Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2η φορά διακοπή κύησης σε προχωρημένη εγκυμοσύνη


gkmpl

Recommended Posts

με το καλο ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα και ολα να πανε καλα!!αα να μην εχεις νευρα και αγχος γιατι αυτη την φορα θα ναι ολα καλα και τσαμπα στενοχωρεις και το μωρακι σου,και οταν βγει θα σου κανει τα ιδια,θα ειναι μεσ τα νευρα!!! χαχ! εγω γενικα ειμαι συνεχεια μεσ τα νευρα και μεσ το αγχος και μ ελεγαν θα βγει με νευρα το παιδι και ολη μερα γκρινιαζει τελικα!!για αυτο προσεχε!!χαχαχ!!!σου ευχομαι μεσ απο την καρδια μου να πανε οολα καλα και ασ ειναι και γκρινιαρικο βρε παιδι μου!!! περιμενουμε τα καλα σου νεα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

gmpl κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά να είσαι σίγουρη! Κι εγώ την άλλη Πέμπτη έχω τη Β επιπέδου επίσημα και αν και είδα τη μπέμπα μου την περασμένη εβδομάδα και όλα ήταν καλά, καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Θετική σκέψη τον Σεπτέμβριο θα έχουμε τα κοριτσάκια μας αγκαλιά! 

Link to comment
Share on other sites

Sweety , μακάρι να είναι καλά και ας έχει νεύρα όπως λες, χαχαχαχ, θα μου δίνεις συμβουλές μετά για το πώς θα τη χαλαρώνω η θα τρέχουμε σαν τις τρελές  να βρούμε γαληνη,Χαχαχαχα!!!

 

Marmat μου καλή μας επιτυχία κοπέλα μου. Ίσως με αγχωνει και το γεγονός ότι μας ζήτησε η γιατρός που μας κάνει  τους  υπερήχους ( αυχενικη κτλ) να κανουμε 2 φορές τη β επιπέδου. Μια 21 εβδομάδα και μια 24, λόγω ιστορικού απ' ότι κατάλαβαμε . Θέλει να δει την ανάπτυξη του εγκεφάλου. 

Φανταστείτε ότι τσακώνομαι με όλους απο την ένταση που έχω....

 

Αχ! Να έρθει ο Σεπτέμβρης να τις πάρουμε αγκαλιά και να είναι καλά!!! Πως ανυπομονώ!!!

Επεξεργάστηκαν by gkmpl
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα είναι!!! Καλά κάνουν οι γιατροί και το διπλοτσεκαρουν! Αυτή την φορά όλα θα γίνουν όπως πρέπει όμως! Έτσι θα σκεφτείς! Κάθε πότε την βλέπεις; Εγώ επειδή δεν άντεχα να πηγαίνω μια φορά τον μήνα, πήγαινα κάθε 2 εβδομάδες. Με βοήθησε πολύ να είμαι ήρεμη! 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pleiad είπε:

Όλα καλά θα είναι!!! Καλά κάνουν οι γιατροί και το διπλοτσεκαρουν! Αυτή την φορά όλα θα γίνουν όπως πρέπει όμως! Έτσι θα σκεφτείς! Κάθε πότε την βλέπεις; Εγώ επειδή δεν άντεχα να πηγαίνω μια φορά τον μήνα, πήγαινα κάθε 2 εβδομάδες. Με βοήθησε πολύ να είμαι ήρεμη! 

Pleiad μου, ο γιατρός μου λέει συνέχεια αν φοβάμαι να πηγαίνω νωρίτερα αλλά το αφήνω στο μηνα,  ειδικά τώρα που τη νιώθω να χορεύει στη κοιλιά μου... 

 

Πιάνω τον εαυτό μου να μην θέλω να πάω καθόλου σε γιατρούς . Είμαι σε άρνηση. Να έρθει η ώρα να γεννήσω να είναι όλα καλά γίνεται; Δεν θα ηθελα να κάνω τίποτα, ούτε Β επιπέδου, ούτε άλλο υπέρηχο ούτε τίποτα . Να την πάρω αγκαλιά να τη σφίξω θέλω! 

Εννοείτε όμως ότι θα τις κάνω τις εξετάσεις μου, μην παρεξηγηθω, απλά αντιδρώ, ισως γιατί φοβάμαι .

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 1/5/2018 at 9:19 ΠΜ, gkmpl είπε:

Pleiad μου, ο γιατρός μου λέει συνέχεια αν φοβάμαι να πηγαίνω νωρίτερα αλλά το αφήνω στο μηνα,  ειδικά τώρα που τη νιώθω να χορεύει στη κοιλιά μου... 

 

Πιάνω τον εαυτό μου να μην θέλω να πάω καθόλου σε γιατρούς . Είμαι σε άρνηση. Να έρθει η ώρα να γεννήσω να είναι όλα καλά γίνεται; Δεν θα ηθελα να κάνω τίποτα, ούτε Β επιπέδου, ούτε άλλο υπέρηχο ούτε τίποτα . Να την πάρω αγκαλιά να τη σφίξω θέλω! 

Εννοείτε όμως ότι θα τις κάνω τις εξετάσεις μου, μην παρεξηγηθω, απλά αντιδρώ, ισως γιατί φοβάμαι .

 

 

5 ώρες πρίν, gkmpl είπε:

Όλα καλά ,όλα τέλεια , όλα άψογα!!!  Η β επιπέδου είναι πολύ πολύ  καλη. Ευχαριστώ πολυύ για το ενδιαφέρον που δείξατε κάποιες από σας , το εκτιμώ ιδιαίτερα. 

Είμαι τόσο χαρούμενη σήμερα!!!!! 

 

Τι όμορφα νέα είναι αυτά!!Χαίρομαι τόσο πολύ!!Με το καλό να πάνε όλα ως το τέλος.και θα πάνε.Απόλαυσε το!Ελπίζω να ακούμε μόνο τέτοια ευχάριστα νέα!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, gkmpl είπε:

Όλα καλά ,όλα τέλεια , όλα άψογα!!!  Η β επιπέδου είναι πολύ πολύ  καλη. Ευχαριστώ πολυύ για το ενδιαφέρον που δείξατε κάποιες από σας , το εκτιμώ ιδιαίτερα. 

Είμαι τόσο χαρούμενη σήμερα!!!!! 

 

Καλημέρα.τυχαια διάβασα την ιστορία σου.εγω είναι στη 2η εγκυμοσύνη η 1η παλινδρόμησε.βεβαια το τι πέρασες δεν μπορώ να το διανοηθώ.απλα ηθελ α να σου πω ότι συγκινήθηκα από την ιστορία σου και πήρα πολύ δύναμη.σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να πάρεις τη μπεμπ α σου αγκαλιά!!!!!!!!!!

 

Nv4ip3.pngZt1x.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Loyloy είπε:

Καλημέρα.τυχαια διάβασα την ιστορία σου.εγω είναι στη 2η εγκυμοσύνη η 1η παλινδρόμησε.βεβαια το τι πέρασες δεν μπορώ να το διανοηθώ.απλα ηθελ α να σου πω ότι συγκινήθηκα από την ιστορία σου και πήρα πολύ δύναμη.σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να πάρεις τη μπεμπ α σου αγκαλιά!!!!!!!!!!

 

Με το καλό τα μωράκια μας, να είναι γερά! 

 

3 ώρες πρίν, sweety** είπε:

με το καλο κοριτσια ευχομαι να σας πανε ολα τελειαα!!!

Γλυκιά μου sweety.... Όνομα και πράγμα! Να χαίρεσαι και συ το μωράκι σου και να το καμαρώνεις!  <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, gkmpl said:

Με το καλό τα μωράκια μας, να είναι γερά! 

 

Γλυκιά μου sweety.... Όνομα και πράγμα! Να χαίρεσαι και συ το μωράκι σου και να το καμαρώνεις!  <3

σε ευχαριστωω πολυυυ!!!Μακαρι να ναι καλα ολα τα παιδακι του κοσμου!! φιλια σε ολεσ σας !! :):) 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MARMAT είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου είδες που στα έλεγα? Κι εμείς μια χαρά την είδαμε και 3d και κατουρηθηκαμε!!!! Με το καλό να τα κρατήσουμε αγκαλιά! 

Χαχααχαχ, μία από τα ίδια, πήγα και φωτογραφία τη φάτσα της απο το 3d στους παππούδες μπας και χαρούνε λίγο! 

4 ώρες πρίν, Dust pink είπε:

Κοριτσια εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!! Με αισιοδοξία και χαμόγελο να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά!!! Όλη η θετική ενέργεια σε κάθε μία σας ξεχωριστά!!

Αυτη η θετική ενέργεια πόσο πολύ βοηθά!!! 

 

πρίν από 47 λεπτά , sweety** είπε:

σε ευχαριστωω πολυυυ!!!Μακαρι να ναι καλα ολα τα παιδακι του κοσμου!! φιλια σε ολεσ σας !! :):) 

Συμφωνώ... Να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
1 hour ago, gkmpl είπε:

Κορίτσια έχω μπει στον μήνα μου πια και περιμένω το κοριτσάκι μου. Τα ματια μου είναι πολύ συχνά κλαμμενα πλέον από χαρά, από άγχος , από κούραση, από ανυπομονησία, από το "κλείσιμο"".....

Σε λίγο θα εχω το παιδάκι μου αγκαλίτσα, να δώσει ο Θεός να πάνε όλα καλά! 

Ευχαριστω όλα τα κορίτσια... Πόσο πολύ , δεν μπορείτε να φανταστείτε!

Αχ μπράβο κορίτσι μου.να Που ολα πήγαν Καλά!!!!!!με το καλό και με έναν πόνο!!!!!!!

Nv4ip3.pngZt1x.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Loyloy είπε:

Αχ μπράβο κορίτσι μου.να Που ολα πήγαν Καλά!!!!!!με το καλό και με έναν πόνο!!!!!!!

Ευχαριστώ κοπέλα μου!!!! Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, gkmpl είπε:

Κορίτσια έχω μπει στον μήνα μου πια και περιμένω το κοριτσάκι μου. Τα ματια μου είναι πολύ συχνά κλαμμενα πλέον από χαρά, από άγχος , από κούραση, από ανυπομονησία, από το "κλείσιμο"".....

Σε λίγο θα εχω το παιδάκι μου αγκαλίτσα, να δώσει ο Θεός να πάνε όλα καλά! 

Ευχαριστω όλα τα κορίτσια... Πόσο πολύ , δεν μπορείτε να φανταστείτε!

Πόσο πολύ χαίρομαι για σενα!!!Μακαρι να μας αξιώσει ο θεός να φτάσουμε όλες να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολισ διαβασα καποια απο τα μνμ σου..μετα απο πολλά βασανα θα τα καταφερεισ τελικα.  Φτανει η στιγμη που θα αγαπησεισ πιο δυνατα απο ποτε...το ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν αυτο...ποσο θαρροσ δινεισ σε ολεσ εμασ.  Τελικα υπσρχει κ το ωραιο τελοσ!!!

Με το καλο νσ κρατησεισ το μωρακι σου αγκαλια...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Δαμασκηνάκι είπε:

Πόσο πολύ χαίρομαι για σενα!!!Μακαρι να μας αξιώσει ο θεός να φτάσουμε όλες να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!

 

9 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Μολισ διαβασα καποια απο τα μνμ σου..μετα απο πολλά βασανα θα τα καταφερεισ τελικα.  Φτανει η στιγμη που θα αγαπησεισ πιο δυνατα απο ποτε...το ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν αυτο...ποσο θαρροσ δινεισ σε ολεσ εμασ.  Τελικα υπσρχει κ το ωραιο τελοσ!!!

Με το καλο νσ κρατησεισ το μωρακι σου αγκαλια...

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια! :x

 Εύχομαι και γω κάτι τόσο δεδομένο για άλλους , να γίνει και για τους υπόλοιπους! Είναι κρίμα να θες κάτι τοοοσο πολύ και να δυσκολεύεσαι και να γίνεσαι κομμάτια.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν....

Να πάνε και για μας όλα καλά γιατί ένας φόβος και ένα άγχος ακόμα υπάρχει...

Επεξεργάστηκαν by gkmpl
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, gkmpl είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια! :x

 Εύχομαι και γω κάτι τόσο δεδομένο για άλλους , να γίνει και για τους υπόλοιπους! Είναι κρίμα να θες κάτι τοοοσο πολύ και να δυσκολεύεσαι και να γίνεσαι κομμάτια.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν....

Να πάνε και για μας όλα καλά γιατί ένας φόβος και ένα άγχος ακόμα υπάρχει...

Όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου!!!Να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη για το μωράκι σου!!!Και φυσικά να μας ενημερώσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
πρίν από 6 λεπτά , gkmpl είπε:

Ήρθα σπίτι με γεμάτη αγκαλιά, ψυχή και καρδιά αυτή τη φορά! Ήρθαμε σπίτι μας με το κοριτσάκι μας! Ευλογημενες όλες οι γυναίκες που επιθυμούν ένα παιδάκι. Ευλογημένα όλα τα παιδάκια! Μακάρι από δω και πέρα να είναι όλα καλά! :wub:

Να το χαίρεστε κ να σας ζήσει! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...