Nurse1985

Χαμηλη ΑΜΗ, και τώρα τι κάνουμε?

Recommended Posts

Διαφημίσεις

On 16/3/2019 at 2:48 ΠΜ, Nurse1985 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τουλάχιστον ήσουν τυχερή και δεν μπήκες σε παραπάνω μπελάδες!!! 

Κοριτσια μου να σας πω και την δικη μου ιστορια. Στα 38 μετα απο 6 μηνες προσπαθειας και μια βιοχημικη κυηση αποφασισα να μην περιμενω αλλο και επισκεφτηκα το κεντρο εξωσωματικης.Μου προτειναν να κανω  αμη. Το αποτελεσμα 1.1 χαμ. γονιμοτητα.Εκλεισα ραντεβου για να περασω απο επιτροπη κ μετα απο 4 μηνες ξεκινησα το μακρυ προτοκολλο. Πρωτος υοερηχος 1 ωαριο... Και αυτο τζουφιο.... Κλαμμα κ κακο..δευτερη προσπαθεια 3 ωαρια κ εβαλα 2 εμβρυα στην καταψυξη... 3η προσπαθεια 2 ωαρια 1 εμβρυο στην καταψυξη.... 4η 2 ωαρια ενα εμβρυο και στην πεμπτη ενω μεγαλωναν 3 ωοθηλακια μονο το 1 ειχε αυγουλακι αλλα προχωρησε σε εμβρυο...Εκει ειπα στο γιατρο μου οτι εγω εχω τελειωσει..... Οτι ειχα να δωσω το εδωσα..... Βγαλαμε τα 5 εμβρυακια και τα 3 εγιναν βλαστοκυστες...."Φυτεψαμε" τα δυο κ αυτη τη στιγμη ο τριων μηνων γιος μου κοιμαται διπλα μου!Να σας πω οτι μεσα σε ολα ξαναεκανα αμη κ ειχε πεσει στο 0.80...οποτε φανταζομαι μεγαλη σημασια εχει η ποιοτητα! Ευχομαι σε ολες καλη επιτυχια! Αν κ θα την εχετε σιγουρα! Ο επιμενων νικα! 

• Μου αρέσει 1
    • Ευχαριστώ! 1

Εμένα μου είπε θα δοκιμάσουμε το βραχύ πρωτόκολλο αυτή τη φορά. Σ΄ ένα μήνα περνάω επιτροπή. Μετά αμέσως προσπάθεια. 

Στην επιτροπή δείξατε και την ΑΜΗ; επειδή δεν είναι στις υποχρεωτικές εξετάσεις. αλλά σκέφτομαι, όταν δουν την fsh μου που είναι ψηλή, μήπως ρωτήσουν. την προηγούμενη φορά η fsh ήταν τσιμπιμένη αλλά στα όρια κ δεν θεωρήθηκε ένδειξη για κάτι. Τώρα όμως υπάρχει περίπτωση η επιτροπή να τη δει και να θεωρήσει ότι υπάρχει πρόβλημα; και αυτό να επηρεάσει και την ποσότητα φαρμάκων που θα γράψουν; 

Just now, Έσπερος είπε:

Εμένα μου είπε θα δοκιμάσουμε το βραχύ πρωτόκολλο αυτή τη φορά. Σ΄ ένα μήνα περνάω επιτροπή. Μετά αμέσως προσπάθεια. 

Στην επιτροπή δείξατε και την ΑΜΗ; επειδή δεν είναι στις υποχρεωτικές εξετάσεις. αλλά σκέφτομαι, όταν δουν την fsh μου που είναι ψηλή, μήπως ρωτήσουν. την προηγούμενη φορά η fsh ήταν τσιμπιμένη αλλά στα όρια κ δεν θεωρήθηκε ένδειξη για κάτι. Τώρα όμως υπάρχει περίπτωση η επιτροπή να τη δει και να θεωρήσει ότι υπάρχει πρόβλημα; και αυτό να επηρεάσει και την ποσότητα φαρμάκων που θα γράψουν; 

Οχι την αμη δεν την εδειξα...  με ρωτησαν μονο για ποιο λογο κανω εξωσωματικη κ γω τους απαντησα αυτο που μου ειπαν στο κεντρο... Ανεξηγητη υπογονιμοτητα....Και φυσικα οτι φαρμακα μου εγραψε το κεντρο αυτα εγκριθηκαν.... Αυτο που καταλαβα ειναι οτι οι περισσοτερες πηραν εγκριση εκτος απο κανα δυο που πηγαιναν για 5η 6η φορα κατι που φανταζομαι θεωρουν λιγο υποπτο! Γενικα παντως δε ρωτανε κ πολλα πραγματα! 

7 hours ago, Έσπερος said:

Εκτός και αν η τιμή είναι ιδιαίτερα ανεβασμένα δεν νομίζω να σε απορρίψουν.

Just now, kotsifikos είπε:

Εκτός και αν η τιμή είναι ιδιαίτερα ανεβασμένα δεν νομίζω να σε απορρίψουν.

Δεν ξέρω, δεν έχω τις γνώσεις για να ξέρω τι θα θεωρήσουν εκείνοι ιδιαίτερα ανεβασμένο. Θα ρωτήσω την κοπέλα του κέντρου που φτιαχνει το παραπεμπτικό. Υποθέτω όμως ότι με μια επιτυχημένη προσπάθεια ηδη, έχουν δει ότι τα φάρμακα φέρνουν αποτέλεσμα, έστω και φτωχό, άρα λογικά δεν κινδυνεύω. 

On 3/15/2019 at 9:40 PM, Nurse1985 said:

Εγώ να δεις πως είμαι σήμερα. Ο ακτινολόγος είπε ότι είναι πολύ χαμηλή η πιθανότητα να είναι κακοήθεια αλλά φοβάμαι... Και σοκαρίστηκα να πω την αλήθεια. 

Ευχομαι να ειναι ολα καλα κοπελα μου.

Καλη δυναμη ευχομαι!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα