Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντιηλιακά ρούχα και καπέλο


marakiz

Recommended Posts

@vtgian, αυτό με τις μυκητιάσεις και το σορτς είσαι σίγουρη; Εμένα ο γιατρός πάντα μου έλεγε να μη φοράω μαγιώ που δε στεγνώνει εύκολα αν μπαινοβγαίνω στο νερό. Τα τελευταία χρόνια με έχουν βολέψει για άλλους λόγους μαγιώ-σορτσάκι (εμένα την ίδια) και το μειονέκτημα όταν το φοράω είναι ότι πραγματικά δεν μπορώ να κάτσω για πολύ εκτός νερού, πρέπει να κάνω ένα μεγάλο συνεχόμενο μπάνιο και να αλλάξω, γιατί και η αίσθηση είναι απαίσια, και έχω διαπιστώσει ότι ευνοεί και τις κολπίτιδες δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Τελικά του πήρα καπέλο και ολόσωμο μαγιώ από τα Λητώ 22 και 42 ευρώ αντίστοιχα. Ξηλώθηκα η δόλια! Ευτυχώς ήταν δεκτικός στο να τα φοράει γιατί ειδικά το ολόσωμο το φοβήθηκα. Το πήρα σε μέγεθος 4χρ κ του έκανε μια χαρά, δεν είμαι σίγουρη πως θα του κάνει του χρόνου γιατί είναι αρκετά ανεπτυγμένος. Γενικά τα λεφτά του τα έβγαλε κι εγώ πραγματικά ξέγνοιασα από το άγχος του ήλιου και τα αντιηλιακά. Έκανε και μαύρισμα ταξιτζή :D μόνο χεράκια κ γαμπούλες μαύρισαν. Το καπέλο θα το φορέσει για κάποια χρόνια ακόμα. Εννοείται τελικά, ούτε καν να αλλάξει μια φορά επειδή ήταν βρεγμένο. Πέρα από τις φορές που χέστηκε βέβαια (τι ωραία!!!!!!!!).

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2018 at 6:49 ΜΜ, ΑΡΓΚ είπε:

@vtgian, αυτό με τις μυκητιάσεις και το σορτς είσαι σίγουρη; Εμένα ο γιατρός πάντα μου έλεγε να μη φοράω μαγιώ που δε στεγνώνει εύκολα αν μπαινοβγαίνω στο νερό. Τα τελευταία χρόνια με έχουν βολέψει για άλλους λόγους μαγιώ-σορτσάκι (εμένα την ίδια) και το μειονέκτημα όταν το φοράω είναι ότι πραγματικά δεν μπορώ να κάτσω για πολύ εκτός νερού, πρέπει να κάνω ένα μεγάλο συνεχόμενο μπάνιο και να αλλάξω, γιατί και η αίσθηση είναι απαίσια, και έχω διαπιστώσει ότι ευνοεί και τις κολπίτιδες δυστυχώς.

 

Σόρρυ, τώρα είδα το μήνυμα (διακόπευα :) )Δεν εννοώ τις μυκητιάσεις από την υγρασία του μαγιώ αλλά μυκητες και δερματίτιδες που κολλάνε από την άμμο. Ισχύει αυτό που σου είπε ο γιατρός σου, δε μένουμε με υγρό μαγιώ ποτέ, ειδικά τα κοριτσάκια (για τους λόγους που προανέφερες).

 

@marakiz τέλια που βολεύτηκες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...