Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο λεμφοκυττάρων για αντιπατρικά αντισώματα


cathy

Recommended Posts

τωρα θα φταιω εγω,αν δεν καταλαβαινω τιποτα απο ολα αυτα,εεε?????

 

Πως ειναι δυνατων,να ειναι οι γνωμες των ιατρων τοσο διαφορετικες,σε ..σχεδον,ιδιες περιπτωσεις...πως?????

Εγω εκανα το εμβολιο,γιατι ειχα τα ΝΚ λιιιιγο ανεβασμενα(16% με φυσ.τιμες απο 3-12%),

 

Στο κεντρο που πηγα και το εκανα,μου ειπαν οτι δεν θα χρειαστει να κανω αλλο εμβολιο,και επειδη αυτο εγινε στην 24η μερα του κυκλου,μου εδωσαν κι'ολας το "ελευθερο",για καινουργιες προσπαθειες,αμεσως,στον επομενο κυκλο.

 

Το ιδιο μου ειπε και ο γυναικολογος μου,απο τον αλλο μηνα,να ξεκινησω και παλι τις προσπαθειες,διοτι,λεει,αυτο το εμβολιο,με καλυπτει απο εδω και περα ,για παντα.

 

Τωρα εδω,διαβαζω οτι απαγορευονται οι προσπαθειες για μωρο,μαζι με το εμβολιο!!!! τι να πω????....τα εχω χασει,τελειως.......

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΦΩΣ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΥΤΗ.......

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

MICHEL ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΙΛΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΝΤΙΠΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ ΑΝ ΚΡΙΘΕΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ. ΤΩΡΑ ΟΙ ΔΟΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ 3 ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΑ ΚΑΝΕΙ 2 Ή ΚΑΙ 1. ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΕΥΛΟΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ 4ο. ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΝΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά Επαναφέρω το θέμα γιατί μόλις διάβασα το θέμα ---Αποτυχημένες προσπάθειες εμφύτευσης----τρίτη σειρά αρχική σελίδα------

 

 

 

****διαβαστε το αξιζει .......

 

 

Και πάλι χρόνια πολλά και ελπίζω το νέο έτος να μας χαρίσει και εμάς τις πονεμένες ένα μωράκι --------

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

ΜΑΤΙΝΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΒΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ? ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΟΡΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΜΨΥΧΩΤΙΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΡΕΝΑΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΣΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ :

"Γεγονός είναι ότι από την χορήγηση "Εμβολίων" με λεμφοκύτταρα θα ωφεληθούν μόνον εκείνες οι γυναίκες στις οποίες έχει εντοπισθεί και αναγνωρισθεί η απόλυτη ένδειξή τους, δηλαδή, η έλλειψη ή η ανεπάρκεια "δεσμευτικών παραγόντων" και με την προϋπόθεση ότι έχει προηγηθεί "παλίνδρομη" κύηση, ήτοι αναπαραγωγική αποτυχία στο παρελθόν. Ομως, στην καθημερινή πρακτική, με την "ένδειξη" που έχει επιλεγεί να χορηγούνται στις γυναίκες τα "Εμβόλια" (δηλαδή, την έλλειψη Αντιπατρικών αντισωμάτων) χωρίς δόκιμο επιστημονικό και παθογνωμονικό κριτήριο ότι πράγματι τα έχουν ανάγκη, με την τεχνική που παρασκευάζονται και με τον τρόπο που εκτελούνται ....."

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΘΕΞΗΝ ΑΠΟΒΟΛΩΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΩΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ..στις οποίες έχει εντοπισθεί και αναγνωρισθεί η απόλυτη ένδειξή τους, δηλαδή, η έλλειψη ή η ανεπάρκεια "δεσμευτικών παραγόντων" και με την προϋπόθεση ότι έχει προηγηθεί "παλίνδρομη" κύηση.

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΜΕ ΤΙ ΛΕΣ? ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΥΟ!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΣΤΙΑΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ...Ομως, στην καθημερινή πρακτική, με την "ένδειξη" που έχει επιλεγεί να χορηγούνται στις γυναίκες τα "Εμβόλια" (δηλαδή, την έλλειψη Αντιπατρικών αντισωμάτων) χωρίς δόκιμο επιστημονικό και παθογνωμονικό κριτήριο ότι πράγματι τα έχουν ανάγκη....ΚΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

EYXOMAI NA MHN ΠΟΝΕΣΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!

ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΡΘΡΑ, ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ! ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ! ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΔΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ... ΘΑ ΔΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟΣ......

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια Γειά σας. Με λένε Valentini.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum , αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας εδώ και αρκετό καιρό και μου αρέσει πολύ που δίνει κουράγιο η μια στην άλλη χωρίς να γνωρίζεστε. Δυστυχώς ανήκω και εγώ στην ίδια κατηγορία με εσάς. Έχω δυο παλίνδρομες κυήσεις στο ιστορικό μου. Και οι 2 σταμάτησαν στην έκτη εβδομάδα. Είμαι στη φάση που όλη μέρα από τη στιγμή που ξηπνήσω, μέχρι την στιγμή που κοιμηθώ, το μοναδικό πράγμα που έχω στο μυαλό μου είναι πώς θα κατορθώσω να μείνω έγκυος ξανά το συντομότερο για να κάνω ένα υγιές μωράκι (ΤΡΕΛΑ....ΔΗΛΑΔΗ...)

Ο γιατρός μου, όπως και πολλοί άλλοι, δεν δέχεται την θεραπεία με τα εμβόλια. Μου είπε όμως να παίρνω παιδική ασπιρίνη και μόλις με το καλό μείνω έγκυος θα μου δώσει και υπαρίνη. Παρ'ολ'αυτά, διαβάζοντας τα σχόλια σας για αυτά τα εμβόλια, άρχιζα να επηρρεάζομαι και άρχισα να σκέφτομαι μήπως δεν πρέπει να χάσω άλλο χρόνο (καθ'ότι 33..) και να μπώ σε μια τέτοια διαδικασία. Γνωρίζει καμία σας που μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο στην Θεσσαλονίκη? Εξετάσεις για αντιπατρικά δεν έχω κάνει ...

Παρ'όλ'αυτά δεν σας κρύβω ότι όλη αυτή η ιστορία με τα εμβόλια και μέ εχουν μπερδέψει και μέ εχουν τρομοκρατήσει κάπως...

Ευχαριστώ ....

:P:oops::cry:

VL

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ VALENTINI ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ !!!!

ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΣΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ CLUB ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΟΥΜΕ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣΥΝΘΕΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΟ..... ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ "Ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΤΑΙ". ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ? ΤΟ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ, ΕΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ.....ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΡΕΛΛΑ ΕΜΕΙΣ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΣΑΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ. ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΘΗΝΑ. ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΑΝ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕΝΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ,

ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΜΟΥΝ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ.

 

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΕΞΑΡΧΗΣ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ, ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?

ΟΠΩΣ ΛΕΣ , ΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΜΠΗΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΣ. ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΣΘΕΝΕΙΩΝ ΚΑΙ 'ΚΟΛΛΗΣΑ'.

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΑΝ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ Η' ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑ?

VL

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΠΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3. ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΕΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φίλη μου είχε δύο αποβολές και αφού έκανε εξετάσεις της είπαν ότι έπρεπε να κάνει το εμβόλιο για τα αντιπατρικά. Το αποτέλεσμα είναι ότι έκανε ένα παιδάκι και μετά από 1 1/2 χρόνο ξαναέκανε την ένεση και απέκτησε και δεύτερο παιδάκι. Δεν ξέρω αν την οφέλησε το εμβόλιο αλλά άλλη αποβολή μετά από αυτό δεν είχε. Πάντως όσον αφορά τη μετάδοση νοσημάτων νομίζω ότι πριν σου κάνουν την ένεση κάνει και ο σύζυγος εξετάσεις και ελέγχεται αν έχει κάποιο νόσημα. Οπότε αν έχει κάτι δε νομίζω να σου κάνουν την ένεση με το αίμα του.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΤΑΤΙΑΝΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΣΘΕΝΕΙΩΝ ΠΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΑΣΙΕΣ. ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΤΑΤΙΑΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΕΜΨΥΧΩΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ !!! ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτείς Ρενάτα ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη άλλαξε γιατρό (όχι για τα αντιπατρικά- για άλλους λόγους) και ο δεύτερος της έλεγε ότι δεν έπρεπε να το είχε κάνει το εμβόλιο και ο ίδιος πριν τη δεύτερη εγκυμοσύνη της είπε να το ξανακάνει γιατί διάβασε -λέει- καλύτερα τις εξετάσεις της και είδε ότι έπρεπε να το κάνει. Τι να πει κανείς για τους γιατρούς 10 διαφορετικούς να ρωτήσεις 10 διαφορετικά πράγματα θα σου πουν. Το θέμα είναι ότι εκείνη με τα εμβόλια είδε αποτέλεσμα από εκεί και πέρα αν ήταν όντως ή όχι αυτό που βοήθησε κανείς δε μπορεί να το πει με σιγουριά. Τώρα για το αν προκαλέσει κάτι το εμβόλιο και εγώ που έκανα εξωσωματική δε μπορώ να ξέρω αν όλες αυτές οι ορμόνες στο μέλλον μου προκαλέσουν κάποιο πρόβλημα αλλά δεν το μετάνιωσα γιατί με αυτές κατάφερα και απέκτησα το μωράκι μου!!

Σου εύχομαι σύντομα να γίνεις μαμά και να έχεις πολλά όμορφα Σαββατοκύριακα παρέα με το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΣΟ ΓΛΥΚΟ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ !!!!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή δεν είναι η αλήθεια; Θα το δεις και εσύ ότι όσες δυσκολίες και να αντιμετωπίσεις τελικά αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα- τα παιδάκια που όλες μέσα εδώ στο forum επιθυμήσαμε και επιθυμούμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει και αυτό, εγώ πιστεύω ότι όταν θέλεις πολύ κάτι κάποια στιγμή σου έρχεται. Μπορεί να αργεί κάποιες φορές λίγο αλλά στο τέλος πάντα έρχεται. Να σου πω την αλήθεια εμένα ποτέ δε μου ήρθε κάτι εύκολα και με την πρώτη προσπάθεια αλλά πάντα στο τέλος ερχότανε αυτό που επιθυμούσα. Δε ξέρω μάλλον γίνεται για να εκτιμώ τα πράγματα περισσότερο, ποιός ξέρει... Να δεις που θα έρθει και το μωράκι και μετά, όπως όλοι μας, δε θα θυμάσαι πως ήταν η ζωή χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια να σας πω και εγω τη δική μου γνωμη για τα αντιπατρικα.λοιπον ειμαι 28 χρονων και εγκυος στις 7,5 βδομαδες. Ειχα ως τωρα δυο βιοχημικες εκανα όλες τις εξετασεις γυρο απ΄τις καθ εξιν αποβολες περιμενω τωρα τα αποτελεσματα της μοριακης θρομβοφιλιας,μεχρι τωρα μονο στα αντιπατρικα ειχα προβλημα και ο γιατρος μου που ειναι ειδικος στην υποβοηθουμενη αναπαραγωγη μου ειπε για τα αντιπατρικα να μην τα κανω με τιποτα απο ερευνες που εχουν γινει δεν κανουν καθολου καλο μπορει να κανουν και κακο και οτι αυτα είναι για να βγαλουν χρηματα καπιοι.........αυτα μου τα είχε πει πριν μεινω εγκυος και δεν τα εκανα τα εμβολια.και επισης μου ειπε οτι δεν τα λαμβανουμε υποψη και πως δεν εχω τιποτα.Για εμενα δοξα το θεο πηγαινουνε ολα καλα και χωρις εμβολιο,τωρα η επιλογη ειναι τις καθε μιας μας ειτε με εμβολιο ειτε χωρις ,καλη επιτυχια κοριτσια σε ολες μας!α και αν θελετε ριξτε μια ματια και

εδω  

Link to comment
Share on other sites

Μα πρέπει να είσαι αισιόδοξη γιατί στην εποχή μας είναι πολύ δύσκολο να μην αποκτήσεις παιδί- με τόσα μέσα και τόσες εξετάσεις που υπάρχουν! Και κυρίως μην αγχώνεσαι και αν το δεις όλο θετικά θα ξαναδείς το + και θα παραμείνει + μέχρι να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, Apostolia μάλλον έγινε μπέρδεμα, στην Ρενάτα απαντούσα. Σε εσένα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου !! Όσον αφορά τις ενέσεις μπορεί για κάποιες περιπτώσεις να βοηθάνε και για κάποιες όχι. Μπορεί να μη βοηθάνε και καθόλου, ποτέ δε μπορείς να ξέρεις. Το θέμα είναι το αποτέλεσμα να είναι καλό και να πηγαίνουν όλα καλά με την κάθε εγκυμοσύνη με όποιο τρόπο κι αν γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...