Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατροί στην Θεσσαλονίκη για περιδεση


Recommended Posts

On 25/9/2018 at 11:21 ΜΜ, Eleni 86 είπε:

Ειμαι Θεσσαλονικη.Ακομη γυρνάω σε γιατρους και δεν εχω καταλαβει αν.η χοριοςμνιτιδα ανοιξε τον σακο και προκαλεσε προωρο τοκετο ή αν το ανοιγμα τραχηλου δημιουργησε τοκετο.Όπως και να χει με προβλημάτισε το γεγονος οτι η βιοψια πλακουντα δειχνει.χοριοαμνιτιδα σταδιο 3 και κατα πόσο η αντιβιωση που μου χορηγηθηκε με.καλυψε.Φοβαμαι μήπως προχωρησε η λοιμωξη προς τις σαλπιγγες και επηρεασε τη γονιμοτητα.Επισης δεν μου βρηκαν ακριβώς το μικρόβιο που υπηρχε.Εσύ εβγαλες ακρη με μικροβια κλπ?

Συνήθως δεν ονομαζουν τα μικροβια..εμενα ολοι μου ειπαν οτι με σαλπιγγογραφια και καλλιέργεια μπορουμε να καταλάβουμε τι γινεται μόνο ενας μου είπε ότι υπαρχουν μικρόβια στα τοιχώματα της μήτρας και φεύγουν μονο με σχημα αντιβίωσης,αντιβιωτικες εγχυσεις στη μήτρα και ενδοφλέβια στην επομενη εγκυμοσύνη..οι περισσότεροι γιατροι δεν το υποστηρίζουν η αληθεια ειναι οτι και εμενα κατι δεν μου κολλαει..1ον ολο αυτο ειναι πανάκριβο και σκέφτομαι ειναι αλήθεια η για να τα παρει; 2ον αν δεν ειναι;ασε τα χρηματα τοσα φαρμακα ομως χωρις λογο; 3ον οι υπόλοιποι γιατι δεν το κανουν; 4ον απο διαφορα που εχω διαβασει εδω μέσα ολες τις κατευθυνει εκει λιγο εμποριο δηλαδη 5ον δεν μου αρεσε καθολου σαν άνθρωπος..απο την αλλη σκέφτομαι εαν εχει δικιο αυτος ο ενας;αν σε ενδιαφερει μπορω να σου πω λεπτομέρειες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/9/2018 at 11:50 ΠΜ, Ειρήνη τεο είπε:

 

Καλημέρα Νατασουλα. Εγώ ήμουν 20+3 όταν γέννησα. Το Μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν κάποια υγρά και την μέρα που γέννησα ήταν διαφανές σαν νερό. Όταν άρχισα να πονάω πολύ στην κοιλιά και πήγα στο νοσοκομείο είχα ήδη 5 διαστολή. Παρόλα αυτά γέννησα μετα απο 2 μέρες. Καλύτερα να το συζητήσεις με τον γιατρό σου γιατί ίσως να είναι συσπάσεις αυτά που αισθάνεσαι

Ειρήνη μου λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου... Και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 29/8/2018 at 1:12 ΜΜ, Natasoula85 είπε:

Καλημέρα και από μένα! Είμαι στην 23η εβδομάδα και χθες που έκανα την β επιπέδου μου είπε ο γιατρός ότι ο τράχηλος μου είναι 26εκ. Και κλειστος. Δηλαδή φυσιολογικός αλλά στο όριο. Μου έδωσε outrogestan ,κολπικό υπόθετο για 15 μέρες και θα πάω να με μετρησει ξανά. Απλά ήθελα να ρωτήσω και άλλες κοπέλες  με παρόμοιο προβλημα αν όταν είσαστε όρθιες αισθάνεστε πίεση χαμηλά στην κοιλιά και γενικά αν έχετε κάποιο περίεργο σύμπτωμα.

Κοριτσι μου εχω ακριβως το ιδιο θεμα με σενα...23η εβδομαδα και 2,6cm τραχηλος στη Β επιπεδου με τη διαφορα οτι σ εμενα σεν εδωσαν τιποτα...Το θεωρουν φυσιολογικο και η γυναικολογος μου και ο γιατρος που εκανε την εξεταση λογω μιας εκτομης με loop που ειχα κανει στο παρελθον (με το σκεπτικο τους δηλαδη υπαρχει λογικη εξηγηση και δεν οφειλεται σε κατι παθολογικο απ οτι καταλαβα)....Πως εισαι τωρα; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, lina1987 είπε:

Κοριτσι μου εχω ακριβως το ιδιο θεμα με σενα...23η εβδομαδα και 2,6cm τραχηλος στη Β επιπεδου με τη διαφορα οτι σ εμενα σεν εδωσαν τιποτα...Το θεωρουν φυσιολογικο και η γυναικολογος μου και ο γιατρος που εκανε την εξεταση λογω μιας εκτομης με loop που ειχα κανει στο παρελθον (με το σκεπτικο τους δηλαδη υπαρχει λογικη εξηγηση και δεν οφειλεται σε κατι παθολογικο απ οτι καταλαβα)....Πως εισαι τωρα; 

Εγω εχω απο την 15 εβδομαδα τραχηλο 2,5 εκ.τωρα ειμαι στην 21 εβδομαδα.ειμαι συνεχεια στο σπιτι,δςν περπαταω,δεν κουραζομαι.παω καθε εβδομαδα στον γιατρο μου για να παρακολουθει τον τραχηλο.ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχει μειωθει αλλο και ειναι κλειστος.τι οδηγιες σου εδωσε εσενα;εγω βαζω 1 ουτροτζεσταν κολπικα καθε βραδυ

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, maria_tweety είπε:

Εγω εχω απο την 15 εβδομαδα τραχηλο 2,5 εκ.τωρα ειμαι στην 21 εβδομαδα.ειμαι συνεχεια στο σπιτι,δςν περπαταω,δεν κουραζομαι.παω καθε εβδομαδα στον γιατρο μου για να παρακολουθει τον τραχηλο.ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχει μειωθει αλλο και ειναι κλειστος.τι οδηγιες σου εδωσε εσενα;εγω βαζω 1 ουτροτζεσταν κολπικα καθε βραδυ

Τιποτα δεν μου εδωσαν εμενα...Μονο trofocard απο την 13η εβδομαδα που ειχα καποιες ανωδυνες συσπασεις...Το θεωρουν φυσιολογικο επειδη εχω κανει την εκτομη παλιοτερα...Κοινως απ οτι καταλαβα ειναι ησυχοι γιατι δεν οφειλεται σε κατι παθολογικο....Απο την αρχη απλα μου ειπε η γυναικολογος μου να μην κανω πολλα πολλα και να μην κουραζομαι....Απο τη μια δεν μου καθεται καλα το 2,6 απο την αλλοι 2 γιατροι μου ειπαν το ιδιο πραγμα οποτε προσπαθω να μην το σκεφτομαι...Κι εμενα κλειστος ειναι ισως και γι αυτο δεν ανησυχουν γιατι συνηθως απ οσο ξερω η ανεπαρκεια συνοδευεται και απο διαστολη οποτε σ αυτο το κομματι νομιζω κι εγω κι εσυ καλα ειμαστε....Τον ρωτησα μαλιστα τον γιατρο αν υπαρχουν πιθανοτητες για προωρο τοκετο και μου ειπε οχι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...