DFR

ΠΑΡΤΥ ΓΙΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Η ΓΙΟΡΤΗ???

Recommended Posts

Καλημέρα. παρακαλω θα ηθελα την γνωμη σας σε κατι. παντα καναμε το παρτυ του γιου μου για τα γενεθλια του τελος ιουνιου. ( πηγαινε παιδικο και νηπιο σε ιδιωτικο και ειχαν μαθηματα μεχρι τελος ιουλιου)

τφετος που παει πρωτη τα σχολεια κλεινουν 15/06. και προβλαματιζομαστε τι απο τα παρακατω 2 να κανουμε

α) να κανουμε το παρτυ του 23/6 δηλαδη μια βδομαδα αγου κλεισουν τα σχολεια. σε αυτην την περιπτωση θα εχουμε δωσει προσκλησεις πριν κλεισουν τα σχολεια αλλα και παλι θα ειμαστε ενταξει??? προβληματιζομαι μηπως εχουν φυγει τα παιδακια για χωριο κατασκηνωση κλπ

β) να αγνοησουμε τα γενεθλια και να κανουμε το παρτυ για την γιορτη του τον απρίλιο. σεαυτην  την περιπτωση τι κανουμε αντι για τουρτα που ολα περιμενουν την ωρα που θα την κοψουμε???

εσεις τι θα κανατε???

Διαφημίσεις

Αν και εμείς δεν καλούμε την τάξη αλλά τους φίλους της γενικά (στους οποίους περιλαμβάνονται και απ το σχολείο και τις δραστηριότητες φυσικά), έχουμε κάνει πάρτυ για τις ονομαστικές εορτές των παιδιών μας οι οποίες είναι με διαφορά 10 ημερών τον Μάιο. Δεν έλειψε σε κανέναν η τούρτα, είχα άλλα γλυκά.  Τα παιδιά θέλουν να παίζουν, το σβήσιμο των κεριών δεν αποτελεί το event που όλοι οι μεγάλοι νομίζουμε, στα παιδιά πάρτυ. Για την ακρίβεια νομίζω πως εκνευρίζονται που τους χαλάνε το παιχνίδι. 

pJO3p2.pngB6Ndp2.png

1 hour ago, DFR είπε:

Καλημέρα. παρακαλω θα ηθελα την γνωμη σας σε κατι. παντα καναμε το παρτυ του γιου μου για τα γενεθλια του τελος ιουνιου. ( πηγαινε παιδικο και νηπιο σε ιδιωτικο και ειχαν μαθηματα μεχρι τελος ιουλιου)

τφετος που παει πρωτη τα σχολεια κλεινουν 15/06. και προβλαματιζομαστε τι απο τα παρακατω 2 να κανουμε

α) να κανουμε το παρτυ του 23/6 δηλαδη μια βδομαδα αγου κλεισουν τα σχολεια. σε αυτην την περιπτωση θα εχουμε δωσει προσκλησεις πριν κλεισουν τα σχολεια αλλα και παλι θα ειμαστε ενταξει??? προβληματιζομαι μηπως εχουν φυγει τα παιδακια για χωριο κατασκηνωση κλπ

β) να αγνοησουμε τα γενεθλια και να κανουμε το παρτυ για την γιορτη του τον απρίλιο. σεαυτην  την περιπτωση τι κανουμε αντι για τουρτα που ολα περιμενουν την ωρα που θα την κοψουμε???

εσεις τι θα κανατε???

Εγώ νομίζω θα του εξηγούσα ότι ναι μεν τα γενέθλια σου είναι 23/6,όμως επειδή όντως μπορεί πολλά παιδάκια να έχουν φύγει θα κάνουμε τα γενέθλια σου 1 βδομάδα νωρίτερα για να είναι ολοι οι φίλοι σου.Μπορεί να του έδινα κ την επιλογή να διαλέξει μονος του πότε θέλει.

Καντε τα γενεθλια καμια δεκαρια μερες νωριτερα. Ετσι κι αλλιως δεν ειναι περιεργο, οποτε και να εχει το παιδι γενεθλια. Μπορει να τυχει να μην εχει καλο καιρο ενα ΣΚ και να θες να εκμεταλλευτεις αυλη, να συμπιπτει με παρτυ αλλου παιδιου η καποια δραστηριοτητα που δεν μπορει να αναβληθει (π.χ. αγωνες σε μεγαλυτερα παιδια, εκδηλωση στο σχολειο κλπ), να εχεις αποφασισει να κανεις το παρτυ σε παιδοτοπο, σινεμα η αλλο χωρο δραστηριοτητων και να μην υπαρχει διαθεσιμοτητα κλπ

Το να γίνουν τα γενέθλια 1 βδομάδα πριν ή 1 βδομάδα μετά δεν έχει και μεγάλη σημασία... Εξάλλου τι πειράζει να είναι κλειστά τα σχολεία; Δίνεις την πρόσκληση πριν κλείσουν...

Η γιορτή είναι άλλο θέμα τελείως. Και εκεί μπορείς να μαζέψεις κάποιους φίλους του και ας μην υπάρχει τούρτα...

Ο γιός μου έχει γενέθλια 17 Ίουλίου. Τα γιορτάζουμε κάθε χρόνο στην εξοχή με τους φίλους που έχει εκεί, και κάνουμε πάρτυ με τους συμμαθητές τον Δεκέμβριο ή αρχές Γενάρη που είναι η γιορτή του. Τα παιδάκια ευχαριστιούνται με τα γλυκά που τα κερνάμε και λίγη σημασία δίνουν στο αν κοπεί τούρτα ή όχι. Πιό πολύ τα νοιάζει να παίξουν και να φάνε γλυκό είτε αυτό είναι τούρτα ή κάτι άλλο.  

BdmAp3.png

Τα γενέθλια του μικρού μου είναι Αύγουστο, οπότε κάνει κάθε χρόνο πάρτι με τους συμμαθητές του στη γιορτή του.

Επειδή το ήθελε το παιδί, έσβηνε πάντα ένα κεράκι.

Το να τα γιορτάσει νωρίτερα δεν είναι κακό, απλά σίγουρα μετά το κλείσιμο των σχολείων είναι πιθανό πολλά παιδιά να λείπουν.

Εγώ στη θέση σου θα έκανα πάρτι για την γιορτή του, αν ήθελε το παιδί θα έσβηνε ένα fake κεράκι, αλλιώς μόνο παιχνίδι και γλυκά.

Αφού θα το κάνεις που θα το κάνεις νωρίτερα, κάντο τελευταίο σκ πριν κλείσουν τα σχολεία. 

Αλλά βρε κορίτσια, όντως τα περισσότερα παιδιά φεύγουν διακοπές μόλις κλείσουν τα σχολεία  :shock::shock::shock: ? 

Άλλα πηγαίνουν στη γιαγιά και τον παππού, άλλα στην κατασκήνωση αλλά όπως και να χει είναι νομίζω σύνηθες όταν οι σχολικές δραστηριότητες ολοκληρώνονται ο κόσμος να "σπάει" τα ΣΚ και δύσκολα μαζεύονται 

pJO3p2.pngB6Ndp2.png

18 ώρες πρίν, annoulen είπε:

Αφού θα το κάνεις που θα το κάνεις νωρίτερα, κάντο τελευταίο σκ πριν κλείσουν τα σχολεία. 

Αλλά βρε κορίτσια, όντως τα περισσότερα παιδιά φεύγουν διακοπές μόλις κλείσουν τα σχολεία  :shock::shock::shock: ? 

Τα δικά μου, με το που κλείνουν τα σχολεία, πάνε για ένα μήνα στους γονείς μου για μπάνια και τον άλλο μήνα στην άλλη γιαγιά για ορεινές διακοπές! Το περιμένουν πως και πως!

• Μου αρέσει 1

BdmAp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα