Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φτωχές απαντητριες, ωοληψια και επιτυχία εξωσωματικης.


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 278
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Τελικά μου πήραν 6 ωάρια. απορώ πώς αφού την προηγούμενη φορά δεν εθχα. ισως συμπτωση θσως η αλλαγη πρωτοκόλλου. να δουμε πώς θα εξελιχθούν...

Μια χαρά είναι 6 ωαρια!εμένα όταν έκανα την προσπάθεια με πολύ χαμηλή αμη μου κάνανε βραχυ πρωτόκολλο με 300 μονάδες κάθε μερα γιατί έτσι παίρνουν περισσότερα ωαρια μου είπαν όταν έχεις χαμηλή ανταπόκριση στα φάρμακα.Στο μακρύ λέει είναι λιγότερα.Τι να πω δεν ξέρω..Η εμβρυολογος πάντως επειδή είχα αγχωθει πολύ λόγω του ότι οι διπλανές κοπέλες είχαν η καθεμία από 15-20 ωάρια εκείνη τη μέρα με λιγότερες μονάδες,μου είπε ότι το ιδανικό είναι 8-12 οπότε τα 6 είναι ελαφρώς χαμηλότερα.Βεβαια ο εξωσωματικος είχε άλλη άποψη ήθελε τουλάχιστον 15..Εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα να έχεις!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Τελικά μου πήραν 6 ωάρια. απορώ πώς αφού την προηγούμενη φορά δεν εθχα. ισως συμπτωση θσως η αλλαγη πρωτοκόλλου. να δουμε πώς θα εξελιχθούν...

Καλή τύχη γλυκιά μου, θα κάνεις έμβρυομεταφορά την πεμπτη μέρα?πως νιώθεις τώρα? Εγώ έχω μεγάλη αγωνία, ακόμα 4 εβδομάδες και μετά ξεκινώ την διέγερση!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nurse1985 είπε:

Καλή τύχη γλυκιά μου, θα κάνεις έμβρυομεταφορά την πεμπτη μέρα?πως νιώθεις τώρα? Εγώ έχω μεγάλη αγωνία, ακόμα 4 εβδομάδες και μετά ξεκινώ την διέγερση!! 

Ευχαριστώ!!! τελικά δυο μόνο καλά προέκυψαν κ θα τα βάλω την τριτη ημέρα. κρίμα που δεν έχουμε και για καταψυξη αλλα τουλαχισυον με τα περισσοτερα υπηρξε περιθωριο να παρουμε δυο καλα. καλη επιτυχια και σε σενα και σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Ευχαριστώ!!! τελικά δυο μόνο καλά προέκυψαν κ θα τα βάλω την τριτη ημέρα. κρίμα που δεν έχουμε και για καταψυξη αλλα τουλαχισυον με τα περισσοτερα υπηρξε περιθωριο να παρουμε δυο καλα. καλη επιτυχια και σε σενα και σε ολες!!!

Αρα εμβρυμεταφορα μεθαύριο αν κατάλαβα καλά? Και μέχρι τέλη Ιουλίου θα ξέρεις!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nurse1985 είπε:

Αρα εμβρυμεταφορα μεθαύριο αν κατάλαβα καλά? Και μέχρι τέλη Ιουλίου θα ξέρεις!! 

αρχές Αυγούστου θα ξέρω. άλλο άγχος μετά ο διπλασιασμός της χοριακης!!! εύχομαι να φτάσετε όλες σ αυτο το σημείο κ μετά ξεχνιούνται αυτα τα άγχη και αρχιζουν αλλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:
1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

αρχές Αυγούστου θα ξέρω. άλλο άγχος μετά ο διπλασιασμός της χοριακης!!! εύχομαι να φτάσετε όλες σ αυτο το σημείο κ μετά ξεχνιούνται αυτα τα άγχη και αρχιζουν αλλα!!!!

 

Αχ κοπέλα μου αυτό το άγχος με την χοριακη, τι μου θύμησες τώρα... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμένα κορίτσια τελικά δεν πέτυχε. Πιο πολύ απογοητεύομαι που είχα ξεκινήσει με την προσδοκία οτι θα καταψύξουμε έμβρυα, οταν εγιναν οι υπέρηχοι. Θα δοκιμασουμε ξανα ομως σε μερικούς μηνες. Καλη επιτυχια σε ολες σας!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εμένα κορίτσια τελικά δεν πέτυχε. Πιο πολύ απογοητεύομαι που είχα ξεκινήσει με την προσδοκία οτι θα καταψύξουμε έμβρυα, οταν εγιναν οι υπέρηχοι. Θα δοκιμασουμε ξανα ομως σε μερικούς μηνες. Καλη επιτυχια σε ολες σας!!! 

Μη στεναχωριεσαι καθολου! εγω για να μαζεψω εκανα πολλες διεγερσεις :)! Μηνα παρα μηνα για εναμισι χρονο.... εβαζα στην καταψυξη εμβρυα 2ης ημερας μεχρι που μαζεψα 6.....(αρα εισαι πολυυυυ καλα) και τοτε τα βγαλαμε για να δουμε ποσα θα φτασουν σε βλαστοκυστες.....εχεις αυγουλακια οποτε δεν εχεις να φοβάσαι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εμένα κορίτσια τελικά δεν πέτυχε. Πιο πολύ απογοητεύομαι που είχα ξεκινήσει με την προσδοκία οτι θα καταψύξουμε έμβρυα, οταν εγιναν οι υπέρηχοι. Θα δοκιμασουμε ξανα ομως σε μερικούς μηνες. Καλη επιτυχια σε ολες σας!!! 

Ωχ ψυχή μου λυπάμαι πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/6/2019 at 2:39 ΠΜ, mxa είπε:

Γεια σας κορίτσια..είμαι καινούρια χρήστης και εγώ στη σελίδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας..μετά από 2 χρόνια και ενώ έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις χωρίς θετικό αποτέλεσμα είπαμε και εμείς μετά από συζήτηση με το γιατρό να προχωρήσουμε στο στάδιο της εξωσωματικής..στη περίπτωση μας το άγχος έχει παίξει πολύ μεγάλο ρόλο  γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν έχει έρθει μέχρι τώρα..ο γιατρός μας έδωσε τις bemfola των 300 (είχα κάνει των 75 και των 150 στις σπερματεγχύσεις)..θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σας για αυτές τις ενέσεις..όπως και για την εμβρυομεταφορά..από συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει οι περισσότεροι προχωρούν σε εμβρυομεταφορά αμέσως μετά την ωοληψία..ο γιατρός μας είπε ότι για να αποφύγουμε τη διέγερση των ωοθηκών θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο για να έχει ηρεμήσει και ο οργανισμός μου από τα φάρμακα..ποια η γνώμη σας για όλα αυτά?

Τα συγκεκριμενα φάρμακα δεν τα γνωρίζω αλλα ολες οι γνωστές μου με κατεψυγμένα τα εχουν καταφέρει! Καλη επιτυχία!! Ολα καλα θα πανε!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε? Από αύριο αρχίζω την διέγερση με 350 μονάδες gonal και την Δευτέρα ταξιδεύουμε επιτέλους για Ελλάδα!Δεν ξέρω, νιώθω μια τεράστια νευρικότητα για την έκβαση της διέγερσης και ανυπομονώ να αρχίσουν οι διακοπές γιατί είμαι πτώμα από την δουλειά. Από την άλλη η δουλειά μου δεν με βοηθά αυτή την στιγμή να είμαι χαλαρή γιατί έχουμε πολύ δύσκολους ασθενείς οι οποίοι απαιτούν τεράστιο απόθεμα σωματικής και ψυχικης αντοχής. Νιώθω πάρα πολύ ευερεθιστη και με το παραμικρό νιώθω ότι θα βάλω τα κλάματα.Ειχατε γενικά κι εσείς τέτοια συναισθήματα ή έχω αρχίσει να το χάνω βρε παιδιά? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nurse1985 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε? Από αύριο αρχίζω την διέγερση με 350 μονάδες gonal και την Δευτέρα ταξιδεύουμε επιτέλους για Ελλάδα!Δεν ξέρω, νιώθω μια τεράστια νευρικότητα για την έκβαση της διέγερσης και ανυπομονώ να αρχίσουν οι διακοπές γιατί είμαι πτώμα από την δουλειά. Από την άλλη η δουλειά μου δεν με βοηθά αυτή την στιγμή να είμαι χαλαρή γιατί έχουμε πολύ δύσκολους ασθενείς οι οποίοι απαιτούν τεράστιο απόθεμα σωματικής και ψυχικης αντοχής. Νιώθω πάρα πολύ ευερεθιστη και με το παραμικρό νιώθω ότι θα βάλω τα κλάματα.Ειχατε γενικά κι εσείς τέτοια συναισθήματα ή έχω αρχίσει να το χάνω βρε παιδιά? 

Στην πρώτη εξωσωματική ημουν χαλαρη γιατι ειχα απλα τη δουλεια. Υπηρχε το αγχος βεβαια για την προσπαθεια αλλα οσο εκσνα τις ενεσεις δεν ενιωθα κατι, ειχαν συμπέσει κ διαφορα ευχαριστα οποτε ολα ηταν οκ. κ το δεκαπενθημερο της αναμονής κ ολα. 

 

Στη δευτερη προσπαθεια ημουν χαλια. αν κ ψυχολογικα υποτιθεται ημουν πιο χαλαρη γιατι ηξερα οτι δν κανω πολλα ωάρια, δεν περιμενα να καταψυξη, κ κυριως εχω ενα παιδακι, γενικα ειχα πολλες διακυμάνσεις. αγχος για την κουραση, για το ενα για το αλλο.... κ στο δεκαπενθημερο της αναμονής ενα μάτσο χαλια, κλαματα, σαν ενα παρατεταμένο ασχημο προεμηνορρυσιακο, εξάντληση... ακομα νομιζω οτι δν εχω συνέλθει γιατι νιωθω να εχω λιγοτερες αντοχες παρολο που ειμαστε σε φαση διακοπων κ ειναι κ ο αντρας μ σπίτι κ εχω λιγοτερες δουλειες. ειναι που ειμαι πιο μεγαλη, ηταν η αλλαγη των φαρμάκων, ηταν γενικα η συσσωρευμένη κουραση του ενος παιδιου;; δεν ξερω. 

 

σιγουρα οι εξωτερικοί παραγοντες παιζουβ ρολο αλλα σιγουρα κ οι τοσες ορμονες θα μας επηρεαζουν. εδω μια φυσιολογικη περιοδο εχπυμε κ ειμαστε καπως, πώς να μην μας πειραζει κατι πιυ βαζει τον οργανισμό μας να δουλευει σε εναν εξτρα ρυθμο;;

 

 

καλη επιτυχια να εχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Στην πρώτη εξωσωματική ημουν χαλαρη γιατι ειχα απλα τη δουλεια. Υπηρχε το αγχος βεβαια για την προσπαθεια αλλα οσο εκσνα τις ενεσεις δεν ενιωθα κατι, ειχαν συμπέσει κ διαφορα ευχαριστα οποτε ολα ηταν οκ. κ το δεκαπενθημερο της αναμονής κ ολα. 

 

Στη δευτερη προσπαθεια ημουν χαλια. αν κ ψυχολογικα υποτιθεται ημουν πιο χαλαρη γιατι ηξερα οτι δν κανω πολλα ωάρια, δεν περιμενα να καταψυξη, κ κυριως εχω ενα παιδακι, γενικα ειχα πολλες διακυμάνσεις. αγχος για την κουραση, για το ενα για το αλλο.... κ στο δεκαπενθημερο της αναμονής ενα μάτσο χαλια, κλαματα, σαν ενα παρατεταμένο ασχημο προεμηνορρυσιακο, εξάντληση... ακομα νομιζω οτι δν εχω συνέλθει γιατι νιωθω να εχω λιγοτερες αντοχες παρολο που ειμαστε σε φαση διακοπων κ ειναι κ ο αντρας μ σπίτι κ εχω λιγοτερες δουλειες. ειναι που ειμαι πιο μεγαλη, ηταν η αλλαγη των φαρμάκων, ηταν γενικα η συσσωρευμένη κουραση του ενος παιδιου;; δεν ξερω. 

 

σιγουρα οι εξωτερικοί παραγοντες παιζουβ ρολο αλλα σιγουρα κ οι τοσες ορμονες θα μας επηρεαζουν. εδω μια φυσιολογικη περιοδο εχπυμε κ ειμαστε καπως, πώς να μην μας πειραζει κατι πιυ βαζει τον οργανισμό μας να δουλευει σε εναν εξτρα ρυθμο;;

 

 

καλη επιτυχια να εχεις!!!

Έχεις απόλυτο δίκαιο σε όλα! Έχω παρά πολύ στρες στην δουλειά τρεις μέρες έμειναν και σερνω τον εαυτό μου μέχρι εκεί γιατί πρέπει να έχω δύναμη να βγάζω τις βάρδιες, έχουμε πολλούς ψυχιατρικους ασθενείς που εν δυνάμει είναι επιθετικοί (και να φανταστείς δεν δουλεύω καν στο ψυχιατρικό τμήμα) και να παρηγορω και τον εαυτό μου ότι όλα θα πάνε καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! Ξεκινήσα το Σάββατο την διέγερση με Gonal 350IE την ημέρα. Σήμερα πριν ξεκινήσουμε για Ελλάδα κάναμε στον εδώ γυναικολόγο μου έναν πρώτο υπέρηχο. Αριστερή ωοθήκη 4 ωοθυλακια ,δεξια ωοθήκη 2 ωοθυλακια και ενδομητριο 7 χιλιοστά. Ο γιατρός είπε ότι πιθανόν να υπάρχουν κι άλλα γιατί παρεμβαλλεται το έντερο, αλλά η αλήθεια ήταν ότι η έκφραση του προσώπου του δεν ήταν και πολλα υποσχόμενη. Δεν ξέρω αν αρχίζουμε και πολύ αισιόδοξα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Nurse1985 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! Ξεκινήσα το Σάββατο την διέγερση με Gonal 350IE την ημέρα. Σήμερα πριν ξεκινήσουμε για Ελλάδα κάναμε στον εδώ γυναικολόγο μου έναν πρώτο υπέρηχο. Αριστερή ωοθήκη 4 ωοθυλακια ,δεξια ωοθήκη 2 ωοθυλακια και ενδομητριο 7 χιλιοστά. Ο γιατρός είπε ότι πιθανόν να υπάρχουν κι άλλα γιατί παρεμβαλλεται το έντερο, αλλά η αλήθεια ήταν ότι η έκφραση του προσώπου του δεν ήταν και πολλα υποσχόμενη. Δεν ξέρω αν αρχίζουμε και πολύ αισιόδοξα...

Εγω με μηδενικα ωαρια στη μια ωοθηκη και 2-3 στην αλλη εκανα το γιο μου! Ολα καλα θα πανε! Μη σκεφτεσαι το πως θα μπορουσαν να ειναι τα πραγματα αλλα γιατι και γω εβλεπα καποιες που εκαναν 10 με 15 ωαρια και κοντευα να τρελαθω! Σημασια εχει η ποιοτητα..... Ενα καλο θελουμε! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nurse1985 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! Ξεκινήσα το Σάββατο την διέγερση με Gonal 350IE την ημέρα. Σήμερα πριν ξεκινήσουμε για Ελλάδα κάναμε στον εδώ γυναικολόγο μου έναν πρώτο υπέρηχο. Αριστερή ωοθήκη 4 ωοθυλακια ,δεξια ωοθήκη 2 ωοθυλακια και ενδομητριο 7 χιλιοστά. Ο γιατρός είπε ότι πιθανόν να υπάρχουν κι άλλα γιατί παρεμβαλλεται το έντερο, αλλά η αλήθεια ήταν ότι η έκφραση του προσώπου του δεν ήταν και πολλα υποσχόμενη. Δεν ξέρω αν αρχίζουμε και πολύ αισιόδοξα...

Τωρα θα πω το κλισε οτι σημασια εχει η ποιοτητα! Αισιοδοξία να εχεις. Σκεψου εγω εμεινα εγκυος στην προσπαθεια με τα τρια ωάρια κ οχι  με τα εξι, κ στις 2 δυο έμβρυα προέκυψαν τελικα, η μια πετυχε η αλλη δεν πετυχε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες! Χθες φθάσαμε Ελλάδα και σήμερα πήγαμε στην embryolab για υπέρηχο και αιμοληψία. Στην δεξιά ωοθήκη είδανε ένα ωοθυλακιο 12mm, στην αριστερή ωοθήκη 3 ωοθυλακια 12-13mm (πιθανόν ακόμα 2 που δεν μπορέσαμε καλά να δούμε γιατί η αριστερή ωοθήκη βρίσκεται πολύ πίσω και παρεμβαλλεται το έντερο) και ενδομητριο 8,5mm. Ο γιατρός είπε ότι το μέγεθος των ωοθυλακιων δείχνει ότι αντιδράνε καλά στην διέγερση και ότι λόγω καλής fsh τα ωάρια αναμένονται καλής ποιότητας οπότε ασχέτως αριθμού μπορούμε να πάρουμε 2-3 καλά εμβρυακια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Nurse1985 είπε:

Καλησπέρα κούκλες! Χθες φθάσαμε Ελλάδα και σήμερα πήγαμε στην embryolab για υπέρηχο και αιμοληψία. Στην δεξιά ωοθήκη είδανε ένα ωοθυλακιο 12mm, στην αριστερή ωοθήκη 3 ωοθυλακια 12-13mm (πιθανόν ακόμα 2 που δεν μπορέσαμε καλά να δούμε γιατί η αριστερή ωοθήκη βρίσκεται πολύ πίσω και παρεμβαλλεται το έντερο) και ενδομητριο 8,5mm. Ο γιατρός είπε ότι το μέγεθος των ωοθυλακιων δείχνει ότι αντιδράνε καλά στην διέγερση και ότι λόγω καλής fsh τα ωάρια αναμένονται καλής ποιότητας οπότε ασχέτως αριθμού μπορούμε να πάρουμε 2-3 καλά εμβρυακια. 

Ευχομαι να πανε ολα καλα!Και γω απολυτηριο απο το embryolab πηρα :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγάπες μου !!! Ο νέος υπέρηχος μας έδειξε επιτέλους τα ωοθυλακια που μας έκρυβε η αριστερή ωοθήκη! Στο σύνολο 8 ωοθυλακια εκεί αριστερά 5 των 17 mm και 3 των 12-13mm και δεξιά 2 ωοθυλακια ένα 17 mm και ένα 12mm και ενδομητριο 10.5  mm!!! Σήμερα πέταξα από την χαρά μου!! Απίστευτο ότι η αριστερή ωοθήκη έκανε τόση δουλειά!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! Σήμερα το μεσημέρι κάναμε την έμβρυομεταφορά με εμβρυα 3 ημερών καθώς είχα μόνο 6 έμβρυα και δεν θέλανε να ρισκάρουμε. 3 από τα έμβρυα χαρακτηριστηκαν πολυ καλής ποιότητας, 2 με ελάχιστο fragmentation και ένα υψηλό fragmentation που πιθανόν δεν θα εξελιχθεί άλλο. Μεταφέραμε 2 τα υπόλοιπα θα τα αφήσουμε να εξελιχθούν κι άλλο και θα πάνε κρυοσυντηρηση. Νιώθω μια χαρά ανάμεικτη με αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nurse1985 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! Σήμερα το μεσημέρι κάναμε την έμβρυομεταφορά με εμβρυα 3 ημερών καθώς είχα μόνο 6 έμβρυα και δεν θέλανε να ρισκάρουμε. 3 από τα έμβρυα χαρακτηριστηκαν πολυ καλής ποιότητας, 2 με ελάχιστο fragmentation και ένα υψηλό fragmentation που πιθανόν δεν θα εξελιχθεί άλλο. Μεταφέραμε 2 τα υπόλοιπα θα τα αφήσουμε να εξελιχθούν κι άλλο και θα πάνε κρυοσυντηρηση. Νιώθω μια χαρά ανάμεικτη με αγωνία!

Καλη καλη καλη επιτυχια!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες! Σήμερα όγδοη ημέρα μετά την έμβρυομεταφορά, έκανα τεστ clear blue early detection (δείχνει από 25 μονάδες) και βγήκε ξεκάθαρα θετικό. Την ovitrelle την είχα κάνει στις 25 Αυγούστου, δηλαδή σήμερα είναι η 14η μέρα από την ενεση, υπάρχει περίπτωση να ανιχνεύεται ακόμα η ουσία? Το είχα παρακολουθήσει με τεστακια και την Πέμπτη ήταν αρνητικό το τεστ. Το ξέρω ειμαι τρελή αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω ότι βγήκε θετικό!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nurse1985 είπε:

Καλημέρα κούκλες! Σήμερα όγδοη ημέρα μετά την έμβρυομεταφορά, έκανα τεστ clear blue early detection (δείχνει από 25 μονάδες) και βγήκε ξεκάθαρα θετικό. Την ovitrelle την είχα κάνει στις 25 Αυγούστου, δηλαδή σήμερα είναι η 14η μέρα από την ενεση, υπάρχει περίπτωση να ανιχνεύεται ακόμα η ουσία? Το είχα παρακολουθήσει με τεστακια και την Πέμπτη ήταν αρνητικό το τεστ. Το ξέρω ειμαι τρελή αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω ότι βγήκε θετικό!!

Καλημέρα.....Όλα τ άλλα τ κοσμου να έχεις.....οσο για το τεστ που βγήκε θετικό....Ναι είναι θετικό κ δεν αλλάζει....η επιρροή της οβιτρελ έχει περάσει....τα έχω κάνει κ εγώ κ ξέρω...άλλες τα πιστεύουν τα τεστ άλλες όχι....Εγώ έκανα συχνά κ πάντα τα θετικά ήταν θετικά...Αυτό δεν αλλάζει....συνχαρητηρια κ σ εύχομαι καλό διπλασιασμό  να εχεις....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...