Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα τα τεχνικά ζητήματα για την αναβάθμιση 2017


testuser1

Recommended Posts

να ρωτήξω κάτι. σε θέματα που δεν έχουν μορφή καφέ όπως πχ το θέμα που συζητάμε για το femara στην εξωσωματική γιατί απαιτέιται έγκριση από διαχειριστή για την ανάρτηση σχολίου; αφορά το θέμα που έχει να κάνει πχ με φάρμακα,στον χρήστη που γράφει ή πχ στο ότι περιέχει εξωτερικό λινκ; (παρέθεσα δύο λινκ)

Επεξεργάστηκαν by λουκουμαδάκι

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/5/2017 at 7:52 ΠΜ, λουκουμαδάκι είπε:

να ρωτήξω κάτι. σε θέματα που δεν έχουν μορφή καφέ όπως πχ το θέμα που συζητάμε για το femara στην εξωσωματική γιατί απαιτέιται έγκριση από διαχειριστή για την ανάρτηση σχολίου; αφορά το θέμα που έχει να κάνει πχ με φάρμακα,στον χρήστη που γράφει ή πχ στο ότι περιέχει εξωτερικό λινκ; (παρέθεσα δύο λινκ)

Γειά σας δεν βλέπουμε τα λινκ! 

α) έχει ενεργοποιηθεί η προέγκριση συνδέσμων και στις δύο ιστοσελίδες parents/parentscafe.gr. δηλαδή, δεν υπάρχει πια η δυνατότητα δημοσίευσης συνδέσμου χωρίς αυτός να προεγκριθεί.

β) σε κάποιες ενότητες υπάρχει ενεργοποίηση της προέγκρισης των δημοσιεύσεων, για όλους.  Αιτία είναι ότι έτσι γίνεται απευθείας ανακατεύθυνση των μελών πρό της ανάρτησης, στα σωστά σημεία (parentscafe.gr), καθώς σε συγκεκριμένες ενότητες, η θεματολογία σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό αφορά θέματα καφέ. 

Υπάρχει το σχέδιο στο άμεσο μέλλον  ακόμα και σε τέτοιες ενότητες τα μέλη τα οποία συμμετέχουν κανονικά και γνωρίζουν τους κανονισμούς του φόρουμ/τους τηρούν να μην έχουν τέτοιους περιορισμούς, αλλά θα απαιτηθεί ειδική επεξεργασία του λειτουργικού (modification).

Γενικότερα, το πλάνο της διαχείρισης είναι να μην δημοσιεύονται πια αυτομάτως δημοσιεύσεις, έτσι ώστε το περιεχόμενο που δημιουργείται να μπορεί να επεξεργαστεί στην πηγή από τους συντονιστές και όχι εκ των υστέρων όπως γινόταν παλιά. 

Όπως και να έχει οι δημοσιεύσεις που δεν έχουν κάποιο πρόβλημα εγκρίνονται χωρίς καθυστερήσεις καθημερινά ακόμα και μέσα στο ΣΚ. 

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό, αλλά το να περνάνε από έλεγχο τα κείμενα των μελών προληπτικά πριν δημοσιευθούν δεν συνιστά  λογοκρισία;

Ακόμη χειρότερα όταν λέτε ότι το μέτρο δεν θα ισχύει για όλους, αλλά θα εξαιρούνται όσα μέλη "γνωρίζουν" τους κανονισμούς;;;

Δεν καταλαβαίνω αυτή τη λογική...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς φυσικά να έχω το ρόλο της διαχείρισης και κατ'επέκταση χωρίς να μπορώ να κρίνω την απόφαση, αλλά ζώντας καθημερινά το φόρουμ τα τελευταία χρόνια, μπορώ ίσως να καταλάβω γιατί οδηγήθηκε η διαχείριση σε αυτό. 

Εκτός των συχνών μελών που λειτουργούν σεβόμενα τους κανονισμούς (και αυτό διαπιστώνεται σε βάθος χρόνου), υπάρχουν και μέλη που καθημερινά τους καταπατούν. Είτε δημοσιεύοντας άσχετα με το θέμα σχόλια, είτε δημοσιεύοντας εξαρχής θέματα που δεν επιτρέπονται, είτε λειτουργώντας επιθετικά προς άλλα μέλη, είτε προσπαθώντας να αποσυντονίσουν την όποια κουβέντα γίνεται. Λειτουργώντας πυροσβεστικά, μοιράζοντας κάρτες ή κλειδώνοντας θέματα αφού πρώτα δημιουργηθεί "θόρυβος", η διαχείριση δεν έλυνε το πρόβλημα καθώς το θέμα είχε ήδη εκτροχιαστεί και κουβέντες που δεν είχαν θέση, είχαν ήδη δημοσιευτεί. Με τον νέο τρόπο σίγουρα προλαμβάνονται τέτοια περιστατικά, ενώ τα μέλη που λειτουργούν κανονικά δεν επηρεάζονται.

Λογοκρισία δεν είναι σε καμία περίπτωση. Το φόρουμ (όπως όλα τα φόρουμ άλλωστε) δεν είναι δημόσιος χώρος, υπό την έννοια ότι κάνουμε ότι θέλουμε, αλλά χώρος φιλοξενίας απόψεων κάτω από πολύ συγκεκριμένους κανόνες. Η διαχείριση έχει τον πρώτο λόγο σε αυτό τον χώρο, είτε μας αρέσει, είτε όχι. Αν οι χρήστες αγνοούν συστηματικά τους κανόνες, απλά η διαχείριση (εφόσον την ενδιαφέρει η ζωή αυτού του χώρου) θα οδηγείται σε αυστηρότερο administration, λογικό δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

 Το φόρουμ ανήκει σε εταιρεία. Η εταιρεία δεν είναι περιορισμένης ευθύνης. Κάθε πιθανώς δυσφημιστική δημοσίευση προκαλεί μεγάλο νομικό πρόβλημα. Δεν είναι εφικτός ο σχολιασμός αυτού του θέματος με λεπτομέρεια, δημόσια, για ευνόητους λόγους. 

Όταν υπονοεί κάποιος ότι πρόκειται να γίνει κάτι τόσο ΣΟΒΑΡΟ ("λογοκρισία"),  μήπως πρώτα θα έπρεπε να έχει αποδείξεις εξαιτίας των οποίων βγάζει αυτό το συμπέρασμα?

 Ευχαριστούμε λοιπόν για την κριτική σας, αλλά θα ήταν καλό να εκφράσετε ανησυχία εάν δείτε ότι υπάρχει όντως λόγος για κάτι τέτοιο (λογοκρισία, η συνταγματικά απαγορευμένη). 

Στα περισσότερα σοβαρά ΜΜΕ, τα σχόλια εγκρίνονται πριν αναρτηθούν. Δεν αλλάζει τίποτα στο πως και τι γράφει κάποιος που επιθυμεί να σχολιάσει αυτό που θέλει. 

Όταν οι κανόνες παραβιάζονται

(χαρακτηρίζεται επαγγελματίας, ρατσιαμός, διακρίσεις, παραπληροφόρηση,  φάρμακα, σύσταση χρήσης φαρμάκων, λάθος χρήση του φόρουμ  κεφαλαία greeklish , υβριστικές λέξεις, επαναλαμβανόμενοι σύνδεσμοι, σύνδεσμος που οδηγεί σε κάτι ακατάλληλο ή παράνομο file sharing, ή χωρίς περιγραφή, ειρωνία /σαρκασμός αντί φιλική συνομιλία, προσωπικές διαμάχες μεταξύ 1-2 μελών μεταξύ τους, προσβολή θρησκείας, νεκρού , κλπ κλπ κλπ )

 οι κάρτες δίνονται πρό της δημοσίευσης, και η δημοσίευση δεν αναρτάται. 

Όταν μια δημοσίευση δεν παραβαίνει κανόνα, εγκρίνεται, συνήθως εντός ώρας- δίωρου. Σε ενότητες όπου υπάρχει επείγον χαρακτήρας πχ μωρά, θηλασμός, είναι αρκετά πιθανό να μην υπάρχει αυτός ο περιορισμός.

Όσα νέα μέλη, έχουν πάνω από 20+ εγκεκριμένες δημοσιεύσεις  (δηλαδή δεν έχουν εγγραφεί για τους παραπάνω λόγους που συνιστούν παράβαση κανόνα, πχ δυσφημιση, διαφήμιση, επιθετική εγγραφή, είμαι έγκυος ή όχι, έφηβοι που πιθανώς κάνουν φάρσα ή όχι, και μπορεί να ελεχθεί σε αυτό το πλαίσιο και με τεχνικό τρόπο πιθανό ip conflict )

τότε θα μπαίνουν  σε ομάδα χωρίς προέγκριση. 

Ακόμα, υπάρχουν χιλιάδες μέλη που συμμετείχαν ή συμμετέχουν ΧΡΟΝΙΑ χωρίς ΠΟΤΕ να έχουν παραβεί κανόνα ή πχ 1 φορά, έχοντας καταλάβει το σκοπό του φόρουμ μετά τις πρώτες ειδοποίησεις εάν υπήρξαν τέτοιες.  Αυτά θα έχουν δυνατότητα απευθείας δημοσίευσης. 

Θα δοθεί ένα τέλος στην κατ'εξακολούθηση παράβαση κανόνων "για πλάκα", που είχε αυξηθεί σε αρκετά μεγάλο βαθμό: 

Υπάρχουν και δεκάδες μέλη που δεν έχουν καταλάβει το σκοπό του φόρουμ ακόμα και μετά από 30 ειδοποιήσεις που εμφανίζουν να μην μπορούν να καταλάβουν το σκοπό του φόρουμ. Αυτά ΔΕΝ θα έχουν δυνατότητα απευθείας δημοσίευσης.  

Η εγγραφή στο φόρουμ, δεν είναι διαβατήριο για κάποιου είδους άνευ ορίων (νομικών ) εκτόνωση εις βάρους άλλων -, είτε μελών, είτε αναγνωστών που θέλουν να διαβάσουν έναν διάλογο τουλάχιστον ευγενικό /ευχάριστο ή της διαχείρισης, και της εταιρείας. 

Δημοσιεύσεις που είναι είτε παράνομες, είτε ενάντια στους κανονισμούς δεν θα εγκρίνονται,

Ένα καλό είναι ότι τα μέλη δεν θα έχουν πια κυρώσεις  ban όπως παλιότερα, απλώς οι δημοσιεύσεις τους θα περνούν από έγκριση.  

Δηλαδή ακόμα και εάν κάποια/-ος έχει παραβεί κάποιον κανόνα και έχει περάσει σε ομάδα προέγκρισης δημοσιεύσεων, εάν θέλει παρόλα αυτά να συμμετέχει σε μια συζήτηση, μπορεί πάντα να το κάνει και εγκρίνονται οι δημοσιεύσεις της/του

Αυτή τη στιγμή όσα μέλη έχουν τοποθετηθεί σε ομάδα προέγκρισης δημοσιεύσεων, μπορούν να συμμετέχουν σε συζητήσεις κανονικά, αρκεί οι δημοσιεύσεις τους να μην παραβαίνουν κανόνες.

Η αναμονή για έγκριση της δημοσίευσης , είναι ένα αναγκαίο κακό που υπάρχει σε όλα τα ΜΜΕ που επιθυμούν σχόλια/αναρτήσεις με ποιοτικό περιεχόμενο.

Γενικότερα, εξαιτίας του ότι το λειτουργικό είναι καινούριο, οι ακριβής ρυθμίσεις ακόμα βρίσκονται σε επεξεργασία καθώς πρέπει πρώτα να τεσταριστεί πόσο καλά λειτουργεί το σύστημα, πριν προχωρήσουμε σε πιό συγκεκριμένες ανακοινώσεις.  

Υπάρχουν διάφορες ιδέες, όταν θα γίνουν πιο συγκεκριμένες θα τις ανακοινώσουμε! 

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Συμπληρώνουμε με την περιγραφή/σύνδεσμο του wikipedia σχετικά με το τι σημαίνει λογοκρισία : (https://el.wikipedia.org/wiki/Λογοκρισία)

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

λίγο τα αντανακλαστικά του φόρουμ να αλλάξουν,σε θέματα ας το πούμε 'αθώα' τύπου πληροφόρησης χρειάζεται έγκριση η οποία γίνεται μετά από αρκετές ώρες ή έτυχε και σαββατοκύριακο να περάσει 24ωρο ενώ πχ  θέμα με πώληση φαρμάκων που είναι νομικά και ηθικά παράνομο όχι μόνο ανεβαίνει αμέσως (το δεύτερο τις τελευταίες μέρες) αλλά είναι και από εντελώς καινούριο μέλος!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, υπάρχει λόγος/διαδικασία όταν υπάρχει αναμονή στην έγκριση κάποιας δημοσίευσης.... Δεν είναι κάτι που γίνεται κατά λάθος. 

 Παράλληλα, το μέλος που αναφέρετε που πέρασαν απευθείας οι δημοσιεύσεις του δεν ήταν καινούριοhttp://parents.org.gr/forum/profile/18667-keli23/ υπάρχει εγγραφή από τον μάρτιο του 2010. απλώς δεν είχε δημοσιεύσεις. Υπάρχουν πολλά μέλη με εγγραφή πρό της αλλαγής του φόρουμ, που δεν έχουν δημοσιεύσεις. 

Υπάρχει ήδη σχέδιο που σε λίγο διάστημα όλα αυτά τα μέλη (με 0 δημοσιεύσεις) θα μπούν σε ομάδα όπως και τα νέα μέλη που θα θέλουν δηλαδή προέγκριση. Ευχαριστούμε για την επισήμανση, είναι κάτι που ήδη θέλουμε να αλλάξουμε και εμείς. 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Τον τελευταιο καιρο, ανα διαστηματα δεν μου εμφανιζονται καποιες νεες δημοσιευσεις. Ενω ξερω οτι το τελευταιο σχολιο ηταν την προηγουμενη ωρα ή 2 ωρες πριν ή την προηγουμενη ημερα, δεν μου εμφανιζει το θεμα στις "Νεες δημοσιευσεις". Επισης, παρατηρησα οτι τα μη αναγνωσμενα θεματα τα εμφανιζει παντα. Γνωριζετε γιατι μπορει να συμβαινει αυτο;

 
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή στο λογισμικό από πλευράς μας που να δικαιολογεί αλλαγή συμπεριφοράς.

Ενδέχεται να έχει να κάνει με την διαδικασία προέγκρισης δηλαδή κάποιες δημοσιεύσεις να έχουν δημοσιευτεί πιο πριν, αλλά να μην έχουν εγκριθεί.  Όταν εγκρίνεται για δημοσίευση ένα post αυτό εμφανίζει την αρχική ώρα δημοσίευσης. 

Έτσι, εσείς μπορεί να μην το βλέπετε στις νέες δημοσιεύσεις γιατί μόλις εγκρίθηκε παρότι η αρχική του δημοσίευση είναι νωρίτερα από την στιγμή που εσείς το παρατηρήσατε. Αν μπορείτε σημειώστε μια δύο περιπτώσεις και εμείς αν μας τις στείλετε μέσω πμ θα μπορέσουμε να δούμε εάν αυτές οι δημοσιεύσεις αφορούσαν τέτοια items. 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Συντονιστής Περιεχομένου είπε:

Γειά σας, δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή στο λογισμικό από πλευράς μας που να δικαιολογεί αλλαγή συμπεριφοράς.

Ενδέχεται να έχει να κάνει με την διαδικασία προέγκρισης δηλαδή κάποιες δημοσιεύσεις να έχουν δημοσιευτεί πιο πριν, αλλά να μην έχουν εγκριθεί.  Όταν εγκρίνεται για δημοσίευση ένα post αυτό εμφανίζει την αρχική ώρα δημοσίευσης. 

Έτσι, εσείς μπορεί να μην το βλέπετε στις νέες δημοσιεύσεις γιατί μόλις εγκρίθηκε παρότι η αρχική του δημοσίευση είναι νωρίτερα από την στιγμή που εσείς το παρατηρήσατε. Αν μπορείτε σημειώστε μια δύο περιπτώσεις και εμείς αν μας τις στείλετε μέσω πμ θα μπορέσουμε να δούμε εάν αυτές οι δημοσιεύσεις αφορούσαν τέτοια items. 

Εχω και μια προσφατη περιπτωση. Υπαρχει ενα θεμα "φοβατε τη θαλασσα" που δημοσιευτηκε την Κυριακη, αλλα απο τη Δευτερα δεν μου το εμφανιζει στην λιστα που θα επρεπε να ειναι, της "τελευταιας ωρας", αργοτερα στη "σημερα" κοκ

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Εχω και μια προσφατη περιπτωση. Υπαρχει ενα θεμα "φοβατε τη θαλασσα" που δημοσιευτηκε την Κυριακη, αλλα απο τη Δευτερα δεν μου το εμφανιζει στην λιστα που θα επρεπε να ειναι, της "τελευταιας ωρας", αργοτερα στη "σημερα" κοκ

και εγώ το παθαίνω. ακόμα και καινούριες απαντήσεις να έχει το θέμα μπαίνω στο προφίλ μου ή πατάω στις ειδοποιήσεις για να το ξαναβρώ!

 

 

α επίσης από κινητό μια συγκεκριμένη διαφήμιση (δεν ξέρω αν κάνει να πω,για πάνες είναι) πιάνει τη μισή οθόνη και όσες φορές και αν πατήσω χ δεν εξαφανίζεται,ανεβοκατεβαίνει στη σελίδα με αποτέλεσμα να μη μπορεί να διαβαστεί τπτ!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

και εγώ το παθαίνω. ακόμα και καινούριες απαντήσεις να έχει το θέμα μπαίνω στο προφίλ μου ή πατάω στις ειδοποιήσεις για να το ξαναβρώ!

Κι εγω ετσι κανω, μπαινω να δω αν εχει μπει καμια καινουρια απαντηση και καποιες φορες βλεπω οτι εχει γινει ολοκληρη συζητηση 

πρίν από 54 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

α επίσης από κινητό μια συγκεκριμένη διαφήμιση (δεν ξέρω αν κάνει να πω,για πάνες είναι) πιάνει τη μισή οθόνη και όσες φορές και αν πατήσω χ δεν εξαφανίζεται,ανεβοκατεβαίνει στη σελίδα με αποτέλεσμα να μη μπορεί να διαβαστεί τπτ!

Οταν μπαινω απ'το ταμπλετ γινεται αυτο. Μετα απο πολλα Χ καποια στιγμη φευγει

 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Προσπαθώ να βάλω ένα τικεράκι στην υπογραφή μου. Κάνω αντιγραφή και επικόλληση το σύνδεσμο που μου δίνει το site που έφτιαξα το τικεράκι, στο πλαίσιο του κειμένου της υπογραφής μου αλλά δεν εμφανίζεται. Μπορείτε να μου πείτε τι κάνω λάθος;

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , ίσως δεν είναι συμβατός ο κώδικας που έχετε τοποθετήσει. Θα σας στείλουμε πμ με οδηγίες σε σχέση με το τι κώδικας χρειάζεται. 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας @manoulina βλέπουμε ότι το διορθώσατε/διορθώθηκε το πρόβλημα. 

 

Προσθέσαμε και αναλυτική εικόνα εδώ   "Ποιός είναι ο σωστός κώδικας για τίκερ"

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω ανοίξει ένα θέμα με κατεβατά πληροφοριών που θα χαθούν αν γραφτούν όλα μαζί. Να ρωτήσω μετά από πόση ώρα ΔΕΝ συγχωνεύονται οι απαντήσεις?

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο κατάλαβα, μετά από μια ώρα δεν συγχωνεύονται.

 

(είπα να απαντήσω στον εαυτό μου :P )

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα! Έχω ανοίξει ενα θέμα 

και δεν εμφανίζεται στις νεες δημοσιεύσεις ενώ ή τελευταία δημοσίευση ανεβηκε πριν 8 ώρες, γιατί συμβαίνει αυτο?

Ακόμα απαιτείται προεγκριση για ότι γράφω, έχει να κάνει με την ενότητα? 

Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας, ναι σε κάποιες ενότητες οι δημοσιεύσεις όλων των μελών περνούν από προέγκριση, για να διασφαλιστεί ότι δεν θα ξεφύγει από τους συντονιστές

κάποια δημοσίευση που πιθανόν υποδηλώνει κίνδυνο του γονέα ή του εφήβου (σε άλλες ενότητες).

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

και δεν εμφανίζεται στις νεες δημοσιεύσεις ενώ ή τελευταία δημοσίευση ανεβηκε πριν 8 ώρες, γιατί συμβαίνει αυτο;

Αν δεις τα παραπανω σχολια κι εμενα μου το εχει κανει αυτο. Ακομη μου το κανει αρκετες φορες και σε θεματα που δεν χρειαζεται εγκριση.

Επισης, αργει να μου εμφανισει τα σχολια της @ΑΡΓΚ. Διαβαζω ενα θεμα και φαινεται να μην εχει κανει καποιο σχολιο, αλλα αν ξαναμπω αργοτερα μου το εμφανιζει πριν απο σχολια που ειχα ηδη διαβασει.

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sentir...natureza είπε:

Αν δεις τα παραπανω σχολια κι εμενα μου το εχει κανει αυτο. Ακομη μου το κανει αρκετες φορες και σε θεματα που δεν χρειαζεται εγκριση.

Επισης, αργει να μου εμφανισει τα σχολια της @ΑΡΓΚ. Διαβαζω ενα θεμα και φαινεται να μην εχει κανει καποιο σχολιο, αλλα αν ξαναμπω αργοτερα μου το εμφανιζει πριν απο σχολια που ειχα ηδη διαβασει.

Ναι το παθαινω κι εγώ αυτό με την ΑΡΓΚ !

Δεν είχα το χρόνο να διαβάσω όλα τα σχόλια αλλά τώρα το ειδα! Ευχαριστώ νομίζω πως κάτι εκανα λάθος εγώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Όταν διάβαζω ένα θεμα στο κάτω μέρος της σελίδας δεν μου εμφανίζονται πλέον οι πρόσφατες δημοσιεύσεις.

 

Έγινε κάποια αλλαγή απ τους χειριστές ή αλλαξα εγώ τις ρυθμίσεις μου?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , ευχαριστούμε θερμά για την ειδοποίηση, το πρόβλημα αποκαταστάθηκε, δεν αλλάξατε κάτι εσείς!

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...