Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαφωνία για ξενοδοχείο!


mama_3

Recommended Posts


Διαφημίσεις


αληθεια ποσο περιπου κοστιζει αυτο το ταξιδι?αν δεν γινομαι αδιακριτη...η ποσο παει το βραδυ περιπου?

 

δεν έχω μάθει λεπτομέρειες ακόμη.. το πρωί μου το είπε, θα μάθω όμως και θα σας πω.. πάντως για αεροπορικά που κοιτάζαμε στο άσχετο κάποια στιγμή με μία φίλη για εξωτικούς προορισμούς, βάζαμε π.χ. ημερομηνία μετά από 5- 6 μήνες και μας έφερνε κάτι τιμές φεύγα.. θυμάμαι είχαμε βάλει Χαβάη και μας έφερνε από 300 ευρώ (βέβαια ώρες που δεν πολυβολεύουν και αλλάζεις σε 2 - 3 αεροδρόμια)...

το θέμα είναι να συμφωνήσουμε στον προορισμό πρώτα με τον σύζυγο και μετά θα κλείσει...

αλλά όσο σκέφτομαι το θέμα ζέστης που είπες, αρχίζει και γίνεται θολό το τοπίο :P

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλήξω αν:

1) ειναι τρολάρισμα

2) στην Ελλάδα της κρίσης (και χωρίς κρίση μη σου πω) εχω πέσει σε forum με το 0.0001 % του πληθυσμου και αυτό ειναι μία φυσιολογικη συζήτηση και ενας φυσιολογικός προβληματισμός

3) είναι ένα θέμα του τύπου "κοιτάξτε εγώ τι έχω και εσείς όχι"

 

Χαθηκε να λέγεται "Προβληματισμός για ξενοδοχείο" το θέμα να μην βασανίζομαι; Τώρα το "διαφωνία" αντί για "προβληματισμός" με παιδεύει.

Εγώ πάντως δε θα πήγαινα, θα επέλεγα ένα Άγιο Μαυρίκιο τουλάχιστον, που εχει πιο ωραίο κλίμα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό? αν διαβάσεις θέματα με διακοπές εδώ μέσα αρκετές κοπέλες έχουν προτείνει ή επισκεφτεί πιο ακριβά μέρη. Τα αεροπορικά πλέον είναι αρκετά φτηνά, ειδικά αν τα κλείσεις από νωρίς.

Θα διαφωνήσω για το άπιαστο όνειρο, επειδή εμάς μας εξυπηρετεί το all inclusive αν μέχρι Ιούλιο δεν έχεις κανονίσει τις καλοκαιρινές σου διακοπές δεν βρίσκεις δωμάτιο στα μεγάλα ξενοδοχεία, για Ελλάδα μιλάω.

 

Α, θες να το συνεχίσουμε... ΟΚ...

Αν θεωρείς πως η μέση ελληνική οικογένεια έχει 15.000 ευρώ για καλοκαιρινές διακοπές, πάω πάσο.

Αν αναρρωτιέσαι πως μου ρθε το ποσό, μπες στη σελίδα που μας έδωσες, βάλε ημερομηνίες, διανυκτερεύσεις και άτομα, πρόσθεσε το all inclusive και μετά μπες και στην μεγαλύτερη αεροπορική εταιρία και δες για εισιτήρια. Στην τιμή δεν έχω συμπεριλάβει τα... σουβενίρ!

 

Υ.Γ. Τον Μάιο, η θερμοκρασία είναι σχεδόν 40 βαθμοί. Δεν θέλω να ξέρω τον Ιούλιο.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπαθώ να καταλήξω αν:

1) ειναι τρολάρισμα

2) στην Ελλάδα της κρίσης (και χωρίς κρίση μη σου πω) εχω πέσει σε forum με το 0.0001 % του πληθυσμου και αυτό ειναι μία φυσιολογικη συζήτηση και ενας φυσιολογικός προβληματισμός

3) είναι ένα θέμα του τύπου "κοιτάξτε εγώ τι έχω και εσείς όχι"

 

Χαθηκε να λέγεται "Προβληματισμός για ξενοδοχείο" το θέμα να μην βασανίζομαι; Τώρα το "διαφωνία" αντί για "προβληματισμός" με παιδεύει.

Εγώ πάντως δε θα πήγαινα, θα επέλεγα ένα Άγιο Μαυρίκιο τουλάχιστον, που εχει πιο ωραίο κλίμα

 

Δηλαδή μου λες ότι θα πρέπει να ανοίγονται συγκεκριμένα θέματα?? :confused:διάβασε εάν θέλεις το θέμα με το καλύτερο ταξίδι εδώ μέσα που ανοίχτηκε να δεις που έχουν πάει πολλά κορίτσια από εδώ μέσα και μετά πες μου αν είναι τρολ το δικό μου θέμα!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Α, θες να το συνεχίσουμε... ΟΚ...

Αν θεωρείς πως η μέση ελληνική οικογένεια έχει 15.000 ευρώ για καλοκαιρινές διακοπές, πάω πάσο.

Αν αναρρωτιέσαι πως μου ρθε το ποσό, μπες στη σελίδα που μας έδωσες, βάλε ημερομηνίες, διανυκτερεύσεις και άτομα, πρόσθεσε το all inclusive και μετά μπες και στην μεγαλύτερη αεροπορική εταιρία και δες για εισιτήρια. Στην τιμή δεν έχω συμπεριλάβει τα... σουβενίρ!

 

Υ.Γ. Τον Μάιο, η θερμοκρασία είναι σχεδόν 40 βαθμοί. Δεν θέλω να ξέρω τον Ιούλιο.

 

όχι δεν λέω αυτό αλλά θα δεις ότι αρκετές κοπέλες από εδώ έχουν πάει Ντουμπάι και θα ήθελα την συμβουλή της σε κάτι που θα μπορούσε να με βοηθήσει!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Και απαντώ ως μια από αυτές. Και μετά μεγάλης μου βεβαιότητας, σου απαντώ πως ΠΛΕΟΝ δεν μπορεί η μέση ελληνική οικογένεια να κάνει αυτό το ταξίδι. Γι αυτό λοιπόν, πολλοί θεωρούν τρολιά το θέμα αυτό. Είναι σαν το λαικό ρητό "του χαρίζουν γάϊδαρο και τον κοιτά στα δόντια".

 

Δεν ρώτησες τίποτα για το Ντουμπάι... Αναρρωτήθηκες πως θα ελέγχεις τα παιδιά σε τέτοιο ξενοδοχείο. Και σου απαντήθηκε και αυτό το "πρόβλημα"

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και απαντώ ως μια από αυτές. Και μετά μεγάλης μου βεβαιότητας, σου απαντώ πως ΠΛΕΟΝ δεν μπορεί η μέση ελληνική οικογένεια να κάνει αυτό το ταξίδι. Γι αυτό λοιπόν, πολλοί θεωρούν τρολιά το θέμα αυτό. Είναι σαν το λαικό ρητό "του χαρίζουν γάϊδαρο και τον κοιτά στα δόντια".

 

Δεν ρώτησες τίποτα για το Ντουμπάι... Αναρρωτήθηκες πως θα ελέγχεις τα παιδιά σε τέτοιο ξενοδοχείο. Και σου απαντήθηκε και αυτό το "πρόβλημα"

 

Κάτσε βρε κοπέλα μου, επειδή δεν μπορεί η μεση οικογένεια να το κάνει αυτό το ταξίδι δεν πρέπει να το κάνω ούτε εγώ?? :confused:

Στο θεμα που ανοίχτηκε ως το καλύτερο ταξίδι εδώ μέσα τότε μάλλον όλα τα μέλη που έγραψαν κοροιδευαν με αυτή την λογική, γιατί εκεί και εάν γράφτηκαν εξωτικά και παραδεισένια μέρη.. δηλ. καμία δεν πήγε εκεί και έτσι τα έγραψαν?

Από εκεί και πέρα προφανώς όταν ξεκινάς να κάνεις κάτι έχεις τις σκέψεις σου αλλά με την συζήτηση μπαίνουν και άλλα στο τραπέζι..

εγώ για την ζέστη ή την υγρασία που είπε η άλλη κοπέλα δεν το είχα σκεφτεί γιατί πολύ απλά δεν έχω πάει..

κάποιος όμως που έχει πάει με την εμπειρία του με βοηθά να σκεφτώ και άλλα πράγματα που δεν τα είχα σκεφτεί από την αρχή..

ναι ο αρχικός μου ενδοιασμός ήταν τα αεροπλάνα και το πόσο κουραστικό μπορεί να είναι ένα τέτοιο ξενοδοχείο, αλλά βλέπω ότι υπάρχουν και άλλα θέματα...

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι απ αυτούς που προσεύχονται να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα επειδή αυτοί δεν έχουν κατσίκα.

Είπα εγώ να μην πας; Αντιθέτως είπα, πως δεν πρέπει καν να το σκέφτεσαι απ τη στιγμή που μπορείς.

Η ζέστη είναι κοντά ή και άνω των 50 βαθμών το καλοκαίρι. Η υγρασία στα ύψη.

Όποιο μέρος κι αν επιλέγουμε να επισκεφθούμε, οφείλουμε να ελέγχουμε τα πάντα. Μόνο έτσι θα δουμε αν μας ταιριάζει.

Τώρα, το να λέμε "Θέλει να με πάει εκεί αλλά ποιος θα κυνηγάει τα παιδιά;", είναι ένα κι ένα για κοροϊδία...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν είμαι απ αυτούς που προσεύχονται να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα επειδή αυτοί δεν έχουν κατσίκα.

Είπα εγώ να μην πας; Αντιθέτως είπα, πως δεν πρέπει καν να το σκέφτεσαι απ τη στιγμή που μπορείς.

Η ζέστη είναι κοντά ή και άνω των 50 βαθμών το καλοκαίρι. Η υγρασία στα ύψη.

Όποιο μέρος κι αν επιλέγουμε να επισκεφθούμε, οφείλουμε να ελέγχουμε τα πάντα. Μόνο έτσι θα δουμε αν μας ταιριάζει.

Τώρα, το να λέμε "Θέλει να με πάει εκεί αλλά ποιος θα κυνηγάει τα παιδιά;", είναι ένα κι ένα για κοροϊδία...[/QUOTE]

 

Aυτό το να σχολιάζουμε χωρίς να διαβάσουμε! Αυτό έγραψα: Οπότε συνήθως αντί να ξεκουραστείς πραγματικά σε κάτι τέτοια, σε τρώνε οι αποστάσεις για να τα δεις όλα.

 

Η απορία μου ήταν και είναι εάν σε τέτοιου τύπου ξενοδοχεία πραγματικά ξεκουράζεσαι ή γυρίζεις περισσότερο κουρασμένη!

Γιατί άλλο να πάω στην Πελοπόνησσο σε ένα all inclusive που θα είναι π.χ. 5 στρέμματα και άλλο σε αυτό που μπορεί να είναι 100!

 

Γιατί σε κάτι τόσο καλό, όντως μπορεί να θες να τα γυρίσεις όλα!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

αααχχχ...έχεις δίκιο , εχουμε πάει 2 φορές κ κουράστηκα πολύ...μη σου πω ..βαρέθηκα....ήθελε κ φέτος αλλά λόγω εγκυμοσύνης..δεν νομίζω

 

Με το καλό το μωράκι σου!

Εντυπώσεις? αξίζει τα λεφτά του?

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλήξω αν:

1) ειναι τρολάρισμα

2) στην Ελλάδα της κρίσης (και χωρίς κρίση μη σου πω) εχω πέσει σε forum με το 0.0001 % του πληθυσμου και αυτό ειναι μία φυσιολογικη συζήτηση και ενας φυσιολογικός προβληματισμός

3) είναι ένα θέμα του τύπου "κοιτάξτε εγώ τι έχω και εσείς όχι"

 

Χαθηκε να λέγεται "Προβληματισμός για ξενοδοχείο" το θέμα να μην βασανίζομαι; Τώρα το "διαφωνία" αντί για "προβληματισμός" με παιδεύει.

Εγώ πάντως δε θα πήγαινα, θα επέλεγα ένα Άγιο Μαυρίκιο τουλάχιστον, που εχει πιο ωραίο κλίμα

 

Αυτοί οι προορισμοί γράφτηκαν στο θέμα με το καλύτερο ταξίδι από μέλη εδώ μέσα: Φινλανδία, Μάτσου Πίτσου- Περού-Βολιβία, Mπαλί, Τενερίφη, Νέα Υόρκη κλπ κλπ, μην τα απαριθμήσω όλα, δεν είναι αυτός ο σκοπός του θέματος...

 

Τώρα γιατί το Dubai σας έκατσε τόσο πολύ, δεν ξέρω!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι απ αυτούς που προσεύχονται να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα επειδή αυτοί δεν έχουν κατσίκα.

Είπα εγώ να μην πας; Αντιθέτως είπα, πως δεν πρέπει καν να το σκέφτεσαι απ τη στιγμή που μπορείς.

Η ζέστη είναι κοντά ή και άνω των 50 βαθμών το καλοκαίρι. Η υγρασία στα ύψη.

Όποιο μέρος κι αν επιλέγουμε να επισκεφθούμε, οφείλουμε να ελέγχουμε τα πάντα. Μόνο έτσι θα δουμε αν μας ταιριάζει.

Τώρα, το να λέμε "Θέλει να με πάει εκεί αλλά ποιος θα κυνηγάει τα παιδιά;", είναι ένα κι ένα για κοροϊδία...

 

Σε ευχαριστώ για την παρατήρηση, και αυτός είναι ανασταλτικός παράγοντας για εμένα, τουλάχιστον!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή έχω φίλους Έλληνες που ζουν και δουλεύουν Ντουμπάϊ, είναι στάνταρ ότι όλοι οι Ευρωπαίοι (όσοι μπορούν φυσικά, κυρίως μαμάδες που δεν δουλεύουν μαζί με τα παιδιά) το καλοκαίρι φεύγουν και έρχονται προς Μεσόγειο, οι συνθήκες ζωής με τις υψηλές θερμοκρασίες είναι αφόρητες, πόσο μάλλον για κάποιον μη συνηθισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικός προορισμός(σίγουρα όχι καλοκαιρινός), αλλά για Οκτώβρη, Νοέμβρη κ ιδανικός για παρεούλα ή ζευγαροκατάσταση...αν πάτε οικογενειακώς, όλο κ κάτι σε μαμά, πεθερά, babysitter θα σας βρίσκεται...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαγορευτικές οι θερμοκρασίες στην περιοχή Ιούλιο-Αύγουστο. Είχα πάει για δουλειά τέλη Σεπτέμβρη και οι θερμοκρασίες ήταν πάνω από 45 βαθμούς. Και 6 η ώρα το απόγευμα έχει σκοτεινιάσει (και η ζέστη εξακολουθεί).

Πριν ξεκινήσουμε ένα ταξείδι, το πρωτο πράγμα που εξετάζουμε είναι η εποχή και το κλίμα. Το ξενοδοχείο (και οι λοιπές απορίες μανταμ Σουσους έπονται).

8HQvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το οικονομικό θέμα που αναφέρθηκε, ήθελα να πω ότι μια μέση οικογένεια (ίσως και λίγο παραπάνω), που έχει προτεραιότητα τα ταξίδια με οικονομία και σωστό προγραμματισμό, μπορεί να κάνει ένα ταξίδι μέχρι το Ντουμπάι. Συγκεκριμένα για το Ντουμπάι, ακούω όλο και περισσότερους γνωστούς που πηγαίνουν ή σχεδιάζουν να πάνε. Δεν ξέρω αν υπάρχουν συγκεκριμένες προσφορές ή αν απλώς είναι η μόδα της εποχής, πάντως δεν είναι άπιαστο όνειρο. Είναι και λίγο θέμα προτεραιοτήτων. Βλέπω κάποιες οικογένειες με οικονομική άνεση που επιλέγουν να ξοδεύουν τα χρήματα σε πανάκριβα κινητά, αυτοκίνητα, και περιττά έξοδα όλο το χρόνο. Αν έκαναν σωστό προγραμματισμό όλο το χρόνο, νομίζω ότι άνετα θα μπορούσαν να πάνε ένα καλό ταξίδι 1 φορά το χρόνο...

 

Για το θέμα της ζέστης. Επειδή έχω πάει Τυνησία που οι 40 βαθμοί θεωρούνταν δροσιά, έχω να πω ότι παλεύεται. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, αλλά είναι διαφορετική η ζέστη σε σχέση με τους 40 βαθμούς της Αθήνας. Επίσης το βράδυ δροσίζει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικός προορισμός(σίγουρα όχι καλοκαιρινός), αλλά για Οκτώβρη, Νοέμβρη κ ιδανικός για παρεούλα ή ζευγαροκατάσταση...αν πάτε οικογενειακώς, όλο κ κάτι σε μαμά, πεθερά, babysitter θα σας βρίσκεται...

 

Κατάλαβα δεν λέει για καλοκαίρι δηλαδή! :(

Εννοείται οικογενειακώς θα πάμε, όχι δεν παίζει να έρθει κάποιος άλλος μαζί!

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της ζέστης. Επειδή έχω πάει Τυνησία που οι 40 βαθμοί θεωρούνταν δροσιά, έχω να πω ότι παλεύεται. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, αλλά είναι διαφορετική η ζέστη σε σχέση με τους 40 βαθμούς της Αθήνας. Επίσης το βράδυ δροσίζει αρκετά.

 

Δεν ξέρω ρε συ....οι δικοί μου που μένουν κάτω μου τα παρουσιάζουν τελείως τραγικά τα πράγματα το καλοκαίρι. Ο ένας μάλιστα είναι και Κύπριος και επομένως πιο ανθεκτικός στην ζέστη από εμάς (και η Κύπρος έχει πολλή ζέστη και υγρασία το καλοκαίρι) αλλά το καλοκαίρι στο Ντουμπάι δεν αντέχει και μένει ήδη εκεί γύρω στα 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το οικονομικό θέμα που αναφέρθηκε, ήθελα να πω ότι μια μέση οικογένεια (ίσως και λίγο παραπάνω), που έχει προτεραιότητα τα ταξίδια με οικονομία και σωστό προγραμματισμό, μπορεί να κάνει ένα ταξίδι μέχρι το Ντουμπάι. Συγκεκριμένα για το Ντουμπάι, ακούω όλο και περισσότερους γνωστούς που πηγαίνουν ή σχεδιάζουν να πάνε. Δεν ξέρω αν υπάρχουν συγκεκριμένες προσφορές ή αν απλώς είναι η μόδα της εποχής, πάντως δεν είναι άπιαστο όνειρο. Είναι και λίγο θέμα προτεραιοτήτων. Βλέπω κάποιες οικογένειες με οικονομική άνεση που επιλέγουν να ξοδεύουν τα χρήματα σε πανάκριβα κινητά, αυτοκίνητα, και περιττά έξοδα όλο το χρόνο. Αν έκαναν σωστό προγραμματισμό όλο το χρόνο, νομίζω ότι άνετα θα μπορούσαν να πάνε ένα καλό ταξίδι 1 φορά το χρόνο...

 

Για το θέμα της ζέστης. Επειδή έχω πάει Τυνησία που οι 40 βαθμοί θεωρούνταν δροσιά, έχω να πω ότι παλεύεται. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, αλλά είναι διαφορετική η ζέστη σε σχέση με τους 40 βαθμούς της Αθήνας. Επίσης το βράδυ δροσίζει αρκετά.

 

Σε αυτό που λες συμφωνώ, μιλάμε για μέση Ελληνική οικογένεια και δες πόσα θέματα έχουν ανοιχτεί εδώ για γνώμες περί ακριβών ιδιωτικών σχολείων, παρόλα αυτά ενόχλησε το ταξιδάκι μου στο Ντουμπάι!! τι να πεις....

 

Αυτό για την ζέστη μου το έχει πει και μία φίλη μου που είχε πάει στο Πουκέτ, ότι σε κάποιες περιοχές είναι διαφορετικά το πως αισθανόμαστε τις υψηλές θερμοκρασίες.. όπως και να το κάνεις όμως το Ντουμπάι δεν παύει να είναι έρημος, οπότε κοιτάζουμε γενικά και αλλού... νομίζω Αυγουστο που μπορούμε να πάμε εμείς διακοπές λόγω δουλειάς θα είναι ότι χειρότερο για εκει...

Ζήτω η παιδική χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το οικονομικό θέμα που αναφέρθηκε, ήθελα να πω ότι μια μέση οικογένεια (ίσως και λίγο παραπάνω), που έχει προτεραιότητα τα ταξίδια με οικονομία και σωστό προγραμματισμό, μπορεί να κάνει ένα ταξίδι μέχρι το Ντουμπάι. Συγκεκριμένα για το Ντουμπάι, ακούω όλο και περισσότερους γνωστούς που πηγαίνουν ή σχεδιάζουν να πάνε. Δεν ξέρω αν υπάρχουν συγκεκριμένες προσφορές ή αν απλώς είναι η μόδα της εποχής, πάντως δεν είναι άπιαστο όνειρο. Είναι και λίγο θέμα προτεραιοτήτων. Βλέπω κάποιες οικογένειες με οικονομική άνεση που επιλέγουν να ξοδεύουν τα χρήματα σε πανάκριβα κινητά, αυτοκίνητα, και περιττά έξοδα όλο το χρόνο. Αν έκαναν σωστό προγραμματισμό όλο το χρόνο, νομίζω ότι άνετα θα μπορούσαν να πάνε ένα καλό ταξίδι 1 φορά το χρόνο...

 

Για το θέμα της ζέστης. Επειδή έχω πάει Τυνησία που οι 40 βαθμοί θεωρούνταν δροσιά, έχω να πω ότι παλεύεται. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, αλλά είναι διαφορετική η ζέστη σε σχέση με τους 40 βαθμούς της Αθήνας. Επίσης το βράδυ δροσίζει αρκετά.

 

Νομιζω ότι η αντίληψη του forum για τη μεση ελληνικη οικογένεια διαφέρει πάρα πολύ από την αντίληψη της μέσης ελληνικής οικογένειας...

Η μέση οικογένεια που γνωρίζω εγώ, σε ένα καλό προάστιο της Αθήνας με χαμηλή συγκριτικά ανεργία και υψηλό συγκριτικά εισόδημα (αρα αρκετά πάνω από την πραγματική μέση ελληνική οικογένεια) δεν πηγαίνει πάνω από 1-2 βδομάδες διακοπές το χρόνο, και σίγουρα όχι στο εξωτερικό.

Η πραγματικά μέση ελληνική οικογένεια ζει με ένα καθαρό εισόδημα που δυσκολεύεται να καλύψει πολύ πιο βασικές ανάγκες, όπως π.χ. τον παιδικό σταθμό ή τα αγγλικά των παιδιών ή τα εμβόλια που δεν καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ,και από αυτό το εισόδημα τα μισά είναι οι συντάξεις των γιαγιάδων. Και μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και πολλές οικογένειες πια που ζουν από το σισίτιο και το κοινωνικό παντοπωλείο.

Δεν αμφιβάλω ότι κάποιοι όντως μπορούν ακόμη να δίνουν 5 και 10 και 20 χιλιάδες για τις καλοκαιρινές τους διακοπές, και πολύ καλά κάνουν οι άνθρωποι. Αλλά ας μην μπερδεύουμε το 1% με το μέσο όρο.

Link to comment
Share on other sites

Xμ, πώς/πού φτιάχνουμε γκαλοπ στο forum; Εχω την έντονη υποψία και από άλλα θέματα, ότι το μέσο εισόδημα των μελών είναι κατα πολύ μεγαλύτερο από το μέσο εισόδημα στη χώρα. Δεν το λέω για κακό, μην παρεξηγηθώ, βάζω και τη δική μου οικογενεια μέσα. Στοιχεία για τη χώρα, έστω λίγα χρόνια πίσω, υπάρχουν επίσημα. Ισως θα ήταν ενδιαφέρον από εγκυκλοπαιδική άποψη να βλέπαμε πού κυμαίνεται η μέση οικογένεια που συμμετέχει εδώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...