Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χρήσιμα βίντεο για το θηλασμό


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευα καλωσηρθες και να χαιρεσαι το μπεμπονι σου!!

Kαι απο που τελικα το πηρες αυτο το DVD??

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :lol: ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΗΛ. 2102404290, ΣΤΗΝ ΑVENT. ΑΠΛΑ ΤΟ ΖΗΤΑΤΕ, ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΠΟΛΥ.

ΕΝΑ ΑΓΓΛΙΚΟ SITE EINAI :

http://www.avent.philips.com/en_US/breastfeeding/Breastfeeding_Center.asp ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΨΑΓΜΕΝΟΙ ΤΥΠΟΙ.

 

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ ΣΑΝ AVATAR? ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ?? ΕΧΩ ΦΩΤΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΕ BYTES ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΤΟ ΜΙΚΡΑΙΝΟΥΜΕ? ΡΩΤΗΣΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ P/C ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

BqwU.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΣΤΟ YOU TUBE, AN ME AΦΗΣΗ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΔΗΛΑΔΗ.

 

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΜΑΜΑΔΕΣ .......

 

Υπάρχει ήδη στο youtube αυτό από την Avent:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_TA19ONvg2U&NR=1

 

Αν έχεις και κάποιο άλλο δες πρώτα μήπως το έχουν ήδη μέσα και βάλε το λινκ εδώ.

 

Καλή συνέχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΣΤΟ YOU TUBE, AN ME AΦΗΣΗ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΔΗΛΑΔΗ.

 

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΜΑΜΑΔΕΣ .......

 

Υπάρχει ήδη στο youtube αυτό από την Avent:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_TA19ONvg2U&NR=1

 

Αν έχεις και κάποιο άλλο δες πρώτα μήπως το έχουν ήδη μέσα και βάλε το λινκ εδώ.

 

Καλή συνέχεια! :)

 

 

ΑΓΛΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ :wink:

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΕΣΥ!!!

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ VIDEO ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ YOUTUBE ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΑVENT. ΥΠΑΡΧΕΙ DVD ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΕΓΩ. ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ P/C.

BqwU.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ilonka 19 πόσο είναι το μωρό σου???? Θηλάζεις μέχρι τόσο μεγάλο??? Η εμένα μου φαίνεται πολύ μεγάλο μωρό??? Πάντως το μωράκι αυτό ήταν γλύκα και τα μάτια του έλεγαν τα πάντα.

 

Πότε θα μάθω να βάζω και εγώ υπογραφές με bars οεοοο????

BqwU.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Θηλάζεις μέχρι τόσο μεγάλο??

 

Χεχεχε και που είσαι ακόμη...Ο θηλασμός τελικά νομίζω είναι τρόπος ζωής!

η Αγλαΐα θήλασε τον Θαλή μέχρι τα 6 ή 7 νομίζω... Έτσι δεν είναι;;;

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα μάθω να βάζω και εγώ υπογραφές με bars οεοοο????

 

Μπορείς να πατήσεις πάνω σε οποιοδήποτε τίκερ σου αρέσει και θα σε βγάλει στην αντίστοιχη σελίδα που μπορείς να φτιάξεις το δικό σου.Θα αντιγράψεις τον κωδικό κάνοντας αριστερό κλίκ πάνω του και μετά δεξί όπου θα σου βγάλει την επιλογή αντιγραφή, μετά θα πάς στο προφίλ σου στο φόρουμ και εκεί που λέει υπογραφή θα κάνεις δεξί κλίκ και θα κάνεις επικόλληση του κωδικού του τίκερ που έφτιαξες!

καλη επιτυχια!!! :P

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ilonka 19 πόσο είναι το μωρό σου???? Θηλάζεις μέχρι τόσο μεγάλο??? Η εμένα μου φαίνεται πολύ μεγάλο μωρό??? Πάντως το μωράκι αυτό ήταν γλύκα και τα μάτια του έλεγαν τα πάντα.

 

Πότε θα μάθω να βάζω και εγώ υπογραφές με bars οεοοο????

 

Σε λίγο θα χρονίσει. Παλιότερα ο στόχος μου ήταν να καταφέρω να τον θηλάσω τουλάχιστον 3 μήνες, μετά 6 μήνες τώρα δεν ξέρω πότε θα σταματήσω...Ο θηλασμός πλέον δεν είναι μόνο φαγητό, αντισώματα κλπ, είναι αγκαλίτσα, τρυφερότητα, το πονηρό του χαμόγελο όταν ετοιμαζομαι να τον θηλάσω, είναι οι στιγμή που είμαστε ο ένας για τον άλλο.

Τώρα το καλοκαίρι που δουλεύω 12 ώρες τη μέρα θηλάζει μόνο χαράματα και βράδυ, αλλά είναι αυτό που με ξεκουράζει όταν γυρνάω σπίτι κουρασμένη. Όλα αυτά τα νίωθουν όλες οι μητέρες που θηλάζουν τόσο καιρό, ο θηλασμός δεν είναι πλέον υποχρέωση, αλλά χαρά και ξεκούραση για τη μητέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...

Επειδή εμείς οι καινούργιες ένα άγχος το έχουμε όσο και να διαβάσουμε σκέφτηκα οτι θα ήταν καλό να υπάρχει και οπτικοακουστικό υλικό:D

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με τους admin, αν υπάρχει απλά ενημερώστε με και δεν θα βάλω αλλο βίντεο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=VkfR9xlQFi4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

μου αρέσει πολύ το τραγούδι (νομιζω ειναι βουλγαρικα), αλλα δεν εχω ιδέα τι λέει.

Το αλλο ειναι από το Πορτο Ρικο

http://www.viddler.com/explore/Rosomaqa333/videos/1/

 

Εαν εχετε βρει κάποιο βιντεο με θεμα το θημασμό προσθέστε τα εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

 

Αυτό το τελευταίο χαμόγελο της αγαλίασης.Εσείς έχετε παρατηρήσει ότι όταν τελείωσουν το θηλασμό είναι χαρούμενα και γελαστά??? Αχ αυτή η ορμόνη της αγάπης οπως την λένε άλλωστε.

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...