Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τριγωνίτιδα κύστης...


angie2306

Recommended Posts

On 24/7/2020 at 9:52 ΜΜ, Chelou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά, μετά από τόσο καιρό. Είμαι 27 χρονων. Τον Μάρτιο, μέσα στον εγκλεισμό μου προέκυψε ένας τρομερός πονος δεξιά στο έντερο και πισω στο ορθό και το βράδυ κοιμόμουν στο πλάι. Μου κράτησε 4-5 μέρες και ο πόνος έφυγε με διατροφή αλλα μου άφησε μια δυσκοιλιοτητα σε σημείο να πηγαίνω μια στις 10 μέρες τουαλέτα και να μην έχω καθόλου όρεξη. Τον Μάιο ένα πρωί ξύπνησα με απίστευτο πονο και καψιμο στην ουρηθρα, κατά την ούρηση και μετά. Πηγα σε διάφορους γιατρούς με καθαρές καλλιέργειες ούρων. Μου έλεγαν ότι θα πρέπει να μάθω να ζω με αυτο και οτι ειναι στο μυαλο μου. Πήρα μονη μου πρωτοβουλία και έκανα καλλιέργεια κολπικου και ουρηθρικου υγρού σε ενα εξειδικευμένο μικροβιολογικο στο Χαλάνδρι. Μου βρηκαν στρεπτοκοκο και σταφυλοκοκκο. Η μικροβιολογος με εστειλε σε λοιμωξιολογο. Ο λοιμωξιολογος είπε ότι δεν μπορεί να μου δώσει αντιβίωση και οτι θα κάνω άσκοπα εξετάσεις μέχρι που θα καταλήξω σε ιατρείο χρόνιου πόνου. Σήμερα πήγα σε ένα ουρολογο πολυ γνωστό για την κυστιτιδα και μου είπε ότι έχω χρονια τριγωνιτιδα. Θα ήθελα να πάρω όμως και αλλη γνώμη ουρολογου, γιατι η μεθοδολογία του αφήνει αμφιβολίες...Εσείς με ποιον ουρολογο βοηθηκατε; Μπορείτε σας παρακαλώ να μου προτείνετε καποιον σε προσωπικό μήνυμα, εάν δεν το επιτρέπει το σαιτ; Περνάω δύσκολα...Ευχαριστώ 

Καλησπέρα σου! Έχεις κανένα νέο από τότε ; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


On 27/1/2022 at 6:18 ΜΜ, Kk.indp είπε:

Καλησπερα και  εγω ειχα ουρολπιμωξεις στο παρελθον μου περνουσαν με ciproxin 2 φορες το χρονο

Ωσπου εγινα 36 επαθα ουρολοιμωξη στις διακοπες...κ απο τοτε 6 μηνες ταλαιπωρουμαι

Εχω παει σε 4 ουρολογους 2 γυναικολογους

Εχω μονιμο βαρος στη κυστη συχνοουρια κ ενιοτε παρα πολυ ενοχληση στην ουρηθρα!

Υποφερω...

Εχω παρει ciproxin

Furoline για λιγο κ μετα μου το εκοψαν δε ξερω αν επρεπε..

Fosfocine

Μετα μου βρηκαν ουρεοπλασμα

Vibramicin και rulid 

Μου διεγνωσαν επειτα τριγωνιτιδα

Και κατεληξα σε αντισπασμωδικα lyrinel 10mg

Και βελτιωθηκα λιγο αλλα δεν ειμαι καλα ποτε δεν εγινα οπως πριν...και δεν εχω κ παιδακι...κ υποφερω στη σκεψη οτι δε θα ειμαι πια ποτε φυσιολογικη

Οι μονες μερες που νιωθω καλα ειναι οταν εχω περιοδο.

Εχετε βρει κατι;

Κανένα νεότερο;;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 27/1/2022 at 6:18 ΜΜ, Kk.indp είπε:

Καλησπερα και  εγω ειχα ουρολπιμωξεις στο παρελθον μου περνουσαν με ciproxin 2 φορες το χρονο

Ωσπου εγινα 36 επαθα ουρολοιμωξη στις διακοπες...κ απο τοτε 6 μηνες ταλαιπωρουμαι

Εχω παει σε 4 ουρολογους 2 γυναικολογους

Εχω μονιμο βαρος στη κυστη συχνοουρια κ ενιοτε παρα πολυ ενοχληση στην ουρηθρα!

Υποφερω...

Εχω παρει ciproxin

Furoline για λιγο κ μετα μου το εκοψαν δε ξερω αν επρεπε..

Fosfocine

Μετα μου βρηκαν ουρεοπλασμα

Vibramicin και rulid 

Μου διεγνωσαν επειτα τριγωνιτιδα

Και κατεληξα σε αντισπασμωδικα lyrinel 10mg

Και βελτιωθηκα λιγο αλλα δεν ειμαι καλα ποτε δεν εγινα οπως πριν...και δεν εχω κ παιδακι...κ υποφερω στη σκεψη οτι δε θα ειμαι πια ποτε φυσιολογικη

Οι μονες μερες που νιωθω καλα ειναι οταν εχω περιοδο.

Εχετε βρει κατι;

Κι εγώ υποφέρω χρόνια απο ενόχληση στην ουρήθρα τσούξιμο κτλ.Ειχα πάει σε ουρολόγο στην Θεσσαλονίκη και μου είχε πει να φροντίζω την υγεία του κόλπου γιατί ότι υπάρχει εκεί πάει και τη ουρήθρα.Μου είχε δώσει κάτι υπόθετα για την χλωρίδα του κόλπου. Δεν τα πήρα όλα όμως κατάλαβα ότι όντως σχετίζεται με κολπιτιδες.

On 27/1/2022 at 6:18 ΜΜ, Kk.indp είπε:

Καλησπερα και  εγω ειχα ουρολπιμωξεις στο παρελθον μου περνουσαν με ciproxin 2 φορες το χρονο

Ωσπου εγινα 36 επαθα ουρολοιμωξη στις διακοπες...κ απο τοτε 6 μηνες ταλαιπωρουμαι

Εχω παει σε 4 ουρολογους 2 γυναικολογους

Εχω μονιμο βαρος στη κυστη συχνοουρια κ ενιοτε παρα πολυ ενοχληση στην ουρηθρα!

Υποφερω...

Εχω παρει ciproxin

Furoline για λιγο κ μετα μου το εκοψαν δε ξερω αν επρεπε..

Fosfocine

Μετα μου βρηκαν ουρεοπλασμα

Vibramicin και rulid 

Μου διεγνωσαν επειτα τριγωνιτιδα

Και κατεληξα σε αντισπασμωδικα lyrinel 10mg

Και βελτιωθηκα λιγο αλλα δεν ειμαι καλα ποτε δεν εγινα οπως πριν...και δεν εχω κ παιδακι...κ υποφερω στη σκεψη οτι δε θα ειμαι πια ποτε φυσιολογικη

Οι μονες μερες που νιωθω καλα ειναι οταν εχω περιοδο.

Εχετε βρει κατι;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 14/7/2022 at 2:46 ΜΜ, despoina34 είπε:

Κανένα νεότερο;;

Ειμαι τελειως καλα με τα lyrinel

Ολα ηταν ορμονικα πασχω απο προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια...δειτε τις ορμονες της γονιμοτητας σας κ ολα τα συναφη

Εμενα πυροδοτηθηκε απο ουρολοιμωξη αλλα εμεινε λογω προωρης εμμηνοπαυσης

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαγνωστικά με έντονη τριγωνίτιδα ύστερα από υποτροπιάζουσες ουρολοιμωξης για τουλάχιστον 2 χρόνια. Είμαι 4 μήνες θεραπεια με furolin και προβιοτικα,πολλά νερα και χωρις καμία ουρολοιμωξη αλλα ο πόνος επιμένει. Υπάρχουν μέρες που ειναι ολα καλα και μερες που η συχνοουρια και πονος με ξυπνάνε το βραδυ. Δεν ειναι τσούξιμο αλλα σαν μια πιεση στην κυστη, την οποια νιωθω να συσπάται και να ποναει μερικές φορες, ειδικότερα το βραδυ. Ειμαι απεγνωσμένη, είμαι μολις 20 χρονων και δεν ξερω εαν θα γινει καλυτερα. Κανενας ουρολογος δεν ειναι ιδιαιτερα αισιόδοξος και ολοι μιλανε για τον γολγοθα της τριγωνιτιδας. Υπαρχει καποια που να το ξεπέρασε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
On 4/4/2019 at 11:59 ΠΜ, angie2306 είπε:

Καλησπέρα Κική Θαλασσινού... Ελπίζω πλέον να είσαι καλύτερα. Και εγώ το ίδιο πίστευα ότι θα είμαι μια ζωή έτσι αλλά πλέον μπορώ να σου πω με χαρά ότι από τον Αύγουστο είμαι εντελώς καλά :) Δηλαδή 6 μήνες αφότου έκοψα τα furolin...

Καλησπέρα. Ομοιοπαθουσα και εγω μόλις 19 χρονων. Έχω τα συμπτώματα 9 μήνες σχεδόν και μιας που είμαι και φοιτήτρια δεν έχω βγει κάποιον γιατρο ουρολογο να είναι πανω σε αυτο εξειδικευμένος και να γνωρίζει το τι μπορω να κάνω.. οι περισσότεροι μέχρι τώρα κάτι βιταμίνες και κράνμπερι μου έχουν συστήσει. Θα μπορούσατε μήπως να μου συστήσετε τον γιατρο που επισκεφτήκατε; (μένω κοντά στην Αθήνα) Θα μου ηταν τεράστια βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...