Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος εμβρυου στην 34η-35η


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα και απο εμενα....στην 35η εβδομαδα εμενα η μικρη μου ηταν 2505 και γεννησα μετα απο 10 μερες ακριβως 2430 απο οτι μου ειπαν στο νοσοκομειο, οποτε η αποκλιση ηταν εμφανης σε εμενα.....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια

μετρηθήκαμε σήμερα 36 + 2 είμαστε 2886

σε δέκα μέρες θα τα φτάσουμε τα 3 κιλά?

καλημερα!τελειο το βαρος σας!!!!!εννοειται οτι θα φτασετε 3!καθε εβδ.παιρνει περιπου 200 γρ.μετα τον 8ο.με το καλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορ

τσια γεννησα εχθες. Με επιασαν οι πονοι. 2850 το μωρο.

 

Να σου ζησει γερο και καλοτυχο να ειναι!!!την κορουλα σου σε ποια εβδομαδα την γεννησες?? ρωταω απο περιεργια να δω αν ισχυει οτι το δευτερο το γεννας καμια εβδομαδα- δυο πιο πριν!!!Να σου ζησει και παλι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια, εμεις μετρηθηκαμε στις 34 και ειμαστε 2225! Οταν ρωτησα αν αυτο ειναι καλο μου ειπε πως φυσικα και ειναι και μου επισυμανε οτι το κεφαλακι μας εχει το σωστο μεγεθος για 34 εβδομαδες ενω το ποδαρακι μας ειναι 35 εβδομαδων σε μεγεθος.Λετε να ειναι ψηλο το αγορακι μου; :cool:Παντως ο αντρας μου ειναι 1,86!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα κοριτσια εγω εχτες πηγα στην γιατρο μου 35+1εβδ.και η κυρια ηταν 2,700 και με πολυ μαλακι τοσο πολυ που μου λεει αμα γεννηθει θα της φιαξουμε αλογουρα εμενα η γιατρος μου ειπε ειναι μια χαρα στα κιλα της αλλα εμενα μου φενετε λιγο μεγαλη και απο οτι βλεπω και εδω εκτος απο μερικες μαμαδες τα περισοτερα μπεμπουλινια ειναι πιο μικρα απο την κυρια μου και ξεχασα να σας πω οτι μου ειπε υπαρχει περιπτοση γεννησεις και σε 2 ευδομαδες κιολας αυτα απο εμενα τςρα δεν ξερω εσεις τι λετε ειναι πολη μεγαλη για την ευδομαδα π ειμαι περιμενω απαντιση σας:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω εχτες πηγα στην γιατρο μου 35+1εβδ.και η κυρια ηταν 2,700 και με πολυ μαλακι τοσο πολυ που μου λεει αμα γεννηθει θα της φιαξουμε αλογουρα εμενα η γιατρος μου ειπε ειναι μια χαρα στα κιλα της αλλα εμενα μου φενετε λιγο μεγαλη και απο οτι βλεπω και εδω εκτος απο μερικες μαμαδες τα περισοτερα μπεμπουλινια ειναι πιο μικρα απο την κυρια μου και ξεχασα να σας πω οτι μου ειπε υπαρχει περιπτοση γεννησεις και σε 2 ευδομαδες κιολας αυτα απο εμενα τςρα δεν ξερω εσεις τι λετε ειναι πολη μεγαλη για την ευδομαδα π ειμαι περιμενω απαντιση σας:confused:

 

Μέχρι 3 κιλά είναι στα φυσιολογικά όρια στη βδομάδα σου. Εμένα το μικρό μου 35 +2 είναι μόλις 2.115 δηλαδή στα κατώτερα φυσιολογικά όρια. Τι να κάνουμε άλλα είναι μικρά κι άλλα μεγάλα γερά να είναι και να γεννηθούν με το καλό τα μωράκια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα,ειμαι 34 εβδομαδων κ πριν λιγες μερες αφου διαπιστωσα οτι οι κηνισεις του μωρου ειναι πιο ηπιες κ αραιες καναμε ντοπλερ κ βρηκαμε χαμηλο αμνιακο κ οτι η μικρη σε 2 βδομαδες εχει παρει μονο 50 γραμμαρια!ειναι 2 κιλα!αν δεν παρει σε μια βδομαδα θα μου την παρει ειπε ο γιατρος!ξερει κανεις η αν εχει κανεις εμπειρια αν χρειαστει θερμοκοιτιδα κ για ποσο?κ αν φτασει 2,200 που λεει ο γιατρος οτι μπορει να γλυτωσει τη μοναδα παλι μικρη δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα και εγώ μια παρόμοια εμπειρία με το γιο μου ξαφνικά έπεσαν οι ρυθμοί ανάπτυξης του στην 31-32 εβδομάδα λόγω διάφορων θεμάτων και ο γιατρός μου επέμενε ότι εάν συνεχίσει με αυτό τον ρυθμό συνδυαζόμενο με τα υπόλοιπα προβλήματα θα έπρεπε να γεννήσω πρόωρα, το οποίο και συνέβη στην 35 εβδομάδα. Γέννησα το μικρούλη μου 2.570 κιλά μπήκε θερμοκοιτίδα για κάποιες ημέρες λόγω αναπνευστικού και όχι λόγω βάρους. Στην θερμοκοιτίδα έχασε βάρος και τον πήραμε σπίτι περίπου 2.100 κιλά. Το βάρος για τα μωράκια από όσο γνωρίζω και το έχω ψάξει από μονό του και εφόσον είναι από 2 κιλά και πάνω δεν είναι κριτήριο για να μπει ένα μωρό στην θερμοκοιτίδα. Θέλω να πω ότι εάν το μωράκι σου δεν έχει κανένα άλλο θέμα (πχ αναπνευστικό) και είναι 2 κιλά ίσως να μην χρειαστεί καθόλου. Ο δικός μου εάν δεν είχε παρουσιάσει αναπνευστικές δυσκολίες δεν θα είχε μπει στην θερμοκοιτίδα. Όπου ακόμα και τέτοιες να παρουσιάσει στα προωράκια είναι συνηθισμένες και περαστικές γρήγορα. Μην ανησυχείς, το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά θα δεις οτι όλα θα πάνε καλά. Σου εύχομαι να έχεις ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου και αυτά θα τα ξεχάσεις γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...