Χορηγία Επικοινωνίας:  Ημερίδα για τον Θηλασμό στην Θεσσαλονίκη! 
15/12  Σάββατο 10:00 πμ | Ξενοδοχείο The Met

Είσοδος Ελεύθερη 

Πατήστε στην εικόνα ή εδώ για περισσότερες πληροφορίες  

Χριστίνα92

Μείωση συμπτωμάτων εγκυμοσύνης 12η εβδομαδα

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ! Ειμαι έγκυος στο πρωτο  μου παιδάκι μετά από μια παλινδρομη κύηση στην 6 εβδομάδα .Τωρα ειμαι 12 εβδομαδων έκανα εχθες αυχενικη και περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα του pap-A .Στο μεταξύ παρατηρώ ότι εδώ και κάποιες μέρες η ανάγκη για ουρηση έχει μειωθεί  και έχουν ελαττωθεί οι επισκέψεις στην τουαλέτα. Παράλληλα άρχισε να βελτιώνεται και η όρεξη μου (καθώς δεν μπορούσα να φάω ορισμένα φαγητά) . Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ; Τα φώτα σας !

Διαφημίσεις

On 4/12/2018 at 4:14 ΜΜ, Χριστίνα92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Ειμαι έγκυος στο πρωτο  μου παιδάκι μετά από μια παλινδρομη κύηση στην 6 εβδομάδα .Τωρα ειμαι 12 εβδομαδων έκανα εχθες αυχενικη και περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα του pap-A .Στο μεταξύ παρατηρώ ότι εδώ και κάποιες μέρες η ανάγκη για ουρηση έχει μειωθεί  και έχουν ελαττωθεί οι επισκέψεις στην τουαλέτα. Παράλληλα άρχισε να βελτιώνεται και η όρεξη μου (καθώς δεν μπορούσα να φάω ορισμένα φαγητά) . Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο ; Τα φώτα σας !

Δεν αναφέρεις κάτι περιεργο. Οι επισκεψεις στην τουαλετα θα εχουν διακυμανσεις, τουλαχιστον μεχρι το τριτο τριμηνο που οντως πιεζεται αρκετά η κυστη. Οι ναυτιες κλπ συνηθως υποχωρουν μετα το 1ο τριμηνο. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου (και την όρεξη για το φαγητό:P).

• Μου αρέσει 1

15 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Δεν αναφέρεις κάτι περιεργο. Οι επισκεψεις στην τουαλετα θα εχουν διακυμανσεις, τουλαχιστον μεχρι το τριτο τριμηνο που οντως πιεζεται αρκετά η κυστη. Οι ναυτιες κλπ συνηθως υποχωρουν μετα το 1ο τριμηνο. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου (και την όρεξη για το φαγητό:P).

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!πραγματικά είχα ένα άγχος με τα συμπτώματα και λόγω της προηγούμενης  παλινδρομης επηρεάζομαι αρνητικά δυστυχώς και ακόμα φοβάμαι πολύ.. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα