Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δημοσιο νοσοκομειο και rooming in


Recommended Posts

1 hour ago, klouzeau είπε:

Καλησπέρα,κορίτσια.Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να έχουμε μαζί μας για γέννα στο Ιπποκράτειο;

 

Just now, arkouditsa είπε:

κατα αρχην πρεπει να εχεις παει να ανοιξεις καρτελα...για το ιστορικο και καλα.

θελουν και ολες τι εξετασεις και τους υπερηχους της εγκυμοσυνης

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , iouliana είπε:

 

θελουν και ολες τι εξετασεις και τους υπερηχους της εγκυμοσυνης

ε ναι θα σε ρωτησουν ποιος γιατρος σε παρακολουθει αυχενικη κ μεγαλο υπερυχο οποσδηποτε  θα ζητησουν

αν θελεις μας λες ποιον εχεις

Επεξεργάστηκαν by arkouditsa
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , arkouditsa είπε:

ε ναι θα σε ρωτησουν ποιος γιατρος σε παρακολουθει αυχενικη κ μεγαλο υπερυχο οποσδηποτε  θα ζητησουν

αν θελεις μας λες ποιον εχεις

 

Ναι απλα το λεω για να  τα εχει όλα μαζι της η κοπελα για σιγουρα γιατι εγω παραλιγο να τα ξεχασω:oops::oops:

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κλουζο αν παιρνεις καποιο φαρμακο δικο σου πχ για θυροειδη κ θα το παιρνεις κ μετα τη γεννα να τα εχεις

Αν ρωτας για τη βαλιτσα,τα παντα,σαν να πηγαινες 3μερες καπου με το μωρο

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Έχω ήδη ανοίξει καρτέλα και έχω ήδη πάει σε 2 ραντεβού με όλες τις σχετικές εξετάσεις.Με παρακολουθεί και ιδιώτης γιατρός.Αυτό που ήθελα να μάθω είναι όπως είπε και η vicky86 για τη "βαλίτσα".Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τις προηγούμενες γέννες μου στο Ιπποκράτειο και δεν ξέρω πλέον τα απαραίτητα.Δηλαδή,τότε δεν είχα φέρει φορμάκια,κτλ.Μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά τι θα χρειαστώ;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , klouzeau είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Έχω ήδη ανοίξει καρτέλα και έχω ήδη πάει σε 2 ραντεβού με όλες τις σχετικές εξετάσεις.Με παρακολουθεί και ιδιώτης γιατρός.Αυτό που ήθελα να μάθω είναι όπως είπε και η vicky86 για τη "βαλίτσα".Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τις προηγούμενες γέννες μου στο Ιπποκράτειο και δεν ξέρω πλέον τα απαραίτητα.Δηλαδή,τότε δεν είχα φέρει φορμάκια,κτλ.Μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά τι θα χρειαστώ;Ευχαριστώ.

 

Φορμακια δε χρειαζεσαι το αλλαζουν μια φορα την ημερα οι μαιες και αν τυχει να λερωθεί κατά τη διαρκεια πας και ζητας ένα ρουχαλακι. Θελεις πανες (δινουν μονο τρεις την ημερα) μωροματηλα, πανες αγκαλιες, σελτεδακια, εγω ειχα και σαλιαρες, πετσετακι για γουλιες, κρεμουλα για συγκαμα (αν τυχον χρειαστεί), αφρολουτρακι αν θελεις να το πλυνεις τοπικα, φυσιολογικούς ορους, γαζουλες. Καλα πολλα αυτά αν ζητησεις σου δινουν αλλα προτιμοτερο είναι να τα εχεις μαζι σου.

 

Ας πουν και τα κορίτσια αν ξεχνω κατι.

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, iouliana said:

 

Φορμακια δε χρειαζεσαι το αλλαζουν μια φορα την ημερα οι μαιες και αν τυχει να λερωθεί κατά τη διαρκεια πας και ζητας ένα ρουχαλακι. Θελεις πανες (δινουν μονο τρεις την ημερα) μωροματηλα, πανες αγκαλιες, σελτεδακια, εγω ειχα και σαλιαρες, πετσετακι για γουλιες, κρεμουλα για συγκαμα (αν τυχον χρειαστεί), αφρολουτρακι αν θελεις να το πλυνεις τοπικα, φυσιολογικούς ορους, γαζουλες. Καλα πολλα αυτά αν ζητησεις σου δινουν αλλα προτιμοτερο είναι να τα εχεις μαζι σου.

 

Ας πουν και τα κορίτσια αν ξεχνω κατι.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.Δηλαδή,μπάνιο και αλλαγή πάνας θα κάνω εγώ;Γιατί έχω μείνει στην εποχή που μας το δίνανε μόνο για τάισμα.Τις γάζες γιατί;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , klouzeau είπε:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.Δηλαδή,μπάνιο και αλλαγή πάνας θα κάνω εγώ;Γιατί έχω μείνει στην εποχή που μας το δίνανε μόνο για τάισμα.Τις γάζες γιατί;

Οχι μπανιο δε θα κανεις εσυ, το μωρο θα το εχεις μαζι σου συνειχεια οποτε το αλλαζεις εσυ, το δινεις μονο 8:00-9:30 κάθε πρωι για μπανιο/αλλαγμα ρουχων/εξεταση από παιδιατρο. Γαζες ειχα παρει μη τυχον θελω να καθαρισω κανενα ματακι κτλ

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα για το μωρο

Σιγουρα χρειαζεσαι κ συ νυχτικα,ισως σουτιεν,επιθεματα καλο ειναι οχι αλλα αν χρειαζεται εχει πλενομενα,σερβιετες-εσωρουχα λοχειας.κ προσωπικα καλλυντικα.ισως καποια αναλωσιμα να τα δινουν εγω στο νοσοκομειο της επαρχιας ειχα παρει κ καποια επιπλεον(χαρτι,κρεμοσαπουνο,αντισηπτικο,πανακια για καθαρισμα.βεβαια ειχαν απο ολα αλλα ποτε δ ξερεις)

Παντως τα μωρα δ τα επαιρναν καθολου,στο μπανιο πηγαινες κ συ με μια μαια για να σου δειξει κ δ δινανε φορμακια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ,κορίτσια.Μεγάλη αλλαγή αυτή με το μωρό στο δωμάτιο.Τουλάχιστον μπορείς να θηλάζεις άνετα και εξοικιώνεσαι με το μωρό πριν βρεθείς μόνη στο σπίτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, klouzeau είπε:

Σας ευχαριστώ,κορίτσια.Μεγάλη αλλαγή αυτή με το μωρό στο δωμάτιο.Τουλάχιστον μπορείς να θηλάζεις άνετα και εξοικιώνεσαι με το μωρό πριν βρεθείς μόνη στο σπίτι!

 

ναι είναι πολύ καλο !με το καλο το μωρακι σου!!

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...