Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Eχω γονατίσει σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Ναι ο ίδιος... Είναι πολύ καλός ρε κορίτσια, δεν ξέρω. Τον εμπιστεύομαι... Σκεφτείτε δεν πήρε ούτε ενα ευρώ σήμερα.. Μόνο την αγάπη σου μου λέει... :) Ότι πλήρωσα ήταν για το κέντρο και την αναισθησιολόγο. Ήξερα ότι επανέρχεται... Είναι εκ γενετής και ο οργανισμός έχει την τάση να το ξαναδημιουργεί. Δεν είχε την ίδια έκταση με την αρχική του μορφή. Ήταν πιο μικρό αλλά, υπήρχε. Το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου... @kotsifikos ναι μου είπε πως για αυτό δεν μεγάλωνε το ενδομήτριο.. Συντέλεσε και το γεγονός ότι οι δόσεις οιστρογόνων που πήρα ήταν πολύ μεγάλες. Κορίτσια τι να πω δεν ξέρω... Μου είπε ότι ίσως και μετά την απόξεση να βρήκε έδαφος; Πώς να το περιγράψω δεν ξέρω. Μη σας λέω και χαζά. Ήμουν και ζαλισμένη... Απ'οτι μου είπε η μαμά μου, έδωσα ρεσιτάλ! :oops: Τώρα πρώτα ο Θεός μου είπε πως θα είναι η καλύτερη στιγμή για μια εμβρυομεταφορά. Εύχομαι όντως να είναι έτσι, και να πάνε όλα καλά. Να πιο εύκολα τα πράγματα... Χρειάζονται παιδιά οι υστεροσκοπήσεις στην εξωσωματική, τι να λέμε τώρα... Αυτό για το μπαλόνι @MARSIA1970 το έχω ακούσει και εγω, δεν τον ρώτησα όμως. Τώρα αντιβίωση για 4 ημέρες.. Καθόλου βάρος για 10 μέρες και περιμένουμε να έρθει περίοδος, που αν θυμάμαι καλά, είχε κάνει 1 μήνα να έρθει.... Υπομονήηηη οπως πάντα... Α! επίσης μου είπε πως στο 30-40% επανέρχεται το διάφραγμα και πως μόνο με μια ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη που θα γίνει γέννα, το ξεχνάμε το διάφραγμα... Δεν ξέρω αν εχει νόημα. Το θυμάμαι  αυτό, το είπε. Έχω και φλασάκι με το βίντεο της επέμβασης. Το βράδυ θα πάρουμε πίτσα και θα το δούμε με τον αντρούλη μου... Σαν "γιατρός" που έχω γίνει έχω μεγάλη περιέργεια να το δω το ρημαδιασμένο. 

Επεξεργάστηκαν by sissy_geo
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sissy,

όλα καλά λοιπόν,  όπως φαίνεται είσαι σε καλό δρόμο και στα χέρια καλού γιατρού.

Οπότε πάρε το χρόνο σου μέχρι να έρθει η περίοδος, μέχρι τότε θα έχουν τελειώσει και τα πολλά τρεχάματα στη δουλειά και μαζί με την καλοκαιρινή άδεια όπως φαίνεται θα πάρεις και τα "μωρά" στο σπίτι.:)

Με το καλό

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , MARSIA1970 είπε:

sissy,

όλα καλά λοιπόν,  όπως φαίνεται είσαι σε καλό δρόμο και στα χέρια καλού γιατρού.

Οπότε πάρε το χρόνο σου μέχρι να έρθει η περίοδος, μέχρι τότε θα έχουν τελειώσει και τα πολλά τρεχάματα στη δουλειά και μαζί με την καλοκαιρινή άδεια όπως φαίνεται θα πάρεις και τα "μωρά" στο σπίτι.:)

Με το καλό

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Είσαι πολύ γλυκιά! :-) Σήμερα που δεν πήγα στη δουλειά, δυστυχώς, είχα τον χρόνο να διαβάσω άπειρα ποστ γυναικών που έκαναν επεμβατικές υστεροσκοπήσεις για διάφραγμα ή άλλο θέμα. Το μπαλονάκι που μου είπες και εσυ με προβλημάτισε. Μονο σε εμένα δεν έχει βάλει; Και γιατί; Παίζει ρόλο αυτό στο να γινει σωστή δουλειά; Επίσης, αν δει αυτη την ανάρτηση κάποια κοπέλα που γνωρίζει, ας μου πει: Εφόσον λέμε πλέον πως το διάφραγμα είναι αυτό που δεν άφηνε το ενδομήτριο να "τεντώσει" ας πούμε, γιατί να παω σε φυσικό κύκλο στην επόμενη προετοιμασία για εμβρυομεταφορά όπως λέει ο γιατρός μου; Εσείς τι λέτε; Να του πω ότι δεν θέλω; Αν όντως έφταιγε το διάφραγμα, αυτή τη φορά γιατι να μην έχει ανταπόκριση στα οιστρογόνα; Και τέλος, εχω ταραχτεί πολύ γιατί διάβασα πάρα μα πάρα πολλές κοπέλες, με πολλές αποβολές στο ιστορικό τους, που όλες αφορούσαν το διάφραγμα.. Αν γνωρίζει κάποιο κορίτσι ας μου πει. Αυτη η άσπρη επιφάνεια που μένει πίσω, μετά την επέμβαση, δεν εμποδίζει την εμφύτευση;;; αχ μακάρι να μου απαντήσει κάποιο κορίτσι που ξέρει;;; Σας έχω πρήξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Το διάφραγμα δεν πιστεύω ότι επηρεαζει το μεγάλωμα του ενδομητριου ευθήνεται για αποβολή σε προχωρημένη εγκυμοσύνη ή στην εμφυτευση. Εγω με διαφραγμα στον πάτο ας το πω ετσι της μήτρας δεν πέφτω κάτω από 10 ενδομητριο. Έκανα την αφαίρεση γιατι είχα παλλινδρομη κ μετά απο 3 μήνες ετ κ ειχα βιοχημική στη τελευταια προσπαθεια σε φυσικό κύκλο είχα ενδομήτριο αν θυμαμαι καλά 12. Η αφαίρεση του αποκλείει την πιθανότητα αποβολής ο κύκλος μας παίζει ρόλο κ για το ενδομήτριο εκτος αν εγω είμαι περίπτωση κ παίρνω 10 αλλά χωρίς μπεμπε στην αγκαλίτσα. Ας εμπιστευτούμε τον οργανισμό μας κ τα μπεμπε μας κ ε θα γίνουμε μανούλες

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DimitraS είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Το διάφραγμα δεν πιστεύω ότι επηρεαζει το μεγάλωμα του ενδομητριου ευθήνεται για αποβολή σε προχωρημένη εγκυμοσύνη ή στην εμφυτευση. Εγω με διαφραγμα στον πάτο ας το πω ετσι της μήτρας δεν πέφτω κάτω από 10 ενδομητριο. Έκανα την αφαίρεση γιατι είχα παλλινδρομη κ μετά απο 3 μήνες ετ κ ειχα βιοχημική στη τελευταια προσπαθεια σε φυσικό κύκλο είχα ενδομήτριο αν θυμαμαι καλά 12. Η αφαίρεση του αποκλείει την πιθανότητα αποβολής ο κύκλος μας παίζει ρόλο κ για το ενδομήτριο εκτος αν εγω είμαι περίπτωση κ παίρνω 10 αλλά χωρίς μπεμπε στην αγκαλίτσα. Ας εμπιστευτούμε τον οργανισμό μας κ τα μπεμπε μας κ ε θα γίνουμε μανούλες

Καλημέρα Δήμητρα! Και εγω αυτή την εντύπωση είχα για το διάφραγμα.. Με προβληματίζει το γεγονός ότι ξαναδημιουργήθηκε αρχικά. Όσο για το ενδομήτριο, δεν είχα στο παρελθόν θέμα. Αυτό είναι που με τρελαίνει. Οι 3 τελευταίοι κύκλοι ήταν "προβληματικοί". Θέλω να τον συναντήσω πάλι τον γιατρό γιατί το θέμα είναι ανεξάντλητο απο ερωτηματικά και απορίες. Η προσπάθεια που έκανες σε φυσικό κύκλο ήταν εμβρυομεταφορά; Και αν θες πες μου τι διαδικασία ας πούμε ακολουθείται σε φυσικό κύκλο. Απλά μας ενδιαφέρει να μην γίνει ωορρηξία; Δεν παίρνουμε τίποτα "βοηθητικό"; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Καλημέρα Δήμητρα! Και εγω αυτή την εντύπωση είχα για το διάφραγμα.. Με προβληματίζει το γεγονός ότι ξαναδημιουργήθηκε αρχικά. Όσο για το ενδομήτριο, δεν είχα στο παρελθόν θέμα. Αυτό είναι που με τρελαίνει. Οι 3 τελευταίοι κύκλοι ήταν "προβληματικοί". Θέλω να τον συναντήσω πάλι τον γιατρό γιατί το θέμα είναι ανεξάντλητο απο ερωτηματικά και απορίες. Η προσπάθεια που έκανες σε φυσικό κύκλο ήταν εμβρυομεταφορά; Και αν θες πες μου τι διαδικασία ας πούμε ακολουθείται σε φυσικό κύκλο. Απλά μας ενδιαφέρει να μην γίνει ωορρηξία; Δεν παίρνουμε τίποτα "βοηθητικό"; 

Σε φυσικό κύκλο εννοώ Σάββατο ωοληψία κ Δευτέρα εμβρυομεταφορά. Εφόσον είναι παχύ το ενδομήτριο σκέψου οσο προετοιμαζα την ωοληψια τις 2 μέρες πριν αρχισα οιστρογόνα κ προγεστερόνη κ αντιπηκτικές κ κάναμε ωοληψια τα εβαλα 2η μέρα κ χοριακή 82..έτσι είχαμε κάνει κ στην πρώτη που είχα κ διαφραγμα κ η χοριακή μηδέν. Γι αυτό μπερδευτηκα με εσενα. Τώρα κ γω φοβάμαι μήπως ξαναγινε γιατι ισχυει οτι ξαναγίνεται κάτσε ηρέμησε κ ολες κάπως θα γεμίσουμε αγκαλιές.

Με κατεψυγμένα πάντως κάθε φορά μεγαλώνουμε ενδομήτριο κ κανουμε καταστολή ωορηξίας φαντάσου με τσιρώτα οιστρογόνων έκανα προετοιμασία κ ενέσεις αβερκάπ κ cyclacour..με το κιλό αλλά είχε μεγαλώσει τσίτα ένιωθα η μήτρα ότι θα έβγαινε η κοιλιά απέναντι. Υπομονήηη 

Επεξεργάστηκαν by DimitraS

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , DimitraS είπε:

Σε φυσικό κύκλο εννοώ Σάββατο ωοληψία κ Δευτέρα εμβρυομεταφορά. Εφόσον είναι παχύ το ενδομήτριο σκέψου οσο προετοιμαζα την ωοληψια τις 2 μέρες πριν αρχισα οιστρογόνα κ προγεστερόνη κ αντιπηκτικές κ κάναμε ωοληψια τα εβαλα 2η μέρα κ χοριακή 82..έτσι είχαμε κάνει κ στην πρώτη που είχα κ διαφραγμα κ η χοριακή μηδέν. Γι αυτό μπερδευτηκα με εσενα. Τώρα κ γω φοβάμαι μήπως ξαναγινε γιατι ισχυει οτι ξαναγίνεται κάτσε ηρέμησε κ ολες κάπως θα γεμίσουμε αγκαλιές.

Με κατεψυγμένα πάντως κάθε φορά μεγαλώνουμε ενδομήτριο κ κανουμε καταστολή ωορηξίας φαντάσου με τσιρώτα οιστρογόνων έκανα προετοιμασία κ ενέσεις αβερκάπ κ cyclacour..με το κιλό αλλά είχε μεγαλώσει τσίτα ένιωθα η μήτρα ότι θα έβγαινε η κοιλιά απέναντι. Υπομονήηη 

Άρα πρέπει να ψαχτώ αλλού για το ενδομήτριο; Ή μήπως ήταν "τυχαίο"; Δεν ξέρω. Όσο για το διάφραγμα, το είχα αφήσει πίσω μου. Τώρα μετά απ'αυτό απελπίστηκα. Διάβασα και πολλά  άσχημα. Δηλαδή θα πρέπει να το ελέγχουμε συνέχεια με υστεροσκοπήσεις;;  Και ανα τι χρονικά διαστήματα; Κάνουμε ότι κάνουμε με εξωσωματικές και προσπάθειες και έχουμε συνέχεια τον φόβο μήπως ξαναδημιουργηθεί και σε πόσο χρονικό διάστημα; Αν σκεφτεί κανείς ότι πρώτη φορά το αφαίρεσα Ιούνιο του 2017 και χθες στην υστεροσκόπηση υπήρχε, πάει να πει πως μεσα σε αυτό το χρόνο ξαναδημιουργήθηκε, και δεν ξέρω αν είναι η αιτία που απέβαλα, ή αν είναι η αιτία που δεν πέτυχε η δεύτερη εμβρυομεταφορά που έκανα μετά. Συγνώμη για τα πολλά λόγια, είμαι στεναχωρημένη, απελπίστηκα. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Άρα πρέπει να ψαχτώ αλλού για το ενδομήτριο; Ή μήπως ήταν "τυχαίο"; Δεν ξέρω. Όσο για το διάφραγμα, το είχα αφήσει πίσω μου. Τώρα μετά απ'αυτό απελπίστηκα. Διάβασα και πολλά  άσχημα. Δηλαδή θα πρέπει να το ελέγχουμε συνέχεια με υστεροσκοπήσεις;;  Και ανα τι χρονικά διαστήματα; Κάνουμε ότι κάνουμε με εξωσωματικές και προσπάθειες και έχουμε συνέχεια τον φόβο μήπως ξαναδημιουργηθεί και σε πόσο χρονικό διάστημα; Αν σκεφτεί κανείς ότι πρώτη φορά το αφαίρεσα Ιούνιο του 2017 και χθες στην υστεροσκόπηση υπήρχε, πάει να πει πως μεσα σε αυτό το χρόνο ξαναδημιουργήθηκε, και δεν ξέρω αν είναι η αιτία που απέβαλα, ή αν είναι η αιτία που δεν πέτυχε η δεύτερη εμβρυομεταφορά που έκανα μετά. Συγνώμη για τα πολλά λόγια, είμαι στεναχωρημένη, απελπίστηκα. 

Καμάρι το ίδιο σκεφτομαι αλλά υπάρχει κ το αλλά κ με σαλπιγγογραφία φαίνεται το διάφραγμα στους γιατρούς που το έθιξα γιατι δεν το αφαιρεσα πριν απο προσπάθεια μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα να λεπτύνει το ενδομήτριο μετά την αφαίρεση ο ένας ο δεύτερος ότι πρώτα βλέπουμε εαν πετυχαίνεις εμφυτευση ο τριτος οτι ξαναγίνεται κ φευγει μονο με τελειομηνη εγκυμοσύνη αλλος οτι παίζει ρόλο το σημείο της εμφύτευσης οπότε δεν αποβάλλεις απαραίτητα ε κ που ξερουμε που πάνε τα κυτταράκια που χοροπηδάνε μετα την εμβρυομεταφορά γυρω γυρω.Εγω πάντως κ με δεκάρι ενδομήτριο στη 2η ωοληψία δεν εκανα ετ γιατί του φαινοταν λεπτό κ ειχα κάνει κ υστεροσκόπηση.Την 3η φορά μέχρι κ ο γιατρός που μου εκανε ετ μου είπε ο Βαγγέλης σε ευλόγησε κοπέλα μου είναι υπέροχο κ πεντακάθαρο κ με καθαρές ωραίες πτυχες το ενδομήτριο σου σε έχει κάνει κούκλα κ επινα μόνο 6 cyclacur κ 3 ουτρο...γι αυτό λέω παίζει ρόλο ο κύκλος μας για να παχύνει το ενδο για τα υπολοιπα (τελειόμηνη εγκυμοσύνη) ο συνδιασμός τους 

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, DimitraS είπε:

Καμάρι το ίδιο σκεφτομαι αλλά υπάρχει κ το αλλά κ με σαλπιγγογραφία φαίνεται το διάφραγμα στους γιατρούς που το έθιξα γιατι δεν το αφαιρεσα πριν απο προσπάθεια μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα να λεπτύνει το ενδομήτριο μετά την αφαίρεση ο ένας ο δεύτερος ότι πρώτα βλέπουμε εαν πετυχαίνεις εμφυτευση ο τριτος οτι ξαναγίνεται κ φευγει μονο με τελειομηνη εγκυμοσύνη αλλος οτι παίζει ρόλο το σημείο της εμφύτευσης οπότε δεν αποβάλλεις απαραίτητα ε κ που ξερουμε που πάνε τα κυτταράκια που χοροπηδάνε μετα την εμβρυομεταφορά γυρω γυρω.Εγω πάντως κ με δεκάρι ενδομήτριο στη 2η ωοληψία δεν εκανα ετ γιατί του φαινοταν λεπτό κ ειχα κάνει κ υστεροσκόπηση.Την 3η φορά μέχρι κ ο γιατρός που μου εκανε ετ μου είπε ο Βαγγέλης σε ευλόγησε κοπέλα μου είναι υπέροχο κ πεντακάθαρο κ με καθαρές ωραίες πτυχες το ενδομήτριο σου σε έχει κάνει κούκλα κ επινα μόνο 6 cyclacur κ 3 ουτρο...γι αυτό λέω παίζει ρόλο ο κύκλος μας για να παχύνει το ενδο για τα υπολοιπα (τελειόμηνη εγκυμοσύνη) ο συνδιασμός τους 

Κατάλαβα... Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Κατάλαβα... Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; 

Εγω κοριτσι ξεκουραζομαι σωματικα κ ψυχολογικα αλλα κ οικονομικά!

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, εγώ θέλω μονο να σου πω να μη το βάζεις κάτω!!! Ελα σε επαφή με τα συναισθήματα σου, άφησε και τη στεναχώρια να γίνει θλίψη, νιώσε το μη προσπαθείς να το κουκουλώσεις. Κλάψε αν σου έρχεται να ξεσπάσεις. Κι απο κει και πέρα , το κεφάλι ψηλά και προχωράς!!!! 

Κι εγώ περνάω φάσεις που νιώθω απελπισμένη με τα γυναικολογικά μου αλλα παίρνω δύναμη απο τους δικούς μου ανθρώπους και συνεχίζω. Ξερω πολλές σ περιπτώσεις γυναικών που ταλαιπωρήθηκαν με εξωσωματικές ομως τελικά κράτησαν τα παιδάκια τους! 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, marga είπε:

Καλησπέρα, εγώ θέλω μονο να σου πω να μη το βάζεις κάτω!!! Ελα σε επαφή με τα συναισθήματα σου, άφησε και τη στεναχώρια να γίνει θλίψη, νιώσε το μη προσπαθείς να το κουκουλώσεις. Κλάψε αν σου έρχεται να ξεσπάσεις. Κι απο κει και πέρα , το κεφάλι ψηλά και προχωράς!!!! 

Κι εγώ περνάω φάσεις που νιώθω απελπισμένη με τα γυναικολογικά μου αλλα παίρνω δύναμη απο τους δικούς μου ανθρώπους και συνεχίζω. Ξερω πολλές σ περιπτώσεις γυναικών που ταλαιπωρήθηκαν με εξωσωματικές ομως τελικά κράτησαν τα παιδάκια τους! 

Καλησπέρα! Έτσι είναι. Υπάρχουν μέρες που νοιώθεις δυνατή και ότι όλα μπορείς να τα ξεπεράσεις, αλλά υπάρχουν και μέρες που δεν μπορείς να πάρεις τα πόδια σου και σου φαίνονται όλα μάταια και αδύνατα. Μακάρι όλες οι γυναίκες που περνάμε δύσκολα να έχουμε αίσιο τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...
On 3/6/2018 at 8:13 ΜΜ, Dimitroulaa είπε:

Αυτήν την στιγμή καταλαβαίνω απόλυτα την ψυχολογία σου, απόλυτα όμως! Είχα γράψει πριν λίγες μέρες κ εγώ το ξέσπασμα μου σε ένα θέμα. 4η εξωσωματική κ πρώτη φορά μετά από 9 χρονια ταλαιπωρίας είδα θετική χοριακη. Αντιλαμβάνεσαι την ευτυχία μου! Κράτησε πολύ λίγο γιατί η χοριακη πήρε τον κατήφορο. Το σοκ τεράστιο να ξέρεις ότι τα έχεις δώσει όλα, ότι επιτέλους δικαιωθήκαμε κ μετά πάλι στο απόλυτο μηδέν. Με ισοπέδωσε αυτή η εμπειρία. Έχει περάσει μια βδομάδα κ ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω. Ίσως κ να είμαι υπερβολική αλλά όταν όλη σου ή καθημερινότητά γυρνάει μόνο γύρω από γιατρούς κ φάρμακα, τότε η συνέχεια φαντάζει βουνό. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά σου να είναι κ η τυχερή όταν την κάνεις. Είναι πολύ άδικο όλο αυτό κ ακόμα αναζητώ τον λόγο που συμβαίνει. Γιατί οι περισσότεροι λένε όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Αλήθεια σε εμάς ποιος είναι ο λόγος αυτος; Τόσες πολλές είναι οι αμαρτίες μας; Όπως καταλαβαίνεις σε αυτήν την φάση ταυτιστηκα απόλυτα με αυτό που έγραψες. Καλή δύναμη!!!

Καλησπέρα στην ομάδα! 

Διαβάζω για πρώτη φορά τις δημοσιεύσεις αυτές, 5 χρόνια αφότου αναρτήθηκαν.

Ελπίζω όλα να έχουν πάει καλά από τότε,για όλα τα κορίτσια που συμμετείχαν στην συζήτηση, η οποία ξεκινούσε με ένα ποστ της sissy_geo..

Ήθελα απλώς να πω, ότι ένιωσα κάποια παρηγοριά διαβάζοντας, ότι και άλλες κοπέλες έκαναν και κάνουν τις ίδιες σκέψεις με μένα.

Ειλικρινά, ειδικά στο τελευταίο σκέλος της απάντησής σου Dimitroulaa, ταυτίζομαι απόλυτα. Είναι λες και το έχω γράψει εγώ! Τα ίδια αναπάντητα ερωτήματα.. Ίσως δεν δεις ποτέ αυτό το μήνυμα και μακάρι δηλαδή, γιατί πιθανότατα θα σημαίνει ότι τα κατάφερες, αλλά πραγματικά τα είπες όλα! 

Σε λίγες μέρες θα κάνω την 3η μου προσπάθεια. Αναρωτιέμαι μέχρι πότε θα αντέξω αυτή τη διαδικασία της εξωσωματικής.. 

Καλή δύναμη σε όλες όσες διαβάζουν και μοιράζονται αυτό το δύσκολο αγώνα, για κάτι που είναι θεωρητικά αυτονόητο..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...