Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποτρίχωση και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

maria βάζεις την emla περίπου 1 ώρα πριν την αποτρίχωση, για να δράσει καλά. Μετά την αφαιρείς με χαρτί, οπότε το δέρμα σου θα είναι στεγνό.

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης χρησιμοποιείτε αποτριχωτική μηχανή, κάποια κρέμα ή οποιοδήποτε άλλο μέσο αποτρίχωσης; Μπορώ να χρησιμοποιήσω αποτριχωτική κρέμα στην περιοχή της κοιλιάς (κάτω από τον αφαλό) ή μήπως απαγορεύεται;

Δεν γίνεται να πηγαίνω στο γιατρό .... καταλαβαίνεται σε αυτήν την κατάσταση, και δεν θέλω να χρησιμοποιώ ξυράφι.

Είναι κάποια πράγματα που δεν μπορώ να τα ρωτήσω στο γιατρό, λογικό δεν είναι;

Χρειαζόμουν πολύ θάρρος για να γράψω αυτό το post.

 

εγω την ειχα κανει αυτη την ερωτηση στο γιατρο μου οταν ημουν στο πρωτο τριμηνο (χωρις ντροπη) και μου ειπε πως μπορω αφοβα....ναι ξερετε ποναω παραπολυ οταν κανω αποτριχωση (με μηχανη)...του λεω και μου απανταει ...κανενα προβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και ως νέα μέλλουσα μαμά έχω κι εγώ τις δικές μου απορίες σε σχέση με την αποτρίχωση. Από παλιά είχα πρόβλημα αυξημένης τριχοφυίας στο πρόσωπο. Στην αρχή το καταπολεμούσα με λέιζερ μέχρι που έγινε πιο διαδεδομένη η φωτόλυση. Δοκίμασα και την φωτόλυση και έχω να πω ότι είδα μεγάλη διαφορά. Όμως δεν πρόλαβαν να 'εξαφανιστούν'. Έμαθα ότι είμαι έγκυος και δεν εκανα ξανά. Είμαι 11 βδομάδων τώρα και οι τρίχες έχουν αγριέψει και χοντρύνει. Δοκίμασα αποτρίχωση με μέλι όμως έχουν δυναμώσει τόσο πολύ που δυσκολέυτηκαν να βγούν. Αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν επιτρέπεται η χρήση λέιζερ ή φωτόλυσης κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης στο πρόσωπο ή αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Γειά σας, δείτε και εδώ 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...