Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερώτηση για τα 225 ευρώ/μήνα στον λογοθεραπευτή


Recommended Posts

On 18/8/2022 at 11:49 ΜΜ, μαγιοπουλας είπε:

Ναι.βεβαια.πηγα σε αναπτυξιολογο .είναι πολύ απλή διαταραχή είπε κ φεύγει γρήγορα γιατί μπορεί να τα προφέρει.Κ πράγματι. Έχει καθαρίσει ο λόγος.Χρειαζεται κανένας μήνας ακόμη δουλειά βλέπω στην ουσία.

Για τη φίλη σου που λες,το Ρ εχει παράθυρο έως τα εξιμισι.Σε ποια ηλικία ξεκίνησε?Αν δεν έχει πει τα σύμφωνα χρειάζεται περισσότερος χρόνος. Τα 2 .5 γι αυτο μου φαίνεται πολύ όμως.

 

Η συγκεκριμενη αναπτυξιολογος ψεύτικη διάγνωση δεν δίνει.ουτε κι εγω θα το ήθελα γιατί αυτό είναι κάτι που περιέχει κ φαίνεται στο αμκα του παιδιού.Δεν ξέρω πως μπορώ να το βρω μπροστά μου .Έτσι κι αλλιώς ει αι μικρο το διάστημα που θα κάνει κ δεν είναι πολλά τα λεφτά.

Ειχε ξεκινησει απτο προνηπιο το ειχαν επισημάνει οι δασκάλες στην μαμα του ότι δεν μιλάει καθολου καθαρά γενικα . Παντως διορθώθηκε εντελώς . 

Βασικά φαινετε μονο στον εοπυ η διάγνωση δεν νομίζω ότι επηρεάζει κάπου γενικα στην ζωή σου γιατί εκτός αυτούς γιατρούς δεν βγαίνει κάπου αλλού ιδιωτικοί αναπτυξιολογοι γενικα ρωτάνε αν θέλεις να σου δικαιολογησουν κάτι παραπάνω.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

Ειχε ξεκινησει απτο προνηπιο το ειχαν επισημάνει οι δασκάλες στην μαμα του ότι δεν μιλάει καθολου καθαρά γενικα . Παντως διορθώθηκε εντελώς . 

Βασικά φαινετε μονο στον εοπυ η διάγνωση δεν νομίζω ότι επηρεάζει κάπου γενικα στην ζωή σου γιατί εκτός αυτούς γιατρούς δεν βγαίνει κάπου αλλού ιδιωτικοί αναπτυξιολογοι γενικα ρωτάνε αν θέλεις να σου δικαιολογησουν κάτι παραπάνω.  

Οχι .δεν θα το ήθελα.ψια μια απλή διαταραχή στην αρθρωση τραυλισμος, δυσκολια στη γραφη κ αλλες λάιτ δυσκολίες δεν δημιουργειται πουθενα προβλημα..Εαν ομως γραφτεί δεπυ η κάτι πιο βαρύ όπως πχ αυτισμός μπαίνουν οι ασφαλιστικές με το νόμο κ δεν δικαιολογούν πράγματα.Ενα αυτιστικό παιδί πχ μπορεί να εινσι επιρρεπές σε ατύχημα οπότε δεν υπάρχει κάλυψη σε περίπτωση ατυχήματος.

Όπως σε όλα ετσι κ σε αυτο πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στις διαγνώσεις .

Φια το παιδάκι που λες στη λογοθεραπεια θα πρέπει να είχε ε τον δυσκολία για να κρατήσει τότε.Κ το "ρ"εχει περιθώριο έως τα έξι. 

Τα γράφω αυτά γιατί η αξιολόγηση πρέπει να γίνεται από έμπιστο αναπτυξιολογο κ όχι από τα κέντρα γιατί υπάρχει μεγάλη εκμεταλευσηωστο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...