Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φτωχές απαντητριες, ωοληψια και επιτυχία εξωσωματικης.


Recommended Posts

Just now, Yovanna είπε:

11η μέρα με δίδυμα 165 μονάδες ε? εμένα με ένα , δωδέκατη μέρα ήταν 1600! Νόμιζα ότι θα είναι δίδυμα. Τεστ είχα κάνει και 'γώ το early την ένατη μέρα και είχε δείξει αχνό θετικό. Ούτε στον άντρα μου δεν το είχα πεί! Έκανα και μία μέρα πριν την χοριακή και ήταν πιό έντονο. Εκεί του το είπα!

Στο γιο μου η χοριακη ήταν 485 περίπου και μετά από δυο μέρες 2500 νομίζω !

Εμένα ο μικροβιολόγος νόμιζε τρίδυμα με τέτοιο τετραπλασιασμο χαχαχα

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 278
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, didi&k said:

Στο γιο μου η χοριακη ήταν 485 περίπου και μετά από δυο μέρες 2500 νομίζω !

Εμένα ο μικροβιολόγος νόμιζε τρίδυμα με τέτοιο τετραπλασιασμο χαχαχα

Και μένα 2 μέρες μετά, ήταν πάνω από 9000!

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi&k είπε:

Στο γιο μου η χοριακη ήταν 485 περίπου και μετά από δυο μέρες 2500 νομίζω !

Εμένα ο μικροβιολόγος νόμιζε τρίδυμα με τέτοιο τετραπλασιασμο χαχαχα

 

Just now, Yovanna είπε:

11η μέρα με δίδυμα 165 μονάδες ε? εμένα με ένα , δωδέκατη μέρα ήταν 1600! Νόμιζα ότι θα είναι δίδυμα. Τεστ είχα κάνει και 'γώ το early την ένατη μέρα και είχε δείξει αχνό θετικό. Ούτε στον άντρα μου δεν το είχα πεί! Έκανα και μία μέρα πριν την χοριακή και ήταν πιό έντονο. Εκεί του το είπα!

Ναι εγώ ξεκίνησα από αρκετά χαμηλά, αλλά όντως τελικά ήταν διδυμακια! Γι αυτό πολλές η χοριακη φορές δεν είναι ενδεικτική του αριθμού των εμβρύων!!! 

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν κρατηθηκα πηγα εκανα χοριακη μαζι με την γενικη αιματος 

3,6 με τιμες 3η εβδομαδα μετα την περιοδο 5-50

οκ θετικο κατ εμε

αλλα με τρωει μηπως ειναι η ενεση που εβαλα πριν 12 στις  27/2 (2 μερες πριν την ωοληψια)

 

Επεξεργάστηκαν by didi&k

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi&k said:

τελικα δεν κρατηθηκα πηγα εκανα χοριακη μαζι με την γενικη αιματος 

3,6 με τιμες 3η εβδομαδα μετα την περιοδο 5-50

οκ θετικο κατ εμε

αλλα με τρωει μηπως ειναι η ενεση που εβαλα πριν 12 στις  27/2 (2 μερες πριν την ωοληψια)

 

Ποια μέρα είσαι από μεταφορά και έκανες τεστ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, didi&k said:

πριν 6 μερες εκανα ετ κανονικα σε 5 μερες ειπε ο γιατρος να κανω χοριακη

Ανυπόμονη σε βρίσκω! Όντως αν θυμάμαι καλά, η pregnyl μένει καμιά δεκαριά μέρες στο αίμα. Πάμε για τα μεγάλα νούμερα σε 5 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Ανυπόμονη σε βρίσκω! Όντως αν θυμάμαι καλά, η pregnyl μένει καμιά δεκαριά μέρες στο αίμα. Πάμε για τα μεγάλα νούμερα σε 5 μέρες!

σε ευχαριστω πολυ ! δεν εκανα πρεγκνυλ εκανα μια παρομοια μιση δοση ομως 

ο αντρας μου επειμενει οτι δεν γινεται να δειχνει το αιμα μου χοριακη γιατι λεει ειναι μια ορμονη που εκρινει η μητρα μετα την εμφυτευση...

επρεπε να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης μετα την choriomon  να δω αν οντως σε δειχνει εγκυος αυτη η ενεση... πφ το μετανιωσα που δεν το εκανα..

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, didi&k είπε:

σε ευχαριστω πολυ ! δεν εκανα πρεγκνυλ εκανα μια παρομοια μιση δοση ομως 

ο αντρας μου επειμενει οτι δεν γινεται να δειχνει το αιμα μου χοριακη γιατι λεει ειναι μια ορμονη που εκρινει η μητρα μετα την εμφυτευση...

επρεπε να κανω ενα τεστ εγκυμοσυνης μετα την choriomon  να δω αν οντως σε δειχνει εγκυος αυτη η ενεση... πφ το μετανιωσα που δεν το εκανα..

25 Αυγούστου εκανα την ovitrelle, 27 Αυγούστου ωοληψια, 30 Αυγούστου έμβρυομεταφορά! Μέχρι 3 Σεπτεμβρίου έπαιρνα θετικά τεστ λόγω ovitrelle, 4 Σεπτεμβρίου αρνητικό, 8 Σεπτεμβρίου αχνό θετικό! Εγώ δεν μπορούσα να κρατηθώ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nurse1985 είπε:

25 Αυγούστου εκανα την ovitrelle, 27 Αυγούστου ωοληψια, 30 Αυγούστου έμβρυομεταφορά! Μέχρι 3 Σεπτεμβρίου έπαιρνα θετικά τεστ λόγω ovitrelle, 4 Σεπτεμβρίου αρνητικό, 8 Σεπτεμβρίου αχνό θετικό! Εγώ δεν μπορούσα να κρατηθώ! 

καλημερα !!

μετρησα τις μερες σου 10 μερες επαιρνες θετικο με την οβιτρελ και 11η πηρες αρνητικο

στεναχωρεθηκες λιγο τοτε? αλλαξε η ψυχολογια σου?

γιατι χθες ημουν καπως ολη μερα και φοβαμαι μην εκανα κακο στο εμβρυακι ...  με ψιλονευριασε κι ο γιος με το διαβασμα το μεσημερι και μετα 

με επιασε στη δουλεια ενα σφιξιμο στο στομαχι μου σαν αγχος σαν να ειχα φαει πετρες μετα με επιασε μια φουντωση μια ζεστενομουν μια κρυωνα 

ημερολογιακα συμφωνα με τις μερες σου εμενα 10η μερα ηταν το σαββατο 

θα δειξει... ελπιζω να ειναι η αρχη εμφυτευσης και οχι η ορμονη που μου εδωσαν πριν την ωοληψια

Επεξεργάστηκαν by didi&k

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, didi&k είπε:

καλημερα !!

μετρησα τις μερες σου 10 μερες επαιρνες θετικο με την οβιτρελ και 11η πηρες αρνητικο

στεναχωρεθηκες λιγο τοτε? αλλαξε η ψυχολογια σου?

γιατι χθες ημουν καπως ολη μερα και φοβαμαι μην εκανα κακο στο εμβρυακι ...  με ψιλονευριασε κι ο γιος με το διαβασμα το μεσημερι και μετα 

με επιασε στη δουλεια ενα σφιξιμο στο στομαχι μου σαν αγχος σαν να ειχα φαει πετρες μετα με επιασε μια φουντωση μια ζεστενομουν μια κρυωνα 

ημερολογιακα συμφωνα με τις μερες σου εμενα 10η μερα ηταν το σαββατο 

θα δειξει... ελπιζω να ειναι η αρχη εμφυτευσης και οχι η ορμονη που μου εδωσαν πριν την ωοληψια

Η ψυχολογία μου εκείνες τις μέρες γενικά ήταν χάλια εξαιτίας του καυγά με την πεθερα, γιατί γίναμε άνω κάτω οπότε, αν όλα τα υπόλοιπα ήταν οκ δεν ξέρω αλήθεια πως θα το έπαιρνα! Κοριτσουδι μου αν είναι να πιάσει το μωρο θα πιάσει!Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι παίζει τρελό ρόλο το στρες, αλλιώς γυναίκες που ζούνε σε χειρότερες συνθήκες από εμάς, δεν θα γεννουσαν ποτέ!Κάνε υπομονή 2 μερες ακόμη και μετά κάνε ένα τεστακι. Πάρε ένα με μπλε κι ένα με κόκκινη χρωστική γιατί συνήθως τύπου clear blue στην αρχή δείχνουν εξαιρετικά αχνά!!! 

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Nurse1985 είπε:

Η ψυχολογία μου εκείνες τις μέρες γενικά ήταν χάλια εξαιτίας του καυγά με την πεθερα, γιατί γίναμε άνω κάτω οπότε, αν όλα τα υπόλοιπα ήταν οκ δεν ξέρω αλήθεια πως θα το έπαιρνα! Κοριτσουδι μου αν είναι να πιάσει το μωρο θα πιάσει!Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι παίζει τρελό ρόλο το στρες, αλλιώς γυναίκες που ζούνε σε χειρότερες συνθήκες από εμάς, δεν θα γεννουσαν ποτέ!Κάνε υπομονή 2 μερες ακόμη και μετά κάνε ένα τεστακι. Πάρε ένα με μπλε κι ένα με κόκκινη χρωστική γιατί συνήθως τύπου clear blue στην αρχή δείχνουν εξαιρετικά αχνά!!! 

Ευχαριστώ μανούλα ♡

Αν κάνω τεστ θα σας ενημερώσω αλλιώς μια και καλή την παρασκευη

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi&k said:

Κορίτσια 0,4 αλλά 4 εμβρυακια στον κουβά :sad::cry::(:mellow:

 

Κοριτσάκι μου... λυπάμαι πολύ.. σε είχα στο μυαλό μου και με όλα αυτά που συμβαίνουν ξεχάστηκα. Μην στενοχωριέσαι. Μόλις περάσει όλο αυτό θα κάνεις κι άλλη προσπάθεια και θα είναι επιτυχής. Θα δεις.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, didi&k είπε:

Κορίτσια 0,4 αλλά 4 εμβρυακια στον κουβά :sad::cry::(:mellow:

 

Όχι ρε γαμωτο... Λυπάμαι πάρα πολύ κοπέλα μου... Κι εμένα η δική μου εβδομάδα δεν τελειώνει καλά. Είμαι στο νοσοκομείο με προωρες συσπασεις. 

2 ώρες πρίν, didi&k είπε:

Κορίτσια 0,4 αλλά 4 εμβρυακια στον κουβά :sad::cry::(:mellow:

 

Περίμενα όλη μέρα σήμερα να ακούσω τα καλά σου νέα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, Nurse1985 said:

μωτο... Λυπάμαι πάρα πολύ κοπέλα μου... Κι εμένα η δική μου εβδομάδα δεν τελειώνει καλά. Είμαι στο νοσοκομείο με προωρες συσπασεις. 

Κορίτσι εύχομαι όλα καλά.. ελπίζω να είναι false alarm και να γυρίσετε σπιτάκι.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Κοριτσάκι μου... λυπάμαι πολύ.. σε είχα στο μυαλό μου και με όλα αυτά που συμβαίνουν ξεχάστηκα. Μην στενοχωριέσαι. Μόλις περάσει όλο αυτό θα κάνεις κι άλλη προσπάθεια και θα είναι επιτυχής. Θα δεις.. 

ευχαριστω χθες ημουν καλυτερα απο οτι περιμενα αλλα σημερα ξυπνησα με μια απογοητευση οτι δεν προκειτε να ξαναζησω την περιοδο της εγκυμοσυνης

ζητησα απο το γιατρο να κανω υστεροσκοπιση και σκρατσινγκ

ο γιατρος δεν πιστευει οτι φταιει το ενδομητριο μου εχει καλη εικονα λεει, αλλα θα το κανουμε θα μου παρει και δεγμα dna ειπε, με την περιοδο του απριλιου θα τον παρω τηλεφωνο να μου πει τα διαδικαστικα ποτε και αν με αυτον τον κ#λονοιο 

 

γιατι ρε γμτ δεν μπορω να πιασω ενα ακομη παιδι...

7 ώρες πρίν, Nurse1985 είπε:

Όχι ρε γαμωτο... Λυπάμαι πάρα πολύ κοπέλα μου... Κι εμένα η δική μου εβδομάδα δεν τελειώνει καλά. Είμαι στο νοσοκομείο με προωρες συσπασεις. 

 

πως εισαι κοριτσακι? οποτε βρεις χρονο ελπιζω να μπεις και να μας πεις καλα νεα

σε ποια εβδομαδα εισαι 31?

υπομονη κοριτσακι αλλος ενας μηνας περιπου εμεινε σωστα?

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, didi&k είπε:

ευχαριστω χθες ημουν καλυτερα απο οτι περιμενα αλλα σημερα ξυπνησα με μια απογοητευση οτι δεν προκειτε να ξαναζησω την περιοδο της εγκυμοσυνης

ζητησα απο το γιατρο να κανω υστεροσκοπιση και σκρατσινγκ

ο γιατρος δεν πιστευει οτι φταιει το ενδομητριο μου εχει καλη εικονα λεει, αλλα θα το κανουμε θα μου παρει και δεγμα dna ειπε, με την περιοδο του απριλιου θα τον παρω τηλεφωνο να μου πει τα διαδικαστικα ποτε και αν με αυτον τον κ#λονοιο 

 

γιατι ρε γμτ δεν μπορω να πιασω ενα ακομη παιδι...

πως εισαι κοριτσακι? οποτε βρεις χρονο ελπιζω να μπεις και να μας πεις καλα νεα

σε ποια εβδομαδα εισαι 31?

υπομονη κοριτσακι αλλος ενας μηνας περιπου εμεινε σωστα?

Καρυοτοπο ζεύγους έχετε κάνει? Καταλαβαίνω τα συναισθήματα σου, αυτή την στιγμή δώσε στον εαυτό σου χρόνο να το επεξεργαστει, είναι ένα μικρό πένθος όλο αυτό που βιώνεις. 

Σε ότι αφορά εμένα, νόμιζα πως είχα γαστρεντεριτιδα, πήρα τηλέφωνο στα μαιευτικα επείγοντα και μου είπαν να το ελέγξουμε μήπως είναι πρόωρες συσπασεις και τελικά όντως ήταν. 

4 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Κορίτσι εύχομαι όλα καλά.. ελπίζω να είναι false alarm και να γυρίσετε σπιτάκι.

Δυστυχώς ο τράχηλος μέσα σε 16 ώρες κοντυνε απο τα 4 εκατοστά στα 2.6 εκ. και έχει μαλακώσει. Η αγωγή με adalat δεν με έπιασε και τώρα έχω όρο τοκολυτικο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nurse1985 είπε:

Καρυοτοπο ζεύγους έχετε κάνει? Καταλαβαίνω τα συναισθήματα σου, αυτή την στιγμή δώσε στον εαυτό σου χρόνο να το επεξεργαστει, είναι ένα μικρό πένθος όλο αυτό που βιώνεις. 

Σε ότι αφορά εμένα, νόμιζα πως είχα γαστρεντεριτιδα, πήρα τηλέφωνο στα μαιευτικα επείγοντα και μου είπαν να το ελέγξουμε μήπως είναι πρόωρες συσπασεις και τελικά όντως ήταν. 

Δυστυχώς ο τράχηλος μέσα σε 16 ώρες κοντυνε απο τα 4 εκατοστά στα 2.6 εκ. και έχει μαλακώσει. Η αγωγή με adalat δεν με έπιασε και τώρα έχω όρο τοκολυτικο. 

Δεν έχουμε κάνει καρυοτοπο ζεύγους ...

