Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φτωχές απαντητριες, ωοληψια και επιτυχία εξωσωματικης.


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Ποιο κέντρο ειναι ανοιχτό 17 Αυγουστου; Πολυ ενδιαφέρον!

 Η ελάχιστη δόση φαρμάκων που δίνουν σε κύκλο διέγερσης ειναι 300 μονάδες. Επομενως οι 350 που θα πάρεις ειναι σε φυσιολογικά πλαίσια.

Εγώ σε 4 διεγερσεις με 4 διαφορετικους γιατρους ποτε δεν πηρα τοσες μοναδες.

Πηρα απο 125 εως 225 μοναδες το μεγιστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 278
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Miss sunshine είπε:

Εγώ σε 4 διεγερσεις με 4 διαφορετικους γιατρους ποτε δεν πηρα τοσες μοναδες.

Πηρα απο 125 εως 225 μοναδες το μεγιστο.

Εχω κανει 5 διεγέρσεις μόνο στην πρώτη πήρα 225 μονάδες. Με 4 διαφορετικούς γιατρους.

 Τι νεα εχεις sunshine μου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..είμαι καινούρια χρήστης και εγώ στη σελίδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας..μετά από 2 χρόνια και ενώ έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις χωρίς θετικό αποτέλεσμα είπαμε και εμείς μετά από συζήτηση με το γιατρό να προχωρήσουμε στο στάδιο της εξωσωματικής..στη περίπτωση μας το άγχος έχει παίξει πολύ μεγάλο ρόλο  γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν έχει έρθει μέχρι τώρα..ο γιατρός μας έδωσε τις bemfola των 300 (είχα κάνει των 75 και των 150 στις σπερματεγχύσεις)..θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σας για αυτές τις ενέσεις..όπως και για την εμβρυομεταφορά..από συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει οι περισσότεροι προχωρούν σε εμβρυομεταφορά αμέσως μετά την ωοληψία..ο γιατρός μας είπε ότι για να αποφύγουμε τη διέγερση των ωοθηκών θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο για να έχει ηρεμήσει και ο οργανισμός μου από τα φάρμακα..ποια η γνώμη σας για όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Κάντι από ότι γνωρίζω συνάδερφος που έχει κάνει ήδη εξωσωματική λόγω θέματος συζύγου και εκείνης πολυκυστικες, δεν χρειάστηκε σε μια διέγερση πάνω από ένα στυλό gonal από ότι μου είπε! Δεν ξέρω ποια κεντρα μενουν ανοιχτά, εγώ ξεκινώ διέγερση 17 Αυγούστου και 21 Αυγούστου έρχομαι Ελλάδα για να τελειώσω την θεραπεία μου, δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι με την embryolab έτσι το κανονίσαμε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Nurse1985 είπε:

Κάντι από ότι γνωρίζω συνάδερφος που έχει κάνει ήδη εξωσωματική λόγω θέματος συζύγου και εκείνης πολυκυστικες, δεν χρειάστηκε σε μια διέγερση πάνω από ένα στυλό gonal από ότι μου είπε! Δεν ξέρω ποια κεντρα μενουν ανοιχτά, εγώ ξεκινώ διέγερση 17 Αυγούστου και 21 Αυγούστου έρχομαι Ελλάδα για να τελειώσω την θεραπεία μου, δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι με την embryolab έτσι το κανονίσαμε! 

Με μια μονο πένα μάλλον φυσικό τροποποιημένο έκανε.

 Με το καλο να ρθειτε και ολα να πανε τελεια!

Στην Θεσσαλονίκη μπορει να ειναι όντως ανοιχτά, Αθηνα όσους γνωρίζω τον Αύγουστο έχουν κλειστά τα κέντρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κάντι είπε:

Με μια μονο πένα μάλλον φυσικό τροποποιημένο έκανε.

 Με το καλο να ρθειτε και ολα να πανε τελεια!

Στην Θεσσαλονίκη μπορει να ειναι όντως ανοιχτά, Αθηνα όσους γνωρίζω τον Αύγουστο έχουν κλειστά τα κέντρα.

Κάντι μου πάλι καλά που υπάρχουν και κέντρα ανοιχτά τον Αύγουστο γιατί από εξωτερικό δύσκολα, κανονίζουμε στις άδειες να κάνουμε και τις θεραπείες! 

11 ώρες πρίν, mxa είπε:

Γεια σας κορίτσια..είμαι καινούρια χρήστης και εγώ στη σελίδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας..μετά από 2 χρόνια και ενώ έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις χωρίς θετικό αποτέλεσμα είπαμε και εμείς μετά από συζήτηση με το γιατρό να προχωρήσουμε στο στάδιο της εξωσωματικής..στη περίπτωση μας το άγχος έχει παίξει πολύ μεγάλο ρόλο  γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν έχει έρθει μέχρι τώρα..ο γιατρός μας έδωσε τις bemfola των 300 (είχα κάνει των 75 και των 150 στις σπερματεγχύσεις)..θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σας για αυτές τις ενέσεις..όπως και για την εμβρυομεταφορά..από συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει οι περισσότεροι προχωρούν σε εμβρυομεταφορά αμέσως μετά την ωοληψία..ο γιατρός μας είπε ότι για να αποφύγουμε τη διέγερση των ωοθηκών θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο για να έχει ηρεμήσει και ο οργανισμός μου από τα φάρμακα..ποια η γνώμη σας για όλα αυτά?

Κορίτσι μου δεν έχω ξανακούσει να γίνεται έμβρυομεταφορά σε άλλο κύκλο η αληθεια! Έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα υγείας? 

12 ώρες πρίν, Dinakir είπε:

Και γω ΠΟΛΥ φτωχη απαντητρια με χαμηλη ΑΜΗ.... Ενω στην πρωτη επισκεψη μου ειπε η γιατρος μου οτι περιμενε να παρουμε 6 με 7 ωαρια η πραγματικοτητα με χτυπησε κατακουτελα....2 αν ημουν τυχερη..... Εκανα 5 ωοληψιες.... Ηθελα να μαζεψω οτι μου ειχε απομεινει .... εκανα λοιπον την πρωτη μου εμβρυομεταφορα και μπουμ.....12 Δεκεμβριου γεννησα το αγορακι μου..... Με Αμη κατω του ενος και με μια ωοθηκη αδεια....Ενα καλο χειαζεται κοριτσια μου.... 

Πόσο δηλαδή είχες ΑΜΗ? Εμένα στην τελευταία μέτρηση ήταν 4.7 pmol δηλαδή 0.66μg/l.Η δεξιά μου ωοθήκη είναι περισσότερο εξαντλημένη σε σχέση με την αριστερή, εκεί δεξιά είχα και το εξωμητριο. Έμεινα με την πρώτη φορά έγκυος και μετά το εξωμητριο δεν ξαναεμεινα.Τον Αύγουστο θα είναι σχεδόν 1.5 χρόνος από την επέμβαση! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, mxa είπε:

Γεια σας κορίτσια..είμαι καινούρια χρήστης και εγώ στη σελίδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας..μετά από 2 χρόνια και ενώ έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις χωρίς θετικό αποτέλεσμα είπαμε και εμείς μετά από συζήτηση με το γιατρό να προχωρήσουμε στο στάδιο της εξωσωματικής..στη περίπτωση μας το άγχος έχει παίξει πολύ μεγάλο ρόλο  γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν έχει έρθει μέχρι τώρα..ο γιατρός μας έδωσε τις bemfola των 300 (είχα κάνει των 75 και των 150 στις σπερματεγχύσεις)..θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σας για αυτές τις ενέσεις..όπως και για την εμβρυομεταφορά..από συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει οι περισσότεροι προχωρούν σε εμβρυομεταφορά αμέσως μετά την ωοληψία..ο γιατρός μας είπε ότι για να αποφύγουμε τη διέγερση των ωοθηκών θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο για να έχει ηρεμήσει και ο οργανισμός μου από τα φάρμακα..ποια η γνώμη σας για όλα αυτά?

Θεωρω οτι έχουν τα ίδια ποσοστά επιτυχίας τα φρέσκα με τα κατεψυγμενα. Αν πάθεις υπερδιέγερση ειναι φυσικα μονόδρομος τα κατεψυγμενα.

 Αν πχ καταλήξεις με 4 έμβρυα θα ελεγα να βάλεις και τα 2 φρέσκα να το προσπαθήσετε.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, mxa είπε:

Γεια σας κορίτσια..είμαι καινούρια χρήστης και εγώ στη σελίδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας..μετά από 2 χρόνια και ενώ έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις χωρίς θετικό αποτέλεσμα είπαμε και εμείς μετά από συζήτηση με το γιατρό να προχωρήσουμε στο στάδιο της εξωσωματικής..στη περίπτωση μας το άγχος έχει παίξει πολύ μεγάλο ρόλο  γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν έχει έρθει μέχρι τώρα..ο γιατρός μας έδωσε τις bemfola των 300 (είχα κάνει των 75 και των 150 στις σπερματεγχύσεις)..θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σας για αυτές τις ενέσεις..όπως και για την εμβρυομεταφορά..από συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει οι περισσότεροι προχωρούν σε εμβρυομεταφορά αμέσως μετά την ωοληψία..ο γιατρός μας είπε ότι για να αποφύγουμε τη διέγερση των ωοθηκών θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο για να έχει ηρεμήσει και ο οργανισμός μου από τα φάρμακα..ποια η γνώμη σας για όλα αυτά?

Κορίτσι καλησπέρα. Δε θέλω να σε βάλω σε δεύτερες σκέψεις αλλά όταν λες άγχος τι εννοείς; Και όταν λες όλα καλά; Από εξετάσεις τι έχετε κάνει; Το bemfola είναι μία κλασική ορμόνη σαν όλες τις άλλες. Επίσης ο γιατρός κρίνοντας τις ωοθήκες σου και ξέροντας το ιστορικό σου από τις σπερματεγχύσεις κρίνει ότι πρέπει να μεταφέρετε κατεψυγμένα. Συμβαίνει πολύ συχνά για να ηρεμούν οι ωοθήκες. Δεν είναι περίεργο δλδ και είναι και καλύτερο σε πολλές περιπτώσεις. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Κορίτσι καλησπέρα. Δε θέλω να σε βάλω σε δεύτερες σκέψεις αλλά όταν λες άγχος τι εννοείς; Και όταν λες όλα καλά; Από εξετάσεις τι έχετε κάνει; Το bemfola είναι μία κλασική ορμόνη σαν όλες τις άλλες. Επίσης ο γιατρός κρίνοντας τις ωοθήκες σου και ξέροντας το ιστορικό σου από τις σπερματεγχύσεις κρίνει ότι πρέπει να μεταφέρετε κατεψυγμένα. Συμβαίνει πολύ συχνά για να ηρεμούν οι ωοθήκες. Δεν είναι περίεργο δλδ και είναι και καλύτερο σε πολλές περιπτώσεις. 

Εννοείται ότι έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις και είναι όλα φυσιολογικά..έχω σταθερό κύκλο και κάνω ωορηξία κανονικά..το σπέρμα του άντρα μου είναι φυσιολογικό και απλά δεν έχει έρθει ακόμα από μόνο του..είναι ένα 20% ανεξήγητης υπογονιμότητας που προφανώς ανήκουμε εκεί..τι να πω..για τα bemfola σας ρώτησα επειδή οι άλλες ενέσεις είναι πιο γνωστές..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Nurse1985 είπε:

Κάντι μου πάλι καλά που υπάρχουν και κέντρα ανοιχτά τον Αύγουστο γιατί από εξωτερικό δύσκολα, κανονίζουμε στις άδειες να κάνουμε και τις θεραπείες! 

Κορίτσι μου δεν έχω ξανακούσει να γίνεται έμβρυομεταφορά σε άλλο κύκλο η αληθεια! Έχεις κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα υγείας? 

Πόσο δηλαδή είχες ΑΜΗ? Εμένα στην τελευταία μέτρηση ήταν 4.7 pmol δηλαδή 0.66μg/l.Η δεξιά μου ωοθήκη είναι περισσότερο εξαντλημένη σε σχέση με την αριστερή, εκεί δεξιά είχα και το εξωμητριο. Έμεινα με την πρώτη φορά έγκυος και μετά το εξωμητριο δεν ξαναεμεινα.Τον Αύγουστο θα είναι σχεδόν 1.5 χρόνος από την επέμβαση! 

Η ΑΜΗ μου ηταν 0.8 μg και τα πρωτογεννη ωαρια που μετρουσαμε καθε φορα ηταν.... 1 στη μια ωοθηκη και 2 με 3 στη δευτερη! Παντως απο τη στιγμη που εμεινες εγκυος μια φιρα αυξανονται πολυυυυυ οι πιθανοτητες σου!!!!!! Κ γω ειχα μεινει με την πρωτη (χωρις εξωσωματικη) αλλα ηταν βιοχημικη...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, mxa είπε:

Γεια σας κορίτσια..είμαι καινούρια χρήστης και εγώ στη σελίδα και θα ήθελα τη βοήθεια σας..μετά από 2 χρόνια και ενώ έχουμε κάνει 3 σπερματεγχύσεις χωρίς θετικό αποτέλεσμα είπαμε και εμείς μετά από συζήτηση με το γιατρό να προχωρήσουμε στο στάδιο της εξωσωματικής..στη περίπτωση μας το άγχος έχει παίξει πολύ μεγάλο ρόλο  γιατί δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν έχει έρθει μέχρι τώρα..ο γιατρός μας έδωσε τις bemfola των 300 (είχα κάνει των 75 και των 150 στις σπερματεγχύσεις)..θα ήθελα καταρχήν τη γνώμη σας για αυτές τις ενέσεις..όπως και για την εμβρυομεταφορά..από συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει οι περισσότεροι προχωρούν σε εμβρυομεταφορά αμέσως μετά την ωοληψία..ο γιατρός μας είπε ότι για να αποφύγουμε τη διέγερση των ωοθηκών θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά σε επόμενο κύκλο για να έχει ηρεμήσει και ο οργανισμός μου από τα φάρμακα..ποια η γνώμη σας για όλα αυτά?

Για τις συγκεκριμενες ενεσεις δε γνωριζω αλλα κ γω με παγωτακια εκανα την εμβρυομεταφορα! Η κολλητη μου και ο αντρας της προσπαθουσαν 5 χρονια χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα! Εκανε εξωσωματικη και γεννησε το κοριτσακι της! Πριν απο 6 μηνες πηγε με τα κατεψηγμενα για το δευτερο και τωρα περιμενει διδυμακια!! 

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2019 at 6:05 ΠΜ, Nurse1985 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, εγώ ξεκινώ 17 Αυγούστου την διέγερση με Gonal f 350 μονάδες την ημέρα, orgalutran, ovitrelle. Από όσα έχω διαβάσει ξεκινω με πολύ μεγάλες δόσεις, ελπίζω να καταφέρω να κάνω κάμποσα ωάρια.Η δεξιά σάλπιγγα είναι έτσι κι αλλιώς χαλασμένη από το προηγούμενο εξωμητριο.Περασε 1,5 χρόνος ελπίζω να τα καταφέρουμε γιατί τα νεύρα μου έχουν γίνει τσαταλια. Puzzled πόσο καιρό έπαιρνες dheas πριν να μείνεις έγκυος? 

Α!! Από βιταμινες παίρνω d3 με κ2, συνενζυμο q10, B12 και φολικο οξύ αλλά εκτός από τα οφελη που είδα στην γενική υγεία μου, δεν φάνηκε να επηρεάζει και πολύ την ΑΜΗ η οποία συνεχίζει να έχει μια σταθερή πορεία προς τα κάτω! 

Shea έπαιρνα για περιπου 7 μήνες διότι το ξεκίνησα διστακτικά με 2 αντί για 3 την ημέρα. Αργότερα το αύξησα.  Επίσης από βιταμίνες πήρα οτι κ εσύ, εκτός απο κ2, συν σελήνιο με Βιτ e, ψευδαργυρο κ το pro creation.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Με ένα καλό κατεψυγμένο έβρυο από φυσικό τροποποιημένο κύκλο έχω πιθανότητες λέτε? Ηλικία 44 κι ήδη ένα παιδάκι 4 ετών! :sad:

Τι να σου πω κορίτσι μου... Νομίζω ότι σε αυτές τις περιπτώσεις παίζει πολύ και η τύχη... Εγώ δεν φάνηκε τυχερή γενικά. Αυτό όμως δε λέει κάτι. Ο γιατρός σου τι λέει; Σίγουρα υπάρχουν πιθανότητες.  Εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου, σήμερα μας ειδοποίησαν από το κέντρο ότι στο δεύτερο σπερμοδιαγραμμα του συζύγου υπάρχει μια ήπια ολιγοασθενοσπερμια λένε όμως ότι το σπέρμα είναι ακόμη αξιοποιήσιμο. Πρέπει μέχρι τον Αύγουστο να μην καπνίσει, να μην πιει καθόλου αλκοόλ και να παίρνει κάθε μέρα 1000 μονάδες βιταμινη C. Καλά με το αλκοόλ δεν τίθεται θέμα γιατί έτσι κι αλλιώς δε πίνει, αλλά με το κάπνισμα το έχει πάρει βαρέως! Ανάλογες εμπειρίες? 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια δεν ειπαν τπτ για αλκοόλ ή κάπνισμα αλλα εκανε θεραπεια με συνδυασμο βιταμινών (οχι c παντως). Ειχε βελτιωση την πρωτη φορα (οχι θεραπεια ομως). Κ τωρα για τη δευτερη προσπαθεια με συνολική βελτιωση του τρόπου ζωης κ διατροφης μας την τελευταια διετία υπηρχε κ αλλη βελτιωση, ηταν μονο ολιγο- ή μονο ασθενο-, δεν θυμαμαι τι απο τα δυο, κι αυτο χωρις να εχει τελειωσει τη θεραπεια στο δευτερο σπερμοδιαγραμμα . Αν ειναι για κατι ήπιο εσας λογικα θα θεωρουν οτι με αυτες τις οδηγιες θα υπαρξει βελτιωση. Εμας ισως δν ειπαν τπτ για κάπνισμα γιατι ηταν αρκετα βαρια περιπτωση κ θεώρησαν οτι δεν θα ειχε νοημα να τον στρεσαρουν για αμφίβολο αποτελεσμα, δεν ξερω. Παντως ο αντρικός παράγοντας ειναι απο τις εύκολες περιπτωσεις. Ξεχωρίζουν το καλο υλικο κ ετσι κ αλλιως ενα απο τα εκατομμύρια αρκει για να κανει τη δουλεια. Δεν ειναι σαν εμας.... Κι εγω πριν απο λιγες μερες ξεκινησα ενεσεις, να δω αυτη τη φορα τι θα μαζεψω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Εμενα με σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια δεν ειπαν τπτ για αλκοόλ ή κάπνισμα αλλα εκανε θεραπεια με συνδυασμο βιταμινών (οχι c παντως). Ειχε βελτιωση την πρωτη φορα (οχι θεραπεια ομως). Κ τωρα για τη δευτερη προσπαθεια με συνολική βελτιωση του τρόπου ζωης κ διατροφης μας την τελευταια διετία υπηρχε κ αλλη βελτιωση, ηταν μονο ολιγο- ή μονο ασθενο-, δεν θυμαμαι τι απο τα δυο, κι αυτο χωρις να εχει τελειωσει τη θεραπεια στο δευτερο σπερμοδιαγραμμα . Αν ειναι για κατι ήπιο εσας λογικα θα θεωρουν οτι με αυτες τις οδηγιες θα υπαρξει βελτιωση. Εμας ισως δν ειπαν τπτ για κάπνισμα γιατι ηταν αρκετα βαρια περιπτωση κ θεώρησαν οτι δεν θα ειχε νοημα να τον στρεσαρουν για αμφίβολο αποτελεσμα, δεν ξερω. Παντως ο αντρικός παράγοντας ειναι απο τις εύκολες περιπτωσεις. Ξεχωρίζουν το καλο υλικο κ ετσι κ αλλιως ενα απο τα εκατομμύρια αρκει για να κανει τη δουλεια. Δεν ειναι σαν εμας.... Κι εγω πριν απο λιγες μερες ξεκινησα ενεσεις, να δω αυτη τη φορα τι θα μαζεψω. 

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία και να κάνεις πολλά και ωραία αυγουλακια! Με Gonal ξεκινάς κι εσύ? Με πόσες μονάδες άρχισες? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nurse1985 είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι καλή επιτυχία και να κάνεις πολλά και ωραία αυγουλακια! Με Gonal ξεκινάς κι εσύ? Με πόσες μονάδες άρχισες? 

