Δωρα

Ποδηλατάκι, ποιό και από πότε... (10 μηνών)

Recommended Posts

Διαφημίσεις

Είδα ότι υπάρχει ένα byox οικονομικό, με 35 ευρώ. Στο skroutz έχει και την επισήμανση best seller. Θα πάμε να το δούμε σε ένα μαγαζί. Νομίζω τα byox, τα globber και τα scoot n ride δεν είναι τα πιο καλά;

byox εχει η μεγαλη με δυο μεγαλουτσικες ροδες

προς το παρον ειμαστε ευχαριστημενοι

Τελικά πήραμε εκείνο το byox (rapture). Δεν ανάβουν όμως τα φώτα στις ρόδες, πρέπει να κάνουμε κάτι ή είναι ελαττωματικό; Ούτε σε αυτό που δοκίμασε στο μαγαζί άναβαν.

Γενικά η πωλήτρια επέμενε να παίρναμε κάποια lorelli επειδή ήταν λίγο πιο μικρά. Αλλά το ένα ήταν μόνο μέχρι 20 κιλά και το άλλο ήταν ίδιο με το byox ως προς τα κιλά και ίδια τιμή, οπότε καλύτερη μάρκα δεν είναι το byox από το lorelli; Εκείνη γενικά είχε όλο lorelli πράγματα στο μαγαζί οπότε μάλλον γι'αυτο ήθελε να τα προωθεί.

Δοκιμάσαμε και το ποδήλατο lorelli energy (αυτό που γίνεται και ισορροπίας και κανονικό) αλλά δεν έφταναν τα πόδια της στα πετάλια επειδή είναι στην μπροστινή ρόδα οπότε το αφήσαμε. Προς το παρόν αφήνουμε γενικά την ιδέα του ποδηλάτου μέχρι να μάθει λίγο το πατίνι.

πρίν από 21 λεπτά , little lamb είπε:

Τελικά πήραμε εκείνο το byox (rapture). Δεν ανάβουν όμως τα φώτα στις ρόδες, πρέπει να κάνουμε κάτι ή είναι ελαττωματικό; Ούτε σε αυτό που δοκίμασε στο μαγαζί άναβαν.

Γενικά η πωλήτρια επέμενε να παίρναμε κάποια lorelli επειδή ήταν λίγο πιο μικρά. Αλλά το ένα ήταν μόνο μέχρι 20 κιλά και το άλλο ήταν ίδιο με το byox ως προς τα κιλά και ίδια τιμή, οπότε καλύτερη μάρκα δεν είναι το byox από το lorelli; Εκείνη γενικά είχε όλο lorelli πράγματα στο μαγαζί οπότε μάλλον γι'αυτο ήθελε να τα προωθεί.

Δοκιμάσαμε και το ποδήλατο lorelli energy (αυτό που γίνεται και ισορροπίας και κανονικό) αλλά δεν έφταναν τα πόδια της στα πετάλια επειδή είναι στην μπροστινή ρόδα οπότε το αφήσαμε. Προς το παρόν αφήνουμε γενικά την ιδέα του ποδηλάτου μέχρι να μάθει λίγο το πατίνι.

Για να ανάψουνε τα φωτάκια  θα πρέπει να τρέχει με το πατίνι ώστε οι ρόδες να γυριζουνε γρήγορα,τουλάχιστον στα πατίνια που έχει ο γιος μου ανάβουνε μονο όταν τρέχει.

• Μου αρέσει 1

πρίν από 17 λεπτά , Mamaloulou είπε:

Για να ανάψουνε τα φωτάκια  θα πρέπει να τρέχει με το πατίνι ώστε οι ρόδες να γυριζουνε γρήγορα,τουλάχιστον στα πατίνια που έχει ο γιος μου ανάβουνε μονο όταν τρέχει.

θα συμφωνησω.πρεπει να πηγαινει γρηγορα κ βραδυ,να ναι αρκετα σκοτεινα

συμφωνω τα byox καλυτερα

καλες βολτες!

Ευχαριστούμε! Το "τρέξαμε" λίγο χωρίς τη μικρή πάνω αλλά είναι πρωί. Θα δουμε το βράδυ. Και σε ένα βίντεο στο youtube που είδα πάντως δεν φαίνεται να ανάβει κάτι. Μάλλον θέλει πολύ σκοτάδι όπως λέτε. Δεν έχει πάντως κάποιο κουμπί ε; Ή μπαταρίες ας πούμε; Αυτό με ενδιαφέρει 

Τα δικά μας δεν νομίζω να έχουνε κάποιο κουμπί,τουλάχιστον δεν έχω δει κάτι (lorelli και globber)αλλά τα φωτακια φαίνονται το απόγευμα όταν δύσει ο ήλιος δεν χρειάζεται να είναι βράδυ για να τα δεις,Επισεις τη μέρα φαίνονται και μέσα στο σπίτι(κάνει πατίνι και μέσα στο σπίτι)

οχι ουτε εμας εχει κουμπι η μπαταριες

με τα φωτακια ειναι nils νομιζω.δ εμεινα τρελα ευχαριστημενη.προτιμω της μεγαλης το byox αν κ ειναι τελειως διαφορετικο

5 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Δεν έχει πάντως κάποιο κουμπί ε; Ή μπαταρίες ας πούμε; Αυτό με ενδιαφέρει 

Οχι κουμπί-μπαταρίες.

Η κινητική ενέργεια, από την κίνηση του πατινιού, μέσω ενός μαγνητικού κυκλώματος (αν το διάβασα καλά, ήμουν σκράπας στη φυσική) μετατρέπεται σε ηλεκτρική.

Διαφημίσεις

Ανάβουν τελικά, το τρέξαμε εμείς αλλά πρέπει να πάει πολυυυ γρήγορα. Δεν νομίζω ότι θα τα δούμε σύντομα από τη μικρή :-P Χάρηκα που δεν ήταν ελαττωματικό βασικά, γιατί το πήραμε από μακρινή γειτονιά.

@samsympan ναι, δυναμό μου είπε ο άντρας μου (κι εγώ εξίσου σκραπας)

• Μου αρέσει 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα