Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο λεμφοκυττάρων για αντιπατρικά αντισώματα


cathy

Recommended Posts

Αθηνά καλησπέρα, θα σου γράψω τί έχω καταλάβει εγώ με τα αντιπατρικά και ας με διορθώσουν και οι υπόλοιπες κοπέλες. Τα αντιπατρικά καταρχήν δεν έχουν να κάνουν με το αν έχεις αγόρι ή κορίτσι. Όταν μια γυναίκα μένει έγκυος, ο οργανισμός της δημιουργεί κάποια αντισωμάτα για να μπορέσει να προστατέψει το έμβρυο. Εμείς που είμαστε αρνητικοί (σε σχέση με τον σύζυγο μας) σε αυτή την εξέταση σημαίνει οτι ο οργανισμός μας δεν κατάλαβε το έμβρυο ως ξένο σώμα και δεν ξεκίνησε την παραγωγή αυτών των αντισωμάτων με αποτέλεσμα να χάσουμε το κύημα. Σαν αγωγή, παίρνουν αίμα απο τον σύζυγο και φτιάχνουν ένα εμβόλιο έτσι ώστε ο οργανισμός μας να καταλάβει οτι το αίμα του συζύγου είναι διαφορετικό απο το δικό μας. Η εξήγηση είναι πολύ απλοϊκη, σαν ουσία είναι αυτή, στις λεπτομέρειες σίγουρα κάτι χάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αθηνά καλησπέρα, θα σου γράψω τί έχω καταλάβει εγώ με τα αντιπατρικά και ας με διορθώσουν και οι υπόλοιπες κοπέλες. Τα αντιπατρικά καταρχήν δεν έχουν να κάνουν με το αν έχεις αγόρι ή κορίτσι. Όταν μια γυναίκα μένει έγκυος, ο οργανισμός της δημιουργεί κάποια αντισωμάτα για να μπορέσει να προστατέψει το έμβρυο. Εμείς που είμαστε αρνητικοί (σε σχέση με τον σύζυγο μας) σε αυτή την εξέταση σημαίνει οτι ο οργανισμός μας δεν κατάλαβε το έμβρυο ως ξένο σώμα και δεν ξεκίνησε την παραγωγή αυτών των αντισωμάτων με αποτέλεσμα να χάσουμε το κύημα. Σαν αγωγή, παίρνουν αίμα απο τον σύζυγο και φτιάχνουν ένα εμβόλιο έτσι ώστε ο οργανισμός μας να καταλάβει οτι το αίμα του συζύγου είναι διαφορετικό απο το δικό μας. Η εξήγηση είναι πολύ απλοϊκη, σαν ουσία είναι αυτή, στις λεπτομέρειες σίγουρα κάτι χάνω.

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!!!

Επειδη μαλλον κι εγω θα ειμαι αρνητικη το εμβολιο εαν κανω δεν ξερω τι θα μου προτεινη ο γιατρος ποναει???και που ακριβως στο κανουν????

Ξαναπαει ο συζυγος και του περνουν αιμα?τι γινεται ακριβως???

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά καλησπέρα, θα σου γράψω τί έχω καταλάβει εγώ με τα αντιπατρικά και ας με διορθώσουν και οι υπόλοιπες κοπέλες. Τα αντιπατρικά καταρχήν δεν έχουν να κάνουν με το αν έχεις αγόρι ή κορίτσι. Όταν μια γυναίκα μένει έγκυος, ο οργανισμός της δημιουργεί κάποια αντισωμάτα για να μπορέσει να προστατέψει το έμβρυο. Εμείς που είμαστε αρνητικοί (σε σχέση με τον σύζυγο μας) σε αυτή την εξέταση σημαίνει οτι ο οργανισμός μας δεν κατάλαβε το έμβρυο ως ξένο σώμα και δεν ξεκίνησε την παραγωγή αυτών των αντισωμάτων με αποτέλεσμα να χάσουμε το κύημα. Σαν αγωγή, παίρνουν αίμα απο τον σύζυγο και φτιάχνουν ένα εμβόλιο έτσι ώστε ο οργανισμός μας να καταλάβει οτι το αίμα του συζύγου είναι διαφορετικό απο το δικό μας. Η εξήγηση είναι πολύ απλοϊκη, σαν ουσία είναι αυτή, στις λεπτομέρειες σίγουρα κάτι χάνω.

 

το θέμα είναι ότι εμείς που είμαστε αρνητικές σε αυτά τα αντισώματα αναγνωρίζουμε το έμβρυο σαν ξένο σώμα και του ξεκινάμε ¨επίθεση¨ οπως θα γινόταν και με ένα μικρόβιο. η αδύναμια της μητέρας να παράγει αυτά τα αντισώματα ή του πατέρα να διεγείρει την παραγωγή έχει σαν αποτέλεσμα την απόρριψη της κύησης.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!!!

Επειδη μαλλον κι εγω θα ειμαι αρνητικη το εμβολιο εαν κανω δεν ξερω τι θα μου προτεινη ο γιατρος ποναει???και που ακριβως στο κανουν????

Ξαναπαει ο συζυγος και του περνουν αιμα?τι γινεται ακριβως???

πέρνουν αίμα από τον σύζυγο το επεξεργάζονται και μετά από 3 ώρες πας και σου κάνουν εμβόλια στα χέρια. πονάνε λίγο αλλά εάν είναι το εισιτήριο για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωρά μας εγώ κάνω και άλλα 10....

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι καλώς ήλθες στην παρέα μας.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία με τα εμβόλια. Εγώ τελείωσα τα 3 πρώτα, εκανα την εξέταση ξανά ήταν αρνητικά και εκενα και ένα τέταρτο μήπως και αλλάξει κάτι αλλά ξανά αρνητική ήταν η απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι έχω απογοητευτεί και φοβάμαι ότι θα υπάρξει κι επόμενη αποβολή (αν καταφέτω βέβαια πρώτα να μείνω ξανά έγκυος). Γι αυτό θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κοπέλες που μετά τα εμβόλια είχαν αρνητικά αντιπατρικά και παρ όλα αυτά κατάφεραν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους το δικό τους μωράκι.....

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.....ΜΕ ΔΥΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΜΟΥ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ 5 ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ)ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ.....ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!:-P;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...........

ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΟΜΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΥΤΩΣΑ. ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΣΤΗΝ 7η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΑΡ ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΘΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΦΩΣ. ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. VIVIANPAR ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕΣ ΜΠΕΙ. ΘΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου ρενατα

λυπαμαι πολυ που επαναληφθηκε η αποτυχια. ειμαι καινουργια στην παρεα 31 χρονων και εχω ηδη δυο παλινδρομες στο ιστορικο μου 9η και 7η εβδομαδα σε διαστημα οκτω μηνων. προσφατα μου προτειναν και εμενα τα ιδια εμβολια και φυσικα εχω καταμπερδευτει. αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι τα αντιπατρικα αντισωματα ειναι φυσιολογικο να ειναι αρνητικα. θετικα πρεπει να ειναι κατα τον δευτερο μηνα της κυησης. επισης σε ενα site που περιγραφει τη διαδικασια των εμβολιων, αν θες να σου ποιο ειναι, περιγραφει: "Συνήθως γίνονται 2 ή 3 εμβολιασμοί στην γυναίκα και μετά γίνεται επανέλεγχος για την διαπίστωση της δημιουργία των δεσμευτικών αντισωμάτων. Μετά από «Εμβολιασμό» που έγινε με όλους τους κανόνες της επιστήμης και της «τέχνης», τα «αντιπατρικά» αντισώματα πρέπει να παραμείνουν «αρνητικά». Σε περίπτωση επιτυχίας του εμβολιασμού, η ανοσοποίηση κρατά για 6 μήνες περίπου (οπότε και συμβουλεύουμε την σύζυγο να προσπαθήσει να μείνει έγκυος μέσα σ' αυτό το χρονικό διάστημα". σου ευχομαι κουραγιο πρεπει να πιστεψουμε οτι θα τα καταφερουμε στο τελος. δε γινεται αλλιως.....

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΙΤΗΝΗ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΕΣ !!! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ, ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΘΕΤΙΚΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ? ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ...ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΡΗ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ. ΓΙΑΤΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΟΡΕΥΤΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου παλι ρενατα! με συγχωρεις αν θα γινω αδιακριτη αλλα ειδες καθολου παρενεργειες με τα εμβόλια? σκεφτεσαι να επαναλαβεις τη διαδικασια? που απεδωσαν αυτην την παλινδρομηση? εχω ενα γυναικολογο που τον εμπιστευομαι πολυ ο οποιος ομως δε συμφωνει με τα εμβολια. μου ειπε οτι ξερει πως πολυς κοσμος τα κανει ομως αλλοι εχουν αποτελεσμα και αλλοι οχι. δε μπορει λεει να εξηγηθει το γιατι και για αυτο δε συμφωνει. δεν ξερω τι να σκεφτω! υπαρχουν γυναικες με χιλια δυο προβληματα υγειας και καταφερνουν να κανουν παιδια απο το πουθενα!!! εμεις γιατι να μην τα καταφερουμε?

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ.........

ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΔΙΑΚΡΙΤΗ. ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ. ΟΣΟ ΓΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΚΙ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΜΙΑ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ. Η ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΑΠΟΔΩΘΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΑΠΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ. ΓΙΑΤΙ <ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ> ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΑΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΞΑΝΑ ΚΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ Η ΔΙΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ. ΑΝ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ. ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΣΡΟΦΗ ΣΕ ΘΕΤΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΠΟΥ ΕΠΑΝΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΚΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ. ΚΙ ΟΣΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΤΥΧΗ. ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ? ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΛΑΧΤΑΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ !!!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

είναι μέρες τώρα, που όλο λέω πρέπει να πάρω το Μητέρα τηλέφωνο να κλείσω RDV για τα αντιπατρικά και όλο το καθυστερώ. Δεν ξέρω γιατί... Ο γιατρός μου είναι κάθετος, πρέπει να τα κάνεις, εγώ όμως δεν έχω πειστεί ακόμα τί πρέπει να κάνω. Μια παλίνδρομη έχω στο ιστορικό μου. Δηλαδή πιο παλιά που δεν υπήρχαν τα αντιπατρικά οι γυναίκες δεν έκαναν παιδιά? Και απο την άλλη σκέφτομαι, μπορώ να πάρω τέτοιο ρίσκο? Δεν ειναι λόγω ηλικίας, είναι αυτό το ξερίζωμα που αισθάνεσαι μετά απο μια παλίνδρομη.Και μετά ξανασκέφτομαι, είναι γνωστές οι παρενέργειες τους ή είναι ακόμα νωρίς για να φανούν αυτά? Και μετά ξαναθυμάμαι τα μάτια του άντρα μου, τον τρόπο που με κοιτάνε κάθε μήνα. Και έτσι περνάει ο καιρός και απόφαση ακόμα δεν έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ? ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Τ ΑΕΜΒΟΛΙΑ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΠΦΑΣΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικά έκλεισα rdv την Τρίτη 11/08 στο μητέρα για τα αντιπατρικά. Να ρωτήσω κάτι θέλω, υπάρχει κάτι που θα προσέξω μετά, βέβαια θα ρωτήσω και στο μητέρα αλλά να ξέρω απο τώρα. Το Σάββατο φεύγουμε για διακοπές, θα γυρίσουμε την Δευτέρα και την Τετάρτη θα ξαναφύγουμε, αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να προσέξω τον ήλιο ή τα μπάνια. Για δώστε τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites

απλα θα πονας την πρωτη μερα στα χερια απο τα εμβολια, ισως και την δευτερη!

Την ιδια μερα απλα δεν πρεπει να φας αβγο και ψαρι, τιποτε αλλο! καλη επιτυχια εαν και μου κανει εντυπωση που στα προτιναν μετα απο μια παλινδρομη. αληθεια σε ποια εβδομαδα σου παλινδρομησε?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ. ΕΚΑΝΑ ΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΧΑΜΕΝΗ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ 2 ΠΡΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ. Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 400 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ 2 ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ. ΕΚΑΝΑ ΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΧΑΜΕΝΗ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ 2 ΠΡΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ. Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 400 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΗΣ

Εγω εκανα τα εμβολια και απεβαλα για 3η φορα. Σκεψου το καλα πριν σπαταλησεις χρονο,χρημα και ψυχη σε αυτη την διαδικασια. Περισσοτερα αν θες με προσωπικο μηνυμα.

Φιλια

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΕΧΩ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΓΝΩΣΗ. ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΗΔΗ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕΤΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ???

 

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑΣ ΕΥΚΟΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η CHRISTY ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 4 ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ, ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΜΠΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΡΗ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙ ΕΠΙΤΗΔΙΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΜΑΔΗΣΟΥΝ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ 400 ΕΡΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΕΔΙΝΑ 240 ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕΝΑΤΑ!! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!:D:D:D:D:D

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ.

ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΙΤΙΑ ΑΠΟΒΟΛΩΝ. ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΑΠ'ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΕΞΕΙΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ(ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ) ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ.

Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΛΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ, ΧΡΗΜΑΤΟΣ, ΨΥΧΙΚΗΣ ΗΡΕΜΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΤΟΣΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ. ΑΦΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ( ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ Η ΜΗ ) ΤΟΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΑΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

arti ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΕΣ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ. ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΨΑΞΩ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ. ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΑΚΟΥΓΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΥΓΗΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΕΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΝΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΣ. ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΞΑΝΑ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ Π.Μ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...