Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μερες τα κρατατε σπίτι;


Recommended Posts

Κοριτσια θελω να σας ρωτησω όταν τα μικρα σας αρρωσταινουν ποσες μερες τα κρατατεσπίτι;Εμενα ειχε αρρωστησει τον προηγουμενο μήνα -ιωση κ εμεινε σπιτι μια εβδομαδα.Τωρα ξανααρρωστησε ,παιρνει κ αντιβιωση αυτη τη φορα.Τον κρατησα ηδη μια εβδομαδα και σκεφτομαι να τον στειλω ή οχι γιατι φοβαμαι μην ξανακυλησει αμεσως.Ο γιατρος μ λεει δεν ειναι λυση να τον κρατας κ στο σπιτι ,στειλτον κ ο,τι γινει τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα αποφυγουμε.Καλά ξερω οτι αρρωσταινουν αλλα επειδη αρρωστησε ηδη 2φορες σε λιγο διαστημα γιάυτο το σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αφού σου το είπε ο γιατρός στείλε το το παιδί!

Εγώ στην ανάρρωση, από τα δύο και έπειτα του δίνω βασιλικό πολτό για να πάρει τα πάνω του.

Γενικά πάντως τον κρατάω μέχρι να είναι απύρετος συνήθως..

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

24 ώρες μετά τον τελευταίο πυρετό είναι ιδανικό να μείνει σπίτι (για να μην κολλήσει τα άλλα παιδιά). εάν βλεπεις αδυναμια, τοτε αλλο ενα 24ωρο για σιγουριά. 

αν κολλάει συνέχεια δεν φταιει ο παιδικός αλλα το ανοσοποιητικό του.

εγώ δίνω πάντα παιδικές βιταμίνες ζινκ +C  και σταγόνες εκχύλισμα τζιντζερ που μου συστησε μια φιλη μου,  (τελειο) μέσα στο μπιμπερο 3-4 σταγόνες . αμέσως συνέρχεται...  αντιβιωση εχουμε παρει μονο 2 φορές &  είναι 4,5 ετών, παιδικό πάει από 2 , και εχουν περασει πάνω από 3-4 παιδικές ασθενειες στον παιδικό που φτου φτου δεν τις κολλήσαμε ακόμα.  

Επίσης έχουν πλέον τα βιολογικά καταστηματα και το τσάι φύλλων ελιάς. google   oleiropein olive leaf extract.   πολύ απλό πράγμα, και θαυματουργό κατά την γνώμη μου και κατά τη γνώμη των ερευνών που ήδη έχουν γίνει. κανε τσεκ ! 

είναι αντίστοιχο με τα φύλλα του ευκάλυπτου.     ακόμα, δίνω αλμόρα(ηλεκτρολύτες) αν υπήρξε γαστρεντερικό. 

Γενικά, θέλει μια φροντίδα για να επανέλθει, αλλά όταν περάσει πυρετός δεν υπαρχει λογος να το κρατας και επισης ξεσυνηθιζει,... ειναι στρες και αυτό. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πυρετο εδω κ 5μερες αλλα δεν ετρωγε καλα μου λενε κ οτι στην ταξη μας λειπουν τα μισα παιδια με ιωση....κ το σκεφτομαι.

Εγω του δινω βιταμινουλες κ βαμα προπολης.Αυτο με το τζιντζερ τι ειναι;Οταν αρρωστιανεις η σαν τις βιταμινε προληπτικα;Το αλλο τσαι ελιας;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...