Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγιος Στυλιανός υιοθεσία!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,είμαι παλιό μέλος του φόρουμ που κάνω τον αγώνα μου για την απόκτηση ενός παιδιού.Τα παλιά μέλοι με ξέρουν που έψαχνα για ιδιωτική υιοθεσία. Το αποτέλεσμα είναι πως θέλουν πολλά χρήματα και είμαι ακόμη στο ψάξιμο.Επειδή ο χρόνος περνάει έκλεισα ραντεβού στον Αγιο Στυλιανό στην Θεσσαλονίκη.Θα μας ενημερώσουν και μετά θα κάνουμε την αίτηση για υιοθεσία. Ξέρω πως ειναι πολύ δύσκολο αλλά η αγάπη μου για ένα παιδί ειναι μεγάλη και θα κάνω ότι περνά απο το χέρι μου.Αν κάποια κοπέλα είχε κάποια εμπειρία απο το ίδρυμα ή έχει ακούσει κάτι απο γνωστούς τους που τελικά κάνανε υιοθεσία απο εκεί να με δώσουν ότι πληροφορία εχουν?.Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 hours ago, Smaro1980 said:

Καλησπέρα σας,είμαι παλιό μέλος του φόρουμ που κάνω τον αγώνα μου για την απόκτηση ενός παιδιού.Τα παλιά μέλοι με ξέρουν που έψαχνα για ιδιωτική υιοθεσία. Το αποτέλεσμα είναι πως θέλουν πολλά χρήματα και είμαι ακόμη στο ψάξιμο.Επειδή ο χρόνος περνάει έκλεισα ραντεβού στον Αγιο Στυλιανό στην Θεσσαλονίκη.Θα μας ενημερώσουν και μετά θα κάνουμε την αίτηση για υιοθεσία. Ξέρω πως ειναι πολύ δύσκολο αλλά η αγάπη μου για ένα παιδί ειναι μεγάλη και θα κάνω ότι περνά απο το χέρι μου.Αν κάποια κοπέλα είχε κάποια εμπειρία απο το ίδρυμα ή έχει ακούσει κάτι απο γνωστούς τους που τελικά κάνανε υιοθεσία απο εκεί να με δώσουν ότι πληροφορία εχουν?.Σας ευχαριστώ πολύ.

Δυστυχώς δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω θα ήθελα όμως όταν μάθεις κάτι σχετικά με αυτό να με ενημερώσεις...θα ήθελα να το ψάξω λιγο καθώς δεύτερο παιδί δεν μπορώ να κάνω.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου πολύ πολύ σύντομα να γεμίσει η αγκαλιά σας και να δώσετε όλη την αγάπη που έχετε σε ένα παιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Δύσκολα στον Άγιο Στυλιανό. το καλοκαίρι που πήγα εγώ στην ενημέρωση μας είπαν πως δεν είχαν κανένα παιδάκι για υιοθεσία. Δεν ξέρω αν έχουν τώρα. Κ όταν ρωτήσαμε τι μας συμβουλεύουν μας είπαν να αρχίσουμε να ψάξουμε κ Αθήνα αν βιαζόμαστε. Κ έτσι δεν έκανα καν αίτηση. Ελπίζω τώρα να είναι καλύτερα τα πράγματα. Τι να πω;;;  καλή επιτυχία. 

9 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Δυστυχώς δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω θα ήθελα όμως όταν μάθεις κάτι σχετικά με αυτό να με ενημερώσεις...θα ήθελα να το ψάξω λιγο καθώς δεύτερο παιδί δεν μπορώ να κάνω.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου πολύ πολύ σύντομα να γεμίσει η αγκαλιά σας και να δώσετε όλη την αγάπη που έχετε σε ένα παιδάκι!

Δυστυχώς τα πράγματα είναι ακόμα πιο δύσκολα για σένα π έχεις ήδη ένα παιδί. Κ εγώ είχα ένα τότε μου είπαν πως στατιστικά δεν έχω ελπίδα για υιοθεσία μόνο για ανάδοχη οικογένεια. Αυτά στον Άγιο Στυλιανό. Για αλλού δεν ξέρω δεν συνέχισα καθώς έμεινα έγκυος.... 

Επεξεργάστηκαν by inakiagapi
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως και τώρα θα είναι έτσι τα πράγματα,τι να πώ θα πάμε και βλέπουμε.Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία σού να είσαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένεια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εάν ξεκινήσετε από αναδοχή, είναι πολύ πιο εύκολο. Δε γνωρίζω για το συγκεκριμένο ίδρυμα, αλλά το ξέρω αυτό για την πόλη μου που με ενδιαφέρει και εμένα η υιοθεσία. Όπως μου είπαν χαρακτηριστικά, το τελευταίο πράγμα που θέλουν είναι να ταλαιπωρηθεί το παιδί με συνεχείς μετακομίσεις και αλλαγές περιβάλλοντος.

δεν μας είπαν κάτι για το παιδί που έχουμε ήδη πάντως.

 

Κοιτάξτε και στις επαρχιακές πόλεις, τα ορφανοτροφεία είναι γεμάτα πια...

Επεξεργάστηκαν by jellyfishch
2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@inakiagapi ευχαριστώ για την πληροφορία.

Και εγώ αυτό ξέρω, πως εφόσον έχω ένα παιδί ήδη το πιο πιθανό είναι να μην μου δώσουν παιδί (λογικό να έχουν προτεραιτότητα ζευγάρια που δεν έχουν παιδί).

Ελπίζω να τα καταφέρουμε όμως γιατί είναι κάτι που το θέλουμε πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εχθες ημουν στον Αγιο Στυλιανο εκλεισα κ εγω ραντεβου για ενημερωση κ αιτηση.την αναδοχη την φοβαμαι γιατι θ δεθω με το παιδακι κ μετα θα ειναι δυσκολο αν μου το παρουν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasiliki88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια εχθες ημουν στον Αγιο Στυλιανο εκλεισα κ εγω ραντεβου για ενημερωση κ αιτηση.την αναδοχη την φοβαμαι γιατι θ δεθω με το παιδακι κ μετα θα ειναι δυσκολο αν μου το παρουν.

Με το καλό κορίτσι μου και σε σένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 31/1/2018 at 10:55 ΜΜ, Smaro1980 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου και σε σένα!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια οποία έχει πληροφορίες να τις γράφει να μαθαίνουμε κ εμείς!

Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλη μου- ζητηστε παιδι με προβληματα υγειας. Να ειναι μηνων  για πιο γρηγορη προσαρμογη. Ολοι θελουν υγειεστατα παιδια, μα δεν υπαρχουν στα υδρηματα. Ειναι ολα τραβματισμενα και με προβληαματα υγειας. Κατα ποσο μπορειτε να μειωσετε τις προσδοκιες σας? Αλλιως χρονια περιμενουν ( 7 χρονια γνωριζω ηταν πριν τη κρηση ), και παλι δεν ειναι σηγουρο αν θα παρετε ( λογο υλικιας )

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και ευχαριστώ για την τοποθέτηση σας.Η δικιά μου προσδοκία είναι να δημιουργήσω μια χαρούμε υγιή οικογένεια με γερές βάσεις.Βιολογικά δεν μπορέσαμε ε και......υπάρχουν τόσα παιδάκια που αν θέλεις η ζωή τα έφερε έτσι που δεν μπόρεσαν να τα κρατήσουν οι βιολογικοί γονείς.Κανένα παιδάκι δεν είναι ορφανό,γιατί όλα τα παιδιά του κόσμου είναι παιδιά μας.Ερχομαι στο θέμα αναπηρία,είναι σχετικό αυτο το θέμα γιατί μια μικρή αναπηρία ενός παιδιού για μένα να θεωρείτε υγιέστατο και για κάποιο αλλο ζευγάρι να το θέωρουν ανάπηρο.Είμαστε ελαστικοί στις προσδοκίες μας που αυτό είναι προσωπικό δεδομένο του κάθε ζευγαριού.Στο θέμα ηλικίας ειμαστε ακριβώς στην κατάλληλη για να μπούμε(αφου περάσουμε την έγκριση)σε λίστα αναμονής.Είμαστε έτοιμη να συνεργαστούμε με το ίδρυμα.Πιστέυω στους ανθρώπους και ευχομαι σέ κάθε ζευγάρι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω κάποια που συγκίνησε με ένα γράμμα που είχε στείλει και της δώσανε παιδάκι υγιέστατο, έχει πολλά χρόνια όμως.

Όσο γιαυτό που λέει η ΤΣΑΠΝΟΚΛΙΔΟΥ εμένα με σοκάρει και θέλω να την ρωτήσω αν θα το έκανε η ίδια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Helonitsa είπε:

Ξέρω κάποια που συγκίνησε με ένα γράμμα που είχε στείλει και της δώσανε παιδάκι υγιέστατο, έχει πολλά χρόνια όμως.

Όσο γιαυτό που λέει η ΤΣΑΠΝΟΚΛΙΔΟΥ εμένα με σοκάρει και θέλω να την ρωτήσω αν θα το έκανε η ίδια

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Όταν πήγα εγώ για ενημέρωση το καλοκαίρι μόνο ένα παιδί υπήρχε στον Άγιο Στυλιανό με προβλήματα. Αυτά τα παιδιά δε τα θέλει κανείς οπότε μένουν στα αζήτητα. Διαφορετικά μπορεί να περάσουν αρκετά χρόνια μέχρι να βρεθεί παιδάκι. 

Τότε είχαμε ρωτήσει θυμάμαι που να πάμε κ μας είχαν πει να δοκιμάσουμε κ Αθήνα χωρίς πολλή σιγουριά. Δεν ξέρω πραγματικά ποια είναι η κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Helonitsa Τι σας σοκαρει? Βαιβαιως εγω προσωπικα εχω βλεψεις να παρω ενα-δυο-τρια παιδια για αναδοχη. Η δικες μου προσδοκιες ειναι πολυ χαμιλες. Δεν μπορω να παρω παιδι αυτιστικο, με FAS, με εγκεφαλικη παραληση και μυικη δυστοφια  η ατροφια. Και θελω να ειναι μωρο.  Ολα τα αλλα για μενα δεν ειναι ο λογος να μην το αναλαβω. Το προβλημα μου ειναι αλλου, που δεν ειναι της παρουσης. Για την υλικια γραφω εδω, γιατι περιμενοντας ενα "καλο" παιδακι το ζευγαρη μπορει να χασει το χρονο του. Γνωριζω ενα ζευγαρι που ο ανδρας εφτασε στην υλικια 55 και το υδριμα το ενιμερωσε οτι τους βγαζει απο την λιστα αναμονης. Για το παιδι με προβληματα υγειας συμβουλεβω, γιατι θα το παρουν πιο γρηγορα.  

Smaro Και αν θελετε περισσοτερα απο ενα να παρετε, καλυτερα παρτε σε  αναδοχη. Εκει ο νομος δεν περιοριζει τοσο αυστηρα. Το κρατος βοηθαει οικονομικα , με φαρμακα και ειδηκες θεραπειες ( οσο ειναι δυνατων ) προσφερει ψηχολογους. Ομως υπαρχει ελεγχος, και φοβος οτι η βιολογηκη μαμα καποια στηγμη μπορει να επιστρεψει. Περιπτωση Καθε παιδιου ειναι διαφορετικη. Υπαρχουν πολλα παιδακια υγειεστατα που δεν μπορουν να ιοθετηθουν. 

Το θεμα τι ειναι καλυτερο για σας και την οικογεννια σας?  Τι μπορειτε να αντεξετε? Ποιες διαγνωσεις? Ποια υλικια? 

http://www.huffingtonpost.gr/2017/05/04/eidiseis-afieromata-osa-prepei-na-gnorizete-gia-tin-uiothesia-kai-oi-allages-pou-erxontai-sti-nomothesia-_n_16325358.html

 

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη περιπτωση, αν θελετε να ιοθετισετε γρηγορα, ειναι  ενα οροθετικο μωρακι. Δεν ειναι απαραιτητο να λετε την διαγνωση του πουθενα. Ουτε στον παιδιατρο, ουτε στο παιδικο, ουτε στους συγγενεις.  Παιρνει καθε μερα θεραπια, δεν θα κολησει ποτε κανεν . Αν η βιο μαμα ειναι χρηστης δεν επιρεαζει τοσο πολυ την αναπτηξη του εμβριου οπως η αλκολικη μαμα.  Και δεν υπαρχει ουρα απο τους υποψιφιους , αρα δεν θα χρεαστει να το περιμενετε για πολυ. 

http://www.yiothesia.gr/?page_id=12 εδω αναγραφονται καποιες παθησεις, μελετηστε , ετοιμαστειτε αν θελετε. 

Ελπιζω ολα θα σας πανε καλα. Και μην φοβαστε καμια διαγνωση. Βρειτε καλους γιατρους να παρετε συμβουλες. Φοβομαστε αυτο που δεν γνωριζουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια,χθες δεν μπόρεσα να σας ενημερώσω για την συναντησή μας στον ΑΓ, Στυλιανό.Λοιπον μας μίλησε ο πρόεδρος και μας τόνισε πώς το ίδρυμα ουδέποτε δεν εβγαλε ανακοίνωση να προσκαλεί ζευγάρια για υιοθεσία.Αλλα ηταν χρέος τους να ενημερώσουν τον κόσμο.Μας μίλησε η κοινωνική λειτουργός πως παιδια δεν υπαρχουν,απο το 2012 δεν εχουν το ιδιο αριθμό εγκατάλειψης οπως είχαν ποιο παλιά.Ο νόμος που ακούγετε τελευταία πως θα γινουν ποιο γρήγορα η όποια διαδικασία δεν εχει ακόμη ψηφιστεί και πως το ακούνε εδω και πολλά χρόνια χωρίς καμία αλλαγή,και αυτοί περιμένουν,Τώρα εξετάζουν τις αιτήσης του 2015 αρα ελαχιστο στα 3 χρόνια να δουν και τις δικές μας!Πριν φύγουμε μας δώσανε την αίτηση και ότι χαρτιά χρειάζοντε να τα κάνουμε σπίτια μας και να τα στειλουμε.Εγώ θα τα κάνω και ο Θεός βοηθός!

Στο θέμα για αν ειναι οροθετικό ένα παιδί,εγώ σαν μάνα θα το ενημέρωνα στο σχολείο του ,στο παιδίατρο και όπου αλλού πρέπει.Έχω στο ιστορικό μου είδη 7 εξωσωματικές ,2 αποβολές, 1 θάνατο του πρωορού μωρού μου και έχω βάλει πλέον στόχο και όνειρο ζωής να κάνω ευτυχισμένο ενα παιδί.Οι απώλειες μου με τσάκισαν αλλα δεν με άφησα να γονατίσω!Ο Θεός είναι μεγάλος.

Οποια κοπέλα κατάφερε να υιοθετήση η κάνει ακόμη τον δικό της αγώνα να μην ντραπή να έρθει στην πάρεα μας.Ο πόνος μας οταν μοιράζετε γίνεται μικρότερος και Η χαρά μας όταν μοιράζετε πολλαπλασιάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Σμαρω έχω δυο παιδάκια που τα απέκτησα με εξωσωματική μετα απο μεγάλο αγώνα. Επειδή είχαμε κανει πολλές, είμασταν ενα βήμα πριν την υιοθεσία και το είχα ψάξει αρκετά το θέμα. Ήμουν εθελόντρια στο ίδρυμα και η αλήθεια ειναι ότι ενώ υπάρχουν βρέφη και παιδάκια αρκετά, τα περισσότερα δεν ειναι νομικά ελεύθερα για υιοθεσία. Ο χρόνος αναμονής πιστεύω ειναι περίπου εκει στα 3 χρόνια. Ξέρω και περίπτωση που υιοθέτησε στον 1 χρόνο, οποτε μάλλον εξαρτάται και απο την συγκυρία. Επειδή είχα μια φίλη που υιοθέτησε ιδιωτικά είχα μάθει αρκετές πληροφορίες και είχα καταλήξει σε αυτή τη λύση. Αν θέλεις να σου πω λεπτομέρειες πες μου. Είμαι και εγω απο Θεσσαλονικη. Καλή συνέχεια και να ξέρεις ότι οποίος θέλει πολυ ενα παιδάκι στο τέλος τα καταφέρνει. 

Και κατι τελευταίο. Οταν αρχίζεις και ψάχνεις για υιοθεσία θα βρεθούν πολλοί που θα πουν ότι πρέπει να υιοθετήσεις παιδάκι με αναπηρία. Αυτο ειναι μια δύσκολη απόφαση και το ότι ενα ζευγάρι την απορρίπτει δεν το κανει εγωιστικό. Μπράβο στους ανθρώπους που παίρνουν τέτοια απόφαση, για μένα ειναι άγγελοι. Εγω δεν είμαι τόσο δυνατή. 

Link to comment
Share on other sites

Kotsifikos  οι διαγνωσεις του καθε παιδιου ειναι προσωπικα του δεδομενα. Δεν χρεαζεται να ξερει ουτε η γιαγια.

Δυστυχως για προσδοκιες εχω αλλη εμπερια. 

Συμφωνω για την αγκαλια , αλλα  τωρα προσφατα επιστρεψανε 2 μικρα  αγορακια επειδη η μαμα εμεινε εγκυος .  

Δεν αντιλεγω, ο καθενας μπορει να περιμενει οσα χρονια θελει, εγραψα αυτο που θεωρουσα σωστο. Απο κει ο καθενας κανει οτι θεωρει συμαντικο για εκεινον.  

Και αν θα κανει παιδι ενα χειρουργειο θα το ξερει ο γιατρος που θα το κανει. Απλα ενημερωνεις το σχολειο να μην κανουν εμβολεια χωρις την ενημερωση γονεα. Τιποτα παραπανω!! 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κρίνω κανέναν γονιό ή υποψήφιο γονιό για τις αποφάσεις του, μερικά από όσα γράφονται εδώ πραγματικά με εξέπληξαν. Οπως η προτροπή προς γονείς να επιμένουν καλύτερα σε ένα μωρό παρά ένα μεγαλύτερο παιδάκι ή να αποκρύψουν μία ιατρική διάγνωση από τον παιδίατρο!

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Smaro1980 said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια,χθες δεν μπόρεσα να σας ενημερώσω για την συναντησή μας στον ΑΓ, Στυλιανό.Λοιπον μας μίλησε ο πρόεδρος και μας τόνισε πώς το ίδρυμα ουδέποτε δεν εβγαλε ανακοίνωση να προσκαλεί ζευγάρια για υιοθεσία.Αλλα ηταν χρέος τους να ενημερώσουν τον κόσμο.Μας μίλησε η κοινωνική λειτουργός πως παιδια δεν υπαρχουν,απο το 2012 δεν εχουν το ιδιο αριθμό εγκατάλειψης οπως είχαν ποιο παλιά.Ο νόμος που ακούγετε τελευταία πως θα γινουν ποιο γρήγορα η όποια διαδικασία δεν εχει ακόμη ψηφιστεί και πως το ακούνε εδω και πολλά χρόνια χωρίς καμία αλλαγή,και αυτοί περιμένουν,Τώρα εξετάζουν τις αιτήσης του 2015 αρα ελαχιστο στα 3 χρόνια να δουν και τις δικές μας!Πριν φύγουμε μας δώσανε την αίτηση και ότι χαρτιά χρειάζοντε να τα κάνουμε σπίτια μας και να τα στειλουμε.Εγώ θα τα κάνω και ο Θεός βοηθός!

Στο θέμα για αν ειναι οροθετικό ένα παιδί,εγώ σαν μάνα θα το ενημέρωνα στο σχολείο του ,στο παιδίατρο και όπου αλλού πρέπει.Έχω στο ιστορικό μου είδη 7 εξωσωματικές ,2 αποβολές, 1 θάνατο του πρωορού μωρού μου και έχω βάλει πλέον στόχο και όνειρο ζωής να κάνω ευτυχισμένο ενα παιδί.Οι απώλειες μου με τσάκισαν αλλα δεν με άφησα να γονατίσω!Ο Θεός είναι μεγάλος.

Οποια κοπέλα κατάφερε να υιοθετήση η κάνει ακόμη τον δικό της αγώνα να μην ντραπή να έρθει στην πάρεα μας.Ο πόνος μας οταν μοιράζετε γίνεται μικρότερος και Η χαρά μας όταν μοιράζετε πολλαπλασιάζεται.

 

Νιώθω απόλυτα την λαχτάρα σου και εύχομαι σύντομα να γίνετε γονείς, είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρετε ! συνεχίστε τον αγώνα σας και θα έχετε την μεγαλύτερη ανταμοιβή.

Επεξεργάστηκαν by kotsifikos
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλυτερο παιδι εχει μεγαλυτερο τραυμα. Ενας απηρος ανθρωπος θα δυσκολευτει παααρα πολυ. Δεν ειναι παιδια μεγαλωμενα στο σπιτι. Στο θεμα της προσαρμογης και του παιδιου και βασικοτερα του γονεα, καλυτερα να παρουν ενα μικρο παιδακι που ειναι μηνων.

 Στο θεμα των οροθετικων παιδιων το θεμα παρακολουθει ο ειδηκος γιατρος και αυτο ειναι αρκετο. Αν, χτυπα ξυλο καποιος αρωστησει θα εξεταστει ανωνημα, το ιδιο ισχυει και για τα παιδια.  HIV ειναι μια παθηση σαν των διαβιτι . Να  μην σας πω οτι ο διαβιτης ειναι χειροτερος γιατι καταστρεφει το σωμα πιο γρηγορα. 

Λοιπον, επειδη σας κουρασα και το καταλαβαινω, ευχομαι σε ολους τα καλυτερα, αληθεια. )) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , TSAPNOKLIDOU ELENA είπε:

 Μεγαλυτερο παιδι εχει μεγαλυτερο τραυμα. Ενας απηρος ανθρωπος θα δυσκολευτει παααρα πολυ. Δεν ειναι παιδια μεγαλωμενα στο σπιτι. Στο θεμα της προσαρμογης και του παιδιου και βασικοτερα του γονεα, καλυτερα να παρουν ενα μικρο παιδακι που ειναι μηνων. Λοιπον, επειδη σας κουρασα και το καταλαβαινω, ευχομαι σε ολους τα καλυτερα, αληθεια. ))

Και εγώ ειμαι υπέρ στο να είναι ποιο μικρό για να μην έχει πολλές αναμνήσεις,και αυτος ειναι ο ποιό μεγάλος λόγος που λέμε μην κρατάτε τόσο μεγάλο διάστημα στα ιδρύματα τα παιδιά.Μια καλή αρχή μεχρι να ειναι νομικά ελευθερα τα παιδιά ειναι η αναδοχή.Αν είχα παιδακι θα γινομουν και χθες ανάδοχος,επειδή ομως δεν έχω θέλω την υιοθεσία. Και κανείς δεν μας κουράζει κορίτσι μου,ολες κάνουμε εδω τον αγώνα μας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...