Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Περαστικά.της έκανες και τεστ φαντάζομαι κ ειναι αρνητικό.

Ναι κάναμε το μεσημέρι αρνητικό ευχαριστούμε! 

 

πρίν από 51 λεπτά , Yovanna είπε:

Έλα ρε σύ.. περαστικούλια..

Ευχαριστούμε! 

 

πρίν από 18 λεπτά , ninaki80 είπε:

Κ εμείς δυο εβδομάδες παιδικο σταθμο κ από εχθές μπούκωμα ανορεξία κ ευτυχως μονο δέκατα αλλα τυραννιομαστε το βράδυ κάθε μισή ώρα ξυπνάει από το μπούκωμα. 

Περαστικά !!!

Άσε το μπούκωμα είναι το χειρότερο κάνει πολύ χάλια ύπνο όταν την πιάνει. Εμείς την καταλάβαμε το πρωί γιατί παραμιλούσε, όταν ανεβάζει πυρετό το κάνει δεν ξέρω γιατί 

πρίν από 30 λεπτά , ninaki80 είπε:

Κ εμείς δυο εβδομάδες παιδικο σταθμο κ από εχθές μπούκωμα ανορεξία κ ευτυχως μονο δέκατα αλλα τυραννιομαστε το βράδυ κάθε μισή ώρα ξυπνάει από το μπούκωμα. 

Περαστικά !!!

Πρώτη φορά σου αρρωσταίνει από την ώρα που ξεκίνησαν; Περαστικά σας 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Εμείς πάλι τέζα από τα ξημερώματα 39 πέφτει μέχρι 37 άντε ξανά 39, ευτυχώς έχει καλή διάθεση και όρεξη αυτή τη φορά :| 

Πάλι μωρέ? Περαστικά σας... Αυτές οι ιώσεις...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Ναι κάναμε το μεσημέρι αρνητικό ευχαριστούμε! 

 

Ευχαριστούμε! 

 

Άσε το μπούκωμα είναι το χειρότερο κάνει πολύ χάλια ύπνο όταν την πιάνει. Εμείς την καταλάβαμε το πρωί γιατί παραμιλούσε, όταν ανεβάζει πυρετό το κάνει δεν ξέρω γιατί 

Πρώτη φορά σου αρρωσταίνει από την ώρα που ξεκίνησαν; Περαστικά σας 

Δυο εβδομάδες πάμε παιδικο κ ναι πρώτη φορά από εχθες ξεκίνησε. Αντεξε δυο εβδομάδες κ πάλι καλά είναι χαλαρή ίωση ξεκινήσαμε από τα απλά . Αντε να δούμε υπομονή !!!

Link to comment
Share on other sites

Χάλια κι εδώ. Έχει πυρετό απ' την Τετάρτη το βράδυ, και πάρα πολύ μπούκωμα. 

Ξέρει καμιά αν είναι ΟΚ να αραιώσεις το αλγκοφρέν με νερό; Δεν πίνει τα σιρόπια με τίποτα, προχθές που τον ζορίσαμε το έκανε εμετό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ilaeira είπε:

Χάλια κι εδώ. Έχει πυρετό απ' την Τετάρτη το βράδυ, και πάρα πολύ μπούκωμα. 

Ξέρει καμιά αν είναι ΟΚ να αραιώσεις το αλγκοφρέν με νερό; Δεν πίνει τα σιρόπια με τίποτα, προχθές που τον ζορίσαμε το έκανε εμετό.

Λογικά ναι με την προϋπόθεση ότι παίρνει τη δόση ολόκληρη.νο.ιζω οτιβτο αλγκοφρεν είναι το βάρος δια του τρία?σωστά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

40 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Λογικά ναι με την προϋπόθεση ότι παίρνει τη δόση ολόκληρη.νο.ιζω οτιβτο αλγκοφρεν είναι το βάρος δια του τρία?σωστά?

Σωστά.

 

48 minutes ago, Ilaeira said:

Χάλια κι εδώ. Έχει πυρετό απ' την Τετάρτη το βράδυ, και πάρα πολύ μπούκωμα. 

Ξέρει καμιά αν είναι ΟΚ να αραιώσεις το αλγκοφρέν με νερό; Δεν πίνει τα σιρόπια με τίποτα, προχθές που τον ζορίσαμε το έκανε εμετό.

Ούτε με σύριγγα σε μικρές γουλίτσες? Το ντεπόν και ο δικός μου το έπινε πιο εύκολα πιο μικρός. Ούτε αυτό θέλει? Αλλιώς ντεπόν υπόθετο!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ilaeira είπε:

Χάλια κι εδώ. Έχει πυρετό απ' την Τετάρτη το βράδυ, και πάρα πολύ μπούκωμα. 

Ξέρει καμιά αν είναι ΟΚ να αραιώσεις το αλγκοφρέν με νερό; Δεν πίνει τα σιρόπια με τίποτα, προχθές που τον ζορίσαμε το έκανε εμετό.

Κ εμένα τα σιρόπια τα κάνει εμετο αρκετά συχνά.  Οποτε δουλεύει υποθετο.  Αν όμως γενικά έχει όρεξη τα δίνω μέσα σε πορτοκαλάδα . Διαλυμένο στο νερό δεν πιστεύω ότι θα το πιει ακούγετε η γεύση του κ επειδή πρέπει να βάλεις μικρή ποσότητα νερού για να είσαι σίγουρη ότι θα το πιει όλο ειναι πιο δύσκολο να πετύχει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ninaki80 είπε:

Κ εμένα τα σιρόπια τα κάνει εμετο αρκετά συχνά.  Οποτε δουλεύει υποθετο.  Αν όμως γενικά έχει όρεξη τα δίνω μέσα σε πορτοκαλάδα . Διαλυμένο στο νερό δεν πιστεύω ότι θα το πιει ακούγετε η γεύση του κ επειδή πρέπει να βάλεις μικρή ποσότητα νερού για να είσαι σίγουρη ότι θα το πιει όλο ειναι πιο δύσκολο να πετύχει. 

Όλα αυτά όμως έχουν ωραία γευση

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Χάλια κι εδώ. Έχει πυρετό απ' την Τετάρτη το βράδυ, και πάρα πολύ μπούκωμα. 

Ξέρει καμιά αν είναι ΟΚ να αραιώσεις το αλγκοφρέν με νερό; Δεν πίνει τα σιρόπια με τίποτα, προχθές που τον ζορίσαμε το έκανε εμετό.

Πέρυσι τέτοια εποχή που η μικρή είχε μπούκωμα με πυρετό και ήταν 2ετών

- της κάναμε πλύσεις με ορό με κεφαλοκλείδωμα. Σταδιακά το ψιλό-δεχόταν. Όμως όπως και να έχει την έσωσε αυτό-εγώ πιστεύω πολύ στις πλύσεις με ορό.

- σιρόπι με την σύριγγα χτυπιόταν, έκλαιγε, πνιγόταν ήταν μαρτύριο (στεναχώρια κι εμείς φουλ). Οπότε υπόθετο. Όμως ακόμη και το υπόθετο δεν το δεχόταν και μιά φορά από το κλάμα και το ζόρι και την πίεση και αυτό το έσπτωξε έξω και το βρήκαμε μετά στην πάνα (άλλη στεναχώρια τότε). Τέλοσπαντων καταλήξαμε λοιπόν στο να την γυρίσουμε την κασέτα και να την πιάσουμε στο μπλα μπλα. "Έλα να πιούμε τον χυμούλη μας" της λέγαμε και της το δίναμε το σιρόπι με το κουταλάκι ή με καλαμάκι (μικρό, κομμένο στη μέση). "Κοίτα είναι φραουλίτσα/κερασάκι". "Να δώσουμε και στο μωρό σου! Δώσε στο μωρό εσύ!". Και μετά με το μωρό-κούκλα όλο να το γιατρεύουμε με τα γιατρικά, κλπ. Κι έπιασε!

Επειδή είπες και ο δικός σας είναι επικοινωνιακός και προχωρημένος στον λόγο, μήπως έτσι δούλευε; Μπορεί ήδη όμως έτσι να το προσπαθείτε.

 

Επίσης, απλώς επειδή είπες από την Τεταρτη πυρετό. Σας είπε για περαιτέρω τσεκ ο παιδίατρος; Εμάς μετά από το 3ήμερο, εκεί γύρω, συνήθως μας προετοιμάζει μήπως χρειαστούν εξετασούλες. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπούκωμα κι εμείς πάλι… τώρα χουζουρευει, κ δν θέλει να σηκωθεί, δεν έχω βάλει ακόμα θερμόμετρο, έτσι πι αλλιώς έχει απεργία κ δεν χάνει σχολείο. να δούμε πώς θα. εξελιχθεί. πολύ νωρίς είναι, ούτε 15 μέρες απ την έλλη φορά… 

 

Η παιδίατρος μας είπε αν θελουμε κάποιο συμπλήρωμα να δώσουμε sambucol. χει λέει κλινικές μελέτες. δεν ασχοληθήκαμε όμως, αλλά τώρα αρχίζω να το σκέφτομαι. περίμενα να κολλαει κάτι μια φορά το μήνα στη χειρότερη, όχι κάθε δέκα μέρες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το σιρόπι με έσωσε η συμβουλή της παιδιάτρου γιατί γενικά το έφτυνε κ το βάζαμε σε γάλα κλπ. Ξαπλώνεις το παιδί και του το δίνεις σταγόνα σταγόνα στα γρήγορα με μια σύριγγα (αρκεί κάποιος άλλος να του κρατά το κεφάλι αν κουνιέται πάρα πολύ) Εκεί δεν έχει περιθώριο να το φτύσει. Έτσι του είχε κάνει το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας που είναι πόσιμο , και μου λέει αν κάποια στιγμή χρειαστεί να δώσεις ντεπον θα το δωσεις με τον ίδιο τρόπο, από τότε αυτό κάνω και λειτουργεί.

 

Εμείς είμαστε με συνάχι, λίγο βήχα, και τα δύο παιδιά, χωρίς πυρετό, ο μεγάλος μου έκανε κ μια λαρυγγίτιδα από το Σάββατο δηλ προς τα ξημερώματα τον πιανει βήχας με συριγμό..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν πίνει κανένα σιρόπι. Επίσης δεν πίνει την πορτοκαλάδα...

 

Χρησιμοποιήσαμε υπόθετο, αλλά εκείνη την ώρα χθες κοιμόταν και δεν ήθελα να τον ταλαιπωρήσω με ξέντυμα, αλλαγή πάνας κλπ. 

 

@samsympan Δεν πιάνει τίποτα από αυτά δυστυχώς, τα έχουμε δοκιμάσει. Το μόνο που πιάνει είναι να το κάνουμε εμείς πρώτα. Για να καθίσει να τον μετρήσουμε με ηλεκτρονικό θερμόμετρο πρέπει πρώτα να μετρηθούμε κι εμείς, και δεν γίνεται να κατεβάζουμε σιρόπια για να δώσουμε το παράδειγμα.

Κι εμάς η παιδίατρος για το τριήμερο μας έχει πει, αλλά είναι η πρώτη φορά που το ξεπερνάει. Θα την πάρω τώρα να μας κλείσει ραντεβού για το απόγευμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Έσπερος είπε:

Σήμερα μπούκωμα κι εμείς πάλι… τώρα χουζουρευει, κ δν θέλει να σηκωθεί, δεν έχω βάλει ακόμα θερμόμετρο, έτσι πι αλλιώς έχει απεργία κ δεν χάνει σχολείο. να δούμε πώς θα. εξελιχθεί. πολύ νωρίς είναι, ούτε 15 μέρες απ την έλλη φορά… 

 

Η παιδίατρος μας είπε αν θελουμε κάποιο συμπλήρωμα να δώσουμε sambucol. χει λέει κλινικές μελέτες. δεν ασχοληθήκαμε όμως, αλλά τώρα αρχίζω να το σκέφτομαι. περίμενα να κολλαει κάτι μια φορά το μήνα στη χειρότερη, όχι κάθε δέκα μέρες. 

Περαστικά σας πάλι, ελπίζω να συνέλθει σύντομα κ να μείνει απλά στο μπούκωμα χωρίς πυρετό

πρίν από 21 λεπτά , Sunshine8 είπε:

Για το σιρόπι με έσωσε η συμβουλή της παιδιάτρου γιατί γενικά το έφτυνε κ το βάζαμε σε γάλα κλπ. Ξαπλώνεις το παιδί και του το δίνεις σταγόνα σταγόνα στα γρήγορα με μια σύριγγα (αρκεί κάποιος άλλος να του κρατά το κεφάλι αν κουνιέται πάρα πολύ) Εκεί δεν έχει περιθώριο να το φτύσει. Έτσι του είχε κάνει το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας που είναι πόσιμο , και μου λέει αν κάποια στιγμή χρειαστεί να δώσεις ντεπον θα το δωσεις με τον ίδιο τρόπο, από τότε αυτό κάνω και λειτουργεί.

 

Εμείς είμαστε με συνάχι, λίγο βήχα, και τα δύο παιδιά, χωρίς πυρετό, ο μεγάλος μου έκανε κ μια λαρυγγίτιδα από το Σάββατο δηλ προς τα ξημερώματα τον πιανει βήχας με συριγμό..

Περαστικά σας!!! 

Ωραίο το κόλπο με τη σύριγγα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ilaeira είπε:

@samsympan Δεν πιάνει τίποτα από αυτά δυστυχώς, τα έχουμε δοκιμάσει. Το μόνο που πιάνει είναι να το κάνουμε εμείς πρώτα. Για να καθίσει να τον μετρήσουμε με ηλεκτρονικό θερμόμετρο πρέπει πρώτα να μετρηθούμε κι εμείς, και δεν γίνεται να κατεβάζουμε σιρόπια για να δώσουμε το παράδειγμα.

Επίσης για το θερμόμετρο (εμείς χρησιμοποιούμε μασχάλης) ήταν από τις λίγες φορές που βάζαμε ένα βιντεάκι στο κινητό. Έπιανε.

Ίσως θα μπορούσες να το δοκιμάσεις και για το σιροπάκι. Να βλέπετε ένα βιντεάκι και να πιει την κουταλίτσα. Ίσως βρεις και κάτι σχετικό να βλέπει. Αλλά ok σιγά το πράγμα. Νομίζω ένα βιντεάκι παιδικό στην παρούσα φάση όχι μόνο δεν βλάπτει, αλλά και χαλαρώνει, καλμάρει το παιδί.

Επίσης αν όντως θεωρείς ότι θα το πιει αν το πιεις εσύ (μπορεί απλώς να το λέει έτσι και μετά να σφραγίσει το στοματάκι), μήπως να τον ξεγελάγατε με λίγο χυμό βύσσινο πχ για εσάς. Ά επίσης ξέχασα να σου πω ότι η δική μας δέχτηκε το σιρόπι να το πιει και από σφινοπότηρο. Της άρεσε που ήταν μικρούλι, γουτσου γουτσου, μωρο ποτηράκι, ξέρεις τώρα την φάση. Αν έβαζες πχ βυσσινάδα στο δικό σου το σφινοπότηρο; Ή αν κολλάγατε αυτοκόλητα σε ενα ποτήρι και γινόταν το σούπερ μαγικό ποτήρι που μας κάνει καλά και πίνουμε το μαγικό φίλτρο που μας δίνει υπερδυνάμεις!

Τέτοια τρικ πχ, θα έπιαναν νομίζεις; Σε κάποια παιδάκια πιάνουν αυτά. Δεν χάνεις να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Έσπερος said:

Σήμερα μπούκωμα κι εμείς πάλι… τώρα χουζουρευει, κ δν θέλει να σηκωθεί, δεν έχω βάλει ακόμα θερμόμετρο, έτσι πι αλλιώς έχει απεργία κ δεν χάνει σχολείο. να δούμε πώς θα. εξελιχθεί. πολύ νωρίς είναι, ούτε 15 μέρες απ την έλλη φορά… 

 

Η παιδίατρος μας είπε αν θελουμε κάποιο συμπλήρωμα να δώσουμε sambucol. χει λέει κλινικές μελέτες. δεν ασχοληθήκαμε όμως, αλλά τώρα αρχίζω να το σκέφτομαι. περίμενα να κολλαει κάτι μια φορά το μήνα στη χειρότερη, όχι κάθε δέκα μέρες. 

Είναι δύσκολη η πρώτη χρονιά. Πού να μη φορούσαν και μάσκες.. Επίσης ο δικός σου δεν είχε αρρωστήσει γενικά, οπότε τώρα του δίνει και καταλαβαίνει.. Του χρόνου θα δεις διαφορά. Ο δικός μου πέρσι, κάθε 15-20 μέρες, μύξες. Φέτος, 1,5 μήνα, δεν έχει χάσει μια μέρα σχολείο. Αρχίζω να φοβάμαι τοι θα αρρωστήσει στα γενέθλια του.. Άρχισαν τις απεργίες? Μαγεία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

55 minutes ago, Ilaeira said:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν πίνει κανένα σιρόπι. Επίσης δεν πίνει την πορτοκαλάδα...

 

Χρησιμοποιήσαμε υπόθετο, αλλά εκείνη την ώρα χθες κοιμόταν και δεν ήθελα να τον ταλαιπωρήσω με ξέντυμα, αλλαγή πάνας κλπ. 

 

@samsympan Δεν πιάνει τίποτα από αυτά δυστυχώς, τα έχουμε δοκιμάσει. Το μόνο που πιάνει είναι να το κάνουμε εμείς πρώτα. Για να καθίσει να τον μετρήσουμε με ηλεκτρονικό θερμόμετρο πρέπει πρώτα να μετρηθούμε κι εμείς, και δεν γίνεται να κατεβάζουμε σιρόπια για να δώσουμε το παράδειγμα.

Κι εμάς η παιδίατρος για το τριήμερο μας έχει πει, αλλά είναι η πρώτη φορά που το ξεπερνάει. Θα την πάρω τώρα να μας κλείσει ραντεβού για το απόγευμα. 

Υπάρχουν πολλές ιώσεις κρατούν περισσότερες ημέρες, δεν είναι όλες απαραίτητα τριήμερες.

Δεν διάβασα πιο πάνω, όμως αλγκοφρεν του δίνεις?? εμένα αυτό του άρεσε γιατί ήταν γλυκό.

 

Εμάς δεν μας τα είπε καλά ο πνευμονολόγος, δυστυχώς ξεκίνησε πάλι αγωγή (την είχε κόψει έξι μήνες), ενδεχομένως να απορυθμίστηκε από τον κορονοίο που πέρασε, θα δείξει σε τρεις μήνες που θα πάμε πάλι, πάντως πήγαμε έναν χρόνο πίσω, βέβαια δεν μου έκανε έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Περαστικά σας πάλι, ελπίζω να συνέλθει σύντομα κ να μείνει απλά στο μπούκωμα χωρίς πυρετό

Περαστικά σας!!! 

Ωραίο το κόλπο με τη σύριγγα!

Τώρα έχει δέκατα… αλλά από κέφια κ όρεξη οκ. φυσηξε κ λίγο τη μύτη αλλά όχι πολύ δυνατά. άντε να δούμε. αν μείνει στα δέκατα κ αύριο είναι απυρετος ελπίζω η γιατρός να μας αφήσει να πάμε σχολείο. 

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο τα rapid από το φαρμακείο τα παίρνουμε; Και μας τα κάνει ο φαρμακοποιός; Και μετά με το ΑΜΚΑ θα μπω να δηλώσω για το παιδί; Μας έστειλαν οδηγίες από το σχολείο θέλουν χαρτί γιατρού και ραπιντ η pcr δεν δέχονται το σελφ τεστ. Και πόσο έχουν τα ραπίντ; Νταξ άμα σας βάλω τις οδηγίες από το μέιλ θα φρίξετε. Θέλουν και με μυξα τεστ και γιατρό! Για όνομα! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν 10 ευρώ στα μικροβιολογικά, κάποια φαρμακεία το κάνουν κ το χρεώνουν στην ίδια τιμή ή και 7-8 ευρώ. Το αποτέλεσμα βγαίνει σε μια ώρα περίπου και το δηλώνει στην πλατφόρμα το εργαστήριο ή ο φαρμακοποιός ανάλογα που θα το κάνεις. Είναι πολύ απλή διαδικασία γενικά, εμείς φέτος έχουμε κάνει 2-3 φορές ήδη 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Πείτε μου λίγο τα rapid από το φαρμακείο τα παίρνουμε; Και μας τα κάνει ο φαρμακοποιός; Και μετά με το ΑΜΚΑ θα μπω να δηλώσω για το παιδί; Μας έστειλαν οδηγίες από το σχολείο θέλουν χαρτί γιατρού και ραπιντ η pcr δεν δέχονται το σελφ τεστ. Και πόσο έχουν τα ραπίντ; Νταξ άμα σας βάλω τις οδηγίες από το μέιλ θα φρίξετε. Θέλουν και με μυξα τεστ και γιατρό! Για όνομα! 

Δεκα ευρώ κάνει το ραπιντ στο κανει ο φαρμακοποιος. Θα σου πει αυτός πώς θα το δηλώσεις αν και νομίζω το δηλωνει αυτός. Σε σχολείο δημόσιο αυτές οι οδηγίες?

12 minutes ago, Έσπερος said:

Τώρα έχει δέκατα… αλλά από κέφια κ όρεξη οκ. φυσηξε κ λίγο τη μύτη αλλά όχι πολύ δυνατά. άντε να δούμε. αν μείνει στα δέκατα κ αύριο είναι απυρετος ελπίζω η γιατρός να μας αφήσει να πάμε σχολείο. 

Όταν λες δέκατα πόσο εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ilaeira said:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν πίνει κανένα σιρόπι. Επίσης δεν πίνει την πορτοκαλάδα...

 

Χρησιμοποιήσαμε υπόθετο, αλλά εκείνη την ώρα χθες κοιμόταν και δεν ήθελα να τον ταλαιπωρήσω με ξέντυμα, αλλαγή πάνας κλπ. 

 

@samsympan Δεν πιάνει τίποτα από αυτά δυστυχώς, τα έχουμε δοκιμάσει. Το μόνο που πιάνει είναι να το κάνουμε εμείς πρώτα. Για να καθίσει να τον μετρήσουμε με ηλεκτρονικό θερμόμετρο πρέπει πρώτα να μετρηθούμε κι εμείς, και δεν γίνεται να κατεβάζουμε σιρόπια για να δώσουμε το παράδειγμα.

Κι εμάς η παιδίατρος για το τριήμερο μας έχει πει, αλλά είναι η πρώτη φορά που το ξεπερνάει. Θα την πάρω τώρα να μας κλείσει ραντεβού για το απόγευμα. 

Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω υπάρχουν ιωσεις που κρατάνε 4-5 μέρες. Εμάς τόσο δίνει  η παιδίατρος εάν ο πυρετός δεν χειροτερευει και δεν ανεβαίνει περισσότερο. Περαστικά!!

9 minutes ago, mama16 said:

Ψάξτε που είναι πιο φθηνά, δεν το έχουν όλοι 10. Εγώ έχω βρει κ με 5 ευρώ αλλά είμαι από άλλη πόλη οπότε δεν μπορώ να σας το συστήσω!

5 ευρώ να σου το κάνει ο φαρμακοποιος ή να το αγοράσεις για χρήση στο σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Πείτε μου λίγο τα rapid από το φαρμακείο τα παίρνουμε; Και μας τα κάνει ο φαρμακοποιός; Και μετά με το ΑΜΚΑ θα μπω να δηλώσω για το παιδί; Μας έστειλαν οδηγίες από το σχολείο θέλουν χαρτί γιατρού και ραπιντ η pcr δεν δέχονται το σελφ τεστ. Και πόσο έχουν τα ραπίντ; Νταξ άμα σας βάλω τις οδηγίες από το μέιλ θα φρίξετε. Θέλουν και με μυξα τεστ και γιατρό! Για όνομα! 

Θα σας το κάνουν στο φαρμακείο και θα το δηλώσουν εκείνοι στο gov, έπειτα εσύ θα μπορέσεις να το εκτυπώσεις. Έτσι έγινε με εμάς που λόγω κρούσματος στο τμήμα έκαναν ραπιντ την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , maripoz είπε:

Όταν λες δέκατα πόσο εννοείς?

36,9. οριακά φυσολογική δλδ, ίσως κ το δέκατα είναι καταχρηστικό αλλά το παρακολουθω. να πω την αμαρτία μου, αν μείνει έτσι μπαίνω στον πειρασμό να τον κρατήσω αύριο μόνο μεσα χωρίς να μπλέξω με παιδίατρο, αν το σχολείο τον δέχεται χωρίς χαρτί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , maripoz είπε:

Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω υπάρχουν ιωσεις που κρατάνε 4-5 μέρες. Εμάς τόσο δίνει  η παιδίατρος εάν ο πυρετός δεν χειροτερευει και δεν ανεβαίνει περισσότερο. Περαστικά!!

5 ευρώ να σου το κάνει ο φαρμακοποιος ή να το αγοράσεις για χρήση στο σπίτι?

10 εκεί 5 στο σπίτι το ίδιο τεστ.σε ένας πάντα βγαίνει θετικό αυτό που δίνει το κράτος.συνεχιζεται το ίδιο βιολί.

Αγοραστο τεστ της κάνω επισημως

πρίν από 10 λεπτά , Έσπερος είπε:

36,9. οριακά φυσολογική δλδ, ίσως κ το δέκατα είναι καταχρηστικό αλλά το παρακολουθω. να πω την αμαρτία μου, αν μείνει έτσι μπαίνω στον πειρασμό να τον κρατήσω αύριο μόνο μεσα χωρίς να μπλέξω με παιδίατρο, αν το σχολείο τον δέχεται χωρίς χαρτί. 

Αυτό δεν είναι δέκατα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...