Ευχαριστω! meriofert 300 μονάδες εγώ. Δεν έχω προσδοκίες, 3 την προηγούμενη φορα οποτε τωρα με χειρότερες ορμονες κ με περιεργους κύκλους ελπιζω απλα να υπαρχει ενα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Ευχαριστω! meriofert 300 μονάδες εγώ. Δεν έχω προσδοκίες, 3 την προηγούμενη φορα οποτε τωρα με χειρότερες ορμονες κ με περιεργους κύκλους ελπιζω απλα να υπαρχει ενα. 

Αχ τι να σου πω! Είναι πολύ δύσκολο!! Υπομονή, πολλή υπομονή! Και ίσως μας ανταμείψει μια μέρα το σύμπαν.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nurse1985 είπε:

Αχ τι να σου πω! Είναι πολύ δύσκολο!! Υπομονή, πολλή υπομονή! Και ίσως μας ανταμείψει μια μέρα το σύμπαν.. 

η πρώτη μου πέτυχε κ μ είπαν ότι η ηλικία μου βοηθησε στο να ειναι ποιοτικά τα ωάρια κ ας μην ηταν πολλα. κρινοντας απο το ονομα σου εισαι μικροτερη απο εμενα. Αυτο ελπιζω να παιξει ρολο. Καλη επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

η πρώτη μου πέτυχε κ μ είπαν ότι η ηλικία μου βοηθησε στο να ειναι ποιοτικά τα ωάρια κ ας μην ηταν πολλα. κρινοντας απο το ονομα σου εισαι μικροτερη απο εμενα. Αυτο ελπιζω να παιξει ρολο. Καλη επιτυχια!!

Ναι 33 στα 34 είμαι, ελπίζω να πάει καλά! Καλή μας επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nurse1985 είπε:

Ναι 33 στα 34 είμαι, ελπίζω να πάει καλά! Καλή μας επιτυχία!!! 

Λοιπον εγω με πολυ χαμηλη αμη κ fish στα ύψη κ πανω απο 35 χρονων πλεον, με το βραχύ πρωτοκολο εχω ηδη 3-4 μεγαλα κ 4/5 μικρα κ ειμαι ακομα στην αρχη των ενέσεων οποτε λογικα θα παρουν αρκετα καλα. κι αυτα ενω την πρωτη φορα πηραν 3 κ το ενα απ αυτα σκάρτο. πραγματικα δεν το περιμενα αν κ δεν θελω να ενθουσιαστω γιατι σημασια εχει η τελικη εξελιξη. αλλα θεωρώντας οτι με αυτες τις ορμονες μπορει να εχω στερέψει, ηταν μια αναζωογόνηση κ το γραφω κ για οσες ανησυχουν. καλη επιτυχια σε ολες!!! 

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειμαι 41 χρονων και με ΑΜΗ  0,5 μετρημενη πριν 2 χρονια ,τωρα πιθανον να ειναι χαμηλοτερη η δεξια μου οωθηκη δεν απαντουσε στα φαρμακα εκανα τελικα δυο διεγερσεις πηραμε απο ενα αυγο την καθε φορα τα καταψυξαμε για να ξεκουραστει ο οργανισμος μου και με την πρωτη εμβρυομεταφορα εμεινα εγκυος..

τωρα διανυω την 18 εβδομαδα...οποτε ολα γινονται με λιγη τυχη..απο φαρμακα πηρα απο 150 μοναδες...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, dimitrul είπε:

εγω παντως ειμαι 41 χρονων και με ΑΜΗ  0,5 μετρημενη πριν 2 χρονια ,τωρα πιθανον να ειναι χαμηλοτερη η δεξια μου οωθηκη δεν απαντουσε στα φαρμακα εκανα τελικα δυο διεγερσεις πηραμε απο ενα αυγο την καθε φορα τα καταψυξαμε για να ξεκουραστει ο οργανισμος μου και με την πρωτη εμβρυομεταφορα εμεινα εγκυος..

τωρα διανυω την 18 εβδομαδα...οποτε ολα γινονται με λιγη τυχη..απο φαρμακα πηρα απο 150 μοναδες...

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...