Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ψαχνω μαιευτηρα στην Αθήνα σε ιδιωτικό!!!!!!!! (υπέρ ΦΤ, επιστημονικός & ψείρας)


valia7

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργια στο forum. Ειμαι στην 7η εβδομαδα και δεν εχω κανει ακομα υπερηχο. Ψαχνω εναν καλό γυναικολογο, υπερ φ.τ που να είναι επιστημονικος και ψειρας. sos προτασεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 22/1/2018 at 7:03 ΜΜ, valia7 είπε:

Καλησπέρα,

Είμαι καινούργια στο forum. Ειμαι στην 7η εβδομαδα και δεν εχω κανει ακομα υπερηχο. Ψαχνω εναν καλό γυναικολογο, υπερ φ.τ που να είναι επιστημονικος και ψειρας. sos προτασεις!!!

Σε ποια περιο η βρισκεσαι; ενδιαφερεσαι για ιδιωτη ή για δημοσιο;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

 

Αθήνα ειμαι, στη Γλυφάδα μένω. Δεν έχω πρόβλημα με την περιοχή όμως. Σε ιδιωτικό προτιμώ να γεννήσω. Είχα δυο επαφές με γυναικολογους. Ο ενας μου εδωσε 5 διαφορετικα συμπληρωματα, με γεμισε με εξετασεις, με εβαλε να μετραω το ζαχαρο 4 φορες τη μερα και γενικα για πρωτο ραντεβού με αγχωσε. Ο άλλος περισσοτερο μου ελεγε πραγματα να με χαλαρωσει και συμβουλες και απο φαραμακα μονο πολυβιταμινη, οσο για τις εξετάσεις σιγα σιγά. Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει????? 

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα σε παλιοτερες αναρτησεις και ξεχωρισα τον κ. Γιαννικο Λαμπρο και τον κ. Πετρογιάννη Νίκο. Ποιον προτείνετε? Εχετε για κάποιον κάτι αρνητικο? Επίσης ο κ. Κοραντζης είναι υπερ του φτ? Εχει γεννησει καποια σε αυτον φυσιολογικα?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο ιστορικό με διαβήτη; για ποιο λόγο να μετράς το σάκχαρο;;

Γενικά πρεπει να κάνεις εξετάσεις στην αρχή κυριώς αίματος(πολλάααα πράγματα) κ αν χρειαστεί καμιά εξέταση κολπικού υγρού ή τεστ Παπ αν έχεις καιρό να κάνεις. Κ κάθε μήνα πάλι κάνεις εξετάσεις αίματος κ ανάλογα με το μήνα κ τις επιπλεόν (π.χ καμπύλη σακχάρου).

Από συμπληρώματα εγώ μόνο φυλλικό οξύ έπαιρνα κ στην πορεία και σίδηρο.

Δν ξέρω το λόγο που σε άγχωσε, μήπως ανήκεις στις υψηλού κινδύνου;;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Πετρογιαννης είναι ο γιατρός μου και τον συνιστώ ανεπιφύλακτα !!!! Εγώ πριν πάω σε αυτόν είχα 2 αποβολές με βοήθησε και ξεπέρασα ολά το προβληματα και τώρα είμαι 19 εβδομάδων !! Είναι πολύ πολύ ψειρας τα κοιτάει όλα!! Θα αισθάνεσαι ασφάλεια μαζί του και αυτό είναι πολύ σημαντικό !! Επίσης εκτός από πολύ καλός γιατρός είναι και υπέροχος άνθρωπος !! Θα είναι δίπλα σου οποτε τον χρειαστείς !!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasilo είπε:

Έχεις κάποιο ιστορικό με διαβήτη; για ποιο λόγο να μετράς το σάκχαρο;;

Γενικά πρεπει να κάνεις εξετάσεις στην αρχή κυριώς αίματος(πολλάααα πράγματα) κ αν χρειαστεί καμιά εξέταση κολπικού υγρού ή τεστ Παπ αν έχεις καιρό να κάνεις. Κ κάθε μήνα πάλι κάνεις εξετάσεις αίματος κ ανάλογα με το μήνα κ τις επιπλεόν (π.χ καμπύλη σακχάρου).

Από συμπληρώματα εγώ μόνο φυλλικό οξύ έπαιρνα κ στην πορεία και σίδηρο.

Δν ξέρω το λόγο που σε άγχωσε, μήπως ανήκεις στις υψηλού κινδύνου;;

 

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα ή ιστορικο, μαλλον ηταν λιγο υπερβολικος. Φαντασου οτι ειμαι παντα στα φυσιολογικα ορια σακχαρου. Τεσπα γι'αυτο ψαχνω καποιον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Evouni είπε:

Ο Πετρογιαννης είναι ο γιατρός μου και τον συνιστώ ανεπιφύλακτα !!!! Εγώ πριν πάω σε αυτόν είχα 2 αποβολές με βοήθησε και ξεπέρασα ολά το προβληματα και τώρα είμαι 19 εβδομάδων !! Είναι πολύ πολύ ψειρας τα κοιτάει όλα!! Θα αισθάνεσαι ασφάλεια μαζί του και αυτό είναι πολύ σημαντικό !! Επίσης εκτός από πολύ καλός γιατρός είναι και υπέροχος άνθρωπος !! Θα είναι δίπλα σου οποτε τον χρειαστείς !!

Νομιζω ότι εχει πολυ κόσμο όμως, έτσι δεν είναι? Αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως λογω πολλων τοκετων σε παει προγραμματισμενα και οχι με φυσιολογικο. Τι εχεις ακουσει? Επίσης σου αφιερωνει χρόνο με τοσο κόσμο?

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, valia7 είπε:

Νομιζω ότι εχει πολυ κόσμο όμως, έτσι δεν είναι? Αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως λογω πολλων τοκετων σε παει προγραμματισμενα και οχι με φυσιολογικο. Τι εχεις ακουσει? Επίσης σου αφιερωνει χρόνο με τοσο κόσμο?

 

 

Έχει πολύ κόσμο όντως, αλλά όσο κόσμο και να έχει σου αφιερώνει όσο χρόνο χρειάζεσαι. Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού όσες ώρες κι αν χρειαστούν. Επίσης είναι καλά οργανωμένος έχει αρκετές μαίες που θα είναι δίπλα σου.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου γιατρός λέγεται Καρολίνα Κολιοπουλου.Σε αυτη είχα κάνει τον προγεννητικό έλεγχο και στη συνέχεια συνεχίσαμε και στην εγκυμοσύνη μου.Απο την πρώτη στιγμή δίπλα μου.Απαντουσε σε κάθε χαζή ερώτηση μου και σήκωνε το τηλέφωνο ότι ώρα και αν την επαιρνα.Πολυ ψείρας και πάντα φρόντιζε για την ψυχολογία μου.Ειναι μια ήρεμη δύναμη.Τη συστήνω ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Αν και παλιο το θεμα, μπορει να βοηθησω καποια αλλη κοπελα.να αναφερω οτι εγω εχω τον Κοραντζη. Και μενα μου φανηκε υπερβολικο οταν μου ειπε στην αρχη να μετραω 4 φορες την ημερα το ζαχαρο μου και δεν το εκανα. Οπως λες και συ, ουτε εγω εχω ιστορικο στα κιλα ειμαι νορμαλ και ετσι το αφησα. Οταν καποια στιγμη ειδε στον υπερηχο αυξημενο αμνιακο υγρο, αυξημενο πλακουντα και αυξημενη κοιλια εμβρυου. Και ομως ευθυνοταν το ζαχαρο. Ξεκινησα να το μετραω και πραγματι μετα τα γευματα ξεπερνουσα το οριο. Εφτιαξα τη διατροφη και στον επομενο υπερηχο ολα ηταν φυσιολογικα. Μπορει να μας φαινονται υπερβολικα καποια πραγματα ομως ο συγκεκριμενος θελει να προλαβει καταστασεις και να τα εχει ολα υπο ελεγχο γι αυτο και δινει ενα βαρβατο πακετο εξετασεων.Αν ομως οι πολλες εξετασεις και το πολυ ψαξιμο σε αγχωνουν τοτε δεν θα τα βρειτε. Αφου και γω δυσανασχετω καποιες φορες αλλα δεν τον αλλαζω γιατι τον εμπιστευομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ και ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο-μαιευτήρα που να είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά ο γυναικολόγος που είμαι τώρα είναι γυναικολόγος-μαστολόγος και παρόλο που είναι ψείρας και πολύ γνώστης την ημέρα του τοκετού υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να λείπει στο εξωτερικό (λείπει συχνά σε ταξίδια) οπότε αυτό είναι άκρως αποτρεπτικό για μένα. Έχω συστάσεις από φίλους και γνωστούς για τον Καρκάνη και την Κουράκου στο Ρέα και τον Καλαμπόκη Δημήτρη στο Λητώ. Έχει καμία εμπειρία από αυτούς? ή έχετε να μου προτείνετε εσείς κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2020 at 2:03 ΠΜ, dnaphrodite είπε:

Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ και ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο-μαιευτήρα που να είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Δεν είμαι ακόμα έγκυος αλλά ο γυναικολόγος που είμαι τώρα είναι γυναικολόγος-μαστολόγος και παρόλο που είναι ψείρας και πολύ γνώστης την ημέρα του τοκετού υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να λείπει στο εξωτερικό (λείπει συχνά σε ταξίδια) οπότε αυτό είναι άκρως αποτρεπτικό για μένα. Έχω συστάσεις από φίλους και γνωστούς για τον Καρκάνη και την Κουράκου στο Ρέα και τον Καλαμπόκη Δημήτρη στο Λητώ. Έχει καμία εμπειρία από αυτούς? ή έχετε να μου προτείνετε εσείς κάποιον?

Moυζάλας, σε Λητώ και Ιασώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...