Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σπάσιμο προφυλακτικού χωρίς εκσπερμάτωση- πιθανότητα εγκυμοσύνης;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις κουκλίτσες,μανούλες και μη. Λοιπόν,αποφάσισα και εγώ να "βγάλω" το άγχος μου και να μου λυθούν οι απορίες,γιατί νιώθω πως θα πεθάνω. Με το αγόρι μου δεν χρησιμοποιούμε προφυλάξεις. Είμαστε όμως πολύ προσεκτικοί και πάντα αν θέλουμε να συνεχίσουμε πολύ καλό πλύσιμο, έτσι ποτέ δεν έχει τελειώσει μέσα. Λοιπόν, τον προηγούμενο μήνα, αδιαθέτησα στις 5 του μηνός, αυτό σημαίνει πως έχω 2 μέρες καθυστέρηση. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει η στραβή και να έχω μείνει έγκυος από τα προσπερματικά; Επίσης να σημειώσω ότι δεν έχω σταθερό κύκλο και γενικότερα είμαι υπερβολικά αγχώδης άνθρωπος *σε σημείο που έχω κάνει θεραπείες με χάπια και ταυτόχρονα άπειρους εμετούς*. Σας παρακαλώ,απαντήστε μου το συντομότερο δυνατό και, από εδώ και πέρα, ΜΟΝΟ προφύλαξη! 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις


Χθες είχα σεξουαλική επαφή με το αγόρι μου και έτυχε να σπάσει το προφύλαξη... ήταν η πρώτη μου φορά όπως και για το αγόρι μου επίσης η πρώτη του φορά.... Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός και μάλιστα για να μ έρθει περίοδος χρειάζεται να πάρω θεραπεία χαπιών τα οποία όμως δεν προσφέρουν αντισύλληψη... όμως αυτήν την φορά ο γιατρός για να δει πως πάει ο κύκλος μ με συμβούλεψε να μην πάρω το κουτάκι με τα χάπια και να δούμε αν θα μ έρθει η περίοδος μόνη της... όμως δεν μ εχει έρθει και έχω 7 μέρες καθυστέρηση και χθες που είχα την επαφή είχα 6 μέρες καθυστέρηση... αγχώνομαι μήπως έχω μείνει έγκυος... Βοήθεια... θέλω τις απόψεις σας και την γνώμη σας ως πιο έμπειροι σε αυτό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Littleg είπε:

Χθες είχα σεξουαλική επαφή με το αγόρι μου και έτυχε να σπάσει το προφύλαξη... ήταν η πρώτη μου φορά όπως και για το αγόρι μου επίσης η πρώτη του φορά.... Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός και μάλιστα για να μ έρθει περίοδος χρειάζεται να πάρω θεραπεία χαπιών τα οποία όμως δεν προσφέρουν αντισύλληψη... όμως αυτήν την φορά ο γιατρός για να δει πως πάει ο κύκλος μ με συμβούλεψε να μην πάρω το κουτάκι με τα χάπια και να δούμε αν θα μ έρθει η περίοδος μόνη της... όμως δεν μ εχει έρθει και έχω 7 μέρες καθυστέρηση και χθες που είχα την επαφή είχα 6 μέρες καθυστέρηση... αγχώνομαι μήπως έχω μείνει έγκυος... Βοήθεια... θέλω τις απόψεις σας και την γνώμη σας ως πιο έμπειροι σε αυτό το θέμα...

Πως υπολογιζεις καθυστερηση χωρις σταθερο κυκλο; 

Εφοσον δ θελεις να μεινεις εγκυος μπορεις ακομη για ενα 24ωρο νομιζω να παρεις το χαπι της επομενης μερας. Επικοινωνησε με το γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Πως υπολογιζεις καθυστερηση χωρις σταθερο κυκλο; 

Εφοσον δ θελεις να μεινεις εγκυος μπορεις ακομη για ενα 24ωρο νομιζω να παρεις το χαπι της επομενης μερας. Επικοινωνησε με το γιατρο σου

Εεε Υποτιυετε ότι τα χάπια μ ρυθμίζουν τον κύκλο στις 28 μέρες... 

Όσο για το χάπι της επόμενης ημέρας ξερβ ότι έχει πολλές παρενέργειες και κάνω πρωταθλητισμό και έχω αγώνες σε 3 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...