Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαρος εμβρυου στην 34η-35η


Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια..γέρο να είναι και τίποτα άλλο.Απλά μου έκανε εντύπωησ η απότομη αυξηση βάρους.Μέχρι πριν λίγες μέρες ήταν προς το μικρούλη για αυτό ρωτάω.ΚΟντεύω και εγώ αντε να τελειώνω γιατί κουράστηκα πολύ, ανυπομονώ να δω και το μπεμπέ επιτέλους μιας και δεν μας έκανε την χάρη στα 3d να δούμε φατσούλα.Δόξα τον θεό πάντως αο φαί καλά πάω και αυτό τον μήνα.Ευτυχώς δεν πήρα πολλά κιλά.Να χαίρεστε τα μωράκια σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό με το 3D το έπαθα κι εγώ και το ειχα απορία πραγματικα, αν γίνεται να μη φαίνεται. Τη μια δεν είχε πολλά αμνιακά τριγύρω και δε φαινόταν, την άλλη είχε τη φατσα κολλημένη στον πλακούντα, την άλλη υποτίθεται πως θα επρεπε να φαινόταν και δεν καταλάβαινα ΤΙΠΟΤΑ. Μήπως τελικά το μηχανημα είναι μάπα;;;

nrG6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι πολλές κοπέλες το βλέπουν εμεις μάλλον ήμασταν λίγο άτυχεςς.Εμένα ποτε δεν ειχε καλη θέση και δεν βοηθούσε και ο πλακούντας που ηταν απο πάνω.Και μετα το 3d που έχει ο γιατρός μου δεν χωράει την φατσούλα γιατι έχει μεγαλώσει πλέον.Ισως αλλο μηχάνημα να φαινοταν αλλα σιγα τώρα ..θα γουν και θα τα δούμε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πηγα σημερα για υπερηχο, ειμαι στην 34η εβδομαδα, 33+4 για την ακριβεια και μαντεψτε ποσο ηταν η κορη μου............. 2900

Στην αρχη ο γιατρος κοιταγε, ξανακοιταγε και χτυπαγε τα δαχτυλα του στο μηχανημα, με τον αντρα μου πηγαμε να παθουμε εμφραγμα απο τι φοβο μας ιτι κατι δεν πηγαινε καλα, τελικα τον ρωτησα δεν αντεξα απο το αγχος μου και μου απαντησε με υφος εκπληξης! Ειναι πολυ μεγαλο μωρο και μεχρι να φυγουμε πρεπει να το επανελαβε 10 φορες, ειχε παθει σοκ.

Η αληθεια ειναι οτι και εγω ξαφνιαστηκα λιγακι αλλα οκ ειναι στα φυσιολογικα πλαισια, κι αφου δεν εχω ζαχαρο ολα καλα!

Να δω πως θα το βγαλουμε:-)

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι μόνο ο δικός μου είναι χοντρούλης εμείς 34w&2 d ήμασταν 2870gr και μας είπε ο γιατρός ότι είναι μεγάλος αλλά μ άλλον θα γεννηθεί νωρίτερα τώρα από πως θα βγει είναι το θέμα....μου το υπολόγισαν γύρω στα 4000-4100...μπαρμπουνάκι....γερά να είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ και εμενα καπου τεσσερα το υπολογιζουν, τι τραβαμε!

Να φανταστεις τωρα ειμαι παλι για καμπυλη ζαχαρου για προληπτικους λογους πιστευω αφου η προηγουμενη δεν εδειξε τιποτα.

Ειμαι απο το πρωι εδω στο διαγνωστικο με τεσσερις ληψεις, εχω λιωσει απο την πεινα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ και εμενα καπου τεσσερα το υπολογιζουν, τι τραβαμε!

Να φανταστεις τωρα ειμαι παλι για καμπυλη ζαχαρου για προληπτικους λογους πιστευω αφου η προηγουμενη δεν εδειξε τιποτα.

Ειμαι απο το πρωι εδω στο διαγνωστικο με τεσσερις ληψεις, εχω λιωσει απο την πεινα!!!!

 

 

Πως και δεν το είχε παει χαμπάρι νωρίτερα ο γυναικολογος σου ότι είναι μεγάλο το μωρο? μεγάλωσε τόσο απότομα απο τον έναν υπέρηχο στον άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι απο την αρχη μου την βγαζουν δυο βδομαδες μπροστα στην αναπτυξη της απλα αυτο που λες, πηρε σε δυο βδομαδες 1 κιλο. Παιζει βεβαια και το σεναριο να μην μου την μετρησανε καλα στο προηγουμενο αφου δεν καθοταν καθολου καλα για μετρηση. Παντως πηρα και τα αποτελεσματα τωρα της καμπυλης και ειναι μια χαρα, δεν εχω ζαχαρο, υγεια ναχει... Εσενα ηταν απο την αρχη πιο μεγαλος ή πηρατε αποτομα;

Link to comment
Share on other sites

Και μας απότομα πήρε βάρος! Όλο μικρός προς φυσιολογικός έβγαινε και μου έκανε εντύπωση που τελικά τον έβγαλε 1,5 εβδομάδα μεγαλύτερο στο dopler!Πάντως κάνουν κ λάθη σε μια φίλη μας της είπαν ότι με το ζόρι θα περάσει τα 3 κιλά και γεννήθηκε 3500 τελικά μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα και ο μεγαλος μου ηταν 3600, πραγματικα το μονο που θελω ειναι να ειναι υγειες. Ετσι κι αλλιως κοντευουμε πια, ανυπομονω παρα πολυ να την παρω αγκαλιτσα, ευτυχως τρεχω με τον μεγαλο και περναει η ωρα μου, αλλιως;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αυτά τα μωράκια μας.....μας έχουν πάρει τα μυαλά..... μια χαρούλα είναι όλα,΄τι λίγο πιο μικρά τι λίγο πιο μεγάλα ?

Άντε να τα γεννήσουμε επιτέλους να τα κρατήσουμε αγκαλίτσα!

άντε να γεννήσουμε γενικά, δεν έχω κλείσει μάτι πάλι απο τους πόνους στη λεκάνη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εκανα το ντοπλερ 33+3μερες και η μπουμπου ηταν 2280, πητ εχω 21/12 σημερα ομως με εχει πεθανει η μεση, οπως λεει και η μαρια ζενα, στριφογυριζω ολη νυχτα, αντε με το καλο σε ολες μας!!!!!!

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στην 36η εβδομαδα, απο πονους αλλο τιποτα.

Απο τη μια λεω δεν αντεχω αλλο σωματικα αλλα απο την αλλη δεν θελω να γεννησω ακομα για να ειναι καλα η μπουμπου μου αλλα και αυτη ειναι πολυ μεγαλη πια!!

Link to comment
Share on other sites

3300 το βαρος μας χτες στις 36+1 και συνεχιζουμε..... Πραγματικα σωματικα ειμαι ενα ερειπιο........Ασε που ξεκινησανε και οι εμετοι τωρα στο τελος, καθε μερα στις 09:30

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα...

 

34+4 χθες που πήγαμε για υπερηχο και μας το εβγαλε 3126. Μάλλον όμως υπάρχει κάποια απόκλιση προς τα κάτω ειπε η γιατρός. Πριν 2 βδομάδες το είχε βγάλει 2370. Μάλλον πρόκειται για μεγάλο μωρο πάντως ούτως η άλλως...

[URL="http://lilypie.com/"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/YQbzp3.png[/IMG][/URL]

[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/uJK3p3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

34+4 χθες που πήγαμε για υπερηχο και μας το εβγαλε 3126. Μάλλον όμως υπάρχει κάποια απόκλιση προς τα κάτω ειπε η γιατρός. Πριν 2 βδομάδες το είχε βγάλει 2370. Μάλλον πρόκειται για μεγάλο μωρο πάντως ούτως η άλλως...

Κι εμενα καπου τοσο το βγαζανε στις 35 εβδομαδες και τελικα γεννηθηκε στις 39 και 6...4520γρ!!!Μια χαρα απλα μην αγορασεις φορμακια για νεογεννητο,απο 3 μηνων και πανω!Με το καλο σου ευχομαι ενα γερο γερο θρεφταρακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ και εμενα καπου τεσσερα το υπολογιζουν, τι τραβαμε!

Να φανταστεις τωρα ειμαι παλι για καμπυλη ζαχαρου για προληπτικους λογους πιστευω αφου η προηγουμενη δεν εδειξε τιποτα.

Ειμαι απο το πρωι εδω στο διαγνωστικο με τεσσερις ληψεις, εχω λιωσει απο την πεινα!!!!

Κι εμενα επειδη τον βλεπανε μεγαλο με ειχανε βαλει 3 φορες να κανω καμπυλη..και ολα φυσιολογικα!!!4520 στις 39 και 6.Με το καλο σου ευχομαι!!Υπαρχουνε και μεγαλα μωρακια!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα καπου τοσο το βγαζανε στις 35 εβδομαδες και τελικα γεννηθηκε στις 39 και 6...4520γρ!!!Μια χαρα απλα μην αγορασεις φορμακια για νεογεννητο,απο 3 μηνων και πανω!Με το καλο σου ευχομαι ενα γερο γερο θρεφταρακι!!!

 

Σοβαρά;; Ουαο!!! 4,5κιλα; Εγω θα γεννησω λιγο πριν κλείσω τις 38 εβδομάδες αν πάμε με προγραμματισμένη καισαρικη όπως υπολογίζουμε..βέβαια λόγω συσπασεων που έχω δε ξέρω αν συμβεί κάτι πιο νωρίς... Πάντως με έβαλες να σκεφτώ να ανοίξω τη βαλίτσα με τα ρούχα του μωρου και να δω αν χρειάζεται αναθεώρηση!!! Βλέπεις έβαλα μέσα και λίγα φορμακια του πρώτου μου γιου μεγέθους tiny baby καθώς εκείνος γεννήθηκε πρόωρα και ήταν 2,5κιλα!! Μήπως πρέπει να του βάλω κι αλλα πιο μεγάλα;; Χιχι..ευτυχώς τα έχω όλα πλυμενα και ετοιμα...μακάρι να γεννηθεί γερό πρώτα απο όλα!!!

[URL="http://lilypie.com/"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/YQbzp3.png[/IMG][/URL]

[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/uJK3p3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;; Ουαο!!! 4,5κιλα; Εγω θα γεννησω λιγο πριν κλείσω τις 38 εβδομάδες αν πάμε με προγραμματισμένη καισαρικη όπως υπολογίζουμε..βέβαια λόγω συσπασεων που έχω δε ξέρω αν συμβεί κάτι πιο νωρίς... Πάντως με έβαλες να σκεφτώ να ανοίξω τη βαλίτσα με τα ρούχα του μωρου και να δω αν χρειάζεται αναθεώρηση!!! Βλέπεις έβαλα μέσα και λίγα φορμακια του πρώτου μου γιου μεγέθους tiny baby καθώς εκείνος γεννήθηκε πρόωρα και ήταν 2,5κιλα!! Μήπως πρέπει να του βάλω κι αλλα πιο μεγάλα;; Χιχι..ευτυχώς τα έχω όλα πλυμενα και ετοιμα...μακάρι να γεννηθεί γερό πρώτα απο όλα!!!
Ολα καλα σου ευχομαι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
Χτες έκανα το doppler και έδειξε ότι η κόρη μας ζυγίζει σχεδόν 2.900 ! Ζουμπουρλούδικο...

 

και εμένα στις 36 είναι 3000 σχεδόν και με φόβησε λίγο ο γιατρος,μου είπε οτι τελειόμηνο θα παει πανω απο 4 κιλά και θα χρειαστεί να σκεφτω την καισαρική ίσως....πφφφφφφφφ αγχώθηκα

Link to comment
Share on other sites

και εμένα στις 36 είναι 3000 σχεδόν και με φόβησε λίγο ο γιατρος,μου είπε οτι τελειόμηνο θα παει πανω απο 4 κιλά και θα χρειαστεί να σκεφτω την καισαρική ίσως....πφφφφφφφφ αγχώθηκα

Φαγανά τα μωράκια μας! Θα έκανα καισαρική ούτως ή άλλως, καθώς έχω πολύ υψηλή μυωπία. Όσο για 'σένα, stallitsa, να μην φοβάσαι, όλα θα πάνε καλά και σου εύχομαι ένα γερό μωράκι!

0mthp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...