loralora

Κοπέλες από 40+ που προσπαθούν

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Daphne259 είπε:

Κοριτσάκια γεια! 

Oly μου, μην απογοητεύεσαι σε παρακαλώ και κάνεις άσχημες σκέψεις. Προσπάθησε να επιβληθείς στον εαυτό σου, είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος.

Sansa, θέλω να πω το ίδιο και σε σένα και σε όλες.  Ισως είναι κάτι με το ενδομήτριο ίσως με τα ωάρια γιατί έγκυος μένεις...

Εγώ κορίτσια πιστεύω ότι υπάρχουν κακά ωάρια.  Σίγουρα υπάρχουν κάποια καλά αλλά ίσως χρειαστεί πολύς χρόνος και ο μαγικός παράγοντας τύχη για να τα βρούμε...

Εγώ σε 8 ωοληψίες (διάστημα 10 μηνών) έκανα 3 έμβρυα, βλαστοκύστη ούτε για αστείο. Και τα έχω ψάξει όλα από νωρίς των προσπαθειών μου. Πλέον το πιστεύω στάνταρντ ότι τα ωάριά μου έχουν θέμα. Είναι δυνατόν να μην έχουν? Το αποδέχομαι και προχωράω από δω και πέρα, βλέπω τι θέλω/μπορώ να κάνω από δω και πέρα. Ρεαλισμός ώστε να επιτυχθεί ο στόχος. Οχι στεναχώρια, όχι κλάμα και αυτολύπηση αλλά πράξη.

Kalipso μου σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία, μια τεράστια χοριακή και να ξέρεις ότι εγώ συμφωνώ πολύ με την απόφασή σου...!

:)

Σ ευχαριστώ! Με στηρίζει αυτο που λες, που συμφωνείς! Δεν πιστεύω ότι βιάστηκα, νομίζω πως το παλέψαμε αρκετά. Το θέμα είναι να είμαστε και καλά- ψυχικά και σωματικά- να τα μεγαλώσουμε!

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Kalipso2018 είπε:

Σ ευχαριστώ! Με στηρίζει αυτο που λες, που συμφωνείς! Δεν πιστεύω ότι βιάστηκα, νομίζω πως το παλέψαμε αρκετά. Το θέμα είναι να είμαστε και καλά- ψυχικά και σωματικά- να τα μεγαλώσουμε!

Αγάπη, η ουσία για μένα είναι να θες συνειδητά να γίνεις μανούλα, αυτός είναι ο στόχος και η επιθυμία και τίποτα άλλο.   Σου εύχομαι να είσαι ήδη!  :-D

• Μου αρέσει 1

πρίν από 4 λεπτά , Daphne259 είπε:

Αγάπη, η ουσία για μένα είναι να θες συνειδητά να γίνεις μανούλα, αυτός είναι ο στόχος και η επιθυμία και τίποτα άλλο.   Σου εύχομαι να είσαι ήδη!  :-D

!!! Αυτό λέω κι εγώ! Μακαρί, κι εσύ σύντομα!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 23 λεπτά , RoSeV είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....kalipso μου εύχομαι σε λίγες μερούλες να μας ανακοινωσεις μια τερααααααστια χοριακη!!!!... ο δρομος αυτός κοπελιές μου είναι μακρύς...Η κάθε μια απο εμάς σηκωνει το δικο της σταυρό και η μάχη με τον εαυτό μας πολλές φορές είναι σκληρή...Πρέπει να αποδεχτούμε καταστάσεις, να πάρουμε αποφάσεις, να πονεσουμε....πανω απ όλα όμως πρέπει να ΠΡΟΧΩΡΉΣΟΥΜΕ....Η κάθε μια στο μονοπάτι που χαράζει και με όποιο τρόπο νομίζει πως είναι ο πιο σωστός

...Θέλω να ευχηθώ δύναμη και κουράγιο πάνω απ όλα σε όλες μας...Είναι αγώνας αντοχής και όλες μα όλες πρέπει να επιβραβεύσουμε τον εαυτό μας που καταφέραμε να φτάσουμε έστω ως εδώ...Και μην ξεχνάμε όσο συνεχίζουμε τις προσπάθειες οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας...δεν ξερω πως....δεν ξερω ποτε....αλλα με τον ενα η με τον  αλλο τρόπο ενα μωρακι θα έρθει στην αγκαλια μας  αν το θέλουμε τόσο πολύ...Σας φιλώ .....

Πόσο γλυκό και ενθαρρυντικό μήνυμα! ☺☺☺

• Μου αρέσει 1

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη  κοριτσι μου!! Τελειομηνη και με ένα γερό παιδάκι!! :) Πολύ ενθαρρυντικό το μήνυμα σου,  να τα βλέπουμε εμείς που κάποιες φορές (δικαιολογημένα) απογοητευόμαστε!  Μπράβο για την επιμονή σου που σε ανταμειψε. Θες να μας πεις αν έκανες κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά και τα κατάφερες;  κάποια συμβουλή;  Πολλά φιλιά και ευχές από εμένα.. 

• Μου αρέσει 1

κορίτσια καλησπέρα ! στο κλάμπ των 39+ και γω ! μήπως ξέρει καμία τον σφακιανούδη ? μου τον πρότειναν γιατί το ψάχνει πολύ ισχύει?

8 ώρες πρίν, Mairoula20 είπε:

κορίτσια καλησπέρα ! στο κλάμπ των 39+ και γω ! μήπως ξέρει καμία τον σφακιανούδη ? μου τον πρότειναν γιατί το ψάχνει πολύ ισχύει?

Με αυτόν ειμαι, σαν επιστήμονα και σαν άνθρωπο τον βρίσκω εξαιρετικό. Απο κεί και πέρα θεωρω οτι πρεπει να εχεις χημεία με εναν γιατρο και να εισαι προετοιμασμένη για αναμονές. Τι εχεις κανει μεχρι στιγμής;

4vrkp2.png cEvWp2.png

Διαφημίσεις

On ‎6‎/‎6‎/‎2018 at 12:24 ΠΜ, Κάντι είπε:

Με αυτόν ειμαι, σαν επιστήμονα και σαν άνθρωπο τον βρίσκω εξαιρετικό. Απο κεί και πέρα θεωρω οτι πρεπει να εχεις χημεία με εναν γιατρο και να εισαι προετοιμασμένη για αναμονές. Τι εχεις κανει μεχρι στιγμής;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! έχω κάνει μια αποτυχημένη εξωσωματική ήδη πήρανε 5 ωάρια προχωρήσανε τα δύο το ένα ήταν καλό όπως μου είπαν μόνο, αλλά έτσι κι αλλίως οι πιθανότητες ήταν απειροελάχιστες καθώς έχω υγρό στην σάλπιγγα το οποίο εμφανίστηκε πάλι κατά την διάρκεια της εξωσωματικής, υποτείθεται οτι είχε φύγει! όποτε πήρα ένα ωραίο μηδέν! ώστε έχει πολύ αναμονή? τι να πώ αν είναι καλός ας έχει αναμονή!

13 ώρες πρίν, Mairoula20 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! έχω κάνει μια αποτυχημένη εξωσωματική ήδη πήρανε 5 ωάρια προχωρήσανε τα δύο το ένα ήταν καλό όπως μου είπαν μόνο, αλλά έτσι κι αλλίως οι πιθανότητες ήταν απειροελάχιστες καθώς έχω υγρό στην σάλπιγγα το οποίο εμφανίστηκε πάλι κατά την διάρκεια της εξωσωματικής, υποτείθεται οτι είχε φύγει! όποτε πήρα ένα ωραίο μηδέν! ώστε έχει πολύ αναμονή? τι να πώ αν είναι καλός ας έχει αναμονή!

Να υποθέσω οτι μιλάς για δυο έμβρυα;

Για να ειμαι ειλικρινής δεν εχω ακούσει να προχωράνε με υδροσαλπιγγα σε εξωσωματική. Ιςως θα έπρεπε οταν ξαναεμφανίστηκε να ακυρωθεί η έμβρυομεταφορά.

4vrkp2.png cEvWp2.png

On ‎8‎/‎6‎/‎2018 at 12:05 ΠΜ, Κάντι είπε:

Να υποθέσω οτι μιλάς για δυο έμβρυα;

Για να ειμαι ειλικρινής δεν εχω ακούσει να προχωράνε με υδροσαλπιγγα σε εξωσωματική. Ιςως θα έπρεπε οταν ξαναεμφανίστηκε να ακυρωθεί η έμβρυομεταφορά.

Τι να πώ και μένα αυτό μου είπανε! σε ευχαριστώ πολύ κούκλα για το ενδιαφέρον! πήγα στον σφακ μου φάνηκε γνώστης πολύ λέω να μείνω μαζί του , οπότε ετοιμάζομαι για λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση και ο θεός βοηθός! εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

• Μου αρέσει 1

Είμαι 41, τον Απρίλιο έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια που έδωσε μόνο 2 έμβρυα (λέω μόνο γιατί η προηγούμενη το 2015 είχε δώσει 5 βλαστοκύστες κι έτσι απέκτησα την κόρη μου).

Επειδή ως γνωστόν δεν μπορούσα να κάνω καπάκι άλλη εξωσωματική αλλά έπρεπε να περιμένω τον επόμενο κύκλο, λέω δεν κάνω μια σπερματέγχυση στο ενδιάμεσο έτσι για να μην πάει χαμένος...είναι αύριο να κάνω χοριακή, πόσο θα ήθελα να βγει το όνειρο αληθινό και να μη χρειαστεί να ξανατρυπιέμαι πάλι καλοκαιριάτικα...!!! Αυτά... ελπίζω να είστε καλά όλες.

• Μου αρέσει 2

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Διαφημίσεις

46 minutes ago, laura36 said:

Είμαι 41, τον Απρίλιο έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια που έδωσε μόνο 2 έμβρυα (λέω μόνο γιατί η προηγούμενη το 2015 είχε δώσει 5 βλαστοκύστες κι έτσι απέκτησα την κόρη μου).

Επειδή ως γνωστόν δεν μπορούσα να κάνω καπάκι άλλη εξωσωματική αλλά έπρεπε να περιμένω τον επόμενο κύκλο, λέω δεν κάνω μια σπερματέγχυση στο ενδιάμεσο έτσι για να μην πάει χαμένος...είναι αύριο να κάνω χοριακή, πόσο θα ήθελα να βγει το όνειρο αληθινό και να μη χρειαστεί να ξανατρυπιέμαι πάλι καλοκαιριάτικα...!!! Αυτά... ελπίζω να είστε καλά όλες.

Καλή επιτυχία,εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια, δυστυχώς η χοριακή ήταν μηδενική οπότε έκοψα την προγεστερόνη και περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω τις ενέσεις. Μου άλλαξε το πρωτόκολλο ο γιατρός λόγω χαμηλής ανταπόκρισης την προηγούμενη φορά κι έτσι θα κάνω μενοπουρ και μια άλλη gonapeptyl. Ελπίζουμε να πάρουμε περισσότερα ωάρια έτσι. Πάντως είναι εντυπωσιακό πως μέσα σε 2 χρόνια μειώθηκε η ανταπόκριση μέσα σε 2 χρόνια!

Το 2015 είχα 11 ωάρια που έδωσαν 10 έμβρυα και 5 βλαστοκύστες και ένα τελικά μωράκι, ενώ τώρα μόνο 4 ωάρια που γονιμοποιήθηκαν μεν όλα άλλα έδωσαν μόνο 2 βλαστοκύστες και αρνητικό αποτέλεσμα. Βασικά η μία ωοθήκη μου δεν έκανε καθόλου ωάρια και αυτό με προβλημάτισε πάρα πολύ. Τεσπα ο γιατρός πιστεύει ότι αυτό μπορεί να ήταν απλά ένας κακός κύκλος αλλά πιστεύει πως έτσι κι αλλιώς το νέο πρωτόκολλο θα αποδώσει καλύτερα. Για να δούμε. Πάντως έχουμε πει να επενδύσουμε περισσότερο σε κατεψυγμένα (και την άλλη φορά έτσι έμεινα έγκυος). Αν δηλαδή έχω πχ 3 βλαστοκύστες (μακάρι λέμε τώρα) θα βάλω μία μόνο στο φρέσκο και θα καταψύξω τις 2.

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

On 11 Ιουνίου 2018 at 10:54 ΠΜ, Mairoula20 είπε:

Τι να πώ και μένα αυτό μου είπανε! σε ευχαριστώ πολύ κούκλα για το ενδιαφέρον! πήγα στον σφακ μου φάνηκε γνώστης πολύ λέω να μείνω μαζί του , οπότε ετοιμάζομαι για λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση και ο θεός βοηθός! εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Τι να σου λέω τωρα. Εχω κανει αρκετές προσπαθειες και το παλεύω γενικως.

4vrkp2.png cEvWp2.png

Καλησπέρα και χαιρετώ τις αγωνίστριες και υποψήφιες μανουλες.

Η εξέταση του Νίκα για μένα είναι πολύ σημαντική και κακώς κάποιες με πολλαπλές αποτυχίες έχετε δεύτερες σκέψεις στο να την κάνετε.

Σας διαβάζω συνέχεια και πραγματικά χαίρομαι όταν κάποια περνά απέναντι.

Καντι ακόμη βασανίζεσαι? Έυχομαι σύντομα να τα καταφέρεις

On 5/6/2018 at 3:46 ΜΜ, Mairoula20 είπε:

Για τον σφακιανουδη εσύ είσαι πιπινι. Είναι ο καλύτερος αυτή τη στιγμή και ειδικά για τις δύσκολες περιπτώσεις

• Μου αρέσει 1

19 ώρες πρίν, egina mama είπε:

Καλησπέρα και χαιρετώ τις αγωνίστριες και υποψήφιες μανουλες.

Η εξέταση του Νίκα για μένα είναι πολύ σημαντική και κακώς κάποιες με πολλαπλές αποτυχίες έχετε δεύτερες σκέψεις στο να την κάνετε.

Σας διαβάζω συνέχεια και πραγματικά χαίρομαι όταν κάποια περνά απέναντι.

Καντι ακόμη βασανίζεσαι? Έυχομαι σύντομα να τα καταφέρεις

Για τον σφακιανουδη εσύ είσαι πιπινι. Είναι ο καλύτερος αυτή τη στιγμή και ειδικά για τις δύσκολες περιπτώσεις

Δυστυχώς εχω κολλήσει και δεν μπορώ να περάσω απέναντι που λες κι εσυ. Με την εξέταση του Νικα θα συμφωνήσω απόλυτα, οσο κι αν αμφισβητείται ποιες ειναι οι εναλλακτικές μας στις συνεχείς αποτυχιες; Τουλάχιστον σε γυναίκες που ψάχνουν τα πάντα καπου αποδίδεται η αποτυχία.

4vrkp2.png cEvWp2.png

On ‎25‎/‎6‎/‎2018 at 6:43 ΜΜ, Κάντι είπε:

Δυστυχώς εχω κολλήσει και δεν μπορώ να περάσω απέναντι που λες κι εσυ. Με την εξέταση του Νικα θα συμφωνήσω απόλυτα, οσο κι αν αμφισβητείται ποιες ειναι οι εναλλακτικές μας στις συνεχείς αποτυχιες; Τουλάχιστον σε γυναίκες που ψάχνουν τα πάντα καπου αποδίδεται η αποτυχία.

Κορίτσια μου τι κάνετε? επέστρεψα και γώ ! ελπίζω να είστε όλες καλά και να ακούμε μόνο ευχάριστα από εδώ και πέρα! εγώ πλεόν είμαι μείον μία σάλπιγγα και μείον μία ενδομητρίωση μετά το χειρουργείο με τον σφάκ και προχωράμε δυνατά και οτι γίνει, που θα πάει θα μας κάτσει ας είμαστε αισιόδοξες καλοκαιράκι είναι! περιμένω νέα σας!

On ‎30‎/‎6‎/‎2018 at 9:49 ΠΜ, laura36 είπε:

Εγώ κορίτσια τόσα χρόνια στην προσπάθεια κατάλαβα πως είναι λίγο ανώφελο να ψάχνεις την αιτία γιατί πολύ απλά το σώμα είναι κάτι τόσο μεταβλητό που με μια εξέταση μια φορά δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα δυστυχώς...

Κι ακόμα κι αν βρεις κάποια πιθανή αιτία, το θέμα είναι τι θα μπορείς ν κάνεις για να την εξουδετερώσεις? Γιατί συχνά η μόνη οδός είναι να προσπαθείς, να προσπαθείς, να προσπαθείς, μέχρι να σου κάτσει!

Σας είπα για την προσπάθεια που έκανα.τον Απρίλιο που έδωσε μόνο 4 αυγά από τη μια ωοθήκη κ από την άλλη τίποτα, ενώ στην πρώτη μου προσπάθεια πριν 2 χρόνια είχα 11 αυγά κι από τις 2 ωοθήκες. Λοιπόν το απέδωσα στην ηλικία, πάει μειώθηκαν τα αυγά μου έλεγα, δεν ανταποκρίνομαι πια στα φάρμακα κλπ. Κάνω τον Ιούνιο νέα προσπάθεια είχα χτες ωοληψία, 8 αυγα! Και από τις 2 ωοθήκες! Άρα? Κακός κύκλος ο προηγούμενος? Συμβαίνει συχνά μου είπε ο γιατρός μου. Ελπίζω μέσα στα 8 να βρίσκεται το ένα και καλό που θα γίνει το παιδάκι μου....περιμένω να μου τηλεφωνήσουν σήμερα.

Μπράβο σου εύχομαι ολόψυχα οτι καλύτερο καλή συνέχεια

56 minutes ago, laura36 said:

Κορίτσια μόλις έμαθα το αποτέλεσμα της χοριακής είναι θετικό! Είναι 156! Τη 10η μέρα από την εμβρυομεταφορά μιας βλαστοκύστης...Θεέ μου σε ευχαριστώ! Υπάρχει ελπίδα, αρκεί να προσπαθούμε όσο μπορούμε...εύχομαι σε όλες σας να είστε καλά

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Τέλεια χοριακή για την ημέρα που είσαι! Καλούς διπλασιασμούς!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα