Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνεχείς ουρολοιμώξεις και προσπάθειες για μωράκι


Maya14

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Maya14 είπε:

@elemaxi @Summer love Κορίτσια υπάρχει περίπτωση οι κυστιτιδες μετά την επαφή να οφείλονται σε δυσπαρευνια; 

Καλημέρα κοπέλα μου ! Δεν το ξέρω καθόλου δεν μου το ανέφερε ποτέ κάποιος γιατρός για να σου πω . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 months later...

Κοπέλες μου και εγω τα ίδια. Συνεχεις ουρολοιμωξεις εδω και 3/4 χρονια με το ecoli. Δοκαμάσαμε και τα furolin συνεχομενα για 3 μηνες , οσο τα επερνα ολα καλα , μολις σταματησα τα ιδια παλι.  Τωρα παιρνω καθημερινα εδω και 1 χρονο  μαννοζη και βαζω ενδοκολπικα ecovag. Λειτουργα αλλα αν μια μερα ξεχασω να το παρω και εχω επαφη θα παθω σιγουρα ουρολοιμωξη την επομενη μερα. Είμαι απελπισμένη γιατί ακόμη και τις μερες που δεν εχω ουρολοίμωξη εχω μια μόνιμη ενόχληση μετά την ούρηση που δεν λεει να φυγει. Οι γιατροι δεν βρισκουν την αιτια καθως εκανα ολες τις εξετάσεις που πρέπει. Τωρα είμαι εγγυος και παλι εχω ουρολοιμωξη. Η γυναικολόγος μου ειπε να παρω την Tricef 400mg. Ειναι ενα χαπι την ημερα. Ελπιζω να περασει. Εχω απελπιστει, φοβαμαι να ερθω σε επαφη, δεν μπορω να παω ταξιδι αν δεν εχω μαζι μου αντιβιωση (το εχω παθει και ετρεχα στα νοσοκομεια στη Βιεννη). Πισινα η θαλασσα τρεμω με βρεγμενο μαγιο. Γενικα ειμαι στα ορια μου και φοβαμαι μην παθω και τιποτα απο τις τοσες πολλες αντιβιωσεις που παιρνω. Ελπιζω η υπόλοιπη εγγυμοσυνη μου να κυλησει ομαλα. ( δυσκολο αλλα μακαρι)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια..! Μια από τα ίδια.η δική μου ιστορία με τις ουρολοιμώξεις ξεκινήσε με την έναρξη της ερωτικής επαφής...υπηρχαν φορές που είχα κάθε μήνα ουρολοίμωξη και περνούσαν χρόνια που δεν υποτροπιάζα ποτέ...τον τελευταίο χρόνο έχω υποτροπιάσει πάνω από 5 φορές..τα συμπτώματα υποχωρούν με τις αντιβίωσεις όμως πλέον έχω καθημερινά εχοχλησεις,είναι πάντα διαφορετικές..μπορεί να νιώθω τσιμπήματα στην ουρήθρα.. συχνόυρια που κρατάει 1 ώρα και εξαφανίζεται..τις τελευταίες μέρες έχω πόνο στη κύστη με καθαρή καλλιέργεια..είμαι σε φάση χειμιοπροφυλαξης εδώ και 2 μήνες...είμαι σε μόνιμο άγχος και φόβο...έχει βιώσει άλλη κοπέλα παρόμοια κατάσταση???

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Zoinefeli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..! Μια από τα ίδια.η δική μου ιστορία με τις ουρολοιμώξεις ξεκινήσε με την έναρξη της ερωτικής επαφής...υπηρχαν φορές που είχα κάθε μήνα ουρολοίμωξη και περνούσαν χρόνια που δεν υποτροπιάζα ποτέ...τον τελευταίο χρόνο έχω υποτροπιάσει πάνω από 5 φορές..τα συμπτώματα υποχωρούν με τις αντιβίωσεις όμως πλέον έχω καθημερινά εχοχλησεις,είναι πάντα διαφορετικές..μπορεί να νιώθω τσιμπήματα στην ουρήθρα.. συχνόυρια που κρατάει 1 ώρα και εξαφανίζεται..τις τελευταίες μέρες έχω πόνο στη κύστη με καθαρή καλλιέργεια..είμαι σε φάση χειμιοπροφυλαξης εδώ και 2 μήνες...είμαι σε μόνιμο άγχος και φόβο...έχει βιώσει άλλη κοπέλα παρόμοια κατάσταση???

Και εγώ όταν ξεκίνησα την ερωτική μου ζωή πάθαινα κάθε μήνα ουρολοίμωξη.Εφτασα να παίρνω  βαριά αντιβίωση.Μετα από επίσκεψη σε ουρολόγο,υιοθέτησα κάποιες συνήθειες

οι οποίες με έσωσαν.
ερωτικη επαφή με γεμάτη κύστη ώστε μετά να πηγαίνω τουαλετα και πλύσιμο μετα

πλυσιμο με σαπούνι χαμομηλι

καταναλωση νερού γενικα

Εάν έχεις τσούξιμο πιες νερό με μια κουτάλια  μαγειρική σόδα 

Δεν κρατάμε τα ουρά μας για πολλές ωρες

βαμβακερά εσωρουχα

επίσης μου είχε δώσει χάπια φουρολιν

και χυμό βατόμουρο(δε θυμάμαι αν είναι αυτό το φρούτο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , ninika84 είπε:

Και εγώ όταν ξεκίνησα την ερωτική μου ζωή πάθαινα κάθε μήνα ουρολοίμωξη.Εφτασα να παίρνω  βαριά αντιβίωση.Μετα από επίσκεψη σε ουρολόγο,υιοθέτησα κάποιες συνήθειες

οι οποίες με έσωσαν.
ερωτικη επαφή με γεμάτη κύστη ώστε μετά να πηγαίνω τουαλετα και πλύσιμο μετα

πλυσιμο με σαπούνι χαμομηλι

καταναλωση νερού γενικα

Εάν έχεις τσούξιμο πιες νερό με μια κουτάλια  μαγειρική σόδα 

Δεν κρατάμε τα ουρά μας για πολλές ωρες

βαμβακερά εσωρουχα

επίσης μου είχε δώσει χάπια φουρολιν

και χυμό βατόμουρο(δε θυμάμαι αν είναι αυτό το φρούτο)

Μήπως εννοείς χυμό γκρανμπερι γιατί και εγώ που έχω θέματα με χυμό γκρανμπερι η με αποξηραμένα γκρανμπερι την βγάζω. 1 χούφτα την ημέρα παίρνω κάθε βράδυ .... πολλαααα νερά και όλα τα υπόλοιπα που ανέφερες και εσυ 

Link to comment
Share on other sites

Το κρανμπερυ είναι το φρούτο. Είτε ως φρούτο, είτε ως χυμός, είτε ως φαρμακευτικό σκεύασμα. Κι εγώ παθαίνω συχνά ουρολοιμώξεις, όχι σε τέτοιο βαθμό που λέτε, αλλά έχω πάθει 3-4 φορές μέσα σε 4 χρόνια από τότε που πρωτοεπαθα, πιθανώς σχετιζόμενες με επαφή (όπως και μύκητες/κολπιτιδες έχω πάθει ισάριθμες φορές). Ουρολοίμωξη μάλιστα πέρασα μια πολύ βαριά μόλις είχα μείνει έγκυος κ δεν το ήξερα ακόμα, πρέπει να ήταν ούτε βδομάδα από τη σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2020 at 8:47 ΜΜ, MARINASTELIOS8 είπε:

Κοπέλες μου και εγω τα ίδια. Συνεχεις ουρολοιμωξεις εδω και 3/4 χρονια με το ecoli. Δοκαμάσαμε και τα furolin συνεχομενα για 3 μηνες , οσο τα επερνα ολα καλα , μολις σταματησα τα ιδια παλι.  Τωρα παιρνω καθημερινα εδω και 1 χρονο  μαννοζη και βαζω ενδοκολπικα ecovag. Λειτουργα αλλα αν μια μερα ξεχασω να το παρω και εχω επαφη θα παθω σιγουρα ουρολοιμωξη την επομενη μερα. Είμαι απελπισμένη γιατί ακόμη και τις μερες που δεν εχω ουρολοίμωξη εχω μια μόνιμη ενόχληση μετά την ούρηση που δεν λεει να φυγει. Οι γιατροι δεν βρισκουν την αιτια καθως εκανα ολες τις εξετάσεις που πρέπει. Τωρα είμαι εγγυος και παλι εχω ουρολοιμωξη. Η γυναικολόγος μου ειπε να παρω την Tricef 400mg. Ειναι ενα χαπι την ημερα. Ελπιζω να περασει. Εχω απελπιστει, φοβαμαι να ερθω σε επαφη, δεν μπορω να παω ταξιδι αν δεν εχω μαζι μου αντιβιωση (το εχω παθει και ετρεχα στα νοσοκομεια στη Βιεννη). Πισινα η θαλασσα τρεμω με βρεγμενο μαγιο. Γενικα ειμαι στα ορια μου και φοβαμαι μην παθω και τιποτα απο τις τοσες πολλες αντιβιωσεις που παιρνω. Ελπιζω η υπόλοιπη εγγυμοσυνη μου να κυλησει ομαλα. ( δυσκολο αλλα μακαρι)

Κορίτσια καλημέρα!Και εγώ προσπαθώ χρόνια για μωράκι και έχω συχνές ουρολοιμώξεις και τελευταία μεγάλη φοβία να μην πάθω ουρολοίμωξη μετά από την επαφή.Εδω και ένα εξάμηνο έχω ξεκινήσει την μανόζη και ευτυχώς δεν ξανά έπαθα ουρολοίμωξη.Εχω όμως την εντύπωση (και διάβασα και σχετικά άρθρα σε ξένα σάιτ) ότι εμποδίζει την σύλληψη. @marinastelios8 εσυ έπαιρνες μανοζη και όταν έκανες προσπάθειες και έμεινες έγκυος; Απάντησε μου σε παρακαλώ γιατί εδώ και λίγες μέρες κάνω προσπάθειες χώρις να πάρω μανοζη και έχω αγχωθεί μην με ξαναπιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα πήγα στο γιατρό για τον επανέλεγχο των ενοχλήσεων που αισθάνομαι ενώ τα ούρα στις εξετάσεις είναι καθαρά...μου είπε πως έχουν ενεργοποιηθεί οι υποδοχείς του πόνου από τις επαναλαμβανόμενες ουρολοίμωξεις και πως είναι γυναίκες που ζουν μόνιμα με αυτό...μου έδωσε αντιχολινεργικα χάπια για μείωση των ενοχλήσεων...έχω αγχωθει παρά πολύ είναι ενας φαύλος κύκλος ...επισης μου έχει μπει η ίδια της διάμεσης κυστίτιδας...εμμονή θα έλεγα που με τρομοκρατεί...ο γιατρός βέβαια δε το υποστηρίζει...νιώθω όμως ανασφάλεια δεν είμαι ικανοποιημένη...οι επισκέψεις διαρκούν το πολύ 5 λεπτά...επίσης τα χάπια που μου έδωσε είναι για ένα μήνα και στις παρενέργειες αναφέρει συχνά η ουρολοίμωξη!!! Μια τρέλα !!! Και δεν ενδείκνυται για εγκυμοσύνη που δεν ξέρω αν είμαι και είναι νωρίς για τεστ... ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω...ο άντρας μου τα έχει παίξει με όλα αυτά ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Zoinefeli είπε:

Κορίτσια σήμερα πήγα στο γιατρό για τον επανέλεγχο των ενοχλήσεων που αισθάνομαι ενώ τα ούρα στις εξετάσεις είναι καθαρά...μου είπε πως έχουν ενεργοποιηθεί οι υποδοχείς του πόνου από τις επαναλαμβανόμενες ουρολοίμωξεις και πως είναι γυναίκες που ζουν μόνιμα με αυτό...μου έδωσε αντιχολινεργικα χάπια για μείωση των ενοχλήσεων...έχω αγχωθει παρά πολύ είναι ενας φαύλος κύκλος ...επισης μου έχει μπει η ίδια της διάμεσης κυστίτιδας...εμμονή θα έλεγα που με τρομοκρατεί...ο γιατρός βέβαια δε το υποστηρίζει...νιώθω όμως ανασφάλεια δεν είμαι ικανοποιημένη...οι επισκέψεις διαρκούν το πολύ 5 λεπτά...επίσης τα χάπια που μου έδωσε είναι για ένα μήνα και στις παρενέργειες αναφέρει συχνά η ουρολοίμωξη!!! Μια τρέλα !!! Και δεν ενδείκνυται για εγκυμοσύνη που δεν ξέρω αν είμαι και είναι νωρίς για τεστ... ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω...ο άντρας μου τα έχει παίξει με όλα αυτά ...

Καλησπέρα κοπέλα μου ! Ξέρω ποσό ψυχοφθόρο είναι αυτό που ζεις πραγνατικα . Είχα ουρολοιμώξεις παρά πολύ χρόνια συνήθως υποτροπιαζουσες κάποια στιγμή μου συνεβει αυτό που περιγράφεις δηλαδή οι καλλιέργειες ήταν στείρες αλλά εγώ πονούσα , πονούσα χαμηλά στη κοιλιά , είχα μονίμως τσούξιμο τρομερή συχνοουρία  και γενικά ήταν μια κατάσταση ανυπόφορη . Σταματησα να κάνω μπάνια στη θάλασσα και γενικά ήμουνα πάντα πολύ εκνευρισμένη και στη τσίτα . Πήγαινα και ερχόμουν σε ουρολόγους και άκρη καμία . Μου είχε κολλήσει και έμεναν η διαμεση κυστίτιδα κάποιοι μου είχαν πει μπορεί κάποιοι όχι . Έπαιρνα συνήθως φουρόλιν σαν χημείο προφύλαξη για μήνες μια πέρναγε μια όχι . Τελικά άκρη δεν έβγαλα ποτέ . Στη τελευταία εγκυμοσύνη μου έπαθα πάλι ουρολοίμωξη πήρα αγωγή και μετά εντελώς ξαφνικά μέχρι σήμερα δεν έχω νιώσει τίποτα και δεν έχω ξαναπαθει ουρολοίμωξη . Ψυχολογικά με έχει επηρεάσει πολύ και συχνά όταν ουρώ φοβάμαι αν και δεν έχω κάτι έκτοτε . Ισχύει πάντως σίγουρα ότι μια νέα ουρολοίμωξη πυροδοτεί και το δεύτερο . Ισως η χημείο προφύλαξη με αγωγή να βοηθούσε σε ένα βαθμό . 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ως θύμα και γω αυτής της καταραμένης πάθησης, είχα γράψει στο παρελθόν για διάφορες μεθόδους πρόληψης.

Επανέρχομαι με καινούργια πρόταση μήπως κάποια θέλει να δοκιμάσει μπας και βοηθηθεί. 

Επειδή οι ουρολόγοι δεν πολυ βοηθούν στη πρόληψη αυτής της πάθησης, το έχω ρίξει σε εναλλακτική ιατρική και το τελευταίο διάστημα λαμβάνω καθημερινά πρωτόγαλα σε μορφή κάψουλας. Το πρωτόγαλα έχει ισχυρές ιδιότητες ενός φυσικού αντιβιοτικού και καταπολεμά διάφορα μικρόβια και βακτήρια και ειδικά το ecolli.

Ταυτόχρονα δεν έχει παρενέργειες, είναι φυσικό προϊόν και λαμβάνεται για μεγάλο χρονικό διάστημα.   

Προσοχή μόνο σε εταιρίες από τις οποίες θα το προμηθευτείτε, δεν προσφέρουν όλες το ίδιο ποιοτικό προϊόν. Προτείνω το πρωτόγαλα της LR στο οποίο έχω εμπιστοσύνη και το προτιμώ και η ίδια.

Αυτά. Ελπίζω να βοηθήσει σε κάποια. Αξίζει πάντως να το δοκιμάσετε. Σας νιώθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Το κείμενο σου με παρηγορήσει αρκετά θα έλεγα!! Δε πίστευα πως υπάρχει και άλλη κοπέλα που να έχει αισθανθεί ακριβώς το ίδιο μαρτυριο...ο περίγυρος μου συχνά μου λέει είναι απλά στο μυαλό σου...κ γω από μέσα μου "δεν ειναι στο μυαλό μου ρε παιδιά στη κύστη μου είναι..." Ένα δράμα...οι γιατροί πως δικαιολογούσαν τη κατάσταση σου??? Με τι διάγνωση έφυγες από το γιατρό??? Έκανες κυστεοσκόπηση???? Εμένα πια είναι φοβία κ εμμονή...δε μπορώ να ξεκουραστώ ...να ησυχάσω...να έρθω σε επαφή.. φοβάμαι ακόμα και να ουρησω για το πώς θα νιώθω μετά...κάτι που για τους υπόλοιπους είναι απλά μια ανακούφιση!!! Τώρα πόσο καιρό είσαι αρκετά καλά??? Μου είχε πει ένα ουρολόγος από τους πολλούς που πήγα...πως όλα αυτά με μια εγκυμοσύνη μπορεί και να εξαφανιστούν...αλλά για να μείνεις έγκυος πρέπει να έρθεις σε επαφή...και αν έρθεις σε επαφή μπορεί να πάθεις ουρολοίμωξηη!!! Θέλω να κλάψω!!!σου είχαν προτείνει κάλιο τρόπο να αντιμετωπίσεις αυτό που σου συνέβαινε????εγώ ευτυχώς δεν έχω συχνουρια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Zoinefeli.

Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις.Ναι, είναι ένα μαρτύριο, ζεις με έναν συνεχόμενο φόβο υποτροπίασης και δεν μπορείς να ευχαριστηθείς τίποτα. Και φυσικά κάποια στιγμή υποτροπιάζει ότι και να έχεις κάνει, όσο και να έχεις προσέξει, δυστυχώς. Πάντως στο μυαλό σου δεν είναι αυτά. Το νιώθεις και καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Οι ουρολόγοι συνήθως αντιμετωπίζουν τα συμπτώματα, χορηγώντας αντιβιώσεις και μετά φτου κι απ την αρχή.

Στη δική μου περίπτωση ο τελευταίος ουρολόγος μου είπε ότι είμαι στη κατηγορία των γυναικών που το παθαίνουν λόγω σεξουαλικών επαφών. Η πρόταση του ήταν να παίρνω μετά από κάθε επαφή ένα χάπι αντιβίωσης. Το έχω κάνει, ασχέτως που δεν μου άρεσε σαν ιδέα, αλλά και πάλι κάποια στιγμή υποτροπίασα. Επίσης έχω πάρει και cranberry όπως και φουρολίν για χημειοπροφύλαξη. Το φουρολίν δεν το σήκωνε ο οργανισμός μου, είχα πολλές παρενέργειες και το σταμάτησα. Αυτό που με είχε βοηθήσει ήταν το urovaxom αλλά έχει εξαφανιστεί από την αγορά και δεν το βρίσκεις πια.

Πάντως ένα περίεργο πράγμα σε μένα και στις δύο μου εγκυμοσύνες, κατά τη διάρκεια τούς δηλ. δεν έπαθα ποτέ ουρολοίμωξη κι ας είχα επαφές. Σαν να με προστάτευε ο ίδιος μου ο οργανισμός.

Το πρωτόγαλα το ξεκίνησα πριν από έναν μήνα. Δεν γνωρίζω ακόμα πως θα πάει και γι΄ αυτό το λόγο δεν ήθελα να το κοινοποιήσω ακόμα. Απλά διαβάζοντας όλες τις αγωνίες σας και τα άγχη σας, δεν άντεξα και αποφάσισα να το μοιραστώ μαζί σας. Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα, αντιθέτως μόνο να κερδίσεις.

Κι αν όλα πάνε καλά, θα τα ξαναπούμε σε λίγους μήνες εδώ και ίσως να μας έχεις ακόμη πιο ευχάριστα νέα! ;)

 

Επεξεργάστηκαν by elemaxi
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Zoinefeli είπε:

Καλημέρα!!! Το κείμενο σου με παρηγορήσει αρκετά θα έλεγα!! Δε πίστευα πως υπάρχει και άλλη κοπέλα που να έχει αισθανθεί ακριβώς το ίδιο μαρτυριο...ο περίγυρος μου συχνά μου λέει είναι απλά στο μυαλό σου...κ γω από μέσα μου "δεν ειναι στο μυαλό μου ρε παιδιά στη κύστη μου είναι..." Ένα δράμα...οι γιατροί πως δικαιολογούσαν τη κατάσταση σου??? Με τι διάγνωση έφυγες από το γιατρό??? Έκανες κυστεοσκόπηση???? Εμένα πια είναι φοβία κ εμμονή...δε μπορώ να ξεκουραστώ ...να ησυχάσω...να έρθω σε επαφή.. φοβάμαι ακόμα και να ουρησω για το πώς θα νιώθω μετά...κάτι που για τους υπόλοιπους είναι απλά μια ανακούφιση!!! Τώρα πόσο καιρό είσαι αρκετά καλά??? Μου είχε πει ένα ουρολόγος από τους πολλούς που πήγα...πως όλα αυτά με μια εγκυμοσύνη μπορεί και να εξαφανιστούν...αλλά για να μείνεις έγκυος πρέπει να έρθεις σε επαφή...και αν έρθεις σε επαφή μπορεί να πάθεις ουρολοίμωξηη!!! Θέλω να κλάψω!!!σου είχαν προτείνει κάλιο τρόπο να αντιμετωπίσεις αυτό που σου συνέβαινε????εγώ ευτυχώς δεν έχω συχνουρια

Ξέρω και έξω από το φορούμ άλλη κοπέλα με παρόμοιο πρόβλημα επίσης σε πολύ έντονο βαθμό . Κυστεοσκοπηση έκανα και ουσιαστικά φαινόταν μια κύστη ερεθισμένη . Κοιτά επι της ουσίας δεν θα βρουν κάποιο φοβερό εύρημα υπάρχει μια εικόνα μια εικόνα φλεγμονής . 1,5 χρόνια πέρασε χωρίς κανένα σύμπτωμα και χωρίς ουρολοίμωξη . Κοιτά κάποια στιγμή θα με πιάσει αλλά για την ώρα όλα καλά . Η διάγνωση ναιιιι ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα . Εγώ πίστευα ότι έχω διαμεση κυστιτιδα οι γιατροί είπαν ως επι των πλειστων χρόνια κυστιτιδα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώην ομοιοπαθουσα!!! Πάθαινα συνέχεια ουρολοίμωξη οπότε προσπαθουσα για παιδάκι,  μέχρι που η φαρμακοποιος μου μού συνεστησε το "ξινό νερο" ! Επινα ένα ποτήρι μετα από κάθε επαφή και ουρολοιμωξεις τέλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!!!! Δυστυχώς μόνο κάποιος που έχει περάσει ότι περνάς μπορει να σε καταλάβει...είμαι σε φάση προφύλαξης κ γω εδώ και 3 μήνες με zinadol..το furolin αν και έχω διαβάσει πολύ καλά αποτελέσματα δε το σήκωνε ο οργανισμός μου...με έπιανε τόση ναυτία ένιωθα θα πέσω κάτω...ο γιατρός είπε να συνεχίσω για ακόμα 3 μήνες...δεν έχω κάνει κυστεοσκόπηση δε μου το έχει προτείνει ακομα..πέρυσι έκανα μια αξονική για να αποκλείσουμε άλλες παθήσεις.. προφανώς ήταν όλα καλά...εγώ δε τρομάζω τόσο με τις υποτροπές..θα πάρω την αντιβίωση θα νιώσω καλά..αυτό που με έχει κάνει χάλια είναι ότι πλέον αισθάνομαι ότι έχει "χαλάσει" το ουροποιητικό μου...και να μην έχω ουρολοίμωξη .που τώρα είμαι 3 μήνες χωρίς, έχω ενοχλήσεις καθημερινά...δουλεύω πρωί απόγευμα σε δύσκολο πόστο και με έχει τσακίσει όλο αυτό...έχω χάσει και την εμπιστοσύνη μου στο γιατρό,νιώθω με αντιμετωπίζει πολύ χαλαρά σχεδόν αδιαφορα θα έλεγα...στην τελευταία επίσκεψη μου είπε ότι όλα αυτά είναι εξαιτιας των πολλών λοιμώξεων και πως οι ενοχλήσεις μπορεί να μείνουν μια ζωή... ένταξει μόνο που δεν έκλαψα μπροστά του...τώρα έχω κλείσει και σε ένα νοσοκομείο εκτός της πόλης μου να με δει ακόμα ενας γιατρός..εσείς μετά τις ουρολοιμώξεις νιώθετε καλά η σας αφήνει τέτοιου είδους ενοχλήσεις?? Πέρυσι που είχα πάθει τη πρώτη κυστίτιδα μετά από χρόνια ειχα ενοχλήσεις για 3 μήνες και ξαφνικά πέρασαν όλα από μόνα τους...μετά υποτροπιάσα πόλλες φορές και επανήλθαν όλα έντονα..οι σύντροφοι σας πως σας αντιμετωπίζουν???

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2020 at 4:57 ΠΜ, Anna gia είπε:

Πρώην ομοιοπαθουσα!!! Πάθαινα συνέχεια ουρολοίμωξη οπότε προσπαθουσα για παιδάκι,  μέχρι που η φαρμακοποιος μου μού συνεστησε το "ξινό νερο" ! Επινα ένα ποτήρι μετα από κάθε επαφή και ουρολοιμωξεις τέλος!!!

Θα μπορούσες να μας πεις λεπτομέρειες για το ξινό νερό; Δεν το έχω ξανακούσει. Είναι κάτι που το προμηθευομαι απ το φαρμακείο; 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2020 at 6:11 ΜΜ, elemaxi είπε:

Θα μπορούσες να μας πεις λεπτομέρειες για το ξινό νερό; Δεν το έχω ξανακούσει. Είναι κάτι που το προμηθευομαι απ το φαρμακείο; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξινόνερο φλωρίνης το λένε και μοιάζει με πχ σουρωτή ή περιέ

πολυ ευχάριστο θα έλεγα στη γεύση ! 

Το έχει ο σκλαβε..της ! 

Πολυ ενδιαφέρον ότι το συστήνουν για αυτό το σκοπό !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...