Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

5,5 εβδομαδων-δεν ειδαμε εμβρυο


Penny X.

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,επειδη ειμαι αρκετα αγχωμενη θα ηθελα τις εμπειριες σας...ειμαι 5,5 εβδομαδων με χοριακη η 2η που 4πλασιαστηκε αλλα καφε υγρα απο την αρχη  και τις 2 τελευταιες μερες αιμα μονο στην ουρηση...σημερα πηγαμε για υπερηχο, ο γιατρος ειδε αμινιακο σακκο αλλα οχι εμβρυο...δηλ δε φαινεται τιποτα απο εμβρυο σ αυτην την εβδομαδα?τον ειδα διστακτικο και ανησυχησα...ειπε θα με δει σε 3μερες...δηλ τοσο συντομα θα δει κατι?αν χανοταν το εμβρυο θα το καταλαβαινε απο τωρα?

Επεξεργάστηκαν by Penny X.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα! εγω ειχα παει πρωτη επισκεψη στη γυναικολογο μου στις 6 εβδομαδες και τρεις μερες και ειχαμε δει μια κουκιδα θυμαμαι..ισως πρεπει να περιμενεις λιγες μερες για να φανει αλλιως πιστευω οτι κι ο γυναικολογος θα σου ελεγε απ την αρχη αν κατι δεν πηγαινε καλα.ισως παλι ειναι και θεμα υπερηχου (μηχανηματος εννοω) αν ειναι παλιας τεχνολογιας μπορει να ειναι νωρις για να δειξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μαριακουκου είπε:

καλημερα! εγω ειχα παει πρωτη επισκεψη στη γυναικολογο μου στις 6 εβδομαδες και τρεις μερες και ειχαμε δει μια κουκιδα θυμαμαι..ισως πρεπει να περιμενεις λιγες μερες για να φανει αλλιως πιστευω οτι κι ο γυναικολογος θα σου ελεγε απ την αρχη αν κατι δεν πηγαινε καλα.ισως παλι ειναι και θεμα υπερηχου (μηχανηματος εννοω) αν ειναι παλιας τεχνολογιας μπορει να ειναι νωρις για να δειξει κατι.

Mου ειπε δε μπορει να μου πει κατι ...και με  ανησυχησε

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Penny X. είπε:

Mου ειπε δε μπορει να μου πει κατι ...και με  ανησυχησε

Κανρ λιγακι υπομονη..οι γιατροι θελουν να μιλανε οταν ειναι σιγουροι..κ εμενα ετυχε κατι αντιστοιχο κ μετα πηγαν ολα καλα..στην 8η εβδοναδα ακουσαμε καρδια κ τωρα εχω το μωρακι μου.. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Κανρ λιγακι υπομονη..οι γιατροι θελουν να μιλανε οταν ειναι σιγουροι..κ εμενα ετυχε κατι αντιστοιχο κ μετα πηγαν ολα καλα..στην 8η εβδοναδα ακουσαμε καρδια κ τωρα εχω το μωρακι μου.. 

 

On 16/1/2018 at 7:13 ΠΜ, μαριακουκου είπε:

καλημερα! εγω ειχα παει πρωτη επισκεψη στη γυναικολογο μου στις 6 εβδομαδες και τρεις μερες και ειχαμε δει μια κουκιδα θυμαμαι..ισως πρεπει να περιμενεις λιγες μερες για να φανει αλλιως πιστευω οτι κι ο γυναικολογος θα σου ελεγε απ την αρχη αν κατι δεν πηγαινε καλα.ισως παλι ειναι και θεμα υπερηχου (μηχανηματος εννοω) αν ειναι παλιας τεχνολογιας μπορει να ειναι νωρις για να δειξει κατι.

Mου ειπε δε μπορει να μου πει κατι ...και με  ανησυχησε

Sas eyxaristo poly!!!Makari na pane ola kala!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι στις 5,5 εβδομαδες δεν φαίνεται το έμβρυο απλά είναι πιο παχύ το ενδομήτριο αν δεν κάνω λάθος κ φαίνεται σάκος.. Πιστεύω σε λίγες μέρες θα το δεις απλά να μην κουραζεσαι πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το να μη κουραζομαι πολυ...δυσκολο να βρεις την ισορροπια οταν εχεις κι αλλο ενα μωρακι...αλλα δε καταλαβαινω σε τι επηρεαζει...παρολαυτα το προσπαθω!Ευχαριστω κοριτσια πολυ γαι τη συμπαρασταση σας!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny X. είπε:

Αυτο το να μη κουραζομαι πολυ...δυσκολο να βρεις την ισορροπια οταν εχεις κι αλλο ενα μωρακι...αλλα δε καταλαβαινω σε τι επηρεαζει...παρολαυτα το προσπαθω!Ευχαριστω κοριτσια πολυ γαι τη συμπαρασταση σας!!!

Έπέίδή μάσ έίπέσ έίχέσ άίμάτάκί κάλό θά ήτάν νά μήν κόύράζέσάί..τόύλάχίστόν άν δέν γίνέτάί μήν ύπέτβάλλέίσ..κ λόγίκά θά σόύ δώσέί κ κάπόίό χάπί ό γίάτρόσ γίά νά στάμάτήσέί τό άίμά..δέν ύπάρχέί κάπόίόσ νά σέ βόήθήσέί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Penny X. είπε:

Κοριτσια τελικα ακουσαμε καρδια!Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!ηδη περνω προγεστερονη

Πολυ ωραια νεα!!! Κ εγω επαιρνα προγεστερονη γιατι κατα διαστηματα ειχα ελαχιστο αιματακι...να προσεχεισ..με το καλο...

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου κανε υπομονη !! Να περνεις κουραγιο απο το αλλο παιδακι σου ..εσυ τουλαχιστον ειδες τον σακο και ειναι στην μητρα σου εγω το ψαχνω ακομα την δευτερα στον επομενο υπερηχο πιστευω θα ξεκαθαρισουν ολα εχτες ειχα 3295 χοριακη την δευτερα παλι ......υπομονη σε ολες μας...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Penny X. είπε:

Κοριτσια τελικα ακουσαμε καρδια!Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!ηδη περνω προγεστερονη

Μπραβο τωρα το ειδα εγω...και παλι μπραβο σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!αχ πολυ χαρηκα !!!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Penny X. είπε:

Κοριτσια τελικα ακουσαμε καρδια!Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!ηδη περνω προγεστερονη

Τι ωραιααα νεα!!μπραβο κοριτσακι μου χαιρομαι για σενα..ολα να πανε καλα κ να εχεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2018 at 8:07 ΜΜ, letttta είπε:

Κοπελα μου κανε υπομονη !! Να περνεις κουραγιο απο το αλλο παιδακι σου ..εσυ τουλαχιστον ειδες τον σακο και ειναι στην μητρα σου εγω το ψαχνω ακομα την δευτερα στον επομενο υπερηχο πιστευω θα ξεκαθαρισουν ολα εχτες ειχα 3295 χοριακη την δευτερα παλι ......υπομονη σε ολες μας...

Να ειναι εξωμητριο κ να μη φαινεται με τετοια χοριακη??

Τι να πω βρε κοριτσι..ελπιζω να ειναι κατι απλο...

Στειλε μαδ νεα σου..

Εγω που ειχα εξωμητριο δεν ειναι κ το τελοσ του κοσμου παντωσ..αν ειναι βεβαια αυτκ..

Κσλη δυναμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρρ λετα τωρα που το σκεφτομαι..εσυ απλα εκανεσ χωριακη κ λογικα διπλασιαστικε οταν σογ δειξε το 3250..αρα ησουν γυρω στα 1500 στην προηγ μετρηση..μηπωσ γι αυτο δεν βλεπατε τιποτα. 

Εικασιεσ κανω..ελπιζω να πανε ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , tzenaki1982 είπε:

Να ειναι εξωμητριο κ να μη φαινεται με τετοια χοριακη??

Τι να πω βρε κοριτσι..ελπιζω να ειναι κατι απλο...

Στειλε μαδ νεα σου..

Εγω που ειχα εξωμητριο δεν ειναι κ το τελοσ του κοσμου παντωσ..αν ειναι βεβαια αυτκ..

Κσλη δυναμη

Σε ευχαριστω τζενη μου!! Με πηρε και ο γιατρος μου τηλεφωνο να δει αν ειμαι καλα και αν ποναω πουθενα και μου ειπε αυριο πρωι πρωι να παω για χοριακη και μετα κατευθειαν για υπερηχο ...αυριο θα δειξει παντως εγω αισθανομαι καλα και καθε φορα που ξαπλωνω ειναι ακομα καλυτερα σαν βα μην εχω τιποτα στην αρχη ποναγε η μεση μου και το στηθως και χαμηλα τωρα τιποτα δεν ξερω θα δουμε καλη πορεια σε ολες αυριο θα ενηνερωσω...καληνυχτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , tzenaki1982 είπε:

Βρρ λετα τωρα που το σκεφτομαι..εσυ απλα εκανεσ χωριακη κ λογικα διπλασιαστικε οταν σογ δειξε το 3250..αρα ησουν γυρω στα 1500 στην προηγ μετρηση..μηπωσ γι αυτο δεν βλεπατε τιποτα. 

Εικασιεσ κανω..ελπιζω να πανε ολα καλα..

Η προηγουμενη μετρηση ηταν δευτερα 1651 μοναδες και την παρασκευη 3295 ειχα παει πρωι να δωσω αιμα και υπερηχο εκανα το ιδιο βραδυ που ειχα 3295 μοναδες...μου ειπε ο γιατρος οτι εχω 50 50 πιθανοτητες ..οτι εχει δει και εγκυο που ο σακος της φανηκε στις 5000 μοναδες. Μου ειπε οτι θελει αυριο την χοριακη μου 8000 μοναδες και μαλιστα θα με παει σε αλλο ιατριο ενος φιλου του για να δουμε και αλλη γνωμη γιατι ξερει οτι ολες μας την θελουμε την αλλη γνωμη να φανταστεις ουτε ενα ευρω δεν μου εχει παρει μεχρι στιγμης ....τι να πω  αυριο θα ξερουμε ...ευτυχως δεν εχω πει τιποτα στην κορη μου γιατι την τελευταια φορα ημουν στον 4 ο μηνα και λογω μαλλον γαστρεντεριτιδας απεβαλα στον καναπε ξαπλωμενη με φουλ αιμοραγια και περιμενοντας το ασθενοφορο ξυπνησε και με ειδε με τα αιματα και μου λεει μαμα γεννας??? Τι λενε εκεινη τη στιγμη αστα ..οποτε στον 6ο μηνα και μετα θα της το πω αν ολα πανε καλα...καληνυχτα σου αυριο θα ενημερωσω μολις εχω νεα  ...οι ωρες δεν περνανεεεε....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
13 ώρες πρίν, Penny X. είπε:

Tελικα το χασαμε... :-(

Λυπάμαι πολύ γι'αυτό που σ συνέβη.εμενα μ συνέβη αρχές Γενάρη κ ήταν η 2η απώλεια.Δυστυχώς κ σε μενα κάπως έτσι μονο που δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδια απλά περιμέναμε μπας κ γίνει το θαύμα όμως ο γιατρός ήταν απ'την αρχή απογοητευμένος.το καλό είναι ότι δεν χρειάστηκε αποξεση.χαπια κ σπίτι.κουράγιο σ εύχομαι κ δύναμη ξέσπασε το όσο Μπορείς συζήτησε το όσο Μπορείς κ μην κλείνεσαι στον εαυτό σ.

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2018 at 9:12 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Κορίτσι λυπάμαι πολύ.. πως είσαι???κράτα γερά...το 1ο σου θα ήταν???

 ευχαριστω..οχι ηδη εχω ενα γιο

Σας ευχαριστω κοριτσια ολες...εσεις που εισαστε ομοιοπαθουσες κανανατε και ιστολογικη?δειχνει τιποτα?Το ψαξατε περαιτερω?Προσπαθουμε να το ξεπερασουμε..

On 16/2/2018 at 5:00 ΜΜ, Lucky star 1984 είπε:

Λυπάμαι πολύ γι'αυτό που σ συνέβη.εμενα μ συνέβη αρχές Γενάρη κ ήταν η 2η απώλεια.Δυστυχώς κ σε μενα κάπως έτσι μονο που δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδια απλά περιμέναμε μπας κ γίνει το θαύμα όμως ο γιατρός ήταν απ'την αρχή απογοητευμένος.το καλό είναι ότι δεν χρειάστηκε αποξεση.χαπια κ σπίτι.κουράγιο σ εύχομαι κ δύναμη ξέσπασε το όσο Μπορείς συζήτησε το όσο Μπορείς κ μην κλείνεσαι στον εαυτό σ.

Lacky Star Σ ευχαριστω πολυ..κουραγιο σε ολες μας...

Γιατι ηταν απο την αρχη απογοητευμενος ο γιατρος?πως ηξερε πως θα εξελιχθει?μου κανει εντυπωση!!

Επεξεργάστηκαν by Penny X.
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση που δεν ακούσαμε καρδιά στη 6η εβδομάδα  ο γιατρός μου ήταν συγκρατημένος.. νομίζω πως έτσι λειτουργούν οι περισσότεροι μέχρι να ακούσουν καρδιά..  

Κ εγώ τότε τον είχα ρωτήσει αν πρέπει να αγχώνομαι.. μου χε πει πως δεν ενθουσιαζομαστε ούτε απογοητευόμαστε.. απλά περιμενουμε.

Κ ευτυχώς όλα πήγαν καλά.. 

Κορίτσια εύχομαι να αναρτήσετε γρήγορα.. Κ γρήγορα με ένα παιδάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...