Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αρεταίειο μαιευτήριο Σαλάκος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, είμαι στην 1η μου εγκυμοσύνη 7+3 εβδομάδες. Μετακόμισα πρόσφατα Αθήνα και ψάχνω γυναικολόγο που ξεγενναει στο Αρεταίειο, καθώς λόγο οικονομικών δε μπορώ να πάω σε κλινική. 

Μου πρότειναν το κ. Σαλακο. Εκανα κια επίσκεψη, μου φάνηκε καλός αν και μου έκανε εντύπωση που δε πηρε στο ιστορικό μου, ούτε μου έφτιαξε καρτέλα. 

Μου είπε για αυχενική διαφάνεια να πάω είτε στο αρεταίειο είτε στην βιοϊατρική. Δε ξέρω τι να κάνω, θα με βόλευε περισσότερο η βιοϊατρική λόγο ωραρίου [θέλω απόγευμα] αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. 

Μπορείτε να μου πείτε αν έχετε εμπειρίες; τόσο για το νοσοκομείο, όσο και για τον γιατρό και τις εξετάσεις!!! 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


On 1/10/2020 at 8:43 ΜΜ, Sofiamis είπε:

Καλησπέρα σας, είμαι στην 1η μου εγκυμοσύνη 7+3 εβδομάδες. Μετακόμισα πρόσφατα Αθήνα και ψάχνω γυναικολόγο που ξεγενναει στο Αρεταίειο, καθώς λόγο οικονομικών δε μπορώ να πάω σε κλινική. 

Μου πρότειναν το κ. Σαλακο. Εκανα κια επίσκεψη, μου φάνηκε καλός αν και μου έκανε εντύπωση που δε πηρε στο ιστορικό μου, ούτε μου έφτιαξε καρτέλα. 

Μου είπε για αυχενική διαφάνεια να πάω είτε στο αρεταίειο είτε στην βιοϊατρική. Δε ξέρω τι να κάνω, θα με βόλευε περισσότερο η βιοϊατρική λόγο ωραρίου [θέλω απόγευμα] αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. 

Μπορείτε να μου πείτε αν έχετε εμπειρίες; τόσο για το νοσοκομείο, όσο και για τον γιατρό και τις εξετάσεις!!! 

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα 

Είμαι κ εγώ στην ίδια κατάσταση.  1 εγκυμοσύνη 8+3 εβδομάδων.  Ως σημερα με παρακολουθούσε η γυναικολόγος μου η οποία ναι μεν είναι πολύ καλή  αλλά συνεργάζεται με το Ιασώ. Μετα την κουβέντα για το κόστος του τοκετου (5000 μαζί με το μαιευτηριο) μπηκα στη διαδικασία να ψάχνομαι για δημόσιο μαιευτήριο. Προσεγγισατε τον κ. Σαλακο ιδιωτικά; είδα ότι εχει ιατρειο στο Μαρούσι. Μπορείτε να μου πείτε το κόστος του ραντεβού; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα σας είμαι στον 4ο μηνα και εχω δίδυμα,  με παρακολουθεί ο κ. Σαλακος στο ιατρείο του και θα γεννήσω στο αρεταιειο.  ξερει κανεις αν ο σαλακος ζητάει λεφτά για να σε ξεγεννήσει αυτος; στο προηγούμενο παιδακι μου ειχα τον Αλεξόπουλο στο Αλεξάνδρας και επειδή δεν είχε προλάβει να μου πει τιμη μου ειπε μέχρι την στιγμή που η μικρη μου έσπασε τα νερα και έπρεπε να γεννησω, δεν με ξεγεννήσει.... δεν θα ηθελα να περασω παλι το ιδιο..

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2018 at 3:00 ΜΜ, elemaxi είπε:

Γέννησα μαζι του πέρσυ στο Αρεταιειο. Είναι ο γυναικολόγος μου. Αξιολογος γιατρός και άνθρωπος. 

Καλησπερα σας είμαι στον 4ο μηνα και εχω δίδυμα,  με παρακολουθεί ο κ. Σαλακος στο ιατρείο του και θα γεννήσω στο αρεταιειο. ξερεις αν ο σαλακος ζητάει λεφτά για να σε ξεγεννήσει αυτος; στο προηγούμενο παιδακι μου ειχα τον ...Αλ...... στο Αλεξάνδρας και επειδή δεν είχε προλάβει να μου πει τιμη μου . Η μικρη μου έσπασε τα νερα και έπρεπε να γεννησω, και μου ειπε με θράσος οτι δεν μπορει  να με ξεγεννήσει γιατί δεν είχαμε συνεννοηθείγια την τιμή .... δεν θα ηθελα να περασω παλι το ιδιο..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας, υπάρχει κάποια που γέννησε τους τελευταίους μήνες στο Αρεταίειο; Κατά προτίμηση με τον κύριο Σαλακο. Θέλω να ρωτήσω για τις αμοιβές γιατί μου είπαν ότι κάποιοι γιατροί, παίρνουν πάνω από τα διπλά πλέον λόγω του επιδόματος γέννας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...