε στο γιατρό για το βηχα κ Τελικα είχε ωτίτιδα ..Παρόλα αυτά αν το παιδί είχε τόσο καιρό ωτίτιδα, θα πονούσε , άσε που θα έκανε ρίξη τυμπάνου κ θα φαινόταν πύον..οπότε μην ανησυχείς άδικα! 

Κ η κόρη μου βηχα έχει από μέσα σεπτ...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, CutiePies said:

 

Η λαρυγγίτιδα κάνει έναν χαρακτηριστικό ήχο γαβγίσματος. Για να σας καθησυχάσω, το παιδί ειλικρινά δεν ξέρω αν θα είχε πεθάνει αλλά  έστω θα είχε πέσει αναίσθητο αν είχε λαρυγγίτιδα 3 εβδομάδες, αυτό μη σας ανησυχεί. Ακροαστικά είναι αυτό που αποκαλείτε παραγωγικό βήχα. Τα φλέγματα. Όχι οι μύξες, αυτά που βγαίνουν από κάτω.

Ακροαστικά τα φλέγματα? Πρώτη φορά το ακούω,

20 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Εμένα άλλο με προβληνατισε.σημερα.ανοιγει τα πορτοφόλια κ παιρνειβκερματα.τα βάζει σε ένα πορτοφόλι.φανταζεσαι ναψπαμε κάπου κ να ξαφρισει κάποιον?

Το έκανα και εγώ αυτό μικρή. Δεν άνοιγα πορτοφόλια, ό,τι ψιλό έβλεπα στο σπίτι. Αλλά μόνο στο δικό μας! Είδε να το κάνει με πορτοφόλια άλλων? Δεν ξέρει μωρέ το μικρούλι ότι δεν πρέπει, για παιχνίδι το κάνει . Θα της το εξηγήσεις και θα το σταματήσει. Προσωπικά, αν μου άνοιγε το πορτοφόλι ένα 4χρονο δεν θα παρεξηγιόμουν! Γελάω και μόνο στη σκέψη!

14 minutes ago, dama87 said:

Η λαρυγγίτιδα έχει πολύ έντονο βηχα σαν γαύγισμα σκύλου..αποκλείεται να θεωρήσεις φυσιολογικό ένα τέτοιο βηχα..θα το καταλάβεις! Η κόρη μου ένα βράδυ που κοιμόταν μέσα στον ύπνο της μου λέει πονάει το αυτί μου, δεν της έδωσα σημασία γιατί όλη την υπόλοιπη μέρα ήταν καλά, πήγαμε στο γιατρό για το βηχα κ Τελικα είχε ωτίτιδα ..Παρόλα αυτά αν το παιδί είχε τόσο καιρό ωτίτιδα, θα πονούσε , άσε που θα έκανε ρίξη τυμπάνου κ θα φαινόταν πύον..οπότε μην ανησυχείς άδικα! 

Κ η κόρη μου βηχα έχει από μέσα σεπτ...

Αυτά τα αποκλείεται με αγχώνουν.. Πώς είναι ο βήχας σαν γαύγισμα σκύλου βρε παιδιά? Έτσι μου έρχεται να το γκουγκλάρω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Yovanna είπε:

Αυτά τα αποκλείεται με αγχώνουν.. Πώς είναι ο βήχας σαν γαύγισμα σκύλου βρε παιδιά? Έτσι μου έρχεται να το γκουγκλάρω

Χα χα αυτο αναρωτιόμουν κ εγώ όταν πρωτοαρρωστησε. Γενικα παντως λαρυγγιτιδες επικίνδυνες δεν παθαίνουν μετά τα 3.5 πρώτη φορά θα είχε ξαναπάθει κ θα ήξερες πως είναι γενικα μετά τα 3 δύσκολο κ να ξαναπαθουν λαρυγγιτιδα μετά από κάποια ηλικία δεν παθαίνουν.   Επειδή εμενα ειχε πάθει στα 1.5 κ 2.5 ειναι βήχας όπως όταν εμάς κλείνει η φωνή μας. Δηλαδη έντονος βήχας με κλειστή φωνή ακούγετε ένα σαν στριγκλισμα όπως όταν κλείνει τελείως η φωνή μας κ δεν μπορούμε να μιλήσουμε.

Κ επίσης αναπνέει κ πιο γρήγορα το παιδί. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ninaki80 said:

Χα χα αυτο αναρωτιόμουν κ εγώ όταν πρωτοαρρωστησε. Γενικα παντως λαρυγγιτιδες επικίνδυνες δεν παθαίνουν μετά τα 3.5 πρώτη φορά θα είχε ξαναπάθει κ θα ήξερες πως είναι γενικα μετά τα 3 δύσκολο κ να ξαναπαθουν λαρυγγιτιδα μετά από κάποια ηλικία δεν παθαίνουν.   Επειδή εμενα ειχε πάθει στα 1.5 κ 2.5 ειναι βήχας όπως όταν εμάς κλείνει η φωνή μας. Δηλαδη έντονος βήχας με κλειστή φωνή ακούγετε ένα σαν στριγκλισμα όπως όταν κλείνει τελείως η φωνή μας κ δεν μπορούμε να μιλήσουμε.

Κ επίσης αναπνέει κ πιο γρήγορα το παιδί. 

Ναι, προφανώς αν είχε ξαναπάθει θα ήξερα.. Δεν ξέρω πώς είναι ο βήχας με κλειστή φωνή. Στρίγκλισμα δεν έχω ακούσει η αλήθεια είναι. Έντονο βήχα που ακούγονται "πράγματα" μέσα ακούω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Yovanna είπε:

Ναι, προφανώς αν είχε ξαναπάθει θα ήξερα.. Δεν ξέρω πώς είναι ο βήχας με κλειστή φωνή. Στρίγκλισμα δεν έχω ακούσει η αλήθεια είναι. Έντονο βήχα που ακούγονται "πράγματα" μέσα ακούω. 

Ε απλα θα έχει πολλά φλεμματα γενικα κρατάει ο βήχας καιρο μετά από ίωση εμενα μου έχει πει σιροπι δίνεις?  .

. Ο βήχας σαν κλειστεί φωνή ειναι όπως όταν κλείνει η φωνή μας κ αν πάμε να μιλήσουμε βγαίνει ένα στριγλισμα . Αυτο ειναι ο λαρυγγισμος σκέψου να βήχει κ να βγαίνει αυτός ο ήχος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dama87 είπε:

Η λαρυγγίτιδα έχει πολύ έντονο βηχα σαν γαύγισμα σκύλου..αποκλείεται να θεωρήσεις φυσιολογικό ένα τέτοιο βηχα..θα το καταλάβεις! Η κόρη μου ένα βράδυ που κοιμόταν μέσα στον ύπνο της μου λέει πονάει το αυτί μου, δεν της έδωσα σημασία γιατί όλη την υπόλοιπη μέρα ήταν καλά, πήγαμε στο γιατρό για το βηχα κ Τελικα είχε ωτίτιδα ..Παρόλα αυτά αν το παιδί είχε τόσο καιρό ωτίτιδα, θα πονούσε , άσε που θα έκανε ρίξη τυμπάνου κ θα φαινόταν πύον..οπότε μην ανησυχείς άδικα! 

Κ η κόρη μου βηχα έχει από μέσα σεπτ...

Δεν πονάει πάντα εξαρτάται από το αν είναι εξωτερική η εσωτερική.

1 hour ago, Yovanna είπε:

Ακροαστικά τα φλέγματα? Πρώτη φορά το ακούω,

Το έκανα και εγώ αυτό μικρή. Δεν άνοιγα πορτοφόλια, ό,τι ψιλό έβλεπα στο σπίτι. Αλλά μόνο στο δικό μας! Είδε να το κάνει με πορτοφόλια άλλων? Δεν ξέρει μωρέ το μικρούλι ότι δεν πρέπει, για παιχνίδι το κάνει . Θα της το εξηγήσεις και θα το σταματήσει. Προσωπικά, αν μου άνοιγε το πορτοφόλι ένα 4χρονο δεν θα παρεξηγιόμουν! Γελάω και μόνο στη σκέψη!

Αυτά τα αποκλείεται με αγχώνουν.. Πώς είναι ο βήχας σαν γαύγισμα σκύλου βρε παιδιά? Έτσι μου έρχεται να το γκουγκλάρω!

Δεν ξερω .δεν πηγαίνουμε σε άλλα σπίτια λογω κορονοιου.παμε σπανίως σε κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

Yovanna τα πολλά χριστουγεννιατικσ με τα λαμπάκια σου δημιούργησαν σύγχυση κ ανησυχία.πηγαινεψπαλι αύριο να ψωνίσεις κάτι κ θα σου φύγουν οι ανησυχίες

:grin:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...