Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έρπης γεννητικών οργάνων


Recommended Posts

Καλημερα σας και χρονια πολλα! Ειμαι νεο μελος εχω γραψει και στο parentscafe αλλα δεν εχω παρει απαντηση ακομη. Ειμαι εγκυος στην εβδομη εβδομαδα στο πρωτο μου παιδακι. Με προβληματιζει οτι πριν 2 χρονια εμφανισα ερπη γεννητικων οργανων και απο τοτε υποτροπιασε μερικες φορες τελευταια υποτροπη τον Οκτωβρη. Ο γιατρος μου λεει οτι σε περιπτωση υποτροπης στην εγκυμοσυνη το μωρο προστατευεται απο τα αντισωματα της μητερας και υπαρχει μια πολλη μικρη πιθανοτητα μεταδοσης στο εμβρυο. Το θεμα αυτο πραγματικα με αγχωνει παρα πολυ το σκεφτομαι καθημερινα. Θα ηθελα οσες απο εσας εχετε τον ιο αυτο να μου μιλησετε για τις εγκυμοσυνες σας αν ολα πηγαν καλα. Σας ευχαριστω πολυ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρηνακι27 καλημέρα και καλή χρονιά!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Μην ανησυχείς το πρόβλημα είναι όταν εμφανίσεις για πρώτη φορά ερπη γεννητικων οργάνων στην εγκυμοσύνη. Σε περίπτωση υποτροπης δεν υπάρχει πρόβλημα. Είχα κι εγώ και όλα πήγαν καλά στην εγκυμοσύνη. Υποτροπιασε μια φορά γύρω στην 10η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά αλλά όλα καλά. Μάλιστα επειδή κάποιοι λένε για καισαρική έχω να πω ότι αυτό είναι απαραίτητο μόνο σε περίπτωση που υποτροπιασει στον τοκετό. Εγώ ήμουν μια χαρά και γέννησα φυσιολογικα χωρίς κανένα πρόβλημα. Μην αγχώνεσαι και μην το σκέφτεσαι και όλα καλά θα πάνε. Καλή χρονιά σου εύχομαι με ένα γερό μωράκι!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2018 at 8:45 ΠΜ, Ρηνακι27 είπε:

Καλημερα σας και χρονια πολλα! Ειμαι νεο μελος εχω γραψει και στο parentscafe αλλα δεν εχω παρει απαντηση ακομη. Ειμαι εγκυος στην εβδομη εβδομαδα στο πρωτο μου παιδακι. Με προβληματιζει οτι πριν 2 χρονια εμφανισα ερπη γεννητικων οργανων και απο τοτε υποτροπιασε μερικες φορες τελευταια υποτροπη τον Οκτωβρη. Ο γιατρος μου λεει οτι σε περιπτωση υποτροπης στην εγκυμοσυνη το μωρο προστατευεται απο τα αντισωματα της μητερας και υπαρχει μια πολλη μικρη πιθανοτητα μεταδοσης στο εμβρυο. Το θεμα αυτο πραγματικα με αγχωνει παρα πολυ το σκεφτομαι καθημερινα. Θα ηθελα οσες απο εσας εχετε τον ιο αυτο να μου μιλησετε για τις εγκυμοσυνες σας αν ολα πηγαν καλα. Σας ευχαριστω πολυ. 

Προσωπικη εμπειρια δεν εχω, αλλα μπορεις να διαβασεις τις προηγουμενες παραθεσεις στην σελιδα 1 για να δεις τι ισχυει συμφωνα με τα επιστημονικα δεδομενα σχετικα με τον ερπη γεννητικων οργανων στην εγκυμοσυνη. Με το καλο!

 
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!!! Εκανα για πρωτη φορα εξεταση αντισωματων για ερπη τυπου 1 και 2 την προηγουμενη εβδομαδα. Και εχω αντισωματα μονο για τον τυπο 1... οχι για τον 2 αν και εχω εμφανισει τον ιο 6 φορες. Θα επαναλαβω την εξεταση σε 3 εβδομαδες.ο γιατρος δεν αγχωνεται καθολου για το θεμα.  Τι να πω. Ο Θεος βοηθος θα προσπαθησω να σκεφτομαι θετικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
On 10/6/2018 at 10:42 ΠΜ, Cultemperor είπε:

Καλημέρα σας! Έχω έρπη γεννητικών οργάνων και θέλω να γεννήσω φυσιολογικα. Ο γιατρός μου είπε ότι χρειάζεται καισαρική για να μη πάθει τίποτα το μωρό. Έχω ακούσει τα χειρότερα για καισαρική. Γνωρίζετε κάτι περί του θέματος;

Ναι σύμφωνο με τον γιατρό σου εφόσον έχεις έρπητα πρέπει να κανείς καισαρική γιατί θα κολλήσει και  το μπεμπέ που το ανοσοποιητικό του είναι 0. Δεν είναι κακό να κανείς καισαρική εκτός αν ο γιατρός σου δεν είναι έμπιστος . 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...