Ασημούλα

Απόξεση στο νοσοκομείο.....τι λέτε?

Recommended Posts

Είμαι πολύ στενοχωρημένη.. πρώτη φορά έγκυος το αισθάνθηκα είχα κ καθυστέρηση κ όλα καλά.. είδαμε καρδούλα την 6η εβδομάδα, αλλά στην όγδοη το βρήκαμε μόνο με κολπικό υπέρηχο. Ο γιατρός είπε είναι μια άμορφη μάζα 9 χιλιοστά κ δεν είδε καρδιά. Παλίνδρομη είπε, τρελάθηκα.. νόμιζα αν πάθω κάτι θα δω αίμα. Αυτό έγινε την Παρασκευή κ από τότε χάθηκαν κ τα συμπτώματα.... Αύριο, γιατί σήμερα ο άντρας μου εργάζεται θα πάμε για απόξεση. Πιστεύετε ότι είναι ασφαλές το νοσοκομείο για κάτι τέτοιο? :cry:

Διαφημίσεις

Είμαι πολύ στενοχωρημένη.. πρώτη φορά έγκυος το αισθάνθηκα είχα κ καθυστέρηση κ όλα καλά.. είδαμε καρδούλα την 6η εβδομάδα, αλλά στην όγδοη το βρήκαμε μόνο με κολπικό υπέρηχο. Ο γιατρός είπε είναι μια άμορφη μάζα 9 χιλιοστά κ δεν είδε καρδιά. Παλίνδρομη είπε, τρελάθηκα.. νόμιζα αν πάθω κάτι θα δω αίμα. Αυτό έγινε την Παρασκευή κ από τότε χάθηκαν κ τα συμπτώματα.... Αύριο, γιατί σήμερα ο άντρας μου εργάζεται θα πάμε για απόξεση. Πιστεύετε ότι είναι ασφαλές το νοσοκομείο για κάτι τέτοιο? :cry:

Συλληπητήρια. Τι εννοεις να είναι ασφαλές το νοσοκομείο; Τι σε ανησυχει; Πού αλλού θα ήταν πιο ασφαλές;

Επειδή ο γιατρός μου σύστηνε την κλινική που δουλεύει...αλλά αυτό σκέφτηκα κ εγώ ότι το νοσοκομείο έχει τα μέσα.. οπότε κ να αποφύγω τα έξοδα στις εποχές μας...

Επειδή ο γιατρός μου σύστηνε την κλινική που δουλεύει...αλλά αυτό σκέφτηκα κ εγώ ότι το νοσοκομείο έχει τα μέσα.. οπότε κ να αποφύγω τα έξοδα στις εποχές μας...

Προφανως και είναι πιο ασφαλές σε νοσοκομείο, παρά οπουδήποτε αλλού. Γενικά δεν είναι σοβαρή επέμβαση, θα μείνεις λίγο στο νοσοκομείο, ίσα να σταθείς στα πόδια σου και να μη ζαλίζεσαι, και δεν περιμένεις καμία επιπλοκή. Δε χρειάζεται παρά λίγη ώρα, δεν είναι απαραίτητο να πάρει άδεια ο άντρας σου όλη τη μέρα. Αν δεν το κάνεις σε συνεννόηση με το γιατρό σου, θα πρέπει να πας στο εφημερεύον φαντάζομαι, και εκεί παίζει ένα ρόλο πού είσαι και ποιο νοσοκομείο θα βρεις. Αν μιλάμε για τα μεγάλα της Αθηνας, εφημερεύουν εναλλάξ Ελενα και Αλεξάνδρα και χωρίς δεύτερη σκεψη πας σε μέρα που εφημερεύει το Ελενα, τα επείγοντα στο Αλεξάνδρα ειναι τραγικά.

Καλησπερα μολις ηρθα απο το γυναικολόγο και διαπιστώθηκε παλινδρομη κυηση. Δυστηχώς πρεπει να προχωρήσουμε σε αποξηση. Μηοως γνωρίζετε τι πρεπει να κανω για να το κανω σε δημόσιο νοσοκομειο και ποιο ειναι το κοστος? 

Just now, tsabika είπε:

Καλησπερα μολις ηρθα απο το γυναικολόγο και διαπιστώθηκε παλινδρομη κυηση. Δυστηχώς πρεπει να προχωρήσουμε σε αποξηση. Μηοως γνωρίζετε τι πρεπει να κανω για να το κανω σε δημόσιο νοσοκομειο και ποιο ειναι το κοστος? 

Συλλυπητήρια... Το εχω περάσει και εγω πριν απο εναμιση χρόνο σχεδόν... Εγω εκανα αποξεση στο ΕΛΕΝΑΣ και έμεινα απόλυτα ικανοποιημενη... Φαντάζομαι αν πας σε εφημερια του νοσοκομείου, θα σε προγραμματισουν αυτοι για την επέμβαση... Εμενα τα κανονισε ο τοτε γιατρος μου... Δεν πληρωνεις τίποτα, η διαδικασία ειναι δωρεάν και ειναι υποθεση 15 λεπτων... Μετα την επεμβαση μενεις καμια ωρα τ πολυ για να συνελθεις απο τη ναρκωση και φεύγεις για το σπίτι σου... Καλη δύναμη... 

21 ώρες πρίν, tsabika είπε:

Απλά πήγαινε στο εφημερεύον, δεν υπάρχει κανένα κόστος, είναι επείγουσα κατάσταση έτσι κι αλλιώς.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα