Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ yasmins να τα ξεκινησω τη 10η μερα τ κύκλου;


Recommended Posts

γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας ..  θα ν παω διακοπες  και θελω να ξεκινησω ν περνω τα αντισσυληπτικα yasmins  οχι για ν ρυθμισω τον κυκλο μου αλλα ποιο πολυ σας μεθοδος αντισυλληψης ...Να διευκρινησω οτι ειμαι στην 10η μερα του κυκλου μου ..Θ μπορουσα ν τα ξεκινησω τωρα ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απ' όσο θυμάμαι, τα αντισυλληπτικά τα ξεκινάς την πρώτη μέρα που σου έρχεται περίοδος. Τα παίρνεις ενώ έχεις περίοδο (την πρώτη φορά) και συνεχίζεις μέχρι τέλους της καρτέλας. Σταματάς μια εβδομάδα και ξαναπαίρνεις από την αρχή.

 

πχ. αδιαθετείς 10 αυγούστου, ξεκινάς το χάπι την ίδια μέρα και συνεχίζεις κάθε μέρα την ίδια ώρα. Από 1/7, μέχρι 6/7 δεν παίρνεις, ώστε να αδιαθετήσεις και από τις 7/7 ξαναρχίζεις.

 

Καλό θα ήταν να κάνεις και ένα τηλεφώνημα σε έναν γυναικολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...