Nurse  μου ελπίζω να πάνε όλα καλά ευτυχώς που πήρες τηλέφωνο και σε πρόσεξαν για να σε ελέγξουν για πρόωρες συσπάσεις 

Περιμένουμε νέα σου από εσένα και τα μπεμπακια

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, didi&k είπε:

ευχαριστω χθες ημουν καλυτερα απο οτι περιμενα αλλα σημερα ξυπνησα με μια απογοητευση οτι δεν προκειτε να ξαναζησω την περιοδο της εγκυμοσυνης

ζητησα απο το γιατρο να κανω υστεροσκοπιση και σκρατσινγκ

ο γιατρος δεν πιστευει οτι φταιει το ενδομητριο μου εχει καλη εικονα λεει, αλλα θα το κανουμε θα μου παρει και δεγμα dna ειπε, με την περιοδο του απριλιου θα τον παρω τηλεφωνο να μου πει τα διαδικαστικα ποτε και αν με αυτον τον κ#λονοιο 

 

γιατι ρε γμτ δεν μπορω να πιασω ενα ακομη παιδι...

πως εισαι κοριτσακι? οποτε βρεις χρονο ελπιζω να μπεις και να μας πεις καλα νεα

σε ποια εβδομαδα εισαι 31?

υπομονη κοριτσακι αλλος ενας μηνας περιπου εμεινε σωστα?

@didi&k λυπάμαι πάρα πολύ, δν μπορώ να σου πω κάτι άλλο γιατί ξέρω δε βοηθάει.

@Nurse1985 κοριτσάκι όλα να πάνε καλά. Περιμένουμε καλά νέα σου

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2020 at 9:37 ΜΜ, rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα...μπορεις να μεταφερθείς στο parents cafe.gr...Υπάρχει θέμα κ με εξωσωματικη είμαστε πάρα πολλές κοπέλες κ άλλες τόσες με δανεικά....θα σε βοηθήσουν πολλές...

Γεια σου.δεν βρηκα καποιο τιτλο να με βοηθησεινσχετικα με δανεικα μονο το φτωχες ανατοκριτριες.μπορεις να μου πεις ακριβως πως λεγεται;;εγω παω στανταρτ για δανεικα ειναι σιγουρο και αποφασισμενο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fotia είπε:

Γεια σου.δεν βρηκα καποιο τιτλο να με βοηθησεινσχετικα με δανεικα μονο το φτωχες ανατοκριτριες.μπορεις να μου πεις ακριβως πως λεγεται;;εγω παω στανταρτ για δανεικα ειναι σιγουρο και αποφασισμενο πλεον.

Καφέ IVF  με δωρεά ωαρίων...ετσι λέγεται...

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Fotia είπε:

Γεια σου.δεν βρηκα καποιο τιτλο να με βοηθησεινσχετικα με δανεικα μονο το φτωχες ανατοκριτριες.μπορεις να μου πεις ακριβως πως λεγεται;;εγω παω στανταρτ για δανεικα ειναι σιγουρο και αποφασισμενο πλεον.

parentscafe / θελουμε να γινουμε γονεις / καφε εξωσωματικης

ειμαι και εγω εκει 

εχει πολλες κοπελες με δανεικα που θα σε κατατοπισουν 

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, didi&k είπε:

parentscafe / θελουμε να γινουμε γονεις / καφε εξωσωματικης

ειμαι και εγω εκει 

εχει πολλες κοπελες με δανεικα που θα σε κατατοπισουν 

Σε ευχαριστω πολυ να σε ρωτησω κατι γτ το νευρικο μου συστημα θα καταρευσει με το site πρεπει σε καθε νεα σελιδα που θελω να μπω πχ στο καφε εξωσωματικης τωρα να ξανασυνδεθω;;;;;;δεν με αφηνει να κανω παραθεση μου λεει η δυνδεση η εγγραφη.εντωμεταξυ βαζω κωδ κ δ μ το δεχεται κ εχω αρχισει και εκνευριζομαι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...