Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποδηλατάκι, ποιό και από πότε... (10 μηνών)


Recommended Posts

1 hour ago, little lamb είπε:

Καλησπερα!! Επανερχομαι στο θεμα: τελικα το καλοκαιρι δεν πηραμε κατι, γιατι δεν τη βλεπαμε και πολυ κινητικη. Τελικα μας χαρισαν ενα smartrike. Μας δυσκολευει στις στροφες ομως και δεν εχουμε φυλλαδιο οδηγιων για να δουμε αν εχει καποιο ελαττωμα ή αν κατι δεν κανουμε καλα. Δεν στριβει ευκολα σαν καροτσι ας πουμε. Ετσι ειναι ολα; Ειναι το μοντελο splash, το εχει καποια; Απο το youtube βρηκαμε το πώς μπλοκαρει το τιμονι και πώς το πεταλι. Ειναι λιγο περιπλοκα να τα συνηθισεις στην πραξη αυτα; Επισης ξερει καποια αν το συγκεκριμενο μοντελο διπλωνει για να μπει στο αυτοκινητο; 

Το δικό μας στριβει πάρα πολύ εύκολα,έχουμε Lorelli speedy,αν και στην αρχή φοβήθηκα πως θα με δυσκολέψει εν τέλη μου φάνηκε πολύ πιο εύκολο από το καρότσι.Το ποδηλατο που λες δεν το γνωρίζω αλλά πολύ πιθανόν να στριβει δύσκολα λογο κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 491
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 8 months later...

Αν και θέλω να ρωτήσω κυρίως για πατίνι, γράφω εδώ μιας που είχαμε ήδη συζητήσει σχετικά.

Τα τρίτροχα πατίνια είναι καλύτερα να έχουν τις 2 ρόδες μπροστά ή πίσω; (3 ετών)

Για ποδήλατο δεν μας βλεπω ούτε φέτος. Πήγαμε να δοκιμάσει ποδήλατα κ πατίνια, στα πατίνια καθόταν λιιιγο παραπάνω. Και στα δύο καθοταν μόνο δευτερόλεπτα, κανένα ενδιαφέρον. Οπότε σκεφτόμαστε ποιο θα πάει λιγότερο "χαμένο". Αλλά θέλουμε να της πάρουμε κάτι ώστε να μην την αφήνουμε και χωρίς παρακίνηση από μέρους μας... Πλέον πιο πιθανό θεωρώ να πάει κατ'ευθειαν σε ποδήλατο με πετάλι του χρόνου στα 4+ παρά φέτος σε ισορροπίας. Δεν φαίνεται να της κάνει καμία αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , little lamb είπε:

Αν και θέλω να ρωτήσω κυρίως για πατίνι, γράφω εδώ μιας που είχαμε ήδη συζητήσει σχετικά.

Τα τρίτροχα πατίνια είναι καλύτερα να έχουν τις 2 ρόδες μπροστά ή πίσω; (3 ετών)

Για ποδήλατο δεν μας βλεπω ούτε φέτος. Πήγαμε να δοκιμάσει ποδήλατα κ πατίνια, στα πατίνια καθόταν λιιιγο παραπάνω. Και στα δύο καθοταν μόνο δευτερόλεπτα, κανένα ενδιαφέρον. Οπότε σκεφτόμαστε ποιο θα πάει λιγότερο "χαμένο". Αλλά θέλουμε να της πάρουμε κάτι ώστε να μην την αφήνουμε και χωρίς παρακίνηση από μέρους μας... Πλέον πιο πιθανό θεωρώ να πάει κατ'ευθειαν σε ποδήλατο με πετάλι του χρόνου στα 4+ παρά φέτος σε ισορροπίας. Δεν φαίνεται να της κάνει καμία αίσθηση.

συμφωνω δ υπαρχει λογος να παρετε ισορροπιας τωρα

καλυτερα οι δυο ροδες μπροστα.αυτες με τις δυο πισω ειναι για ακομη πιο μικρα,κ κατω των 3

ειναι ακριβως 3?θυμησε μου

για πατινι θα επαιρνα ενα σχετικα καλο,να αντεχει κ πανω απο 15κ

το smart trike το χρησιμοποιειτε;προσπαθει να κανει πηδαλι;

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι γενικά πρέπει να δουν άλλα παιδιά να κάνουν για να πέσει το κατοστάρικο. Και ο γιος μου, αλλά και τα συνομήλικα παιδιά των φίλων μας, και με τα πατίνια και με τα ποδήλατα στην αρχη ήταν εντελώς αδιάφοροι γιατί δεν ήξεραν καλά-καλά τι να κάνουν. Αφού πήγαμε στο πάρκο δυο-τρεις φορές και είδαν τα υπόλοιπα παιδιά από γύρω, μπήκαν στο νόημα και πλέον τα πάνε σφαίρα. 

 

Για τα τρίτροχα δεν ξέρω τι είναι καλύτερο. Το δικό μας έχει δύο ρόδες μπροστά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , vicky86 είπε:

συμφωνω δ υπαρχει λογος να παρετε ισορροπιας τωρα

καλυτερα οι δυο ροδες μπροστα.αυτες με τις δυο πισω ειναι για ακομη πιο μικρα,κ κατω των 3

ειναι ακριβως 3?θυμησε μου

για πατινι θα επαιρνα ενα σχετικα καλο,να αντεχει κ πανω απο 15κ

το smart trike το χρησιμοποιειτε;προσπαθει να κανει πηδαλι;

 

Το Πάσχα έγινε 3. Προσπαθεί αλλά δεν τα καταφέρνει. Δεν ασχολείται πολύ όμως, τα βαριέται πολύ όλα αυτά... Απλά νομίζω έχει μπει στη λογική ότι τα ποδήλατα έχουν πετάλια και γι'αυτο με το ισορροπίας δεν της κάνει αίσθηση.

 

πρίν από 43 λεπτά , Ilaeira είπε:

Να ξέρεις ότι γενικά πρέπει να δουν άλλα παιδιά να κάνουν για να πέσει το κατοστάρικο. Και ο γιος μου, αλλά και τα συνομίληκα παιδιά των φίλων μας, και με τα πατίνια και με τα ποδήλατα στην αρχη ήταν εντελώς αδιάφοροι γιατί δεν ήξεραν καλά-καλά τι να κάνουν. Αφού πήγαμε στο πάρκο δυο-τρεις φορές και είδαν τα υπόλοιπα παιδιά από γύρω, μπήκαν στο νόημα και πλέον τα πάνε σφαίρα. 

 

Για τα τρίτροχα δεν ξέρω τι είναι καλύτερο. Το δικό μας έχει δύο ρόδες μπροστά. 

 

Αυτό ισχύει, αλλά στα μέρη μας δυστυχώς δεν έχει πολλά παιδιά στα πάρκα... Δηλαδή άντε να είναι 1-2 παιδάκια με "οχηματα" και όχι παντα. Έχει δει και θα δει πολλά παιδιά αλλού, αλλά μια στις τόσες που θα τύχει να είμαστε αλλού. Κι επειδή δεν τα ξέρουμε, δεν είναι ότι τα βλέπει πολύ κοντά για να τα παρατηρησει, αυτά πηγαινοέρχονται, απομακρύνονται κλπ. Και μένουμε απλά στο σχόλιο "ένα παιδάκι με πατίνι, κοίτα τι ωραία που κάνει"

Link to comment
Share on other sites

κ τα δυο παιδια μου πηραν κανονικο ποδηλατο με βοηθητικες στα 3,5 κ ξερω παιδακια που κανανε κ νωριτερα

βεβαια αν βλεπεις οτι δ ενδιαφερεται μην παρετε ποδηλατο

εμενα ηδη κ τα δυο εκαναν πατινι με 3ροδες

η μεγαλη εκανε αμεσως στο μαγαζι,κ μαλιστα πηρε μεγαλο με 18" ροδα.ο μικρος χρειαστηκε χρονο,εκανε την μιση κινηση,κ παρολο που ειναι μικροκαμωμενος πηρε 16"

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσουμε ποδήλατο φέτος (που δεν νομίζω, εκτός αν δούμε θεαματική αλλαγή με το πατίνι) νομίζω θα προτιμήσουμε ένα που γίνεται και ισορροπίας και με πετάλι+βοηθητικές, που μου είχε προτείνει κάποια κοπέλα εδώ, ώστε να είμαστε λίγο πιο "καλυμμένοι" ότι κάτι από τα δύο θα κανει. Δεν έχουμε και κάποιον φίλο με παιδάκι παρόμοιας ηλικίας που να έχει πατίνι ή ποδήλατο να δοκιμάσουμε λίγο! Όλοι έχουν ή παιδιά δημοτικου ή μωρα! Τουλάχιστον τώρα που περιμένουμε το δεύτερο έχω μια ελπίδα ότι τα παιχνίδια αυτά θα χρησιμοποιηθούν έστω και λίγο κι από εκεινο, οπότε θα αγοράσω πιο εύκολα :-P 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Αν και θέλω να ρωτήσω κυρίως για πατίνι, γράφω εδώ μιας που είχαμε ήδη συζητήσει σχετικά.

Τα τρίτροχα πατίνια είναι καλύτερα να έχουν τις 2 ρόδες μπροστά ή πίσω; (3 ετών)

Για ποδήλατο δεν μας βλεπω ούτε φέτος. Πήγαμε να δοκιμάσει ποδήλατα κ πατίνια, στα πατίνια καθόταν λιιιγο παραπάνω. Και στα δύο καθοταν μόνο δευτερόλεπτα, κανένα ενδιαφέρον. Οπότε σκεφτόμαστε ποιο θα πάει λιγότερο "χαμένο". Αλλά θέλουμε να της πάρουμε κάτι ώστε να μην την αφήνουμε και χωρίς παρακίνηση από μέρους μας... Πλέον πιο πιθανό θεωρώ να πάει κατ'ευθειαν σε ποδήλατο με πετάλι του χρόνου στα 4+ παρά φέτος σε ισορροπίας. Δεν φαίνεται να της κάνει καμία αίσθηση.

Συμφωνώ με την σκέψη σου για το ποδήλατο,ούτε εγώ θα έπαιρνα ισορροπίας σε τριών χρονώ παιδί,ο γιος μου είναι 3 και κάνει σε "κανονικό"ποδηλατο με βοηθητικές. Το πατίνι που έχει,έχει δύο ρόδες μπροστά,τα περισσότερα παιδιά που βλέπω  στα παρκα σε τέτοιες ηλικίες εχουνε με δύο ρόδες μπροστά.Οτι δεν δείχνει ενδιαφέρον όμως δεν σημαίνει πως αν πάρετε πχ πατίνι δεν θα κάνει.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Mamaloulou είπε:

Συμφωνώ με την σκέψη σου για το ποδήλατο,ούτε εγώ θα έπαιρνα ισορροπίας σε τριών χρονώ παιδί,ο γιος μου είναι 3 και κάνει σε "κανονικό"ποδηλατο με βοηθητικές. Το πατίνι που έχει,έχει δύο ρόδες μπροστά,τα περισσότερα παιδιά που βλέπω  στα παρκα σε τέτοιες ηλικίες εχουνε με δύο ρόδες μπροστά.Οτι δεν δείχνει ενδιαφέρον όμως δεν σημαίνει πως αν πάρετε πχ πατίνι δεν θα κάνει.

 

Για το ποδήλατο διαφωνώ! Συνήθως όσα μαθαίνουν σε ισορροπίας, περνάνε κατευθείαν στο κανονικό χωρίς βοηθητικές. Και πολύ πιο εύκολα. Πιστεύω ότι αν στα παιδιά μου είχαμε δώσει ποδήλατο με βοηθητικές, δεν θα αποφάσιζαν εύκολα να μάθουν χωρίς. Ενώ με το ισορροπίας, 4 ετών και τα δύο πήραν κανονικό ποδήλατο και έκαναν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , irin είπε:

Για το ποδήλατο διαφωνώ! Συνήθως όσα μαθαίνουν σε ισορροπίας, περνάνε κατευθείαν στο κανονικό χωρίς βοηθητικές. Και πολύ πιο εύκολα. Πιστεύω ότι αν στα παιδιά μου είχαμε δώσει ποδήλατο με βοηθητικές, δεν θα αποφάσιζαν εύκολα να μάθουν χωρίς. Ενώ με το ισορροπίας, 4 ετών και τα δύο πήραν κανονικό ποδήλατο και έκαναν κανονικά.

 

Σε αυτό συμφωνώ, και αρχικά ισορροπίας είχα σκοπό να πάρουμε. Αλλά μας χάρισαν 2 τρίκυκλα κι έτσι τώρα έχει μπει στη λογική ότι το ποδήλατο το προχωράς με πετάλια (έστω κι αν δεν το κάνει ακόμα) και το ισορροπίας το κοιτάει σαν να σκέφτεται ότι κάτι του λείπει! Και δεν κάθεται καν στη σέλα, σου λέει αφου το πάμε με τα πόδια. Το κακό είναι ότι στα μαγαζιά είναι πολύ μικρή η δοκιμη οπότε δεν μπορείς να καταλήξεις. Το ιδανικό είναι να έχει κάποιο κοντινό παιδάκι ώστε να δοκιμάσει περισσότερο, ή τέτοιες ογκώδεις/ακριβες αγορές να τις παίρνεις μεταχειρισμενες από φίλους, όπως παίρναμε όταν ήταν μωρά καροτσια, ριλαξ, γυμναστήρια, παρκα κλπ! Αλήθεια γιατί σταματάει αυτό όταν μεγαλώνουν τα παιδιά; Φθείρονται περισσότερο τα αντικείμενα κ διστάζουν να τα δώσουν; Εγώ νομίζω ο,τι πάρουμε θα το δώσω σε φίλους όταν μεγαλώσει!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, little lamb είπε:

Τουλάχιστον τώρα που περιμένουμε το δεύτερο έχω μια ελπίδα ότι τα παιχνίδια αυτά θα χρησιμοποιηθούν έστω και λίγο κι από εκεινο, οπότε θα αγοράσω πιο εύκολα :-P 

Είσαι έγκυος? Με το καλό! :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Είσαι έγκυος? Με το καλό! :wub:

 

Ναι!! Το είχα γράψει σε ένα θέμα για χοριακη κλπ. Ευχαριστούμε πολύ!! Έχω μέλλον ακόμα, Δεκέμβρη θα έρθει καλώς εχόντων των πραγμάτων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , little lamb είπε:

Αλήθεια γιατί σταματάει αυτό όταν μεγαλώνουν τα παιδιά; Φθείρονται περισσότερο τα αντικείμενα κ διστάζουν να τα δώσουν; 

Τι πράγματα να δώσεις άραγε αργότερα πέρα από ρούχα?!  Ποδήλατο, πατίνι και κάποια παιχνίδια αν είναι σε καλή κατάσταση τα δίνεις.

 

Αργότερα τα παιδιά ανεξαρτητοποιουνται αρκετά δεν χρειάζονται κούνια, καρέκλα κι φαγητού, καρότσια κτλ. Και ό,τι χρησιμοποιούν το κρατάν  περισσότερο καιρο.

πρίν από 8 λεπτά , little lamb είπε:

 

Ναι!! Το είχα γράψει σε ένα θέμα για χοριακη κλπ. Ευχαριστούμε πολύ!! Έχω μέλλον ακόμα, Δεκέμβρη θα έρθει καλώς εχόντων των πραγμάτων.

Δεν το διάβασα! Συγχαρητήρια λοιπόν! Πως είσαι? Είναι διαφορετικες οι δύο εγκυμοσύνες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Τι πράγματα να δώσεις άραγε αργότερα πέρα από ρούχα?!  Ποδήλατο, πατίνι και κάποια παιχνίδια αν είναι σε καλή κατάσταση τα δίνεις.

 

Αργότερα τα παιδιά ανεξαρτητοποιουνται αρκετά δεν χρειάζονται κούνια, καρέκλα κι φαγητού, καρότσια κτλ. Και ό,τι χρησιμοποιούν το κρατάν  περισσότερο καιρο.

 

Ναι τέτοια εννοώ. Ίσως παλιότερα, δηλαδή στα τωρινά παιδιά δημοτικού, να μην είχαν τόσο πολύ ποδήλατα και πατίνια σε προ-νηπιακες ηλικίες. Εγώ δεν θυμάμαι να πολυκυκλοφορούν. Τέλος πάντων, δεν έχει σημασία!

 

πρίν από 38 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Δεν το διάβασα! Συγχαρητήρια λοιπόν! Πως είσαι? Είναι διαφορετικες οι δύο εγκυμοσύνες? 

 

Ευχαριστώ! Έχω πολύ περισσότερες ναυτίες και κόπωση, ίσως λόγω προγεστερόνης που μου έδωσε αυτή τη φορά, αλλά γενικά καλά. Μόνο στην αρχή είχα μια μικρή αποκόλληση, λίγο ροζ κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, little lamb είπε:

 

Σε αυτό συμφωνώ, και αρχικά ισορροπίας είχα σκοπό να πάρουμε. Αλλά μας χάρισαν 2 τρίκυκλα κι έτσι τώρα έχει μπει στη λογική ότι το ποδήλατο το προχωράς με πετάλια (έστω κι αν δεν το κάνει ακόμα) και το ισορροπίας το κοιτάει σαν να σκέφτεται ότι κάτι του λείπει! Και δεν κάθεται καν στη σέλα, σου λέει αφου το πάμε με τα πόδια. Το κακό είναι ότι στα μαγαζιά είναι πολύ μικρή η δοκιμη οπότε δεν μπορείς να καταλήξεις. Το ιδανικό είναι να έχει κάποιο κοντινό παιδάκι ώστε να δοκιμάσει περισσότερο, ή τέτοιες ογκώδεις/ακριβες αγορές να τις παίρνεις μεταχειρισμενες από φίλους, όπως παίρναμε όταν ήταν μωρά καροτσια, ριλαξ, γυμναστήρια, παρκα κλπ! Αλήθεια γιατί σταματάει αυτό όταν μεγαλώνουν τα παιδιά; Φθείρονται περισσότερο τα αντικείμενα κ διστάζουν να τα δώσουν; Εγώ νομίζω ο,τι πάρουμε θα το δώσω σε φίλους όταν μεγαλώσει!

φανταζομαι φθειρονται.αλλα κατα καιρους βλεπω πωλησεις μεταχειρισμενων ποδηλατων,πατινιων

το τρικυκλο μας το δωσαμε στον ξαδερφο,μετα απο 3παιδια κ 8χρ για πεταμα θα παει

το ενα πατινι ως 15κ δ αξιζει να το δωσω,το παρατησα στο χωριο να εχει δυο το ξαδερφακι.βρισκεις με 20€ παρομοιο

το ποδηλατο της μεγαλης θα το πουλησουμε λογικα του χρονου,δ εχουμε κανεναν με κοριτσι,δυσκολευομαι να δωσω τα πραγματα της

κ το δικο της πατινι-ποδηλατο ισορροπιας το αφησαμε χωριο,με σκοπο να το βαψουμε,κ το πατησε η αδερφη μου με το αμαξι:rolleyes:ευτυχως χωρις αναβατη

με το καλο κ το μπεμπε!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, irin είπε:

Για το ποδήλατο διαφωνώ! Συνήθως όσα μαθαίνουν σε ισορροπίας, περνάνε κατευθείαν στο κανονικό χωρίς βοηθητικές. Και πολύ πιο εύκολα. Πιστεύω ότι αν στα παιδιά μου είχαμε δώσει ποδήλατο με βοηθητικές, δεν θα αποφάσιζαν εύκολα να μάθουν χωρίς. Ενώ με το ισορροπίας, 4 ετών και τα δύο πήραν κανονικό ποδήλατο και έκαναν κανονικά.

Συμφωνώ πως κάποια παιδιά από το ισορροπίας πηγαίνουνε κατευθείαν στο ποδήλατο χωρίς βοηθητικές.Απλα εγώ 3 χρονών δεν θα αγόραζα ποδήλατο ισορροπίας ως προς αυτό συμφώνησα.Στον γιο μου πήρα ισορροπίας όταν ήτανε δύο χρόνων,φυσικά στα 3 δεν μπορεί να κάνει χωρίς βοηθητικές ίσως του χρόνου τα καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

Ναι τέτοια εννοώ. Ίσως παλιότερα, δηλαδή στα τωρινά παιδιά δημοτικού, να μην είχαν τόσο πολύ ποδήλατα και πατίνια σε προ-νηπιακες ηλικίες. Εγώ δεν θυμάμαι να πολυκυκλοφορούν. Τέλος πάντων, δεν έχει σημασία!

 

 

Ευχαριστώ! Έχω πολύ περισσότερες ναυτίες και κόπωση, ίσως λόγω προγεστερόνης που μου έδωσε αυτή τη φορά, αλλά γενικά καλά. Μόνο στην αρχή είχα μια μικρή αποκόλληση, λίγο ροζ κλπ

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό!!! Ούτε εγώ δεν είχα δει ότι είσαι έγκυος, μπαίνω πολύ σπάνια πλέον..

 

Όσο για τα πατίνια δεν ξέρω να σου απαντήσω καθόλου. Εμείς κ στα δύο μου παιδιά κανονικό ποδήλατο με πετάλια έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αγοράσαμε το πατίνι που είδαμε να έχει ένα πιτσιρικάς Δημοτικού στο πάρκο και μας εντυπωσίασε η κατασκευή και η άνεση του παιδιού που έκανε. Καθώς τότε που το πήραμε δεν είχαμε καθόλου γνώση επί πατινιών εκτός από ότι βλέπαμε κάτι πλαστικά μπεμπέ και κάτι μεταλικά πιο μεγαλίστικα που μας φαίνονταν ακατάλληλα για 3χρονο. Είναι γνωστής εταιρείας ευρέως διαδεδομένης τα τελευταία χρόνια (globber). Ξεκινούν από 50€ έως 100+€ και έχει και πιο ακριβά νομίζω ενηλίκων και κάτι σύνθετα που σπάνε σε κομμάτια που είδα ακόμη πιο ακριβά. Πήραμε ένα γύρω στα 80€. Είναι 3τροχο-οι 2 μπροστά (φωτίζουν οι μπροστινές ρόδες και αρέσει στα παιδιά έχει και χωρίς να φωτίζουν), ελαφρύ, ποιοτική κατασκευή, πολύ σταθερό, αναδιπλούμενο και με ρυθμιζόμενο τιμόνι αναλόγως ύψους παιδιού. Το έχουμε 3μισι χρόνια περίπου. Κάνει και η μικρή από 2μισι και η μεγάλη 6μισι και για πιο μεγάλο παιδί είναι. Και αν δεν το είχαμε στο μπαλκόνι θα ήταν σαν καινούργιο.

Επίσης έχω δει ωραία πατίνια για αυτές τις ηλικίες και της Micro στην ίδια λογική και εύρως τιμών. Θα υπάρχουν κι άλλες εταιρίες αντίστοιχες.

 

Άποψη μου @little lamb αγοράστε κάτι ίσως λίγο πιο ακριβό που όμως έχει τις προδιαγραφές και την ποιότητα να το χρησιμοποιήσει ένα παιδί αρκετά χρόνια και επίσης περισσότερα από ένα παιδάκια ταυτόχρονα και σε βάθος χρόνου. Ψάξτε το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει όλα αυτά κι έχω δει και τις τιμές και ξέρω ποιες μάρκες είναι οι καλές. Απλά δεν θέλουμε να δώσουμε τόσα χρήματα σε κάτι που μπορεί να μην αγγίξει καν (εκτός αν είναι θέμα ασφαλείας βέβαια). Για δεύτερο πατίνι όντας μεγαλύτερη κι έχοντας δει αν αγάπησε το σπορ ναι θα παίρναμε τόσο καλή μάρκα, αλλά για τόσο πρώτη πρώτη επαφή και με την πιθανότητα τελικά το πατίνι να κάτσει να μουχλιάσει μας φαίνεται ρίσκο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , little lamb είπε:

Τα έχω δει όλα αυτά κι έχω δει και τις τιμές και ξέρω ποιες μάρκες είναι οι καλές. Απλά δεν θέλουμε να δώσουμε τόσα χρήματα σε κάτι που μπορεί να μην αγγίξει καν (εκτός αν είναι θέμα ασφαλείας βέβαια). Για δεύτερο πατίνι όντας μεγαλύτερη κι έχοντας δει αν αγάπησε το σπορ ναι θα παίρναμε τόσο καλή μάρκα, αλλά για τόσο πρώτη πρώτη επαφή και με την πιθανότητα τελικά το πατίνι να κάτσει να μουχλιάσει μας φαίνεται ρίσκο...

δεν αξιζει ομως να παρετε απο την μαρκα που λες κτ σε αυτην την τιμη

κ εγω θα προτεινα εταιριες οπως η samsypan

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...