Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Super.mum είπε:

Ευχαριστω για την απάντηση πολύ θετικό αυτό!!!! Ο γιατρός μου είναι υποστηρικτικός κι με παροτρύνει ..όσες φορές το έχω συζητήσει μαζί του η απάντηση του είναι πολύ θετική. Οι εγκυμοσύνες μου δόξα το θεό δεν είχαν ποτέ κάποια επιπλοκή και εύχομαι και μια Τρίτη όπως οι προηγούμενες! 

Ωραία , αρα η μήτρα σου είναι σε πολύ καλή κατάσταση! Μια χαρά:).

Εμένα φαντάσου είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη και καμιά σχέση. Όλα τα πέρασα πολύ χειρότερα, είναι στον οργανισμό.

Επεξεργάστηκαν by jellyfishch
    • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Super.mum είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πείτε μου σας παρακαλώ όσες γνωρίζεται αν είναι επίφοβη μια Τρίτη καισαρική ; Θα ήθελα πολύ να αποκτήσω άλλο ένα τρίτο παιδάκι. Ο γιατρός μου έχει κάνει μέχρι κι 5 καισαρικές με επιτυχία. Όποτε με ενθαρρύνει και εμένα όσο αφορά το τρίτο παιδάκι. Έχει προχωρήσει σίγουρα πολύ η επιστήμη αλλά αυτά που ακούω από την προηγούμενη γενιά πιο πολύ με τρομάζουν. Γονείς και γιαγιάδες ισχυρίζονται ότι είναι πολύ επίφοβο. Πείτε μου την γνώμη σας. Μετράει για μένα! Ευχαριστω πολύ 

η γνωμη που μετραει ειναι του γιατρου που σου εκανε την δευτερη κυριως.εχει την πιο προσφατη κ ακριβη αποψη για την κατασταση της μητρας σου

πιστευω σε αλλη περιπτωση,που μπορει να ειχε μια γυναικα δυσκολες εγκυμοσυνες,προωρους τοκετους,η γεννες με καποια επιπλοκη δ θα ελεγε ετσι γενικα,κανεις μεχρι 5,αλλα κοιταει καθε περιπτωση συγκεκριμενα

η αληθεια ειναι οτι πλεον,που η τομη ειναι μικρη,χαμηλα,κ με την εξελιξη γενικα,ειναι αρκετα συνηθες κ 3-4καισαρικες.το εχω ακουσει αρκετα,κ μαλιστα οτι το κανουν πολλοι γιατροι

• Μου αρέσει 2
    • Ευχαριστώ! 1

Αυτά είναι που φοβάμαι εγώ και δεν προχωραω.. Οχι πως με σταματα η 3η καισαρική μόνο, είναι και άλλα πράγματα βέβαια... Εφόσον ο γιατρός είναι οκ προχωρα με εμπιστοσυνη! Εγώ έτσι θα έκανα. 

5 ώρες πρίν, diane2020 είπε:

Αυτά είναι που φοβάμαι εγώ και δεν προχωραω.. Οχι πως με σταματα η 3η καισαρική μόνο, είναι και άλλα πράγματα βέβαια... Εφόσον ο γιατρός είναι οκ προχωρα με εμπιστοσυνη! Εγώ έτσι θα έκανα. 

Εσένα ο δικός σου γιατρός τι σου λέει ; 

On 20/1/2021 at 4:43 ΜΜ, vicky86 είπε:

η γνωμη που μετραει ειναι του γιατρου που σου εκανε την δευτερη κυριως.εχει την πιο προσφατη κ ακριβη αποψη για την κατασταση της μητρας σου

πιστευω σε αλλη περιπτωση,που μπορει να ειχε μια γυναικα δυσκολες εγκυμοσυνες,προωρους τοκετους,η γεννες με καποια επιπλοκη δ θα ελεγε ετσι γενικα,κανεις μεχρι 5,αλλα κοιταει καθε περιπτωση συγκεκριμενα

η αληθεια ειναι οτι πλεον,που η τομη ειναι μικρη,χαμηλα,κ με την εξελιξη γενικα,ειναι αρκετα συνηθες κ 3-4καισαρικες.το εχω ακουσει αρκετα,κ μαλιστα οτι το κανουν πολλοι γιατροι

Ναι το ξέρω αυτό μου είπε κ εμένα ότι 5 καισαρικές έχει κάνει σε γυναίκα που όμως δεν είχε καμία επιπλοκή στις εγκυμοσύνες της και η μήτρα της κάθε φορά επανερχόταν στην φυσιολογική κατάσταση πολύ γρήγορα μετά τους τοκετούς. Είναι και μια γνωστή μου από Ελβετία που λέει ότι σε εκείνη το απαγόρευσε ο γιατρός και ότι γενικά δεν αναλαμβάνουν στην Ελβετία Τρίτη καισαρική εύκολα ... και λέω τι στο καλό .. νόμιζα είναι ποιο μπροστά από εμάς εδώ 

Just now, Super.mum είπε:

Ναι το ξέρω αυτό μου είπε κ εμένα ότι 5 καισαρικές έχει κάνει σε γυναίκα που όμως δεν είχε καμία επιπλοκή στις εγκυμοσύνες της και η μήτρα της κάθε φορά επανερχόταν στην φυσιολογική κατάσταση πολύ γρήγορα μετά τους τοκετούς. Είναι και μια γνωστή μου από Ελβετία που λέει ότι σε εκείνη το απαγόρευσε ο γιατρός και ότι γενικά δεν αναλαμβάνουν στην Ελβετία Τρίτη καισαρική εύκολα ... και λέω τι στο καλό .. νόμιζα είναι ποιο μπροστά από εμάς εδώ 

δ ξερω τι μπορει να ισχυει στην ελβετια.αλλο συστημα,αλλα πρωτοκολλα

εκει ισως μετα απο μια καισαρικη να προσπαθουν για φ.τ ,οποτε να ισχυει γενικα για αποφυγη χειρουργειου

σκεψου παλια ηταν καθετες οι τομες.εχω φιλη που εκανε εκτακτη κ επειδη ηταν αρκετα μεγαλη η τομη απλα της ειπε να αφησει αρκετο χρονο μεχρι την επομενη εγκυμοσυνη γυρω στα 2-3.αλλα δ της εχει πει οχι κ σε τριτη

23 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Εχω να δω τον γιατρό που από περυσι , δεν τον έχω ρωτήσει γιατί δε με έχει απασχολησει τόσο πολυ αυτό το θέμα :)

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα