Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αρνειται το δεξια στηθος


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Δωρα είπε:

βασικα δεν πολυ στεκει αυτο, μου το αρνειται εδω και ημερες το ενα στηθος το αλλο απο χθες και την πιπιλα την δοκημσα τωρα την νυχτα σαν τελευταια ληση να την ηρεμησω για να κοιμηθει. με το στηθος εκνευρηζοταν απο πριν, υποετω επειδη ηθελα να πιπιλησει μονο... και τις προηγουμενες νυχτες ξυπναγε ανα ωρα πιπιλουσε για μισω λεπτο και κοιμοταν πιπιλωντας παντα... για αυτο δεν ξερω τι συμβαινει; αχ, και πριν απο αυτο δεν πηρε μουκαλι η πιπιλα εδω και κανα μηνα.

λογο την αλμα αναπτηξης το εχουμε ολλο αυτο;

Αν έχει άλμα ανάπτυξης, θα έπρεπε να τρώει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λογω του αλματος ειναι πιθανο να θελει να πιπιλαει ολη νυχτα

Ππως κ να χει γκρινια ακομη κ στο φαι

Τωρα την αρνηση δ την εχω ζησει κ δ ξερω πως το εννοεις.αν απλα κανει ενα τετραωρο να φαει δ ειναι αρνηση

Αν προτιμα ενα στηθος απο το αλλο αυτο συμβαινει

Θα απεκλεια αρχικα να την ενοχλει κτ κ να μην μπορει απο το ενα.η να δω πως αλλιως θα τη βολευε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Αν έχει άλμα ανάπτυξης, θα έπρεπε να τρώει συνέχεια.

 

Όχι απαραίτητα, κάποια μωρά το γυρνάνε σε απεργία θηλασμού.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marakiz είπε:

 

Όχι απαραίτητα, κάποια μωρά το γυρνάνε σε απεργία θηλασμού.

Δ ειχα ακουσει για απεργια

Για υπνηλια ναι

Οποτε δικαιολογειται ισως κ της δωρας

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα δυο πράγματα:

1) Πέτα τις πιπίλες στα σκουπίδια, εκτος αν είναι να γυρίσεις σύντομα στη δουλειά και να κόψετε τον αποκλειστικό θηλασμό. Απλά βασανίζεστε.

2) Βρες έναν έμπειρο παιδίατρο να κοιτάξει το παιδί. Αν όντως δεν τρώει κάθε τρεις και λίγο, κάτι συμβαίνει. Θες μυικό θέμα, θες στοματίδια, θες ωτίτιδα, κάτι έχει, δεν είναι λογικό να μη δέχεται να φάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο που την εχοχλει ειναι το γαλα που τρεχει, μιας και θελει να πιπιλησει για να κοιμηθει. και υπνηλια δεν εχει στα σιγουρα, αλλα γρηνια υπερενταση και η αναγκη να πιπιλησει αλλα χωρις πολυ γαλα....αυτο το συμπερεσμα το εβγαλα μεχρη τωρα. το περιεργο ειναι οτι δειχνει να πειναει, τρωει χερακια και μαλωνει τα παιχνιδια αλλα να φαει καλα δεν θελει απομακρηνεται συνεχως απο το στηθος...

Link to comment
Share on other sites

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας! Θηλάζω αποκλειστικά με ψευδοθηλές από τη μέρα που γεννήθηκε ο μπέμπης ο οποίος είναι 2 μηνών τώρα. Από χθες δεν μπορώ να τον ταΐσω με τιποτα από το δεξί στήθος γιατί μου έκανε πληγή (δεν το περίμενα με τις ψευδοθηλές) και αναγκαστικά το έβγαλα με θήλαστρο. Σήμερα προσπαθώ να τον ταΐσω από το αριστερό και δεν το θέλει καθόλου..δοκίμασα τα παντα! τον εβαλα στο δεξί ξανά αλλά σφαδαζα από τον πόνο. Δοκίμασα να βγάλω από το αριστερό με το θηλαστρο και δεν βγάζει σταγόνα ενώ βλέπω ότι έχω γαλα.τι μπορεί να συμβαίνει; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mariapat είπε:

Γεια σας! Θηλάζω αποκλειστικά με ψευδοθηλές από τη μέρα που γεννήθηκε ο μπέμπης ο οποίος είναι 2 μηνών τώρα. Από χθες δεν μπορώ να τον ταΐσω με τιποτα από το δεξί στήθος γιατί μου έκανε πληγή (δεν το περίμενα με τις ψευδοθηλές) και αναγκαστικά το έβγαλα με θήλαστρο. Σήμερα προσπαθώ να τον ταΐσω από το αριστερό και δεν το θέλει καθόλου..δοκίμασα τα παντα! τον εβαλα στο δεξί ξανά αλλά σφαδαζα από τον πόνο. Δοκίμασα να βγάλω από το αριστερό με το θηλαστρο και δεν βγάζει σταγόνα ενώ βλέπω ότι έχω γαλα.τι μπορεί να συμβαίνει; 

Κοίτα αν μέχρι χτες θηλαζεις κανονικά απ το αριστερό σίγουρα έχεις γάλα και ας μην βγαίνει με το θηλαστρο. Πονάς καθόλου απ το αριστερό?

 

Κατά καιρούς ο δικος μου αρνιόταν να θηλασει απ το δεξί, παρά μονο στον ύπνο του. Εσένα τότε το δέχεται?

 

Αρχικα, βεβαιώσου πως δεν πονά απ την δεξιά μεριά του δηλαδή απ αυτήν που ξαπλώνει για να θηλασει απ το αριστερό στήθος. Μήπως τον πονάει το αυτακι του ή το χερακι?

  Εγώ όπως ήταν ξαπλωμενος και θήλαζε απ το αγαπημένο του τον κατευθυνα ελαφρά προς το άλλο για να δω αντιδράσεις. Αμέσως γκρινιάζε και υπεθετα πως ήταν θέμα προτίμησης και όχι πόνου. 

 Το προσπάθησα αρκετά να θηλάζει και απ τα δυό γιατί φοβόμουν να κρατήσω γαλουχία μόνο με ένα στήθος, αν και απο οτι διάβασα τα κατάφεραν αρκετές μαμαδες. Σε μας έπιανε το περπάτημα και θηλασμός. Αλλά έτσι ξεκίνησε ένα άλλο θέμα (ήθελε μόνο έτσι να αποκοιμιεται) οπότε δεν στο συνιστω. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...