Recommended Posts

Just now, samsympan είπε:

Σωστό και καλώς το διευκρινίζεις! Την αγωγή την συμπεριέλαβα στο "φροντίδα υγείας σωματική" που έγραψα, αλλά φυσικά δεν ήταν σαφές.

Πάντως πραγματικά εύχομαι τα άτομα και οι οικογένειες που αντιμετωπίζουν αυτό ή/και οποιοδήποτε άλλο θέμα υγείας στην ζωή τους, να βρουν στον δρόμο τους επιστήμονες-ειδικούς-επαγγελματίες που να τους ενδυναμώσουν προκειμένου να δουν τα πράγματα από μια σύγχρονη και πιο αισιόδοξη σκοπιά.

Ναι κι εγώ έτσι το εξέλαβα. Μακάρι κορίτσι μου. Στον Θεό και στην επιστήμη εναποθέτουμε τις ελπίδες μας! 

Διαφημίσεις

On 16/1/2021 at 5:12 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Μακάρι κορίτσι μου αυτό το δυστυχώς να σβήσει. Πίστεψε με... εγώ κι αν το πιστεύω που  πρέπει να μάθω να τρυπάω το κοριτσάκι μου 2ετων κάθε τρεις ώρες. Και να μάθει κι αυτή να το ανέχεται. 

Καλησπέρα.

Έχω ένα κοριτσάκι 7,5 ετών και έχει διαγνωστεί με διαβήτη από τα 4. Είμαι στη διάθεσή σου να κουβεντιάσουμε.

On 19/1/2021 at 4:05 ΜΜ, stamalena είπε:

Καλησπέρα.

Έχω ένα κοριτσάκι 7,5 ετών και έχει διαγνωστεί με διαβήτη από τα 4. Είμαι στη διάθεσή σου να κουβεντιάσουμε.

Κορίτσι μου τώρα το είδα! Σ ευχαριστώ παρα πολύ που μου έγραψες. Μακάρι ν το είχα δει πιο πριν γιατί τα πέρασα δύσκολα αυτές τις ημέρες. Σήμερα είμαι κάπως καλυτερα. Περνάω τη φάση του πένθους. Εκεί που είμαι καλυτερα και λέω θα το αποδεχτώ εκεί με ρίχνει πάλι κάτω και κλαίω σα να έχει καταστραφεί πλέον η χαρά της οικογένειας μας. Κοιτάω φωτογραφίες από πριν και λέω Αααχ τότε το παιδάκι μου ήταν καλα..! Σκεφτομουν να πάρω αγωγή για να είμαι πιο δυνατή για τα παιδάκια μου αλλά θηλάζω γιατί έχω κι ένα μωρό 3μιση μηνών και δε μπορώ να πάρω τίποτα. 

Θα ήθελα ν μου πεις αν θυμάσαι ποσο καιρό κάνατε εσεις να ρυθμιστειτε; Εμείς σε λίγες μέρες κλείνουμε μήνα και προχθες μας χτύπησε πάλι 400 άρια. Όλη μέρα ήταν πάνω από 250. Γιατρό έχουμε τη Βαζαιου. Η μικρή έχει λίγο βήχα κι αναρωτιέμαι είναι γι αυτό που εκεί που πήγαινε καλυτερα τώρα πάλι οι τιμές ειναι στον Θεό; Κάθε μέρα αλλάζουμε τους συντελεστές. Έχω πεθάνει από το αγχος και την αγωνία. Ποτε σκατα περνάει όλο αυτό; Μετά από ποσο καιρό αρχίζουν τα πράγματα να παίρνουν έναν δρόμο; 

Η γιατρος μας μίλησε για την αντλία. Αν ήταν πιο μεγάλη παρόλο που θα στεναχωριομουν με την εικόνα ενός μηχανήματος πάνω της εφόσον θα την ήθελε η ίδια θα ήμουν μια χαρά. Θα μου έφευγε κι ένα μεγάλο αγχος.  Αλλά είναι μόνο 2 ετών και με το ζόρι ανέχεται πάνω της το λιμπρε. Εσεις τι θεραπεία ακολουθείτε; Πως είναι η ζωή σας; Στον ύπνο πως είστε; Αναρωτιέμαι αν θα ξανά κοιμηθούμε ποτε με τον άντρα μου. Κάθε μια ώρα ξυπνάμε και της μετράμε το ζάχαρο γιατί εκεί που είναι πολύ ψηλά μέσα σε μια ώρα μπορεί να μας κανει υπογλυκαιμία. Την προλαβαίνουμε φυσικά. Στο 70 την ξυπνάμε και της δίνουμε γαλα. 

Εσυ το πέρασες τόσο δύσκολα όσο εγώ ή μόνο εγώ τα έχω βάψει μαύρα και νομίζω πως θα πεθάνω από το αγχος;;

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα